KLUB PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI I TEATRU

ROK SZKOLNY 2017/2018

W roku szkolnym 2016/17 zajęcia odbywają się w środy w godz 14.30 - 15.20

Klub Przyjaciół Biblioteki Szkolnej

W szkole od 2008r. działa Klub Przyjaciół Biblioteki Szkolnej”. Początkowo w zajęciach brała udział niewielka liczba uczniów, ale z czasem zaczęła się ona rozrastać.

Uczestnictwo w zajęciach pozwala uczniom na rozwijanie swoich zainteresowań czytelniczych oraz aktywne uczestnictwo w pracach biblioteki. Dzieci organizują imprezy czytelnicze, biorą udział w projektach oraz przygotowują przedstawienia teatralne na różne okazje.

Uczniowie, którzy należą do Klubu, czyli tak zwani klubowicze, bardzo chętnie pomagają również w pracach typowo bibliotecznych, takich jak wypożyczanie książek i ich konserwacja.

Salon wróżb andrzejkowych

Cyklicznie, na koniec listopada, w bibliotece szkolnej uczniowie należący do „Klubu Przyjaciół Biblioteki Szkolnej” zorganizowali salon wróżb andrzejkowych dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu uzniowie wraz z wychowawcami przychodzą do biblioteki szkolnej, aby móc wywróżyć sobie przyszłość. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

Noc w szkole

Bardzo lubianą przez dzieci imprezą jest noc w szkole, w czasie której dzieci uczestniczą w różnych zabawach, konkursach, zamawiają pizzę, oglądają filmy. Cyklicznie na zakończenie I semestru odbywają się noce w szkole we współpracy z innymi nauczycielami. W roku szkolnym 2012/2013 zorganizowałam noc pod hasłem „Znam Twórczość Juliana Tuwima”, a w roku 2013/2014 - „Noc czarodziejów”, a w roku 2015/2016 noc odbyła się pod hasłem „Magia teatru”.

W nocy z piątku 5 lutego br. na sobotę była w naszej szkole świetna zabawa. Tym razem była poświęcona „Magii teatru”. Bieg terenowy po szkole opracowany przez p. Klaudię Działach – Ledwig i przygotowane dla zespołów zadania, związane były z teatrem. Uczniowie biorący w nich udział pisali scenariusze wymyślonego przez siebie przedstawienia, tworzyli plakaty, pisali zaproszenia, rozwiązywali zagadki teatralno – literackie, a wreszcie sami reżyserowali i wystawiali sztukę. Było dużo pracy ale i radości, śmiechu. Nie obyło się i bez małego strachu, gdy trzeba było przejść pustym, ciemnym, szkolnym korytarzem. Szczęściarzem był, kto nie zapomniał zabrać z domu latarki. Potem pizza, ciepła herbata, piżama, śpiwór, materac i dalej dużo radości. Rano jakoś oczy nie chciały się otworzyć, bo noc w szkole zawsze jest wyjątkowo krótka choć trwa dokładnie tyle samo godzin, co każda inna noc. Do zobaczenia za rok.

Bardzo lubianą przez dzieci imprezą jest noc w szkole, która w tym roku odbyła się 13.01.2017r. W czasie nocy w bibliotece, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, konkursach, które związane były z lekturą „Opowieści z Narnii”. Po zabawie uczestnicy zjedli pizzę i obejrzeli film. Później bawili się i grali w różne gry planszowe, aż do białego rana. Zabawa była udana.

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/7E6mN7bEU9C1Sxmx9

W kwietniu 2011 członkowie "Klubu Biblioteki Szkolnej", udali się na wycieczkę do Bielska -Białej. Celem wycieczki było zwiedzenie:

- Studia Filmów Bolka i Lolka  i zapoznanie się z  etapami powstawania filmów animowanych

- Wyjazd kolejką linową na Szyndzielnię

19.10.2011 uczniowie należący do "Klubu Przyjaciół Biblioteki Szkolnej" pojechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Pszczyny. Podczas całodniowego pobytu w Pszczynie zwiedziliśmy:

- Muzeum Zamkowe w Pszczynie

- Zagrodę Żubrów

- Muzeum Prasy Śląskiej

27 kwietnia 2012r. grupa 16 osobowa wraz z opiekunami pojechała do Ogrodzieńca. Zwiedzaliśmy Zamek, po którym oprowadzał nas pan przewodnik, ciekawie opowiadając historię i legendy związane z tym miejscemDrugim punktem programu był Park Miniatur, gdzie oglądaliśmy warownie i fortyfikacje średniowiecza. Nie zabrakło też dobrej zabawy na placu zabaw, znajdującym się na terenie parkuNastępnie spacerkiem przeszliśmy pod Wzgórze Birów, na szczyt którego musieliśmy się wdrapać po stromych schodach. Warto było, gdyż na szczycie wzgórza znajduje się osada stylizowana na średniowieczny gród z okresu początków państwa polskiego, o czy dowiedzieliśmy się od przewodnika oprowadzającego nas po tym miejscu.