ROK SZKOLNY 2014/2015

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY » ROK SZKOLNY 2014/2015

Z przyjemnością informujemy, że podobnie jak w ubiegłym roku, grupa uczniów z klasy 2b uczęszczających na zajęcia zespołu wyrównawczego została uhonorowana Certyfikatem Przyjaciela Matematycznego ZOO.

W regionalnym konkursie  „Magia kosmetyków” naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

I grupa: Barbara Jaworska, Bartosz Hrncirik i Jakub Moskal zdobyła I miejsce,

a grupa II: Marta Strzelczyk, Oskar Kucharski i Kamil Kucharski zdobyła III miejsce.

Uczniowie przygotowali  się do konkursu pod kierunkiem pani Krystyny Matejczyk.

"ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE" - III miejsce dla naszych uczniów
4  grudnia  2014

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu zorganizowała Miejski Konkurs Piosenki Regionalnej "Śląskie śpiewanie" z okazji 760-lecia lokacji miasta Bytomia. Przesłuchania konkursowe miały miejsce 19 listopada w Centrum  Edukacyjno-Kulturalnym im. ks. Grzegorza Gorczyckiego przy parafii św. Jacka w Bytomiu. Finał konkursu odbył się 4 grudnia w SP nr 3 podczas  "Biesiady śląskiej". Na gali zaprezentowały się zespoły oraz soliści, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia. III miejsce zdobył zespół wokalny "Cantare" przygotowany przez panią Janinę Bańczyk.

Beniamin Hajda z klasy IIb zdobył wyróżnienie w XII Konkursie Plastycznym "WOJSKO W OCZACH DZIECKA". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

20 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu odbył się MIEJSKI KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ „POEZJO POKOLEŃ”. Wzięły w nim udział dwie uczennice klasy Vb. Oliwia Polowy zaprezentowała wiersz Tadeusza Kubiaka "Tu wszędzie Polska" i zdobyła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast Agnieszce Urbańczyk recytacja utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" przyniosła miejsce trzecie. Cieszymy się z podwójnego sukcesu, a naszym artystkom serdecznie gratulujemy, życząc  kolejnych laurów.

Konkurs plastyczny

W październiku odbył się międzyszkolny konkurs literacko – plastyczny pt. „Gdyby wróżyć z dymów nad Bytomiem to…”. Wyróżnienie w kategorii plastycznej otrzymał Jakub Choma z klasy 4b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aleksandra Paszek z klasy 2b została wyróżniona w konkursie plastycznym "Bytom przed wiekami i dziś", zorganizowanym dla uczniów bytomskich szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.