INNOWACJA PEDAGOGICZNA - "ZABAWA W TEATR"

INNOWACJE REALIZOWANE W SZKOLE » INNOWACJA PEDAGOGICZNA - "ZABAWA W TEATR"

Informacje ogólne:

Innowacja „Zabawa w teatr ” jest przeznaczona do realizacji w klasach:

I b i I c w roku szkolnym 2017/2018.

Podczas zajęć najważniejsza będzie nieograniczona twórczość dziecka, czyli każde działanie zaspakajające jego potrzeby w sposób często oryginalny, niezwykły i niepowtarzalny. Działanie, w którym nie ma miejsca na przymus, porażkę, czy strach przed popełnieniem błędu. Zajęcia nastawione są na osiąganie sukcesów i fascynację własną aktywnością, a różne dziedziny sztuki stają się inspiracją do przeżywania, poznawania siebie i działania.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/qEyzAcDuhKK6RQhL2

1. Ruch z muzyką:

2. Zabawy teatralne - inscenizacja wiersza J. Brzechwy "Na straganie" :

3. Teatrzyk kukiełkowy:

4. 14 grudnia – warsztaty teatralne  w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO – SZKOŁA (współpraca naszej szkoły z BCK).

Tematyka:  CHCĘ WIEDZIEĆ CO CZUJESZ... O EMPATII

Warsztaty taneczne dla pierwszaków.

Zgodnie z założeniami prowadzonej przez nas innowacji pragniemy wzbogacać doświadczenia dzieci nie tylko poprzez słowo, ale także poprzez ruch i muzykę.

Dlatego w czwartek – 25 stycznia zorganizowaliśmy profesjonalne warsztaty  taneczno – ruchowe, które poprowadził  zdolny młody człowiek, absolwent naszej szkoły, a teraz tancerz biorący udział w poważnych międzynarodowych projektach Bartek Gawęcki.

Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy Bartkowi!

25 kwietnia w ramach podsumowania innowacji pedagogicznej Zabawa w teatr uczniowie klas: I b i I c zaprezentowali rodzicom, przyjęte z ogromnym aplauzem, przedstawienie teatralne: Brzydkie Kaczątko.

Impreza ta została połączona z Dniem Rodziny, gdzie oprócz małych aktorów kółka teatralnego mogli również wystąpić pozostali uczniowie tych dwóch klas. Ci, zachwycili publiczność grą na bum, bum, rurach. Nie obyło się również bez własnoręcznie zrobionych upominków oraz słodkiego poczęstunku. Ten dzień pełen wzruszeń zapewne długo zostanie w pamięci bliskich.