Sport w szkole

W dniu 2 kwietnia 2019 odbyły się Mistrzostwa Bytomia Szkół Podstawowych w Drużynowych Biegach Przełajowych. W kategorii chłopców - Igrzyska Dzieci - bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły zdobywając brązowe medale! Brawo!!!
Skład: Artur Szouder, Oskar Cuber, Tomasz Pancherz, Kajetan Leszczyk, Jakub Kubalak, Bartosz Pogorzałek, Nataniel Gołębiewski, Juliusz Moskal, Dominik Kościelecki, Wojciech Choma.

I MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ!

Reprezentantki naszej szkoły, wygrywając w zawodach finałowych z SP 21 i SP 45, wywalczyły Mistrzostwo Bytomia w Igrzyskach Dzieci i będą reprezentować nasze miasto w zmaganiach rejonowych. Gratulujemy i życzymy dziewczynom powodzenia.

Skład zespołu: Daszkiewicz Paulina, Deka Maja, Gomuła Marta, Jagiellicz Oliwia, Kieliszek Emilia, Krzosek Wiktoria, Miedza Martyna, Neuman Martyna, Paszek Aleksandra, Pawińska Magdalena, Poloczek Wiktoria, Racińska Kinga, Wackowska Magdalena, Wojciechowska Marta.

ZAWODY REJONOWE W KOSZYKÓWCE

Nasza szkoła, która reprezentowała Bytom w Igrzyskach Dzieci w koszykówce dziewczyn wygrała zawody rejonowe w Piekarach Śląskich i awansowała do półfinałów wojewódzkich. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Skład zespołu: Paulina Daszkiewicz, Maja Deka, Marta Gomuła, Oliwia Jagiellicz, Emilia Kieliszek, Wiktoria Krzosek, Martyna Miedza, Martyna Neuman, Magda Pawińska, Wiktoria Poloczek, Kinga Racińska, Nancy Wackowska, Marta Wojciechowska.

W dniach 12 , 14 marca 2019r. odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal plasując się na III miejscu:-)

Skład: Juliusz Moskal, Nataniel Gołębiewski, Mikołaj Łakomy, Bartosz Całusiński, Kajetan Leszczyk, Tomasz Pancherz, Paweł Kozak, Wojciech Choma, Dominik Kościelecki, Jakub Kubalak, Beniamin Hajda, Oliwier Łopaciński, Artur Szouder, Kamil Olszewski - Brawo!!!

Konsultacja Naborowa do kadry Śląska

Uczniowie naszej szkoły z klas sportowych, w dniach 2-3 marca, wzięli udział w konsultacji naborowej rocznika 2006 do kadry Śląska w koszykówce dziewcząt i chłopców. Testy sprawnościowe odbyły się w hali MOS Katowice. Swoich sił spróbowali: Nataniel Gołębiewski, Juliusz Moskal, Tomasz Pancherz, Dominik Kościelecki oraz Martyna Miedza, Kinga Racińska, Emilia Kieliszek, Paulina Daszkiewicz.

Martyna Miedza z klasy 7a została powołana na konsultację w Chybiu w dniach 8 – 10 marca 2019r. Trzymamy kciuki!!!

III miejsce koszykarek

Po trzech dniach rywalizacji – 21, 23 i 24 stycznia - reprezentacja dziewcząt zdobyła     III miejsce w Bytomiu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Skład tworzyły: Amelia Berbesz, Martyna Czupryńska, Wiktoria Warmijak, Wanessa Walerysek, Nicola Tomaszewska, Wanessa Kozłowska, Martyna Kuczmańska, Martyna Naróg, Dorota Neumann, Nikola Kopko, Wiktoria Poniatowska. Gratulacje!!!

MISTRZOSTWA BYTOMIA

W dniach 8 – 12.01.19 odbywały się Mistrzostwa Bytomia w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po bardzo zaciętych meczach, w których do wyłonienia zwycięzcy konieczne było liczenie małych punktów, zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!
Skład zespołu: Bartosz Całusiński, Kacper Cepiga, Nataniel Gołębiewski, Beniamin Hajda, Michał Jasiński, Dawid Karczmarzyk, Dominik Kościelecki, Jakub Krzęcio, Oliwier Łopaciński, Mikołaj Łakomy, Juliusz Moskal, Kamil Olszewski,Tomasz Pancherz, Dominik Tórz,

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH BYTOMIA

Bez porażki zakończyły udział w odbywających się w dniach 4 – 11.12.18 r. Igrzyskach Dzieci /Mistrzostwach Bytomia/ reprezentantki naszej szkoły. Gratulujemy!!!
Skład: Paulina Daszkiewicz, Maja Deka, Marta Gomuła, Jagiellicz Olivia, Oliwia Jęczmyk, Emilia Kieliszek, Krzosek Wiktoria, Martyna Miedza, Martyna Neumann,  Aleksandra Paszek, Magdalena Pawińska, Wiktoria Poloczek, Wiktoria Poniatowska, Kinga Racińska, Nancy Wackowska,Marta Wojciechowska, Nicola Zagrabska.

TURNIEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

II miejsce wywalczyły dziewczęta klas sportowych na turnieju koszykówki rocznika 2006 o Puchar Prezydenta miasta Ruda Śląska w ramach Europejskiego Dnia Sportu. MVP turnieju została Martyna Miedza, a w najlepszej piątce znalazły się Paulina Daszkiewicz i Wiktoria Poloczek.

PIERWSZE „KOTY ZA PŁOTY”
20 października dziewczęta z klas sportowych, które reprezentują UKS MOSM Bytom, rozegrały swój pierwszy turniej w Wiśle. Gospodarz turnieju okazał się poza zasięgiem naszych dziewcząt, ale już zespół z Pawłowic udało się pokonać 43:10. Gratulujemy!!!

W dniach 9 i 15 października 2018 roku reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Bytomia Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców - kategoria Igrzyska Dzieci.Nasi chłopcy, po raz kolejny spisali się na medal zdobywając II miejsce - Gratulujemy!!!
Skład: Nataniel Gołębiewski , Wojtek Choma , Artur Szouder, Kajetan Leszczyk , Oskar Skórka , Oskar Cuber , Bartek Pogorzałek , Oliwier Maciejewski , Dominik Kościelecki, Paweł Kozak , Tomek Pancherz