Projekt edukacyjny - "Mały miłośnik książki"

„Mały miłośnik książki”

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w projekcie z zakresu edukacji czytelniczej: „Mały miłośnik książki”. Jego głównym celem była promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych. W czasie od 17 września do 11 października dzieci wysłuchały fragmentów książki Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”, baśni Hansa Christiana Andersena: „Brzydkie kaczątko”,  „Bzowa Babuleńka”,  „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz  Charles’a Perraulta „Wróżki”. Dzięki książce Marcina Hałasia „Niezwykły Bytom. Historia miasta dla dzieci” poznały także historię  miechowickiej księżniczki Waleski von Tiele-Winckler. W czasie zajęć odwiedziły bibliotekę szkolną, rysowały, opowiadały i rozwiązywały zagadki tematyczne. W świat literatury uczniów wprowadzali  opiekunowie i wychowawca klasy. Codzienny kontakt z książką był możliwy dzięki rodzicom Kacpra, mamie Oskara i Mai oraz siostrze Dominika. Na zakończenie projektu uczniowie wykonali własną zakładkę do książki, którą wcześniej zaprojektowali na zajęciach komputerowych.