SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI "EuroKids"

ORGANIZACJE SZKOLNE » SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI "EuroKids"

 

 

 

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O HISZPANII I WIELKIEJ BRYTANII

5 i 7 grudnia 2017r. odbyły się w naszej szkole konkursy z wiedzy ogólnej o Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Uczniowie, którzy zgłosili się do tych konkursów mieli za zadanie wcześniej zapoznać się z materiałami i informacjami z zakresu szeroko pojętej wiedzy ogólnej (między innymi geografii, historii, zwyczajów i tradycji danego kraju lub regionu, podziału administracyjnego, itp.),a następnie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru. Pytania zawarte w testach miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę każdemy uczniowi.

I tak w konkursie o Wielkiej Brytanii w kategorii klas 4-5 - 1 miejsce zajęła Nancy Wackowska z klasy 5a, 2 miejsce Marta Gomuła z 5a, a miejsce 3 Emil Kucharz z klasy 4d.

W kategorii klas 6-7 – 1 miejsce zajęła Anna Wewior z klasy 7b, 2 miejsce Mateusz Kubiak z klasy 5b, a 3 miejsce ex aequo zajęli Jakub Choma z klasy 7b i Vanessa Waleryszek z klasy 7c.

W konkursie o Hiszpanii  - 1 miejsce zajęła Weronika Balcerowicz z klasy 7b, 2 miejsce  zajęła Ismena Bryja z klasy 7b, a Ines Nowak z klasy 7c zdobyła 3 miejsce.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe! Serdecznie gratulujemy!

 

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO PINGWIN 2017

28 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy konkurs przedmiotowy z języka angielskiego  PINGWIN 2017. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas 4-7. Konkurs ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest urozmaicenie programu zajęć szkolnych oraz zachęcenie uczniów do rozwjania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy z zakresu leksyki i gramatyki języka angielskiego. Na wyniki musimy jeszcze poczekać do 15 stycznia 2018r. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 3.10.2017r. w ramach obchodzonego w całej Europie Dnia Języków Obcych uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i konkurencjach, które miały za zadanie nie tylko sprawdzić wiedzę o językach naszego kontynentu (głównie hiszpańskim i angielskim), ale również zachęcić uczniów naszej szkoły do nauki języków obcych.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: klas 4-5 oraz 6-7. Każda z klas podzieliła się na kilkuosobowe drużyny, które zdobywały punkty dla swojej klasy w poszczególnych konkursach i quizach językowych przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.

W jednym z konkursów uczniowie musieli wykazać się doskonałą umiejętnością literowania słów angielskich, w innej konkurencji uczniowie odgadywali kraje hiszpańskojęzyczne, a w audio quizie na podstawie krótkich rozmów rozpoznawali języki europejskie. W konkursie karaoke „Śpiewać każdy może” uczestnicy śpiewali popularne utwory w języku angielskim lub hiszpańskim,a w konkursie artystycznym „Makijaż kibica”  wykonywali makijaż kibica wylosowanego kraju europejskiego.

Wszystkie konkursy i konkurencje dostarczyły ogromnych emocji oraz sporej dawki dobrej zabawy.

W kategorii klas 4-5 zwyciężyła klasa 5a, natomiast w kategorii klas 6-7 pierwsze miejsce zajęła klas 7b. Gratulujemy zwycięzcom!

Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie naszej szkoły mają teraz świadomość, że obchodzony co roku Europejski Dzień Języków Obcych jest doskonałą sposobnością do promowania różnorodności językowej i kulturowej, a uczenie się języków innych narodowości pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, uczy tolerancji, a przy okazji pozwala na dobrą zabawę.

 


ROK SZKOLNY 2016 / 2017


Plan pracy SKE EuroKids na rok szkolny 2016 / 2017


ROK SZKOLNY 2015 / 2016PLAN PRACY SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO ‘EUROKIDS’

Na rok szkolny 2015 / 2016

Działalność SKE EuroKids polegać będzie na realizacji takich przedsięwzięć jak:

Planowane działania

Termin wykonania

 1. Przygotowywanie reprezentacji SKE do udziału w konkursach wiedzy o Unii Europejskiej.

Według terminarza konkursów i zawiadomień o konkursach.

 1. Spotkania organizacyjne członków klubu.

Wg potrzeb, co najmniej raz na miesiąc

 1. Przygotowywanie gazetek tematycznych na gablocie klubu.

Raz w semestrze

 1. Współpraca z organizacjami działającymi na terenie szkoły, przy przygotowywaniu imprez szkolnych.

Wg potrzeb, na bieżąco

 1. Koordynowanie akcji „Wzorowa łazienka”

Październik - listopad

 1. Pomoc przy organizacji akcji związanych z patronem szkoły. (Listopad – grudzień: akcja „Różne systemy edukacyjne na świecie”)

Listopad – grudzień

 1. Współorganizowanie akcji „Paczka dla dzieciaczka”, wraz z Samorządem Uczniowskim.

Grudzień

 1. Przygotowanie reprezentacji klubu do udziału corocznym Balu Klubów Europejskich.

Grudzień – styczeń

 1. Zorganizowanie Dni Europejczyka na terenie szkoły.

Maj

 1. Udział w Bytomskiej Majówce Europejskiej (współpraca z klubami z całego miasta; współpraca z Urzędem Miejskim)

Maj


BAL KARNAWAŁOWY KLUBÓW EUROPEJSKICH


W dniu 03 lutego 2016 r., w Szkole Podstawowej nr 51 zorganizowany został VI Bal Karnawałowy Klubów Europejskich. Motywem przewodnim było hasło: "Holandia - kraj kwiatów, tulipanów i malarzy". Reprezentacja klubu europejskiego z naszej szkoły, w składzie: Natalia Krzemień, Weronika Balcerowicz i Wiktoria Warmijak, z wielką ochotą uczestniczyła w konkursie wiedzy o UE i Holandii, warsztatach plastycznych, tańcach i konkursie na najoryginalniejsze przebranie. Nasze dziewczynki przebrane były za holenderskie tulipanki. Mimo, iż nie zdobyły nagrody, wyglądały zjawiskowo i prześlicznie. Bal rozpoczął się o godzinie 15 i zakończył o 18. Wyczerpani ale szczęśliwi wróciliśmy do domów, mogąc śmiało zaliczyć imprezę do megaudanych :)

Organizatorom składamy ogromne podziękowania za cały ogrom pracy włożony w organizację balu.

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

 

 
ROK SZKOLNY 2014 / 2015


PLAN PRACY SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO ‘EUROKIDS’

Na rok szkolny 2014 / 2015

 

Działalność SKE EuroKids polegać będzie na realizacji takich przedsięwzięć jak:

 • Współorganizowanie obchodów jubileuszu 50 rocznicy powstania szkoły (współtworzenie jubileuszowej gazetki szkolnej);
 • Zorganizowanie Dni Europejczyka (maj 2015);
 • Przygotowanie reprezentacji klubu do udziału w konkursach wiedzy o Unii Europejskiej;
 • Udział w Bytomskiej Majówce Europejskiej (współpraca z klubami z całego miasta; współpraca z Urzędem Miejskim);
 • Współpraca z Samorządem Uczniowskim i innymi organizacjami działającymi na terenie szkoły;
 • Przygotowywanie gazetek tematycznych na gablocie klubu;
 • Spotkania członków i zarządu klubu (na bieżąco, w ramach potrzeb).

 

Opiekun SKE

mgr Aneta Ościk

 

I BYTOMSKI JARMARK ŚREDNIOWIECZNY


W sobotę 13 września 2014 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w I Bytomskim Jarmarku Średniowiecznym, odbywającym się w Parku Miejskim. Impreza zorganizowana została w ramach obchodów 760-lecia lokacji Bytomia na prawach miejskich. Uroczystości rozpoczęły się od pochodu reprezentacji uczniów szkół bytomskich wszystkich szczebli. Startowaliśmy z ulicy Olimpijskiem, aby barwnym korowodem dotrzeć do Psiej Polany. Tam czekali na nas: Prezydent Miasta pan Damian Bartyla oraz Wiceprezydent Miasta pani Aneta Latacz. Każda ze szkół miała okazję zaprezentować się wszystkim poprzez przygotowanie okrzyków powitalnych, glejtów lub tańców średniowiecznych. Nasi uczniowie reprezentowali średniowiecznych mieszkańców miasta, zrzeszonych w Cechu Piekarzy i Cukierników. Mieliśmy białe piekarnicze czepki oraz wałki do ciasta, którymi pomachaliśmy na powitanie władzom miasta :) Po prezentacji szkół, odbyła się inscenizacja nadania Bytomiowi praw miejskich. W dalszej części imprezy przewidzianych było mnóstwo średniowiecznych atrakcji: walki rycerskie, pokazy tańca i ognia, wyścigi białogłów... Zabawy było mnóstwo a i wrażenia z jarmarku na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

   

 
ROK SZKOLNY 2013/2014


Opiekun klubu: Pani Aneta Ościk


AKTUALNOŚCI


Dzień Europejczyka


W dniu 28 maja 2014 odbył się w naszej szkole Dzień Europejczyka pod hasłem "PL 10 lat w UE".


Członkowie naszego klubu: Karolina Tymochowicz i Patryk Hyla, przygotowali i przedstawili akademię radiową na temat najważniejszych faktów z życia Unii Europejskiej.

Uczniowie klas I-III wykonali przepiękne plakaty ilustrujące dziesięciolecie obecności Polski w UE. Plakaty zostały zaprezentowane w postaci wystawy na parterze szkoły.

Żakowie z klas IV-VI mogli wczytywać się w wielką gazetkę informacyjną, która zawisła na korytarzu I piętra. Mogli z niej dowiedzieć się o wszystkich ważnych datach i aspektach działalności UE. Najważniejszymi informacjami były jednak te związane z rocznicą wejścia Polski do UE. Gazetka cieszyła się dużą popularnością. 

Bytomska Majówka Europejska


Dnia 9 maja 2014 roku, wybraliśmy się na Bytomską Majówkę Europejską, zorganizowaną w Parku Miejskim, w nowej, świeżo wyremontowanej jego części, nad ślicznym jeziorkiem.

Przez ostatnie tygodnie przed majówką, intensywnie przygotowywaliśmy się do konkursów, które miały być na niej zorganizowane. Finalnie wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach: Bieg Terenowy o Europejskie Gwiazdki (p. Ościk obsługiwała jeden z punktów - "Waluta UE"), Minieurowizja i Konkurs układania flag europejskich z bibułek.

Pogoda na początku nie dopisywała, padał deszcz, który dawał nam się wszystkim we znaki, ale na finał imprezy słońce rozjaśniło niebo i korzystaliśmy z uroków przepięknej okolicy. Piknikowaliśmy i przysłuchiwaliśmy się wykonaniom piosenek Minieurowizji.
 

 

PRZYGOTOWANIA DO MAJÓWKI BYTOMSKIEJ 2014

W związku z nadchodzącą bytomską majówką, która odbędzie się 09. maja 2014 w Parku Miejskim, SKE EuroKids ogłasza nabór do:

1. Dwóch drużyn trzyosobowych do biegu terenowego z zadaniami sprawnościowymi oraz pytaniami z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej.

(drużyna I: Gomułka Wiktor, Piotrowska Justyna, Werajtis Patryk.

drużyna II: Walesa Dawid, Szmit Jakub, Vanessa Matyja)

2. Solisty(ki) lub zespołu muzycznego mającego za zadanie przedstawić utwór pochodzący z jednego z krajów członkowskich Unii.

(Paulina Wlaźlak solo lub z zespołem)

3. Trzyosobowej drużyny do konkursu plastycznego w zakresie układania flag państw członkowskich Unii z bibułek.

(Tymochowicz Karolina, Borowiec Agata, Zdziebko Ewelina)

 Szkolny Klub Europejski "EuroKids" zainaugurował nowy rok szkolny.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów SP44 do aktywnego uczestnictwa w pracach, projektach i przedsięwzięciach klubowych.

Uczestnictwo w Klubie jest dobrowolne. Członkiem Klubu można zostać w dowolnej chwili, zgłaszając się do uczestnictwa w przygotowanym aktualnie przedsięwzięciu. Wszelkie info u p. Ościk (sala 41).

ZAPRASZAMY!_________________________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2012/2013


Opiekun klubu: Pani Aneta Ościk


AKTUALNOŚCI


24.05.2013 Szkolny Dzień Unii Europejskiej pt.: "Średniowiecze - Epoka Rycerstwa"W dniu 24 maja 2013 obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Europejski.

W tym roku postanowiliśmy uczcić go trochę inaczej niż zawsze i zaznajomić uczniów ze zwyczajami rycerskimi epoki średniowiecza. Z tej okazji opiekun SKE p. Ościk zaprosiła do nas rycerzy ze Śląskiej Chorągwii Rycerstwa Polskiego. Rycerze przygotowali dla nas prezentację rycerskich strojów i opowiedzieli o zwyczajach panujących w tamtej epoce. Na koniec zorganizowali konkurs w ubieraniu rycerza na czas. Zaznaczyć trzeba iż stroje, które przywieźli ze sobą rycerze były zrobione na wzór oryginalnych zbroi epoki i bardzo duuużo ważyły. W konkursie wzięli udział przedstawiciele każdej z klas od IV do VI. Walka była zaciekła i wyniki czasowe bardzo zbliżone. Świetnie się przy tym bawiliśmy kibicując naszym reprezentacjom i współczując kolegom ubieranym w zbroje ciężaru który mieli na sobie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!Kliknij aby przejść do galerii.

______________________________________________________________________________________________


29.04.2013 Bytomska Majówka Europejska


W dniu 29 kwietnia 2013 odbyła się Bytomska Majówka Europejska. Obchody zorganizowane zostały w BCK-u w Bytomiu oraz na bytomskim Rynku. Po wielotygodniowych przygotowaniach, nasz Klub zaprezentował konkursowe przedstawienie dotyczące Florencji na temat "Szlakiem średniowiecznych miast Europy". Projekt miał na celu przybliżenie praw i obowiązków mieszkańców średniowiecznych miast europejskich. Dzieci z naszego klubu przygotowały prezentację multimedialną oraz taniec średniowieczny. Po prezentacjach klubów bytomskich, przeszliśmy barwnym korowodem na Rynek, gdzie odbyły się rycerskie walki i tańce przy ognisku. Na koniec zaprezentowano wyniki konkursu. Serdecznie gratulujemy wygranej, która przypadła klubowi z SP3.

A oto my w średniowiecznych, florenckich strojach:


   
______________________________________________________________________________________________

07.02.2013 - III Bal Karnawałowy Szkolnych Klubów Europejskich


W dniu 07.02.2013r. w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu odbył się III Bal Karnawałowy dla Szkolnych Klubów Europejskich pod hasłem:

Irlandia - kraj muzyki, tańca i zielonej koniczyny

oraz konkurs wiedzy o Irlandii i konkurs plastyczny Irlandia - Zielona Wyspa. Reprezentacja SKE Kurokids wzięła udział w tej zabawie, a reprezentowały nas dziewczynki z klasy Va: Agata Borowiec oraz Ewelina Zdziebko pod opieką Pani Pedagog Katarzyny Piotrowskiej.

Impreza miała na celu integracje Szkolnych Klubów Europejskich. Irlandzkie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej było inspiracją do podkreślenia wkładu tych państw w kulturę europejską.

Patronat nad konkursem objął:

 • Prezydent Miasta Bytomia Damian Bartyla
 • Eurodeputowana Małgorzata Handzlik
 • Fundacja im. Roberta Schumana
 • Europe Direct w Katowicach

Bal obfitował w wiele atrakcji:

- pokaz tańców irlandzkich oraz warsztaty taneczne w wykonaniu zespołu Galway z Będzina;

- konkurs wiedzy o Irlandii;

- konkurs na najciekawszy irlandzki strój;

- konkurs plastyczny: Irlandia - Zielona Wyspa;

Bawiliśmy się wyśmienicie. Poniżej kilka fotek z balu:

bal

 

bal

 

bal

 

bal

 

bal

 

bal

 

bal

 _________________________________________________________________________________________________________________

 

12.12.2012 - XIV Spotkania Europejskie

 

12 grudnia 2012 w BCK Bytom odbyły się Bytomskie Spotkania Europejskie mające na celu zaprezentowanie dorobku klubów europejskich ze szkół bytomskich. Na spotkaniu obecne były reprezentacje większości klubów, w tym nasza. Zaprezentowaliśmy plakat ilustrujący nasze działania w poprzednim roku szkolnym.

W tym roku spotkania powiązane były z finałem unijnego projektu pt.: "Z Bytomia na sceny Europy". Projekt miał za zadanie zachęcić dzieci ze szkół bytomskich do aktywnego uczestnictwa w warsztatach teatralnych i przygotowania musicalu. W dniu finału mogliśmy obejrzeć musicale przygotowane na światowym poziomie, przygotowane min. przez uczniów SP5 i SP9. Otrzymalismy także drobne upominki w nagrodę za wytężoną pracę w poprzednim roku szkolnym.

 

 

     

____________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

Opiekun klubu: Pani Aneta Ościk

 

 

WYDARZENIA:

 

WRZESIEŃ - inauguracja działalności klubu, wybór Zarządu oraz nabór członków

 

PAŹDZIERNIK-MAJ - udział członków klubu w pracach nad projektem Szkoła z Klasą 2.0 (opracowanie Kodeksu 2.0, działania przy realizacji projektów wykorzystujących TIK w szkole, przygotowanie dekoracji parteru na Festiwal Nauki)

 

MARZEC - udział członków klubu: Magdaleny Rek oraz Joanny Zembrzuskiej w konkursie wiedzy o Danii, organizowanym w SP54 w Bytomiu

 

KWIECIEŃ-MAJ - zorganizowanie konkursu literackiego na wiersz własnego pomysłu, pod tytułem "Polska wiosną". Do konkursu zgłoszono pięć prac które, decyzją Jury, zajęły równorzędne pierwsze miejsce

 

CZERWIEC - organizacja Dni Unii Europejskiej pod hasłem "Wielka Brytania", stworzenie galerii obrazów z charakterystycznymi budowlami i osobistościami Wielkiej Brytanii, zorganizowanie konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii pt. "Great Britain in my little finger"

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie

Dni Brytyjskie