Konkursy - zaproszenia, relacje

III MIEJSKI KONKURS POETYCKO – RECYTATORSKI „GWIAZDKA W POEZJI” .

Dnia 5 grudnia 2018 roku odbył się III MIEJSKI KONKURS POETYCKO – RECYTATORSKI „GWIAZDKA W POEZJI, którego organizatorem była nasza szkoła. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta miasta Bytomia. Brali w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich bytomskich szkół podstawowych.
Konkurs  jest zawsze dla uczestników nie lada wyzwaniem, ponieważ polega na samodzielnym napisaniu wiersza o tematyce bożonarodzeniowej, a następnie zaprezentowaniu go przed profesjonalnym JURY oraz zgromadzoną publicznością.
Dzieci, jak co roku,  wywiązały się z tego trudnego zadania znakomicie. Każdy uczestnik dołożył wszelkich starań, by jego występ był wyjątkowy.
Prezentacje oceniało profesjonalne JURY w składzie:
Przewodnicząca – Pani Danuta Szymczyk, instruktor i reżyser teatralny Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.
Pani Agnieszka Szymańska
– instruktor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.
Pani Anna Seemann -Majorek- reprezentująca „Muzeum Domek Matki Ewy”
Cieszymy się z  sukcesu naszej reprezentantki – uczennicy klasy 2 b - Magdaleny Czupryńskiej , bo to właśnie jej wymagające JURY postanowiło przyznać
I miejsce w kategorii klas drugich.
W tej kategorii przyznano również:
II miejsce – Michał Jaskuła, SP nr 3
W kategorii klas trzecich przyznano:
III miejsce – Piotr Szczurek, SP nr 46
Laureaci zostali nagrodzeni: pamiątkową statuetką, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Szczególne podziękowania składamy JURY.
Gorąco dziękujemy również Pani Janinie Bańczyk wraz z zespołem „Cantare”, za uświetnienie występem naszego konkursu.
Dziękujemy dzieciom z klasy I b, które również zaśpiewały dla zgromadzonych.

Organizatorzy konkursu:
Aneta Buczyńska