Aktualności

Zabawa karnawałowa

Dnia 12 stycznia odbył się nasz bal karnawałowy. Były tańce oraz inne towarzyskie zabawy przy muzyce: z balonami i na gazetach. Pamiętaliśmy również o tradycyjnym przechodzeniu pod liną, która była zawieszona na różnej wysokości. Wszyscy doskonale się bawili. Na zmęczonych, już w salach lekcyjnych, czekał specjalnie na tę imprezę przygotowany poczęstunek. Szczęśliwi i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domów, bo na każdego z nas czekali kochający i niezawodni rodzice. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa będzie równie udana.

Uczniowie klasy 2b i 2c

 

Zapraszamy do naszej GALERII

WIGILIA KLASOWA – 19 grudnia

Dzisiaj od rana czuć było atmosferę świąt. Spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej sali. Dzień rozpoczęliśmy od łamania się opłatkiem i składania tradycyjnych życzeń. Przy nakrytym stole było miejsce dla każdego. Czekało tam na nas mnóstwo pyszności.  Mieliśmy również okazję do wspólnego kolędowania. To przedświąteczne spotkanie było bardzo wzruszające i na długo pozostanie w naszych sercach.

Uczniowie klasy 2b

 
Mikołajki – 6.12.2022 r.

Dzisiaj naszą klasę odwiedził Mikołaj. Zaraz na początku lekcji rozpoczęliśmy wielkie przygotowania. Nauczyliśmy się pięknej piosenki, przygotowaliśmy tematyczne ilustracje, udekorowaliśmy choinkę i cierpliwie czekaliśmy. Dzień wcześniej każdy, najlepiej jak potrafił, napisał do niego list. Prosiliśmy o konkretne prezenty, przesyłaliśmy pozdrowienia. Może tu, w szkole, nie ziściły się nasze marzenia, ale i tak jesteśmy szczęśliwi, bo każdy z nas został obdarowany słodyczami. Okazało się, że Mikołaj nie czekał na tak uroczyste przyjęcie, bo zostawił nam swoje upominki już wcześniej w sali. Musieliśmy się tylko dobrze rozejrzeć.

Dziękujemy!

Uczniowie klasy 2b

WSZYSTKIE NASZE ZDJĘCIA --> GALERIA

Dzień Śląskich Tradycji

2 grudnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Śląskich Tradycji. Tego dnia na szkolnym korytarzu dominowały kolory: żółty i niebieski, bo to barwy Śląska. Uczniowie klas młodszych świętowali ten dzień uczestnicząc w akademii przygotowanej przez klasy: 2b i 2c.
Młodzi widzowie mieli okazję poznać wiele tradycji i zwyczajów związanych ze Śląskiem, obejrzeć piękne tańce, wysłuchać piosenek oraz wiersza w gwarze śląskiej.
W naszej szkole wiemy, że edukacja regionalna odgrywa bardzo ważną rolę w życiu młodego człowieka, bo tylko dzięki temu uda się ocalić od zapomnienia dziedzictwo naszego regionu.

GALERIA ZDJĘĆ >>>KLIK<<<

 
 
 
P I L N E! Potrzebna pomoc!
Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie rodziny ucznia naszej szkoły. 4 letni Franek walczy z rakiem. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc finansowa. Liczy się każda złotówka! Wpłaty można dokonać poprzez pomagam.pl - https://pomagam.pl/fmgwa6 lub w recepcji szkoły.
Po raz kolejny liczymy na Waszą szczodrość i otwarte serca 💚.
Wierzymy, że razem uda nam się pomóc rodzinie.

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 30 listopada 2022 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„ Jak wspierać dziecko w budowaniu pozytywnej samooceny i wiary we własne możliwości ”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Agata Susek-Kaczyńska, Magdalena Konieczna.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ODI2MDhiMmQtYWI5ZC00Y2UzLTkwMjktNmU1YTVkOTE4OGE2%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia.  

KATARZYNKI – 24 listopada

Katarzynki to ludowe święto, które dziś odeszło w zapomnienie. Dawniej tego dnia odbywały się wróżby mężczyzn. Nie były one jednak traktowane przez nich zbyt poważnie, a stanowiły okazję do spotkań i beztroskiej zabawy. My też postanowiliśmy się zebrać w wigilię tego święta. Przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się doskonale. Sami przygotowaliśmy nawet playlistę. Nikomu nie brakowało sił do tańców i zabaw. Na zmęczonych harcami czekał pyszny poczęstunek. Nie mogło zabraknąć także magicznych wróżb, choć doskonale wiedzieliśmy, że to tylko zabawa. Był to niezapomniany czas w gronie kolegów i koleżanek. Ponieważ było już późne popołudnie ze szkoły odebrali nas rodzice. Bardzo Wam dziękujemy!

Uczniowie klasy 2b

>>>GALERIA <<< NASZYCH ZDJĘĆ

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w SP nr 44 im. UNICEF w Bytomiu. 

W piątek (18 listopada) obchodziliśmy w naszej szkole, przypadający w tym roku w niedzielę,

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Temat jest nam bardzo bliski i niezwykle dla nas ważny.

Uczniowie klas: 3 a oraz 3 b zaprezentowali program artystyczny,

przypominając w ten sposób prawa dzieci.

Przy tej okazji było nam niezmiernie miło gościć

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Bytomiu.

Po zakończonych uroczystościach odbywających się w murach naszej szkoły

wspólnie z nimi przeszliśmy ulicami osiedla

w Niebieskim Marszu UNICEF.

Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii pamiętały także społeczności polskich szkół za granicą. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli.

Dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk z tej okazji klasy 1-3 przypomniały sobie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk – może ono uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

W klasach 3 przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne w ramach programu ,,Szkoła mycia rąk Eli i Maxa”.

Dzieci zapoznały się z postaciami Eli i Maxa, które-tak jak one- są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk.

Uczniowie przypomnieli sobie, kiedy i jak należy myc ręce. Sami doszli do wniosku, że częste mycie rąk powinno być stałym nawykiem, niezależnie od okoliczności.

Po zadaniach praktycznych uczniowie bezbłędnie rozwiązali test, w którym mieli za zadanie zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi na tematy: Kiedy należy myć ręce? Czy Max i jego przyjaciele postępują właściwie? Czym jest właściwa higiena rąk? Dlaczego należy wycierać ręce?

Uczniowie także pokolorowali postać Eli i Maxa oraz wykonali plakat zachęcający do mycia rąk.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Eli i Maxa’’ i kolorowe zakładki do książek.

„Dziel się uśmiechem”

Na przełomie września i października br., kl. 1-3, po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „Dziel się uśmiechem”. Celem akcji była ogólna profilaktyka w zakresie higieny jamy ustnej, a w szczególności wyrabianie dobrych nawyków u najmłodszych dzieci . Uczniowie uczestniczący w zajęciach edukacyjnych poznali najważniejsze zasady, które przyczyniają się do utrzymania zdrowych zębów, a wraz z tym całego organizmu człowieka. Akcja została przeprowadzona dzięki wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i firmy Orbit w ramach IX edycji programu „Dziel się uśmiechem”.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Zwierzę to nie rzecz”. Celem konkursu było:

- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los innych istot,

- zwrócenie uwagi najmłodszych na temat stosunku ludzi do zwierząt,

- wzbudzenie empatii i zachęcenie do refleksji,

- wzmacnianie pozytywnych postaw,

- pokazanie, że temat zwierząt jest dla dzieci ważną kwestią,

- rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Swoje zajęcia realizowali w terminie od 11 do 18 października 2022 r. Tym razem wyzwania podjęli się uczniowie klas: 2b, 2c i 5b. W ramach lekcji dzieci uczestniczyły w warsztatach z kodowania i programowania robotów Ozobot oraz na platformie Scratch. Korzystały także z maty do kodowania. Zajęcia, oprócz nauki programowania uczyły je kreatywnego myślenia, współpracy oraz wyciągania wniosków. Były również okazją do doskonałej zabawą.

#SzkołaPamięta

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję „Podaruj znicz na Kresy”. Zebrane lampki zostały przekazane Górnośląskiemu Oddziałowi Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Za kilkanaście dni zapłoną na opuszczonych grobach naszych Rodaków.

Koordynatorzy akcji:
Grażyna Chyrek, Ewa Koczar

 

ODDAJEMY HOŁD ZMARŁYM

Palą się znicze…
Przypominają,
Że ktoś odchodzi,
Inni zostają.
Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć –
Palą się znicze…

Ryszard Przymus „Znicze”

 

Dnia 26 października wybraliśmy się na cmentarz. Naszym celem było uczczenie pamięci zmarłych. Odwiedziliśmy groby małych dzieci oraz miejsce spoczynku jednej z byłych nauczycielek szkoły. Zapaliliśmy na nich znicze i złożyliśmy bukiety z liści. Następnie w ciszy i zadumie wysłuchaliśmy opowieści na temat przeszłości naszej Ojczyzny i poległych żołnierzach. Symbolicznie za nich także zapaliliśmy lampki. Wielu z nas również się  pomodliło. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla nas głębokim przeżyciem i wspomnieniem osób bliskich, których już niestety z nami nie ma. Za nami jedna z najważniejszych lekcji wychowania rodzinnego i patriotycznego. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Uczniowie klasy IIb

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu 👨‍👩‍👧‍👦zaprasza na spotkanie Szkoły dla Rodziców 📢
🗓Środa 19 października 2022 roku
⌚️Godzina 16:00
👆Wystarczy kliknąć w link i gotowe - zachęcamy do obecności na 5 minut przed rozpoczęciem 🍀

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH – 10 października 2022 r.

Dzisiaj w naszej klasie zorganizowaliśmy Dzień Gier Planszowych. To coroczne święto obchodzone 10 października pozwoliło nam jeszcze bardziej się zintegrować. Wspólna zabawa była również sposobnością do relaksu i rozrywki. Mieliśmy okazję do planowania, liczenia i ćwiczenia koncentracji. Planszówki to pretekst do oderwania się od komputera, telefonu i telewizji. Spróbujcie sami, to naprawdę przyjemny sposób spędzania czasu wolnego.

Uczniowie klasy II b

GALERIA ZDJĘĆ NASZEJ KLASY >>>KLIK<<<

Akcja zbiórki na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu zakończona. Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Sprzątanie terenów wokół szkoły.

Po wakacjach 3c postanowiła posprzątać tereny wokół szkoły. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy, zbierając śmieci, a tym samym przyczyniając się do poprawy środowiska. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę w postaci wyrzucenia po sobie choćby papierka, bo to również ma ogromne znaczenie.

DZIEŃ  ZDROWEGO  ŚNIADANIA w klasie 3 b.

Zdrowe odżywianie to nas ważna sprawa. Tym razem  samodzielnie przygotowaliśmy pyszne, kolorowe, a przede wszystkim bogate w witaminy kanapki.
Mniam, mniam :)

Zdrowe śniadanie

Szanowni Państwo.
W imieniu PPP - w Bytomiu przekazuję propozycje spotkań dla rodziców.

W załączniku przesyłam program tegorocznej VIII edycji "Szkoły dla Rodziców".

Spotkania są bezpłatne, w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams, prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu. Link do spotkania przekażemy Państwu przed spotkaniem, będzie też dostępny na stronie internetowej Poradni oraz na stronie internetowej szkoły.

WITAMY JESIEŃ

23 września oficjalnie pożegnaliśmy lato i powitaliśmy nową porę roku – jesień. Tego dnia wybraliśmy się do parku. Na dworze świeciło słońce i ogrzewało nas swoimi promieniami. Drzewa  mieniły się wieloma barwami. Mieliśmy okazję do doskonałej zabawy. Udało nam się również przygotować piękne bukiety z liści, rozwiązać kilka zadań matematycznych, a nawet utrwalić wiedzę dotyczącą różnic między drzewem a krzewem. Mamy nadzieję, że Pani Jesień okaże się dla nas łaskawa i obdarzy nas jeszcze ciepłymi dniami.

Uczniowie klasy II b

W poszukiwaniu poznanych znaków drogowych…
Na początku września klasa 2a wybrała się na spacer po okolicy połączony z poszukiwaniem znaków drogowych. Dzieci uczyły się stosowania poznanych zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię bez sygnalizacji świetlnej oraz utrwalały właściwy sposób poruszania się po chodniku – jego prawą stroną.

ZBIÓRKA DARÓW NA RZECZ SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W BYTOMIU

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy dla psów i kotów suchą oraz mokrą w puszkach, koce, ręczniki, poszewki na pościel, płyny do naczyń, żwirek dla kotów, a także smycze parciane i obroże.  Akcja trwa do końca września. Liczymy na każdego z Was. Wspólnie możemy wesprzeć bezdomne zwierzęta ze schroniska w Bytomiu.

Już teraz dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

ZAJĘCIA PRAKTYCZNIE W TERENIE, CZYLI BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Już 5 września uczniowie klasy 1a i 2 b wybrali się na przejścia dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkoły, by utrwalić poznane w teorii zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zdali egzamin właściwie zachowując się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych bez sygnalizatora oraz wtedy, gdy tam się pojawił. GALERIA ZDJĘĆ KLASY 2b

 

👲👩‍🔧🧑‍🔧🦸‍♀️🦸‍♂️🙋‍♀️🙋🦉🦅🐦Zapraszamy do wzięcia udziału! Już 28.09 o godz 10.00.
 
 
🤩Widzimy się już w czwartek 01.09.
👇 Poniżej szczegóły.
🎒Do zobaczenia !

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS I – III.

Dnia 24 czerwca 2022 o godz. 9.15 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas młodszych. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zaśpiewały hymn narodowy oraz hymn szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas: 1b i 3a. Nie zabrakło występów wokalnych i tańca.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska podkreślając, że po okresie przerwy spowodowanej pandemią mogliśmy spotkać się ponownie wszyscy razem na uroczystym zakończeniu roku szkolnego.
Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród książkowych uczniom wyróżnionym za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska życzyła wszystkim pięknych, słonecznych wakacji. Po części oficjalnej wychowawcy klas wraz z podopiecznymi i ich rodzicami udali się do sal lekcyjnych, by tam wręczyć świadectwa, dyplomy i podziękowania.

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…

Dnia 21 czerwca uczniowie klas: 1b, 1c i 2c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. To była niezwykła lekcja historii. Zwiedzający mogli  zasiąść w szkolnych ławkach z dawnych lat i pisać na tabliczkach rysikiem. Usłyszeli o karach cielesnych i klęczeniu na grochu, czyli „nagrodach” dla niezdyscyplinowanych.  Mieli okazję podziwiać mundurki szkolne i dawne tornistry. Obejrzeli również film o historii chleba, tradycjach z nim związanych oraz procesie jego produkcji kiedyś i dziś. Zobaczyli stare maszyny i piece piekarnicze. Miniona epoka zachwyciła ich sprzętami codziennego użytku. Dawne odkurzacze, pralki, suszarki do włosów, a także i te mniejsze eksponaty: łyżeczki, filiżanki dla mężczyzn z wąsami i specjalne do rosołku -  dla pań, które dbają o linię oraz tych, którym nie straszne są nadmiarowe kilogramy. Eksponatów było naprawdę wiele. Największą atrakcją dnia było formowanie i wypiek plecionek z ciasta chlebowego oraz ich konsumpcja. Były naprawdę smaczne. Nie sposób pominąć niezapomnianych chwil z panem Piotrem Mankiewiczem, niezwykłym kolekcjonerem dzięki któremu powstało tak wyjątkowe muzeum. 

 

SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 1b Sylwia Rychlik zajęła II miejsce w miejskim konkursie plastycznym, w kategorii klas 1 – 3: „Mama, Tata i ja – zgrana paczka”

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 
 
 

10.06.2022 roku po czasie pandemii wreszcie mogliśmy udać się na wycieczkę klasową. Udaliśmy się do ZOO w Chorzowie zobaczyliśmy zwierzęta, ich zwyczaje oraz poznaliśmy ciekawostki na ich temat oraz miejsca występowania tych zwierząt. Wycieczka była bardzo ciekawa. Zintegrowaliśmy się z rówieśnikami i miło spędziliśmy czas.

Klasa 2 a spędziła wspaniały Dzień Dziecka.
Najpierw były słodkie upominki, potem spacer, lody i zabawy na świeżym powietrzu. GALERIA ZDJĘĆ
18 maja uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Animal World w Zabrzu. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również udział w zajęciach związanych z opieką nad zwierzętami, obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą oraz zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt.

Animal World,  posiada charakterystykę wiejskiego gospodarstwa, zobaczyliśmy, jak wygląda życie zwierząt typowo gospodarskich, ale nie tylko. Poznaliśmy zwierzęce zwyczaje, przygotowaliśmy posiłki zgodnie z menu przeznaczonym dla poszczególnych mieszkańców zoo, odwiedziliśmy ich domki i zagrody, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących życia zwierząt.

Zobaczyliśmy tam alpaki, emu, świnki wietnamskie, owieczki, osiołka, daniele, wiewiórki Hudsona, kangura i różne gatunki ptaków (między innymi papugi i gołębie), gady, a nawet ryby. Karmiliśmy nasionkami również kaczki, gęsi, indyki  i kury.

Po mini zoo oprowadzali nas przewodnicy, dzięki którym każdy z nas mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego o życiu i zwyczajach ponad 170 zwierząt, tam mieszkających.

W Animal World spędziliśmy czas na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt. Podczas warsztatów drugoklasiści  uczyły się jak dbać o zwierzęta wcielając się w rolę opiekunów.

Dzieci zapamiętają ten dzień na długo i z pewnością będą do niego wracać.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej humory nam dopisywały, dzieci wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

Galeria zdjęć: LINK

W INDIAŃSKIEJ WIOSCE, CZYLI NASZ DZIEŃ DZIECKA – 1 czerwca

Przygotowania do swojego święta rozpoczęliśmy już dzień wcześniej, bo musieliśmy przyozdobić tipi. To oczywiście rodzaj namiotu Indian. Nasze mieszkanie musiało być koniecznie bardzo kolorowe. Mamy nadzieję, że się udało. To jednak za chwilę ocenicie sami oglądając galerię zdjęć. Już wcześniej uczyliśmy się o życiu Indian w dawnych czasach. Naszym zadaniem było między innymi odszyfrowanie wiadomości zapisanej pismem obrazkowym. Pierwszego czerwca mieliśmy okazję posłuchać historii o sygnałach dymnych i potańczyć przy muzyce indiańskiej. Bawiliśmy się dobrze zwłaszcza, że tego dnia czekało na nas jeszcze wiele słodkich niespodzianek.

Uczniowie klasy 1b

 

 GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1b

Parkowy Dzień Dziecka 2022

Szczegółowy program

Formularz zakupu biletów

WYCIECZKA 2 b i 3 a DO ALPAKARNI

Za nami kolejna wspólna przygoda. 6 maja odwiedziliśmy niesamowite miejsce – Alpakarnię w Poczesnej k/ Częstochowy. Mieliśmy tam okazję z bliska przyjrzeć się cudownym zwierzakom, usłyszeć o nich wiele ciekawostek, ulepić z gliny alpakę, zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska…

Pogoda i humory dopisały nam.

>>>GALERIA<<< zdjęć z wycieczki.

 

MAJ ZACHWYCA NAS SWOIMI BARWAMI – 10 maja

Zielony, żółty, czerwony, niebieski to tylko niektóre z kolorów, jakie mogliśmy podziwiać podczas naszego kolejnego spaceru. Poznaliśmy również wiele nazw kwiatów i drzew. Towarzyszył nam przepiękny śpiew ptaków. Zawsze warto pamiętać, by mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1B

Uczniowie klasy 1b

MÓJ PRZYJACIEL ROBOT – 6 maja

Przez ostatni tydzień wyobrażaliśmy sobie jak będzie wyglądał świat w przyszłości. Rozmawialiśmy o kosmosie, planetach i wehikule czasu. Mieliśmy także okazję do rozszyfrowania tajemniczych wiadomości od istot z nieznanej planety. To wszystko było bardzo ciekawe. W piątek podczas zajęć samodzielnie wykonaliśmy, z materiałów ekologicznych, własnego robota. Od teraz Robi, Zosia, Tobi i Koki, bo tak nazwaliśmy nasze robociki, będą nas wspierać w codziennych czynnościach. Nie wierzycie? Spójrzcie na Kokiego. Oczka już mu się świecą.

Uczniowie klasy 1b

 

Pamiętajcie! Jeśli czujecie się źle i żadne sposoby rozładowania stresu i nieprzyjemnych emocji nie skutkują, możecie, a nawet powinniście, skorzystać z profesjonalnej pomocy. Proście o pomoc, kiedy jej potrzebujecie. Możecie także skorzystać z telefonu zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 lub z Dziecięcego Telefonu Zaufania: 800 12 12 12. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach: https://116111.pl/ oraz https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufaniarzecznika-praw-dziecka/.

Materiały do zapoznania się:

Co zrobić gdy odczuwasz niepokój?

Jak się lepiej komunikować?

Link do FILM-u Jak wiele może zmienić jedno pytanie.

Zapraszamy do >>> GALERII <<< zdjęć klasy I b

KOLORY WIOSNY – 20 kwietnia

Dzisiaj po raz kolejny wyszliśmy na spacer, by szukać oznak wiosny. Na dworze było tak pięknie. Kwiecień witał nas na każdym kroku swoimi kolorami. Nie poprzestaliśmy na obserwacjach. Uczyliśmy się także rozróżniania drzew, krzewów i roślin zielnych w naturalnym środowisku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Uczniowie klasy 1b

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – 13 kwietnia

Podczas ostatnich trzech dni poznawaliśmy wiele ciekawych tradycji i zwyczajów związanych ze zbliżającymi się świętami. Wiemy już, jak odróżnić pisankę od kraszanki, co powinno się znaleźć na wielkanocnym stole i jakie są zwyczaje związane z lanym poniedziałkiem. W środę sami przygotowywaliśmy zdobione jajeczka, a potem… Potem szukaliśmy prezentów od wielkanocnego zajączka. Byliśmy naprawdę szczęśliwi.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej.

Uczniowie klasy 1b

ALBUM zdjęć klasy 1b

Procedura organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu od 28 marca 2022 r. i postępowania prewencyjnego pracowników  oraz rodziców/opiekunów prawnych  w czasie zagrożenia epidemicznego - KLIK

Uczniowie klasy 3b potrafią już programować w programie Scratch. Sprawili, że ryby w akwarium zaczęły pływać, ludzie skakać na trampolinie, a istoty pozaziemskie poruszać się po obcej planecie :) Zobaczcie efekty ich pracy zaprezentowane w krótkim video.

Poszukiwanie oznak wiosny, "wagary", ciekawy sposób przyniesienia podręczników oraz przyborów do szkoły, spacer na łonie natury, zwiedzanie zrewitalizowanych terenów Szombierek oraz Kolonii Zgorzelec. To wszystko przydarzyło się uczniom klasy 3b pierwszego dnia wiosny, czyli 21marca 2022 roku. Fotorelację z pierwszego dnia wiosny znajdziecie >>>>>TU

GDY MAMY WOLNY CZAS – 24 marca

Dzisiaj przygotowywaliśmy płyn do baniek mydlanych. Zabawa była rewelacyjna zwłaszcza, gdy wyszliśmy z gotową miksturą na boisko. Każdy próbował zrobić najpiękniejszą i największą bańkę. Nie zawsze się udawało, ale nie traciliśmy zapału. My już potrafimy, a Ty? Spróbuj, to dobry pomysł na wolny czas w piękny, wiosenny dzień, a pogoń za bańkami też jest super zabawą!

Uczniowie klasy 1b

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1 b

NADAL TROPIMY WIOSNĘ – 25 marca

Zaledwie kilka dni temu wyruszyliśmy, by szukać pierwszych oznak wiosny, a tu już takie zmiany… Tym razem wybraliśmy się na ogródki działkowe. Jest tak pięknie, gdy cała przyroda budzi się ze snu, a słońce ogrzewa nas swoimi promyczkami... Sami zobaczcie.

Uczniowie klasy 1b

27 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Dnia 24 marca uczniowie klas: 1a i 1c mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez ich rówieśników z klasy 1b. Młodzi aktorzy z wielkim przejęciem wcielili się w odgrywane role. Piękne stroje i doskonała gra aktorska bardzo spodobała się zaproszonym gościom, czego wyrazem były gromkie brawa. Z okazji zbliżającego się święta dzieci, tuż po przedstawieniu, poznały również wiele terminów związanych z teatrem.

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1 b

Wiosna w 2 b

Wiosna powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Uczniowie klasy 2 b wyszli jej na spotkanie. Poczuli ją, zobaczyli oraz usłyszeli podczas spaceru do ogródków działkowych. To był bardzo przyjemnie spędzony czas😊.

 

Podsumowanie głosowania w ramach VI edycji akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata.

Miło nam zakomunikować, iż w wyniku głosowania na najciekawszą i najbardziej oryginalną lalkę UNICEF SP 44 najwięcej głosów otrzymała lalka z numerem 14 o imieniu ADJATAY.

Twórcy lalki gratulujemy!Zachęcamy Rodziców naszych uczniów do zapoznania się z opracowanymi przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu broszury:

 1. „Dzieci w wirtualnej sieci”,
 2. „Nastolatki w wirtualnym tunelu”.

Szanowni Państwo, przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie - LIST

Tropiciele wiosny – 15.03.2022 r.
Do kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze kilka dni, ale my postanowiliśmy wyruszyć i poszukać już dzisiaj jej pierwszych oznak. Udało się. Sami zobaczcie co zaobserwowaliśmy.

Uczniowie klasy 1b

>>>GALERIA KLASY 1b <<<


Tak długo wyczekiwane...
Wyjście do BCK-u na przedstawienie pt. "Czarodziejski ołówek" za nami. 7 marca 2022 r. udaliśmy się po długiej, pandemicznej przerwie, zetknąć z kulturą i sztuką do Bytomskiego Centrum Kultury. Przedstawienie było bardzo głośne, gdyż angażowało publikę do interakcji z aktorami występującymi na scenie. Ciekawa scenografia wzbogacona laserami,  przyjemna muzyka, interesująca fabuła oraz dobra gra aktorska sprawiły, że uczniowie klasy 3 b wrócili usatysfakcjonowani do szkoły.

Galeria zdjęć naszych lalek - >>>TU<<<

 Przekazujemy wiadomość za  Ligą Kobiet Nieobojętnych

🇵🇱🇺🇦
Ukraino, nie zostawimy Ciebie w potrzebie❗️
Uruchamiamy oficjalne subkonto naszego stowarzyszenia na rzecz Ukraińców i Ukrainy.
Wszystkie zebrane środki zostaną w 100% przeznaczone na zakup niezbędnych produktów, takich jak żywność, ciepłe ubrania, koce, śpiwory i innych potrzebnych rzeczy.
Dziękujemy za każdą pomoc i za to, że jesteście z Ukrainą. 😍
👉45 1050 1230 1000 0090 3078 4830
z dopiskiem - „Pomoc dla Ukrainy”.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

10.02.2022 r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.                                                                           

Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, na które z radością czekaliśmy. Pierwszoklasiści  SP 44 im. UNICEF w Bytomiu wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej zasadom funkcjonowania biblioteki oraz zapoznali się z zasadami korzystania z wypożyczalni. Uczniowie dowiedzieli się również co to są lektury oraz jak należy dbać o wypożyczone książki. Poznali prośby książki, dzięki czemu zdobyli dodatkową wiedzę dotyczącą konieczności szanowania książek oraz jak ważną rolę w życiu pełni czytanie. 

Wydarzenie zakończyło się uroczystym pasowaniem na czytelnika oraz wspólnym wygłoszeniem tekstu ślubowania. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał dyplom z tekstem ślubowania oraz zakładkę do książki , każdy mógł też wypożyczyć pierwszą książkę w szkolnej bibliotece ;) Mamy nadzieję, że nasi pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece !

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - „Działajmy razem!”

Dnia 8 lutego uczniowie klas I – III uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Organizatorem tego corocznego wydarzenia w naszym kraju jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Pogadanki, filmy edukacyjne, zabawy tematyczne to formy, które dostarczyły wiedzy na temat korzystania z sieci oraz konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem. Przyswojona wiedza pozwoliła przygotować dzieciom rysunki i plakaty potwierdzające świadomość dotyczącą bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji na rzecz przeciwdziałania cyberprzemocy: GALERIA ZDJĘĆ

Nasza szkoła jest w trakcie realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

„Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.” (https://www.gov.pl/web/laboratoria)

W ramach pierwszego etapu realizacji programu tworzymy Wirtualne laboratorium wieloprzedmiotowe ClassVR wyposażone m.in. w

 • Drukarkę 3D  z akcesoriami,
 • Mikrokontroler Arduino z czujnikami i akcesorium,
 • Aparat fotograficzny Sony ZV-1 wraz ze statywem, oświetleniem, mikrofonem kierunkowym i gimbalem,
 • Zestawy gogli ClassVR do wirtualnej rzeczywistości wraz z kontrolerami oraz akcesoriami
 • Oprogramowanie do wirtualnych lekcji
 • Sprzęt komputerowy

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 2 lutego 2022 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„Znaczenie nowoczesnej technologii w rozwoju mowy dziecka”

Spotkanie poprowadzą logopedzi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu, specjaliści z zakresu neurologopedii Małgorzata Hylińska i Monika Cieślik .

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MDIyODdjZjQtNGJjMS00OGJkLWJhMjItNTE1OGVmODc1N2U5%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

W dniu 19. 01. 2022 r. odbył się bal karnawałowy klasy 2 b. Dzieci wystąpiły w ciekawych i kolorowych kostiumach. Humor dopisywał. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Jak karnawał, to karnawał!

17 stycznia 2022 roku uczniowie klasy 3 b przebrali się w stroje karnawałowe
i z uśmiechem na twarzach bawili się podczas klasowego balu karnawałowego. Były tańce, hulanki, swawole, zabawy taneczne oraz pyszny poczęstunek. Zabawa była na 102! Zapraszamy do foto relacji.

NASZA PIERWSZA ZABAWA KARNAWAŁOWA W SZKOLE

Dnia 20 stycznia wspaniale bawiliśmy się podczas zabawy karnawałowej. Do naszej odświętnie udekorowanej balonami i łańcuchami sali lekcyjnej zawitały księżniczki, policjanci i wiele baśniowych postaci. Były tańce, konkursy i inne zabawy. W trakcie imprezy znalazł się też czas i na drobną przekąskę. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.

Uczniowie klasy 1b

GALERIA NASZYCH ZDJĘĆ

AKCJA "SKARPETY'

Podsumowałyśmy akcję "PODZIEL SIĘ CIEPŁEM". Zebrano 81 par skarpet, które będą służyły osobom bezdomnym. Jeżeli ktoś chciałby się jeszcze włączyć w akcję to zapraszamy. Zima dopiero się zaczyna...

 "Spotkanie opłatkowe w klasie 3b"

 
W ostatnim dniu stacjonarnej nauki w szkole - 17 grudnia 2021 r., uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą oraz niespodziewanym gościem - pedagogiem szkolnym, zasiedli przy wspólnym "wigilijnym" stole.
Najpierw uczniowie samodzielnie nakryli do stołu, następnie dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a później wszyscy odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Było cudownie...
Namiastkę tego wszystkiego możecie zobaczyć w videoklipie.
 

Wigilia klasowa i warsztaty robienia stroików świątecznych.

Uczniowie klasy 5b przygotowali piękną wigilię klasową. Były życzenia, pierniczki i wspólne śpiewanie kolęd. Uczniowie postanowili również własnoręcznie wykonać stroiki świąteczne.

Mikołajkowe warsztaty pieczenia pizzy.

Uczniowie klasy 5b spróbowali swoich sił własnoręcznie robiąc pizzę. 14 grudnia uczestniczyli w warsztatach pieczenia pizzy, w pizzerii Anaconda w Bytomiu.

CHOINKA MATEMATYCZNA

Uczeń klasy 8b Olivier Tylenda zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „ Choinka matematyczna”. II miejsce w tym samym konkursie zdobył uczeń  klasy 5b Radosław Toporski a wyróżnienie Lena Nawara – uczennica klasy 7a.
Zadaniem konkursowym było  wykonanie MATEMATYCZNEJ CHOINKI w formie pracy plastycznej.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!Wigilia w klasie 1b

W ostatnim dniu naszego pobytu w szkole zorganizowaliśmy wigilię klasową. Ubrani w odświętne stroje wspólnie zasiedliśmy do stołu, na którym czekał na nas symboliczny poczęstunek. Na „małe co nieco” musieliśmy jednak trochę poczekać, bo przecież nie mogło zabraknąć łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Pamiętaliśmy także o pustym nakryciu dla niespodziewanego gościa, śpiewaniu kolęd i pastorałek, a nawet wspólnym przy tym muzykowaniu. Atmosfera była prawdziwie rodzinna.

WYSTAWA "ŻWIRKO I WIGURA- BOHATEROWIE PRZESTWORZY"

"Żwirko i Wigura- bohaterowie przestworzy" to temat wystawy,  którą poznali  uczniowie i  nauczyciele  naszej szkoły. Ekspozycja poświęcona jest pamięci pilotów Franciszka Żwirki i konstruktora Stanisława Wigury - podniebnych mistrzów, zwycięzców wielu prestiżowych zawodów lotniczych. W 1932 roku zwyciężyli oni w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w Berlinie. Kilkanaście dni później - 11 września - zginęli w katastrofie, odbywając lot do Czechosłowacji. Prelekcje na temat wystawy oraz życia i działalności pilotów wygłosiła Pani Anna Dziadek. Wystawę zaprojektowali Jan Przywara i Marian Steffen.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

W poniedziałek 6 grudnia 2021r. uczniowie klasy 3b, usłyszeli dzwonek Mikołaja i ...? Zobacz co się wydarzyło :)

Wróżby andrzejkowe.

Co nasz czeka w przyszłości…? Oto jest pytanie, na które  uczniowie klasy 5b szukali odpowiedzi. Zgodnie z tradycją przygotowali wróżby andrzejkowe.

List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

 

Mikołaj w naszej klasie – 6 grudnia

Dzisiaj naszą klasę odwiedził Mikołaj, to znaczy wiemy że nas odwiedził, bo w klasie czekały na nas prezenty. Nikt z nas go nie widział, ale wszyscy byliśmy szczęśliwi. Obdarowani słodkimi upominkami wspólnie pląsaliśmy przy muzyce, a potem ustroiliśmy klasową choinkę. Przed nami jeszcze wiele pracy, bo na świątecznym drzewku czeka  wiele wolnego miejsca na dekoracje.

 Uczniowie klasy 1b

 GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1 b

W dzień Mikołajek, tj. 6 grudnia uczniowie klasy II a wybrali się do CINEMA CITY na film „Clifford. Wielki czerwony pies”.

Dzieci poznały historię pewnej rodziny, która nabywa małego charakternego szczeniaczka, Clifforda. Pies nie tylko był nietypowy, bo miał czerwony kolor skóry, ale miał jeszcze pewną zaskakującą nadprzyrodzoną moc – rósł tym większy, im większą otaczało się go miłością. W nowym domu zwierzak czuł się tak dobrze, że rósł w zaskakująco szybkim tempie, co rozpoczęło serię problemów związanych z czworonogiem.

Pewnej nocy dziewczynka, tuląc maleńkiego szczeniaczka, marzyła by oboje stali się duzi i silni, aby nikt na świecie nie mógł ich skrzywdzić. Nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chciała, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujkiem i szkolnym kolegą. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. 

Film bardzo się wszystkim podobał. Wycieczkę do kina uważamy za udaną, zakończyliśmy ją w świątecznym nastroju i w dobrych humorach.

ANDRZEJKI – 30.11.2021 r.

Dzisiaj w naszej klasie świętowaliśmy andrzejki. Były wróżby, podczas których mogliśmy  poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość, tańce i inne zabawy. Bawiliśmy się naprawdę wspaniale, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość, choć traktowaliśmy ją z przymrużeniem oka. To był super dzień!!!

Uczniowie klasy 1b

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1 b

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Andrzejek 2021-występują uczniowie klasy 3b.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 1 grudnia 2021 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„W poszukiwaniu drogi do wychowania dziecka”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Sylwia Tymińska i Magdalena Konieczna.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NTAxYzg0M2QtMzc3My00YjViLTg5NjYtNWYyYjZhNTljMmNl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, a ponieważ nasz największy przyjaciel – pluszowy miś miał dzisiaj swoje święto postanowiliśmy wspólnie to uczcić. Podczas zajęć poznaliśmy wiele ciekawych książek i czasopism poświęconych przytulance. Opowiadaliśmy również o swoich ulubieńcach, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych związanych z bohaterem, słuchaliśmy piosenek, a niektóre nawet śpiewaliśmy. Każdy z nas przygotował także swojego małego misiaczka z materiałów papierniczych. Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne Święto Pluszowego Misia, bo to przecież najlepszy symbol dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości.

Uczniowie kasy 1b

Bohateron włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie klas: 1b, 1c, 2b, 2c, 3a, 5a i 5c dołączyli do akcji Bohateron w Twojej Szkole 2021 uczestnicząc w zajęciach o tematyce Powstania Warszawskiego w oparciu o materiały dostarczone przez organizatora projektu.

Dzieci  w prosty sposób dowiedziały się jak należy rozumieć  bohaterstwo i patriotyzm oraz czym  dla Powstańców Warszawskich jest pamięć o historii i jak ważna jest więź międzypokoleniowa.

Uczniowie  wykonali prace plastyczne na temat: Jestem patriotą/patriotką. Oto niektóre z nich:

W tym roku szkolnym plastikowe nakrętki zbieramy na rehabilitację 9- letniego Kuby. Nakrętki przynosimy do sali 25.

                                     Akcja jest organizowana przez SK PCK oraz SK LOP

W dniach 2, 4 i 5 listopada uczniowie klas ósmych obejrzeli film: "Nie zabierajcie Mamy"

W dniach 3 - 5 listopada w klasach siódmych i ósmych przeprowadzono zajęcia poświęcone stanowi wojennemu, w których wykorzystano materiały edukacyjne przygotowane przez IPN

Brawo Kamila! Kolejne złoto naszej małej medalistki!

Bezpłatne treningi dla szkół podstawowych – „Sportowy talent”

W miesiącach listopad i grudzień bytomski klub karate MUKS Ippon będzie realizował program upowszechniający kulturę fizyczną w 2021 roku pod nazwą " SPORTOWY TALENT", realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu. Program polega na przeprowadzeniu bezpłatnych treningów sportowych z elementami karate skierowanymi do uczniów szkół podstawowych. Treningi odbywać się będą dopasowane do wieku uczestników i będą promować aktywność fizyczną oraz łowić „sportowe talenty”. Zajęcia odbywać się będą w profesjonalnej sali do sztuk walki w hali OSiR przy ulicy Strzelców Bytomskich 131.

Zebranie organizacyjne dla opiekunów osób chętnych do udziału w programie odbędzie się w piątek 12.11 o godzinie 17.40 w Hali przy ulicy Strzelców Bytomskich 131. Więcej informacji na www.karatebytom.pl oraz pod numerem telefonu: 723-908-771.

Dzięki uprzejmości Miasta Bytom klub karate tradycyjnego będzie miał w pełni profesjonalną salę! W dniach 3-5 listopada odbędą się dni otwarte nowego dojo, podczas których bezpłatnie będzie można uczestniczyć w treningach karate dla różnych grup wiekowych, treningach motorycznych czy zajęciach skierowanych specjalnie do pań. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w grupach obowiązują zapisy online – szczegóły na www.karatebytom.pl

 #SzkołaPamięta

Pamiętamy o tych, którzy odeszli - 22 października

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły wybraliśmy się dzisiaj na cmentarz, by wspomnieć tych, którzy już odeszli. Spacer alejkami cmentarza był dla wielu z nas ogromnym przeżyciem. Odwiedzając groby dawnych pracowników szkoły, a także zapomniane groby małych dzieci zapaliliśmy znicze. Wspomnieliśmy również wszystkich tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. W skupieniu i ciszy pomyśleliśmy także o naszych bliskich zmarłych.

Była to dla nas ważna lekcja wychowania rodzinnego i patriotycznego.

Uczniowie klasy 1b

W dniach 12 i 18 października odbyły się Mistrzostwa Bytomia w piłce nożnej chłopców - w kategorii Igrzyska Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce - Gratulujemy:-)

Skład: Adrian Orłowski, Filip Patoń, Allan Dadak, Nikolas Sawicki , Filip Alfar, Radek Toporski, Marcin Biedała, Adam Miler, Dominik Szczęsny.Mamy wspaniałą wiadomość! Kamila Kot uczennica klasy 2a już kolejny zdobyła I miejsce w Międzywojewódzkim Turnieju w Akrobatyce Sportowej
i Skokach na Ścieżce, w kategorii  układ indywidualny kobiet SKRZAT PLUS.
Gratulujemy Kamilce i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka klas siódmych do Wrocławia. Zajęcia w Muzeum Przyrodniczym przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz zwiedzanie zoo.

GALERIA ZDJĘĆ

Analiza tekstu popularnonaukowego o Koperniku i oczywiście projekt – układ słoneczny w wykonaniu klasy 5b.

Akcja „Znicz na Kresy” zakończona.

„…Pośród cmentarzy

Cichych uliczek

Jak wierna pamięć

- Palą się znicze…”

(Ryszard Przymus „Znicze").

Od kilku lat nasza szkoła angażowała się w akcję „Podaruj znicz na Kresy”. I w tym roku nie było inaczej. Dzięki hojności wielu uczniów i ich rodziców, a także pracowników szkoły możemy dać wyraz naszej solidarności z innymi ludźmi. W naszym imieniu wolontariusze zapalą 229 ofiarowanych lampek na zapomnianych grobach Polaków w Borysławiu, w Drohobyczu, we Lwowie, w Rudkach, w Samborze i w Stryju, a także w miejscach narodowej pamięci.

Organizatorki szkolnej inicjatywy charytatywnej dziękują wszystkim, którzy włączyli się w ten szlachetny cel.

CodeWeek2021 – Europejski Tydzień Kodowania

Od 11 do 15 października uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Akcja organizowana na terenie całej Europy kierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W tym roku szkolnym w ramach Code Week przewidziano:

 • naukę programowania na lekcjach informatyki oraz film o bezpieczeństwie w Sieci w klasach 1-3,
 • turniej programowania Scratch na lekcjach informatyki w klasach 4-8

FOTORELACJA

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2021

W ramach innowacji „Matematyka w sztuce - sztuka w matematyce” , 1 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki oraz Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Muzyka potrafi nie tylko przenosić w niebiańskie rejony, uspokajać, dodawać siły, ale też łączyć i znosić podziały. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach muzycznych, łatwiej przyswajają wiedzę. Mają lepszą pamięć, są dobrze zorganizowane, lepiej się koncentrują. Warto słuchać muzyki i warto wspólnie muzykować.

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z tabliczką mnożenia układając domino, piramidę czy  budując wieżę .

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została wystawa prac uczniów oraz konkurs o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Więcej zdjęć w GALERII (klik)

 

Klasa 2 b i las jesienną porą…

Jesień powitaliśmy  w pięknym otoczeniu przyrody. 24 września wybraliśmy się do Rezerwatu Segiet, gdzie bawiliśmy się w leśnych detektywów. Podziwialiśmy tam faunę i florę, słuchaliśmy leśnych odgłosów, poznaliśmy ciekawostki na temat  rezerwatu. Bardzo miło spędziliśmy ten czas, ucząc się i bawiąc.

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

Już po raz drugi najmłodsi uczniowie naszej szkoły w dniach 14 września - 15 października wzięli udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona".

Jest to akcja o charakterze profilaktycznym, wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Przeprowadzona została w oparciu o materiały  przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Cele akcji:

- promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk;

- zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;

- zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

W ramach akcji odbyły się pogadanki, dzieci oglądały film edukacyjny, rozwiązywały krzyżówkę, kolorowały ilustracje, śpiewały piosenkę o wirusach, lepiły z plasteliny wirusa na temat własnego wyobrażenia oraz wspólnie uczyliśmy się jak prawidłowo myć ręce.

Dzieci dowiedziały się jakie są skuteczne sposoby ochrony przed wirusami, jak ważne jest zasłanianie nosa i ust by uchronić siebie i innych przed zarażeniem. Dowiedziały się również, że przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i przenoszenia wirusów na członków rodzin. Uświadomiono również najmłodszym rolę zdrowego stylu życia (zdrowego odżywiania i ruchu na świeżym powietrzu) w budowaniu odporności organizmu.

Zajęcia pozwoliły uporządkować dotychczasowa wiedzę i przypomnieć o kilku ważnych zasadach higieny.

Galeria zdjęć z akcji

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 6 października 2021 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania: „Dziecko w sytuacji kryzysu, pandemii”

Spotkanie poprowadzą pracownicy Poradni Jolanta Szurgacz i Katarzyna Czwiertnia.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ODU4Zjk4NDctY2JjZC00Y2FlLTlmMTctNWEyOTYzMWU2MDdk%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Pamięć 81 "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"

Smacznie, zdrowo i kolorowo – 29.09.2021 r

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a to za sprawą wyjątkowych przysmaków, które dzisiaj przygotowywaliśmy. Podczas lekcji robiliśmy sałatkę. Sami mogliśmy zdecydować czy będzie ona warzywna, czy owocowa. Nasi rodzice zapewne drżeli z niepokoju. Ostre narzędzia i my – ich ukochane pociechy. Zabawa była fantastyczna. Smak naszych potraw jeszcze lepszy. Nawet nikt się nie skaleczył. Okazało się, że świetni z nas kucharze. Jeszcze przed degustacją pięknie posprzątaliśmy i wspólnie zasiedliśmy do naszego posiłku. Oczywiście, każdy do swojego. Pamiętaliśmy także o naszych najbliższych. Każdy zapakował poczęstunek do domu. Mamy nadzieję, że wszystkim będzie smakowało.

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1B                                                                                                               Uczniowie klasy 1b

 
 „Zielony surwiwal”

Uczniowie klasy 5b, 27 września uczestniczyli w warsztatach w ogrodzie botanicznym w Radzionkowie.
Były to zajęcia terenowe zachęcające do obcowania z przyrodą, rozwijające postawy proekologiczne i uczące samodzielności. W programie nauka korzystania z kompasu, sposoby pozyskiwania wody, odnajdowanie dziko rosnących roślin jadalnych, nauka rozniecania ognia oraz podstawy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty uczyły  również współpracy z innymi uczestnikami i odpowiedzialności za siebie, innych oraz środowisko przyrodnicze.

 
Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października! To dobra okazja by przypomnieć, że nasi czworonożni przyjaciele nie są rzeczami, a istotami żywymi, które posiadają swoje prawa i zasługują na godne traktowanie. Dziś szczególną uwagę zwracamy na warunki życia zwierząt bezdomnych i przebywających w schroniskach.
 
Aby wspomóc naszych czworonożnych przyjaciół Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę artykułów pomocnych zwierzakom w schronisku,  w Bytomiu. Zbieramy karmę suchą, karmę mokrą, smakołyki, koce, ręczniki, legowiska, posłania czy zabawki. Wszystko co ucieszy pieski i kotki!
 
Artykuły można zostawiać w sali 50, lub u opiekunów samorządu.
Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
 
Dzień dobry!
Przedstawiamy skład Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2021/22.
Uczniowie dokonali wyboru! Przewodniczącą została wybrana Julia Kwiatkowska z klasy 7b, zastępcą Liliana Kusek reprezentująca klasę 7a. W skład Samorządu będzie także wchodzić Odetta Łypik z klasy 7c. W kolejnych postach, z biegiem czasu będziemy informować o zrealizowanych przez Samorząd pomysłach! Dziewczynom serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę z nauczycielami, rodzicami oraz dyrekcją!

PODARUJ ZNICZ NA KRESY

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce zniczy, które zostaną przewiezione i rozpalone na grobach naszych Rodaków na kresowych nekropoliach w Borysławiu, w Drohobyczu, we Lwowie, w Rudkach, w Samborze i w Stryju, a także w miejscach narodowej pamięci. Na terenie szkoły akcja trwa do 8 października. Prosimy, by przyniesione znicze przekazać wychowawcom klas.

Już teraz dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

                                                                                                         Koordynatorzy akcji:

                                                                                                             Iwona Tarnowska

                                                                                                                    Ewa Koczar

 

W środę 15 września w Teatrze Rozbark nasi uczniowie uczestniczyli w 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej miasto zielone - miasto zdrowe. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących istotności zieleni w mieście. Dowiedzieli się także jak tworzy się miejskie ule z recyklingu, mieli okazję poznać rośliny oczyszczające powietrze, a także skorzystać z ścianki wspinaczkowej! Wszyscy byli zachwyceni!

POZNAJEMY HISTORIĘ PARKU FAZANIEC

Dnia 15 września po raz kolejny wyruszyliśmy w teren. Tym razem dotarliśmy do zabytkowego parku Fazaniec. Podziwialiśmy tam nie tylko piękne stare drzewa, ale i skaczącą po drzewach wiewiórkę. Słuchaliśmy także śpiewu ptaków. Bardzo podobały nam się wąwozy i strumyki. Już na miejscu poznaliśmy ciekawą historię parku. Wiemy, że park założył hrabia Ulrich Schaffgotch, a jego nazwa pochodzi od bażantów, które dawniej były tam hodowane. Dowiedzieliśmy się również, że kiedyś mieszkańcy nie mieli do niego wstępu, bo cały teren był ogrodzony, a przy dwóch bramach stała warta. Jak to dobrze, że hrabia na prośbę górników pozwolił im tak odpoczywać, choć i tak mogli bywać tam w określonych godzinach, i jak to dobrze, że nam nikt nie zabrania spędzać czasu w tym pięknym, niezwykłym miejscu.

Uczniowie klasy 1b

 GALERIA ZDJĘĆ KLASY IB

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

14 września 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z IV Komisariatu Policji w Szombierkach. Celem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyli, jak należy reagować w kontaktach z obcymi oraz jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Podczas tej cennej lekcji pierwszoklasiści  pochwalili się znajomością numerów alarmowych, dowiedzieli się także do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości i chętnie zaangażowały się w prowadzone przez stróżów prawa konkursy.

NASZA KOLEJNA LEKCJA W TERENIE – 8 września

Minęło zaledwie kilka dni, a my znowu wyruszyliśmy w plener. Znamy już zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i wiemy, jaki panuje tam ruch i hałas. Mieszkamy przecież w mieście. Tym razem wybraliśmy miejsce ciche i spokojne. Odwiedziliśmy najbliższe ogródki działkowe. Mogliśmy podziwiać tam piękne jabłonie, grusze, śliwy i całe mnóstwo różnobarwnych kwiatów. Staraliśmy się wsłuchać także w śpiew ptaków. Niektórym nawet się to udało.

Uczniowie klasy 1b


GALERIA ZDJĘĆ KLASY 1B (klik)

POZNAJEMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Dnia 3 września uczniowie klasy 1b wybrali się na swój pierwszy spacer. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki poruszały się po drodze, by w praktyce przećwiczyć poznane wcześniej zasady bezpieczeństwa. Teraz już wiedzą, że nawet poruszając się pieszo trzeba być zawsze bardzo ostrożnym.

GALERIA ZDJĘĆ klasy 1 B

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 września powitaliśmy w szeregach naszej placówki kolejnych uczniów. Odświętnie ubrane dzieci, z pełnymi słodyczy rogami obfitości, po raz pierwszy zasiadły w szkolnych ławkach. Nim jednak to się stało na sali gimnastycznej czekała na nich niespodzianka – uroczysta akademia. Koleżanki i koledzy ze starszych klas przygotowali dla nich część artystyczną na którą składały się piosenki i wiersze. Nie zabrakło również miłych, pełnych wsparcia słów skierowanych do najmłodszych. Następnie powitała ich Pani Dyrektor – Bronisława Miarczyńska. Po równie życzliwych słowach, dotykając ramion przy pomocy wielkiego ołówka pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie wzruszyło nie tylko najmłodszych, ale i rodziców. Dopiero wtedy, każde z nich mogło w pełni poczuć przynależność do naszej społeczności. Potwierdziły to także stosowne dyplomy, które zostały wręczone wraz z drobnymi upominkami przez wychowawców w salach lekcyjnych. Uroczystość, ze względu na pandemię, odbyła się dla każdej z klas oddzielnie.

Komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Komunikat MEiN

Organizacja szczepień

Szczepienia - plakat informacyjny

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO w Szkole Podstawowej nr 44 im. UNICEF - 01.09.2021r.

Prosimy o zwrócenie uwagi na dokładną godzinę rozpoczęcia i wyznaczone miejsce wejścia.

ZASADY:

 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się zgodnie z podanym harmonogramem.
 2. Proszę zabrać ze sobą długopis, notatnik do zapisania informacji.
 3. Rodziców klas starszych prosimy o pozostanie na zewnątrz budynku.
 4. Proszę, by wszyscy wchodzący do szkoły mieli założone maseczki, przy wejściu zdezynfekowali ręce, i pamiętając o zachowaniu dystansu 1,5m, niezwłocznie udali się do wyznaczonej klasy.
 5. Uczniów obowiązuje strój galowy.

 

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe, ostatnie już w tym roku szkolnym,  spotkanie "Szkoły Dla Rodziców". Odbędzie się ono 23 czerwca 2021 (środa) o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania to:

 

„Nastolatek i dojrzewanie -

 

co warto wiedzieć, aby go lepiej wspierać?”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni  Agata Susek-Kaczyńska i Agnieszka Petka.

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny dotyczący funkcjonowania emocjonalno-społecznego adolescenta. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w dobie ograniczeń związanych pandemią i ich skutków. Po powrocie do szkół część uczniów doświadcza trudności adaptacyjnych i wymaga wsparcia osób dorosłych i nauczycieli. Specjaliści Poradni pomogą Rodzicom zrozumieć mechanizmy funkcjonowania dziecka.

Spotkanie będzie także okazją do dyskusji, zadania pytań, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Link do spotkania będzie dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZWM5YTc0ZWMtNWY3MS00ZDA1LWJjNjUtNWY1YTY3NzZmMjJl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

Zakończył się miejski konkursu zawodoznawczy dla uczniów szkół podstawowych „Przyłapani zapracowani – Drzewo zawodów w mojej rodzinie”

Organizatorem konkursu był, działający w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, zespół doradców zawodowych. Konkurs polegał na wykonaniu pracy w postaci postera lub prezentacji multimedialnej, która przedstawiała drzewo genealogiczne zawodów wykonywanych w rodzinie zgłaszającego.

Do oceny pracy brane były pod uwagę względy estetyczne oraz opis zawodu który powinien być wykonany zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie. 

Miło nam poinformować, że

Magdalena Czupryńska z kl. 4b zajęła II miejsce a Karolina Rogowska z klasy 4b dostała wyróżnienie.

Praktyczna lekcja przyrody:
Na ostatnich zajęciach, dzięki uprzejmości FHU Parus, klasa 4b miała możliwość przeżyć praktyczną lekcję przyrody. Uczniowie, z przygotowanych wcześniej materiałów, samodzielnie, za pomocą śrubokrętów, gwoździ i młotków budowali budki lęgowe dla ptaków. Następnie pięknie je ozdobili. Budki czekają na zawieszenie w naszym szkolnym ogrodzie.
Wyjazd do ZOO:
We wtorek 8 czerwca, uczestnicy zajęć kreatywno-rozwijających z biologii wybrali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Każdy uczeń przygotował krótką pogadankę na temat wybranego zwierzęcia. Uczestnicy mogli poznać morfologię, anatomię i miejsce życia wielu gatunków.
Wraz ze zbliżającym się zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach przypominam, że istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie uczniowi Nagrody Prezydenta Bytomia.
Proszę pamiętać, że wnioskodawcą nie jest szkoła, a rodzic/opiekun prawny bądź pełnoletni uczeń.
Wnioski wraz z załącznikami należy składać od 25 do 30 czerwca w Kancelarii Urzędu.
W załączeniu wniosek oraz Regulamin:

Szanowni Państwo,
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Komunikat MEiN

Organizacja szczepień

Szczepienia - plakat informacyjny

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

 

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły Dla Rodziców". Odbędzie się ono 9 czerwca 2021 (środa) o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania to:

„Kim jestem, dokąd zmierzam – zrozumieć świat nastolatka”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agnieszka Niżnik-Golda i Agata Susek-Kaczyńska.

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny dotyczący funkcjonowania emocjonalno-społecznego adolescenta. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w dobie ograniczeń związanych pandemią i ich skutków. Po powrocie do szkół część uczniów doświadcza trudności adaptacyjnych i wymaga wsparcia osób dorosłych i nauczycieli. Specjaliści Poradni pomogą Rodzicom zrozumieć mechanizmy funkcjonowania dziecka.

Spotkanie będzie także okazją do dyskusji, zadania pytań, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Link do spotkania będzie dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MjZkNDk0OTYtYzM4OC00N2I4LThhMmYtMjc5YTc0NDYzNzc3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

DZIEŃ DZIECKA -  KLASA IIIB
1 czerwca wybraliśmy się na tereny zrewitalizowanej Doliny Bytomki. Rozległe, urokliwe zacisze jest doskonałym terenem rekreacyjnym. Przepiękne ścieżki, wiszący mostek i siłownie dostępne na tym obszarze są dodatkową atrakcją. Warto wspomnieć również jeszcze i inne atuty tego zakątka – strumyki, stawy, ryby, ciekawe szuwary i ptactwo wodne. Wystarczył koc, piłka, skakanka oraz smakołyki i piknik był udany. Radosna, beztroska wspólna zabawa szybko upłynęła i nawet się nie spostrzegliśmy, gdy nadszedł czas powrotu. W drodze do szkoły czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – lody. To był bardzo udany dzień, który na długo zagości w naszej pamięci.

Uczniowie klasy 3b

GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą mgr Anną Wantuch stworzyli małą niespodziankę dla swoich rodziców z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Życzymy przyjemnego oglądania.

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie  "Szkoły Dla Rodziców". Odbędzie się ono w najbliższy czwartek         27 maja 2021 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania to:

„Zamartwianie się czy zaburzenia lękowe – kiedy warto skonsultować się ze specjalistą ?”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agnieszka Petka i Dorota Fogel.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZDRlYTZhYjYtY2Y4Ni00ODIxLWFiNGYtNzUyM2RjYmViMTll%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

SZUKAMY KOLORÓW PRZYRODY

20 maja wybraliśmy się na wiosenny spacer w poszukiwaniu barw, które są charakterystyczne dla tego miesiąca. Oczywiście, wszędzie dominowała zieleń, ale czy tylko? Sami zobaczcie, jak pięknie jest wokół nas. Rozejrzyjcie się, bo warto!

GALERIA ZDJĘĆ


Uczniowie klasy 3b

10 MAJA - SPACER NA OGRÓDKI DZIAŁKOWE

Pierwsze promienie wiosennego słońca, długie przesiadywanie w domu, a także tęsknota za wspólnym wyjściem zachęciły nas do spaceru na ogródki. Chcieliśmy przekonać się, jakie zmiany zaszły w przyrodzie i czym zajmują się teraz działkowcy. Prace postępują powoli, ale efekty zachwycają. Sami zobaczcie.

Uczniowie klasy 3b

Zapraszamy do udziału w akcji "Moc prezentów UNICEF"
 
Dzień dobry!
3 maja obchodzimy jedno z ważniejszych świąt narodowych - Święto Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji  uczniowie klasy 3c przygotowali krótką akademię online, natomiast w ramach Akcji Kokarda Narodowa wszyscy uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne kokardy. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom, wykonawcom kokard, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w ten filmik.  Zachęcamy do oglądania! 

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

#mojaflaga

 https://www.youtube.com/watch?v=VBJhyEW_jFY

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły Dla Rodziców", które odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania to „Zaburzenia odżywiania u nastolatków – co warto wiedzieć”. Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agata Susek-Kaczyńska i Agnieszka Petka.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MjdlNWRkNTktODNiYS00ZmYwLTgwYjktNTFhZjY3NTY4NDU3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

 

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.Dzień dobry!
22 kwietnia każdego roku miliony ludzi na całym świecie obchodzą Dzień Ziemi. Jest to świetna okazja, aby porozmawiać o problemach klimatycznych czy zmniejszeniu bioróżnorodności zwierząt. Przede wszystkim jest to dzień, w którym warto się zastanowić, co każdy z nas jest w stanie zrobić dla naszego domu - planety Ziemi. Jeśli nie macie pomysłów, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 44 w Bytomiu przedstawią Wam swoje, proste sposoby na ochronę przyrody i troskę o środowisko. Zachęcam do obejrzenia filmiku!

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę na rzecz schroniska dla bezpańskich zwierząt w Bytomiu. Zbiórka będzie trwała od 20.04 do 30.04.

Najpotrzebniejsze dary:

– karma dla psów sucha oraz mokra w puszkach
– karma dla kotów sucha oraz mokra w puszkach
– karma dla kociąt i szczeniąt
– preparaty witaminowe
– środki do dezynfekcji (np. domestos)
– płyny do naczyń, płyny uniwersalne, płyny do szyb
– worki na śmieci
– jednorazowe rękawiczki rozm. M, XL
– koce, ręczniki, poszewki na pościel
– żwirek dla kotów – bentonitowy, zwykły, bezzapachowy.
– smycze parciane (ok. 1,5 m), obroże zwykłe, regulowane

Mimo nauki zdalnej w/w rzeczy można przynieść i zostawić je na portierni szkoły.

DZIĘKUJEMY za wszelką pomoc i zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z psycholog mgr Beatą Liwowską przygotowało kolejny film edukacyjny dla rodziców w ramach cyklu poradników "CRL Uczy Rodziców".
Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia FILMU.

14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP w 2019 roku. Ma ono upamiętniać wydarzenie, które legło u fundamentów państwa polskiego. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Święto Chrztu Polski, choć obchodzone w Polsce dopiero po raz trzeci, staje się „okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu”.

Drodzy Rodzice, uczniowie klas VIII

Przedstawiamy kolejną ofertę szkoły ponadpodstawowej. Zachęcamy do zapoznania się :)

ULOTKA ZSAEiO

PLAKAT ZSAEiO

 17 marca Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

W V w. św. Patryk wprowadził na wyspie chrześcijaństwo. Było to tak doniosłe wydarzenie, że na zawsze pozostał patronem państwa. Dzień Świętego Patryka to dzień wolny od pracy w Irlandii. Irlandczycy ubierają się i malują na zielono. Wychodzą na ulice, aby wziąć udział ulicznych paradach i festynach. Tradycja obchodzenia dnia św. Patryka rozpoczęła się w IX w., a huczne obchodzenie irlandzkiego święta przyjęło się właściwie na całym świecie, również w Polsce. 

Uczniowie klas I-III również obchodzili to święto już po raz kolejny :-)

Dzień Liczby Pi jest to święto obchodzone 14 marca. Datę święta wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi, jako że data „ 14 marca” zapisywana jest w USA jako „ 3,14”.

Z okazji Dnia Liczby Pi w ramach innowacji pedagogicznej „ Sztuka w matematyce – matematyka w sztuce” zostały przeprowadzone dwa konkursy.

Pierwszy z nich, plastyczny, adresowany do uczniów klas czwartych i piątych. Uczestnicy różnymi technikami prezentowali liczbę Pi.

Wśród pięknych, bardzo pomysłowych i oryginalnych prac

I miejsce zajęła Magdalena Czupryńska

II miejsce Karolina Rogowska 

II miejsce Oliwia Troć

 

Drugi konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Celem konkursu było przygotowanie prezentacji o liczbie Pi.

I miejsce zajęła praca Emilii Gudaj i Marty Kończak

Wyróżnienie otrzymali:  Michał Jasiński

                                      Olivier Tylenda

                                      Radek Czernecki

Gratulujemy !!!

 

„BIEG PO ZDROWIE”

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „ Bieg po zdrowie”. Celem projektu było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu. W ramach tego projektu uczniowie wykonali plakat „ Palenie nie jest zdrowe”.
I miejsce zajęła Magda Czupryńska
II miejsce zajęła Amelia Pudełko
III miejsce zajęła Karolina Rogowska

 

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI
Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom z klasy 7b, które zwyciężyły w Miejskim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida:
Malwinie Kuleszy - zajęcia I miejsca
Darii Dylich - zajęcia III miejsca

Życzymy dalszych osiągnięć oraz satysfakcji z pielęgnowania artystycznych i literackich zainteresowań.

Nie zwalniamy tempa...akcja pomocy Polakom na Kresach nadal trwa!! Dziękujemy za zaangażowanie i prosimy o więcej ;) Mimo nauki zdalnej dary można przynosić i zostawiać je na portierni szkoły. DZIĘKUJEMY za okazane serca <3. Akcja trwa do 14.04!

Cześć!
Od poniedziałku obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Mózgu! To święto ma na celu popularyzowanie wiedzy o najlepszym komputerze świata, czyli o mózgu! W internecie można znaleźć ciekawe filmy, wykłady czy pogadanki na temat mózgu. Ja również zachęcam Was do obchodzenia tego czasu, poprzez trenowanie własnego umysłu! W załączniku przesyłam Wam kilka ciekawych zadań i ćwiczeń, którymi potrenujecie pamięć, zdolność analitycznego myślenia oraz zrelaksujecie swój mózg! W ramach nagrody, dla wszystkich ćwiczących przewiduję dodatkowe oceny z przyrody i biologii! W razie pytań proszę o kontakt.

Zachęcam i ściskam Was!
Karolina Cichocka-Śliwka

PLIK Z ZADANIAMI

Szczotka, pasta...🎶🦷Wszyscy znamy tekst tej piosenki i wiemy jak ważne są zdrowe ząbki. Dlatego dziś uczniowie klas 1-3 chętnie skorzystali z wizyty DENTOBUSU w naszej szkole.🚑

Serdecznie zapraszamy na spotkania szkoleniowe dla rodziców organizowane w ramach poradnianej inicjatywy jaką jest „Szkoła dla rodziców”.

W ramach spotkania proponujemy prelekcję - wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Każde ze spotkań to szansa na wzbogacenie swoich umiejętności wychowawczych jak również wzajemnej wymiany doświadczeń, wzmocnienie swojej skuteczności rodzicielskiej oraz konstruktywną rozmowę o trudnościach współczesnej młodzieży.

Spotkania będą odbywać się z pomocą platformy Microsoft Teams, a prowadzić je będą pracownicy poradni.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 3 marca 2021 roku o godzinie 16.00 a poświęcone będzie zjawisku cyberprzemocy wśród młodzieży oraz higienie cyfrowej w czasie edukacji zdalnej - poprowadzą je psycholodzy Poradni Agata Susek-Kaczyńska oraz Magdalena Konieczna.

Link do pierwszego spotkania w dniu 3 marca poniżej:

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YTljMDllMzgtNDhkYy00ZWUwLWJlNDgtNDRjMWEyNzA0Zjcy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

Udział w spotkaniach „Szkoła dla rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia; nie ma konieczności uczestniczenia we wszystkich spotkaniach, może uczestniczyć jedynie w jednym, wybranym przez siebie.

Szczegóły dotyczące spotkań dostępne na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl oraz facebooku poradnianym.

 

Zapraszamy

Wojciech Żywczok – dyrektor

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu

Plac Klasztorny 2,

tel.32 2819405

Wszystkie informacje znajdują się  TU

SZANOWNI UCZNIOWIE ORAZ RODZICE!

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. UNICEF w Bytomiu po raz kolejny angażuje się w akcję pomocy Polakom na Kresach - w Stryju na Ukrainie, gdzie powstaje Stacja Pomocy Charytatywnej „Dobre Serce”. Stacja będzie udzielać bezpośredniego wsparcia osobom przewlekle chorym, inwalidom, emerytom i potrzebującym pomocy rodzinom zamieszkującym Dekanat Stryjski.

W Stacji Pomocy Charytatywnej będzie działać wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i punkt wydawania środków czystości, higieny osobistej, opatrunków i wyrobów medycznych. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Potrzebne są m.in.:

- kule,

- ortezy,

- wkładki,

- podkłady,

- pieluchomajtki,

- baseny,

- pojemniki do oddawania moczu,

- gorsety stabilizujące i korekcyjne,

- poduszki,

- materace przeciwodleżynowe,

- przyłóżkowe uchwyty,

- wózki inwalidzkie, balkoniki, chodziki,

a także środki higieniczne itp., które można przynosić do SP44.

Wierzymy w to, że mieszkańcy Szombierek mają wielkie serca i potrafią się nimi dzielić z naszymi rodakami ze Wschodu. Na darczyńców czekamy w Szkole Podstawowej Nr 44 w Bytomiu.

Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 Koordynatorzy akcji:
  Opiekunowie SK PCK

   mgr Małgorzata Szymik-Jaremko

    mgr Anna Wantuch

oraz mgr Klaudia Magdziorz

Karnawał w klasie 3b
„Nasza szkoła z tego słynie, że tradycja tu nie ginie”. Ta myśl przyświeca uczniom od pierwszego dnia nauki w naszej placówce. Nie inaczej było podczas tegorocznego karnawału. Najpierw dzieci świętowały tłusty czwartek degustując przepyszne pączki, a  w już poniedziałek  wspólnie bawiły się podczas skromnej, ze względu na pandemię, zabawy tanecznej.

Fotorelacja

 „Bal Pączka”
11 lutego w klasie 1c odbył się „Bal Pączka”. Oprócz tradycyjnego pączka mogliśmy w tym dniu doskonale się bawić, tańczyć i śpiewać. Konkurencje z balonami były bardzo emocjonujące, taniec na gazecie również. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc wesoło. Wspomnienia z naszego balu zostaną z nami na długo…

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ogólnoświatowym święcie obchodzonym w ponad 160 państwach uczestniczyliśmy i w tym roku szkolnym. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole uczniowie wszystkich klas uczestniczyli między innymi w pokazach filmów o bezpieczeństwie w sieci, rozmowach na temat bezpiecznego zachowania w Internecie, wykonali także tematyczne prace plastyczne.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

Lekcja higieny WIRUSOOCHRONA - akcja informacyjno- edukacyjna dla dzieci.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozpowszechnianiem się wirusa SARS-CoV-2 w dniach 21-27 stycznia w kl. I-III przeprowadzona została akcja informacyjno- edukacyjna pt. WIRUSOOCHRONA.

Akcja miała na celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

W trakcie zajęć szczególną uwagę zwrócono na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań. Działania edukacyjne poruszały następujące zagadnienia:

 • Prawidłowa higiena rąk;
 • Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
 • Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
 • Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

Jako podsumowanie akcji szkolne koło PCK ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Dbam o zdrowie, wirusom mówię NIE”.

Galeria zdjęć

Okres pandemii i związana z nią edukacja zdalna powoduje znaczne ograniczenia w kontakcie. Obserwujemy, że wielu uczniów wymaga wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.  Przypominamy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu jest czynna codziennie w godzinach 8.00-18.00.

 • Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców do korzystania z bezpośredniego poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego.
 • Młodzieży i rodzicom polecamy także ofertę anonimowego poradnictwa internetowego: ppp.bytom.pl (zakładka PORADNICTWO INTERNETOWE).
 • Nauczycielom, wychowawcom klas i pedagogom szkolnym proponujemy indywidualne konsultacje (w formie bezpośredniej lub zdalnej).
 • Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi zamieszczanymi na naszej stronie internetowej.
 • W załączniku przekazujemy informacje o dostępnych miejscach udzielania wsparcia psychologicznego w sytuacjach trudnych.

Szczegóły można ustalić telefonicznie: 32 2819405, 322819406 lub bezpośrednio w siedzibie Poradni plac Klasztorny 2.

Miejsca gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczno-pedagogiczną:

Nazwa instytucji, dane teleadresowe

Zakres pomocy

Poradnia

Psychologiczno-Pedagogiczna,

41-902 Bytom, plac Klasztorny 2

tel. 32 2819405, 32 2819406

porady@ppp.bytom.pl

www.ppp.bytom.pl

poradnictwo, terapia indywidualna i rodzinna, diagnostyka

Ośrodek Interwencji Kryzysowej

41-902 Bytom, ul. Wrocławska 46

tel. 533302078

interwencja kryzysowa, poradnictwo dla dzieci, młodzieży i dorosłych 

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

41-907 Bytom, ul. Orzegowska 52 a

tel.322819794, 328101176, 328101175

poradnictwo, psychoterapia, diagnostyka, wsparcie psychospołeczne, psychologiczna terapia środowiskowa

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży „Rehabilis”,

41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Olimpijska 2

tel. 792500874

poradnictwo, psychoterapia, diagnostyka, wsparcie psychospołeczne, psychologiczna opieka środowiskowa


Kolejny miły akcent :-) Gratulacje dla Marty Kończak (kl. VIb)!

Komunikat Dyrektora Szkoły z dnia 18.01.2021r. - informuję pracowników szkoły, uczniów, rodziców, że od 01.02.2021r. po modernizacji i rozszerzeniu w szkole zostanie uruchomiony monitoring wizyjny.
Informacje o przetwarzaniu danych znajdują się w zakładce RODO.

Dyrektor Szkoły - Bronisława Miarczyńska

Życzenia Samorządu Uczniowskiego

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – Pomoc dla Jemenu”.

Dzień 20 listopada to ważne święto. Poza 1 czerwca, a więc Dniem Dziecka, to drugie najważniejsze święto dzieci, bo przypominające o ich prawach.

Nasza Szkoła wspólnie z UNICEF świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W tym roku obchody tego święta połączyliśmy z akcją „Pomoc dla Jemenu”.

W dniu 20 listopada uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Przypomnieli sobie, co to jest Konwencja o Prawach Dziecka, a tym samym swoje prawa. Zaśpiewali „Piosenkę o Prawach Dziecka”.

Odbyliśmy „Wspólną podróż po Jemenie”, oglądając prezentację dotyczącą sytuacji ich rówieśników w Jemenie.

Dzieci wysłuchały również ważnego apelu przekazanego przez pana Macieja Orłosia.

Chętni uczniowie przygotowali prace plastyczne pt. „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”, obrazujące wizję bardziej przyjaznej przyszłości  dla małych mieszkańców  Jemenu. Oto one:

 
Z ogromną przyjemnością chwalimy się sukcesem naszej uczennicy z klasy 1b. Nina Pogorzałek  zajęła pierwsze miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym - "Mama, tata, ja i Bytom" Gratulujemy!
 
Bądźmy zdrowi!
Żyjemy w czasach pandemii COVID-19. To moment olbrzymich wyzwań, przed którymi wszyscy stanęliśmy.
Fundacja Adamed od ponad sześciu lat działa na rzecz naukowego rozwoju polskiej młodzieży. W obecnej, trudnej sytuacji nie wstrzymali działań edukacyjnych. Szybko i pewnie reagują na zmiany zachodzące w otoczeniu. Dlatego też, aby pomóc polskim uczniom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć im zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, przygotowali specjalny film edukacyjny.
Zadbali, by materiał był zarówno wartościowy, jak i przystępny dla młodych odbiorców. Do współpracy zaprosili ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych, m.in. dr hab. n. med. Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Film powstał pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

FILM

SUKCES! 

Uczennica klasy 1a - Kamila Kot zajęła 1 miejsce w Mikołajkowych Zawodach w Akrobatyce Sportowej w kategorii Skrzat Plus. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Występ naszej uczennicy:

LINK DO SPOTKANIA

Z czego składają się święta?

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez II Liceum Ogólnokształcące w Bytomiu  Świąteczna prezentacja  z chemii 

Z filmiku zaś dowiecie się o procesie srebrzenia bombek :

UNICEF

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji organizowanej przez UNICEF "Pomoc dla Jemenu".

https://www.youtube.com/watch?v=OCu5Z_8RdKM&feature=youtu.be

https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/pomoc-dla-dzieci-w-jemenie

Rodzicu - WAŻNE!

Przedstawiamy przygotowany na zlecenie MSWiA spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Jest on skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w internecie, szkole czy na ulicy. Zapraszamy do obejrzenia spotu.

Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty – pod takim hasłem odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka.

W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski.  Nadesłano 4300 prac.

Wśród uczniów nagrodzonych za swoją pracę znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Kwiatkowska z klasy 6b. Julia jest laureatką II miejsca w kategorii klas V – VIII.

Gratulujemy!

Szkoła do hymnu - W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Wśród nich i nasi uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie klasy 3b wysłuchali fragmentów ulubionych bajek i baśni czytanych przez swoich rówieśników, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali i kolorowali obrazki związane z tematem. Z tej okazji wielu z nich przygotowało także charakterystyczne rekwizyty lub przebrało się za znanych i lubianych bohaterów bajkowych.

Dzień ten sprawił dzieciom wiele radości. Przypomniał również jak wiele życiowych mądrości zawartych jest w bajkach.

W tym roku zbieramy nakrętki dla  Oliwii z SMA

https://www.facebook.com/groups/2796869317263732

Więcej informacji: TUSzkoła do hymnu 2020

Wspólne śpiewanie hymnu w ubiegłych latach 

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W ubiegłych latach inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

W 2019 r. do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11:11 przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata.

W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie podczas zajęć i zaśpiewanie hymnu on-line.
#SzkolaDoHymnu

„Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

„Podaruj znicz na Kresy”

Po raz kolejny włączyliśmy się w coroczną akcję „Podaruj znicz na Kresy”, która organizowana jest przez Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska we współpracy z miastem Bytom. Zebrane znicze zapłoną na opuszczonych grobach naszych rodaków pochowanych na nekropoliach w Borysławiu, Chmielnickim, Drohobyczu, Lwowie, Rudkach, Samborze, a także w Stryju oraz w miejscach narodowej pamięci w obwodzie lwowskim.

W tym roku szkolnym zebraliśmy 158 zniczy.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
#SzkołaPamięta

 

Koordynatorzy:

Elżbieta Pyka i Ewa Koczar

„Pamięci  tych, którzy odeszli”

„ Nie umiera ten, 
                                                                                                                        kto trwa w pamięci żywych" 
Ks. Jan Twardowski

Tuż przed Zaduszkami corocznie odwiedzaliśmy groby tych, którzy odeszli. W tym roku szkolnym nie możemy jednak udać się na  groby nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole, nie możemy również zapalić zniczy na opuszczonych grobach małych dzieci, a jednak pamiętamy! Pamiętamy o naszych bohaterach narodowych, lokalnych działaczach, nauczycielach i małych dzieciach, które nigdy nie zasiadły razem z nami w szkolnej ławce. To dla nich przygotowaliśmy symboliczne świeczki, które już od dzisiaj „płoną” na naszych klasowych parapetach.
#SzkołaPamięta

Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą

Zakończył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Tematem pracy był portret postaci z wybranej bajki, baśni lub legendy. Komisja w składzie: pani Ewa Dziendziel, pani Grażyna Chyrek, pani Janina Bańczyk do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały cztery prace. W kategorii klas IV zwyciężyły Karolina Rogowska z klasy 4b oraz Zuzanna Gronowska z klasy 4c, natomiast w kategorii klas starszych zwyciężyły prace Julii Kwiatkowskiej z klasy 6b oraz Emilii Morawiec z klasy 7b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

#CodeWeek2020 – Europejski Tydzień Kodowania

Od 12 do 16 października uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja, organizowana  na terenie całej Europy,  kierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W tym roku szkolnym uczniowie klas I – III będą uczestniczyli w co najmniej trzech, spośród niżej wymienionych, form aktywności: kodowanie na macie edukacyjnej, tworzenie kodów dla ozobota, programowanie w Scratch, dyktando graficzne, gra w Statki, zakodowana gimnastyka.

Do naszych działań dołączą i uczniowie klas starszych.

Fotorelacja z naszych działań : GALERIA

SMACZNIE I ZDROWO.

Dzieci z klasy I b wiedzą, jak dbać o zdrowie. Dlatego przygotowały pyszne i bogate w witaminy sałatki owocowe.
Było pysznie …

KLASA I b ŻEGNA LATO, WITA JESIEŃ !

Klasa I b skorzystała ze słonecznej pogody i wybrała się na spacer do parku, gdzie pożegnała lato i powitała jesień.
To był nasz pierwszy wspólny spacer. Ten czas spędziliśmy bardzo miło, bawiąc się i obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie.

SEGREGUJ Z PANEM SPRZĄTALSKIM

W pierwszych dniach września uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w zajęciach: ODPADY Z TWORZYW SZTUCZNYCH. Były one realizowane w ramach projektu edukacyjnego pt.: „Pan Sprzątalski – edukacja ekologiczna o odpadach w nauczaniu wczesnoszkolnym”

Głównym celem zajęć było poznanie roli i znaczenia tworzyw sztucznych w gospodarstwie domowym oraz zasad właściwego pozbywania się tych odpadów. Uczniowie poznali także wpływ odpadów z plastiku na środowisko naturalne, sposób zapobiegania powstawaniu tego typu odpadów, a także możliwości ich recyklingu. Dodatkowo opanowali zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami.

W przyswojeniu tych wszystkich wiadomości i umiejętności pomagał im - poprzez filmy, prezentacje i quiz - Pan Sprzątalski wraz ze swoimi przyjaciółmi – królikiem Marcelem i sroką Klarą.

Za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach na wszystkich uczestników zajęć czekała nagroda – opaska odblaskowa, a na zwycięzców quizu – dodatkowo – pamiątkowy magnez na lodówkę.

Zajęcia nie tylko były doskonałą okazją do nauki i zabawy, ale przede wszystkim zwiększyły świadomość ekologiczną dzieci oraz wpłynęły na ich właściwą postawę proekologiczną.W trosce o wszystkich podróżujących komunikacją miejską przedstawiamy animację przygotowaną przez ZTM przypominającą m.in. zasady zachowania w autobusach, tramwajach i trolejbusach. 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO w Szkole Podstawowej nr 44 im. UNICEF - 01.09.2020r.

Prosimy o zwrócenie uwagi na dokładną godzinę rozpoczęcia i wyznaczone miejsce wejścia.

ZASADY:

 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się zgodnie z podanym harmonogramem.
 2. Proszę zabrać ze sobą długopis, notatnik do zapisania informacji.
 3. Proszę rodziców/opiekunów o wydrukowanie i wypełnienie zgody na pomiar temperatury ciała ( do pobrania TU) i oddanie 01 września wychowawcy.
 4. Pierwszoklasistów zapraszamy z 1 rodzicem/opiekunem. Rodziców klas starszych prosimy o pozostanie na zewnątrz budynku.
 5. Proszę, by wszyscy wchodzący do szkoły mieli założone maseczki, przy wejściu zdezynfekowali ręce, i pamiętając o zachowaniu dystansu 1,5m, niezwłocznie udali się do wyznaczonej klasy.
 6. Uczniów obowiązuje strój galowy.

KLASA

GODZINA

SALA

WEJŚCIE

I A

1000

sala gimnastyczna

główne

I B

930

sala gimnastyczna

główne

I C

900

sala gimnastyczna

główne

II A

940

32

od strony boiska

II B

940

23

od strony boiska

III A

900

23

od strony boiska

III B

900

33

od strony boiska

III C

900

32

od strony boiska

IV A

1045

sala gimnastyczna

główne

IV B

1100

sala gimnastyczna

główne

IV C

1115

sala gimnastyczna

główne

V A

830

34

od strony boiska

VI A

945

41

od strony boiska

VI B

945

43

od strony boiska

VI C

945

39

od strony boiska

VII A

1000

38

od strony boiska

VII B

830

48

od strony boiska

VII C

1000

40

od strony boiska

VIII A

915

42

od strony boiska

VIII B

915

biblioteka

od strony boiska


Prosimy o odbieranie - do 17.08.2020r.  - rzeczy pozostawionych w klasach i szatniach naszej szkoły. 

Informacje o testach do klasy sportowej dla kandydatów spoza rejonu

Egzamin do klasy sportowej o profilu koszykówka dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2010 i młodszych odbędą się 19 czerwca. W związku z koniecznością zachowania procedur bezpieczeństwa godziny testów będą ustalane indywidualnie. Prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły pod numerem 32 2869737.

Dokumenty do pobrania:

Zgoda na przystąpienie dziecka do testów

Zgłoszenie do klasy sportowej

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH DO NAUKI RELIGII

rok szkolny 2020/2021

klasa

podręcznik / ćwiczenia

klasa 1

 

„ Bóg nasz Ojciec” (red. Ks. Władysław Kubik SJ) Wydawnictwo WAM

podręcznik i ćwiczenia

klasa 2

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak  „Kochamy Pana Jezusa” Wyd. Święty Wojciech

podręcznik i karty pracy

klasa 3

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak  „Przyjmujemy Pana Jezusa”

Wyd. Święty Wojciech

podręcznik i karty pracy

klasa 4

Ks. J. Szpet,  D. Jackowiak  „Jestem chrześcijaninem”

Wyd. Święty Wojciech

podręcznik i karty pracy

klasa 5

„Szukam cię” (red. Władysław Kubik); Wydawnictwo WAM

podręcznik 

klasa 6

Ks. J. Szpet,   D. Jackowiak „Wierzę w Kościół”; Wyd.  Święty Wojciech                                                  podręcznik i karty pracy

klasa 7

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak  „Spotkanie ze słowem” Wyd. Święty Wojciech

 podręcznik i karty pracy

klasa 8

Ks. J. Szpet,  D. Jackowiak „ Aby nie ustać w drodze”

Wyd. Święty Wojciech

podręcznik i karty pracy

 Z okazji święta wszystkich dzieci ;-)


 Praca Pani Marioli Zygarskiej /FB/

KOMUNIKAT:

ROK SZKOLNY 2020 / 2021

 

DRODZY UCZNIOWIE PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH,

DRODZY RODZICE

 

 

Należy wyposażyć się w:

 • zeszyt w wąskie linie ( 16-kartkowy); opisany na zewnątrz
 • zeszyt w kratkę ( 16-kartkowy); opisany na zewnątrz
 • zeszyt do korespondencji (32 - kartkowy)
 • piórnik (w nim: pióro, 2 ołówki, temperówka z pojemnikiem, gumka,linijka 15cm-20cm z zaznaczonym 0, nożyczki z zaokrąglonymi końcami,klej w sztyfcie)
 • bloki rysunkowe: biały i kolorowy
 • bloki techniczne: biały i kolorowy
 • papier kolorowy
 • kredki ołówkowe
 • farby plakatowe, 2 pędzle (gruby i cienki), kubek, podkładka
 • plastelina
 • teczka typu kuferek (w niej powyższe artykuły techniczne)
 • teczka biurowa z gumką na prace uczniowskie
 • bibuła karbowana oraz gładka (kilka kolorów)
 • strój gimnastyczny (koszulka trykotowa, spodenki, obuwie na białej podeszwie), obuwie zmienne do klasy
 • pudełko na śniadanie, bidon
 • strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka)

*Prosimy o podpisanie elementów wyprawki.

Informujemy:

 • wykaz podręczników do nauki religii, które należy zakupić we własnym zakresie, zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły w późniejszym terminie
 • imienne listy pierwszoklasistów z podziałem na klasy będą dostępne w sekretariacie szkoły na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego  2020 / 2021.

Prośba do opiekunów:

 • o dostarczanie do sekretariatu szkoły wyniku BILANSU SZEŚCIOLATKA.

 

 

Z okazji zbliżającego się „Dnia Dziecka” życzymy wszystkim dzieciom, a w szczególności Uczennicom oraz Uczniom naszej szkoły wszystkiego co najlepsze oraz zapraszamy do udziału w quizie:

Zawsze wybieraj jedną odpowiedź.

 

 1. W Polsce, Czechach i Rosji Dzień Dziecka obchodzi się od 1952 roku. Oficjalne ustanowienie Międzynarodowego Dnia Dziecka datuje się na:

 

 1. 1994 rok
 2. 1954 rok
 3. 2003 rok
 4. Żadna odpowiedź nie jest prawidłowa

 

 1. 1 czerwca Dzień Dziecka obchodzi się:

 

 1. we wszystkich krajach na świecie
 2. w Polsce, Czechach i Rosji
 3. tylko w Polsce
 4. w Polsce i we Francji

 

 1. Jakim zwierzęciem był Kajtek z powieści Marii Kownackiej „Kajtkowe przygody”?

 

 1. żabą
 2. niedźwiadkiem
 3. bocianem

 

 1. Które przysłowie jest prawdziwe?

 

 1. a) Nie wszystko srebro co się świeci.
 2. b) Nie wszystko złoto co się świeci.
 3. c) Nie wszystko złoto co się błyszczy.
 4. d) Nie wszystko złoto co ma duże oczy.

 

 1. Które przysłowie jest prawdziwe?

 

 1. a) Nie ma róży bez kolców.
 2. b) Nie ma ognia bez iskry.
 3. c) Nie ma burzy bez pioruna.
 4. d) Nie ma ognia bez burzy.

 

 1. Które przysłowie jest prawdziwe?

 

 1. a) Wszystko dobre co ma dobry koniec.
 2. b) Nie wszystko dobre co się dobrze kończy.
 3. c) Wszystko dobre co się szybko kończy.
 4. d) Wszystko dobre co się dobrze kończy.

 

 1. Jak nazywają się nogi zająca?

 

 1. a) biegi
 2. b) skoki
 3. c) badyle

 

 1. Według słów Janusz Korczaka - Co się dzieję, gdy się dziecko śmieje?

 

 1. a) Śmieje się cały świat.
 2. b) Jego rodzice odpoczywają.
 3. c) Problemy znikają.

 

 1. Tę nagrodę przyznają dorosłym dzieci, a podczas jej wręczenia laureat musi wypić sok z cytryny.

 

 1. a) Wyróżnienie Juniora.
 2. b) Order Uśmiechu.
 3. c) Statuetka Radości.

 

 1. Główną bohaterką i narratorką książki „Dzieci z Bullerbyn” jest:

 

 1. a) Britta Andersson
 2. b) Anna Greta.
 3. c) Lisa Erikson.

 

 1. Najlepszym przyjacielem człowieka jest

 

 1. a) kot
 2. b) pies
 3. c) chomik

 

 1. Uzupełnij rymowankę:

 

„Entliczek - pentliczek, [...], na kogo wypadnie, na tego – bęc”!

 1. niebieski stoliczek
 2. czerwony stoliczek
 3. biały stoliczek

 

 1. Gdzie zachodzi słońce?

 

 1. a) na wschodzie
 2. b) na zachodzie
 3. c) na północy

 

 1. Jak jest 11 litera w alfabecie:

 

 1. a) J
 2. b) K
 3. c) S

 

 1. Jaki kolor otrzymamy z połączenia żółtego z niebieskim?

 

 1. czerwony
 2. zielony
 3. fioletowy

 

Powodzenia !!!

Rozwiązania odpowiedzi do quizu zostaną zamieszczone na stronie szkoły po 1 czerwca.

                                                    

                                                     Klub UNICEF oraz szkolne koło TPD.

KOMUNIKAT!

Rodzice uczniów klas I – III, którzy nie mają dostępu do podręczników w formie elektronicznej, mogą zgłosić się do szkoły i wypożyczyć potrzebny podręcznik.

Po odbiór zapraszamy w:

Poniedziałek (04.05) od 9:30 do 11:30

Wtorek (05.05) od 13:00 do 15:00.

Informujemy, że podręczniki będą wydawane na dworze, bez możliwości wejścia do budynku szkolnego. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa (maseczka, rękawiczki, odstęp).

Proszę nie przynosić książek i podręczników do zwrotu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą bytomskiego liceum:

Informacje dotyczące rekrutacji do klas I w roku szkolnym 2020/21

W związku z zaleceniem Wydziału Edukacji dotyczącym zapisów dzieci do I klasy w roku szkolnym 2020/2021 informujemy, że dokumenty są dostępne na stronie stronie internetowej szkoły. Wypisane dokumenty rekrutacyjne (wniosek, skany zaświadczeń, oświadczenia rodzica), można przesyłać do szkoły listem poleconym przez pocztę polską, lub drogą mailową na adres szkoły:

sp44bytom@op.pl

Ze względu na ochronę danych osobowych dokumenty przesłane mailowo powinny zostać zabezpieczone hasłem. Hasło do otwarcia pliku należy podać telefonicznie pracownikowi sekretariatu: 

32 286 97 37

W przypadku braku możliwości wydruku dokumentów istnieje możliwość zgłoszenia telefonicznego, w tym wypadku wypisane dokumenty należy dostarczyć w późniejszym terminie (po odwieszeniu zajęć szkolnych).

Rekrutacja w roku szkolnym 2020/2021 - KOMUNIKAT nr 1/2020 z dnia 15 stycznia 2020 r.

Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021

Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy rejonowej publicznej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021


DRODZY UCZNIOWIE, DRODZY RODZICE!

 W związku z pandemią za zgodą Prezydenta Miasta Bytomia, od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania zostały zawieszone zajęcia diagnostyczno- terapeutyczne na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu oraz funkcjonowanie zespołu orzekającego.

Spowodowało to pewne ograniczenia, ale nie całkowite zawieszenie pracy poradni.

Nie możemy się spotkać osobiście, nie możemy prowadzić terapii oraz innych zajęć, ale staramy się Wam pomóc w inny sposób. Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową www.ppp.bytom.pl, gdzie systematycznie zamieszczamy ważne informacje, porady, pomysły (zakładka w górnym menu: Materiały terapeutyczne).

Znajdziecie tam między innymi porady, jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie, jak przetrwać kryzys w domu, co robić z dzieckiem w domu, jak się bawić kreatywnie,  na czym polega efektywna nauka, jak ćwiczyć koncentrację, co to jest dysleksja i wiele, wiele innych. W kąciku logopedycznym czekają pomysły na ciekawe ćwiczenia rozwijające wymowę, ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, słuchowe. Znajdzie się też kilka porad dla samych rodziców, aby przetrwać ten trudny czas.

Ósmoklasistów zapraszamy do zapoznania się z nowym cyklem „Jak dobrze wybrać szkołę?”. (zakładka na lewej stronie na stronie głównej).

Jednocześnie przypominamy, że cały czas nasi specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, doradcy zawodowi) zapraszają do korzystania z wsparcia poprzez PORADNICTWO INTERNETOWE (porady@ppp.bytom.pl). Piszcie do nas, żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Do zobaczenia po…

Pracownicy PPP w Bytomiu

HALO BYTO!
Uczestniczki POKŁADÓW KULTURY zapraszają do wspólnej akcji!
ZŁAPMY WIOSENNY WIATR W SKRZYDEŁKA WIATRACZKÓW!
Nakręćmy się pozytywną energią!
Niech nasze dzieci wyślą sobie, z naszą pomocą, pozdrowienia!
W najbliższą niedzielę ( 5 kwietnia) o 12.00 - gdy słońce świeci najmocniej (!), umieśćmy za oknami lub na balkonach kolorowe, zrobione samodzielnie wiatraki. Niech będą niedoskonałe, niech będą krzywe, małe lub duże - ale niech będą!
Jeśli nie macie dzieci - nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić wiatraczek i pozdrowić za jego pośrednictwem dziecko sąsiadów, albo to, które właśnie wyszło z mamą na krótki spacer, albo to, które siedzi na dnie duszy tego Pana lub Pani, którzy właśnie wracają z bułkami do domu!

Niech się nam dzieje KOLOROWO!

Po instrukcję, przygotowaną przez Olę Gawron, nauczycielkę w przedszkolu - zapraszamy na Pokłady Kultury - online

Szanowni rodzice!

w związku z panującą obecnie sytuacją związaną z pandemią i zamknięciem szkół informuję, że płatności za szkolne obiady zostają wstrzymane do odwołania. O wszystkich nowych terminach będą Państwo informowani na bieżąco. W razie pytań prosimy o kontakt - obiadysp44@gmail.com lub przez dziennik elektroniczny z kierownikiem świetlicy.

Środki ostrożności w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa w krajach europejskich

Rodzicu, 

 • porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
 • zapoznajcie się z instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz innymi zasadami dotyczącymi higieny osobistej
 • nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
 • pamiętaj, że jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
 • sprawdzajcie na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).


Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

Zapisy rozpoczynają się 9.03 - ZAPRASZAMY

Rekrutacja w roku szkolnym 2020/2021 - KOMUNIKAT nr 1/2020 z dnia 15 stycznia 2020 r.

Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021

Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy rejonowej publicznej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021

3 marca 2020 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w sesji popularnonaukowej poświęconej „Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych”, która odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. W ramach obchodów święta odbyła się prelekcja Michała Mirwy-Młota o Józefie Karasiu oraz zorganizowano wystawę IPN pt. „Rotmistrz Witold Pilecki”. Uroczystość uświetniła poetycko-muzyczna część artystyczna „Ku czci Żołnierzy Wyklętych”.
Ogłoszono również wyniki konkursów przygotowanych przez organizatorów. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: konkurs plastyczny - Dominika Gomuła z klasy 6a, Oliwia Jęczmyk z klasy 7a; konkurs literacki - Emilia Pakuła z klasy 5c. Serdecznie gratulujemy.
Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na bytomskie cmentarze w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobach Żołnierzy Wyklętych.

20 lutego 2020 roku w Bytomiu odbyły się uroczyste obchody związane z 100. rocznicą powołania Wojciecha Korfantego na komisarza Polskiego Komisariatu Plebiscytowego. W ramach obchodów uczniowie bytomskich szkół wzięli udział w spacerach edukacyjnych śladami Korfantego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5C i 6D. Przygotowano dla nich materiały historyczne poświęcone polskiemu komisarzowi plebiscytowemu oraz wydarzeniom, które doprowadziły do przyznania Polsce części Górnego Śląska.3 a w CASTORAMIE - MAJSTERKOWO

5 marca uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Castoramę w ramach akcji „Majsterkowo”.
Dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca. Przed przystąpieniem do zajęć uczniowie założyli ochronne fartuszki i tym razem pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne ozdabiając doniczki i sadząc kwiaty - śliczne, różowe goździki.
Zajęcia przebiegały pod hasłem „Sadzimy”. Celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach pasji do ogrodnictwa oraz rozwijanie umiejętności manualnych. Wszyscy poradziliśmy sobie wspaniale z zadaniem.
Uczniowie opuszczali Castoramę z bagażem nowych wiadomości i umiejętności oraz własnoręcznie przyozdobionymi doniczkami z nowym kwiatkami, które otrzymają mamy z okazji Dnia Kobiet.
Wyjazd był bardzo udany, praktyczny i pouczający. Zajęcia były ciekawe, a dzieci uczestniczyły w nich z dużym zaangażowaniem. Dzięki przesympatycznemu panu, który prowadził zajęcia, wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.
Dziękujemy firmie CASTORAMA  za ciekawą ofertę zajęć dla dzieci.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

I MIEJSCE W KONKURSIE MIEJSKIM !

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 3 b – Magdalena Czupryńska zajęła I miejsce w MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM „MAŁY OKR” organizowanym przez MDK nr 1 w Bytomiu.

Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Sukces ucznia naszej szkoły!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz uczeń Oskar Gapys (klasa 2b) został laureatem konkursu plastycznego „Dzieci wiedzą! Odpowiedzialna adopcja zwierząt” uzyskując największą liczbę „polubień” na facebook’owej stronie serwisu adopcyjnego Pet Point. Wcześniej  praca konkursowa została oceniona przez komisję składającą się z przedstawicieli Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu i wyżej wymienionego serwisu adopcyjnego.
Gratulujemy!


INFORMACJA
Dyrektor Szkoły informuje, że w związku z podjęciem przez Radę Miejską w dniu 25 listopada 2019r. uchwały nr XXI/304/19 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu od 01 września 2020r. będzie funkcjonowała w nowej lokalizacji - tj. na placu Klasztornym 2.


19 luty – Dzień Nauki Polskiej -  podsumowanie projektu edukacyjnego „PAMIĘTAMY O WYBITNYCH POLSKICH NAUKOWCACH”

W lutym 2020 roku uczniowie klasy 2b uczestniczyli w projekcie „Pamiętamy o wybitnych polskich naukowcach”. Jego głównym celem było poznanie sylwetek i dorobku naukowego: Marii Skłodowskiej – Curie, Ignacego Łukasiewicza oraz Mikołaja Kopernika.
Swoje przygotowania rozpoczęli od podziału na trzy zespoły. To właśnie wtedy poznali nazwiska wybitnych uczonych, o których mieli przygotowywać prace końcowe – tematyczne plakaty. Następnie w grupach ustalili, kto i jakich informacji będzie poszukiwał. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów, wstępnych rozmowach i konsultacjach przyszedł czas na realizację zadań końcowych. Pracy było wiele, jednak pokaz efektów sprawił wszystkim wiele radości. Liderzy grup doskonale sprawdzili się jako prezenterzy życiorysów, dorobku naukowego oraz ciekawostek o naszych znanych rodakach. Teraz plakaty zdobią korytarz szkolny, by każdy uczeń mógł poznać lub przypomnieć sobie o tych, którzy niezmiennie, do dnia dzisiejszego, rozsławiają nasz kraj.

>>>FOTORELACJA Z ZAJĘĆ<<<

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole.

Po raz kolejny uczniowie klas 1 - 3 zgłosili swoje inicjatywy DBI organizatorom wydarzenia w Polsce  - Polskiemu Centrum Programu Safer Internet. Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu było zachęcanie i rozpowszechnianie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W ramach zajęć edukacyjnych dzieci rozmawiały o zagrożeniach związanych z korzystania z Internetu bez wiedzy i zgody rodziców, oglądały filmy z cyklu: „Owce w sieci”, „3…2…1 Internet!” oraz kolorowały obrazki tematyczne.

>>>FOTORELACJA<<<


Uwaga! Tlenek węgla zabija!

Nasza szkoła dołączyła do kampanii społeczno-edukacyjnej "NIE dla czadu!"

W czasie jej trwania, dla uczniów klas trzecich, przygotowano cykl zajęć, podczas których została przeprowadzona akcja uświadamiania zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie podczas realizacji tego programu korzystali z materiałów edukacyjnych „Mądre rady Żarka – psa strażaka”. W ramach akcji odbyło się również spotkanie ze strażakiem, dzięki któremu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.MODELOWO
Uczniowie klas piątych realizowali projekt, którego celem było wykonanie modeli komórek: roślinnej, zwierzęcej, grzybowej i bakteryjnej oraz utrwalenie wiadomości o ich skomplikowanej budowie. Prace zostały wykonane z różnych materiałów. Zdarzały się modele z jadalnych produktów - owoców i galaretki. Najciekawsze prace wzbogaciły pracownię biologiczno - chemiczną.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS – I - III

Jedną z tradycji naszej szkoły są zabawy karnawałowe. Dlatego i w tym roku dla dzieci z klas młodszych zorganizowaliśmy bal przebierańców. A było to 9 stycznia 2020. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Uczniowie  przybyli w barwnych, pomysłowych strojach, wcielając się w różne postaci. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia oraz dźwiękach największych przebojów bawiliśmy się doskonale. O dobrą zabawę zadbała pani Agnieszka wraz z Ekipą z „Magicznej Krainy”.
Bardzo za to dziękujemy.
Kolejne karnawałowe szaleństwo za rok!

GALERIA ZDJĘĆ Z BALU


Występ grupy teatralnej „Gwiazdeczki” oraz uczniów klasy IIb

8 stycznia 2020 r. o godz. 15.30 odbyły się jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Młodzi aktorzy już od swoich pierwszych zajęć lekcyjnych czuli wielka tremę, bo występ najpierw prezentowali koleżankom i kolegom z innych klas. Na popołudniowy spektakl przybyło bardzo wielu widzów. Byli rodzice, babcie i dziadkowie oraz rodzeństwo. Dzieci, w pięknych strojach, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami. Mali artyści, uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego „Gwiazdeczki” z wielkim przejęciem wcielili się w swoje role, a śpiew ich koleżanek i kolegów pomógł zebranym przenieść się w odległą „krainę” Betlejem. Uroczysty, ciepły i pełen radości klimat przedłużył nastrój świąteczny zebranych. Przedstawienie jasełkowe bardzo spodobało się gościom, czego wyrazem były gromkie brawa.

>>FOTORELACJA<<


Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Kufer pełen dziedzictwa” realizowanym w ramach projektu „Patriotyzm jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Kufry pełne dziedzictwa to zestawy edukacyjne, z pomocą, których nauczyciele przeprowadzają ciekawe zajęcia z wykorzystaniem rekwizytów „wędrujących” w kufrze od szkoły do szkoły, czy po różnych placówkach edukacyjnych bądź kulturalnych. Do naszej szkoły kufer przywędrował dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Kufer wypełniają różne przedmioty będące pamiątkami przeszłości, ale nie te najcenniejsze, które można odnaleźć w muzeach czy bibliotekach, ale te zwyczajne, które można odnaleźć na strychu dziadunia czy w piwnicy takie jak: zdjęcia, monety, stare pocztówki, przedmioty codziennego użytku. Niektóre z nich tak dziwne, że trudno zgadnąć do czego mogły służyć. W naszej szkole na zajęciach historii, muzyki i plastyki uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania: Czym jest dziedzictwo? Co to jest dziedzictwo materialne? Co to jest dziedzictwo niematerialne? Po co nam ono? Jakie płyną z niego korzyści? Kufer ten stał się pretekstem do przemyślenia i zadumy nad naszym dziedzictwem kulturowym tym ogólnoświatowym, ale co równie ważne naszym, polskim. Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w lekcjach historii na których wykorzystano fragmenty prezentacji Narodowego Banku Polskiego  „ Historia pieniądza”. Oglądali stare monety i banknoty z XX wieku, które już wyszły z obiegu oraz wykonywali prace plastyczne ciekawą techniką pocierania ołówka i odbijania awersu i rewersu monet. Ze względu na szczególny czas w jakim trafił do nas kufer pełen dziedzictwa na zajęciach muzyki i plastyki skupiliśmy się przede wszystkim  na tradycjach świątecznych, tradycjach kolędowania i tradycjach regionu Górnego Śląska. W oparciu o śpiewniki pani Krystyny Turek i pana Adolfa Dygacza zapoznaliśmy się z kolędami i piosenkami naszego regionu. W trakcie zajęć plastycznych uczniowie zainspirowani zawartością kufra oraz własnymi pamiątkami rodzinnymi wykonywali rysunkowe prace plastyczne. W odpowiedzi na prośbę o wzbogacenie zawartości kufra jedna z uczennic przekazała lampę górniczą wraz z opisem. Do kufra zapakowane zostały również monety wraz z opisem. Zawartość kufra stała się również pretekstem do swobodnych wypowiedzi dzieci na temat przedmiotów codziennego użytku, które stanowią cenne pamiątki w ich domach rodzinnych.


I MIEJSCE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3 b Karolina Rogowska zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ŚWIAT PRAW DZIECKA WIDZIANY OCZAMI DZIECI W 30 ROCZNICĘ UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA-w kategorii klas I-III”.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Wigilia w klasie II b

20 grudnia, podczas naszej klasowej wigilii, gościliśmy rodziców. Przy odświętnie nakrytym stole było miejsce dla każdego, nie zapomnieliśmy także o tradycyjnym miejscu dla niespodziewanego gościa. Dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie tradycyjne życzenia. Potem raczyliśmy się słodkościami przygotowanymi przez naszych rodziców. Pamiętaliśmy również o wspólnym kolędowaniu.

Na długo zapamiętamy ten wspólnie spędzony czas.

ŚWIĄTECZNY KONCERT W NASZEJ SZKOLE

Przed nami cudowny czas Świąt Bożego Narodzenia – czas radości, miłości i wzajemnego zrozumienia. Z tej okazji, 9 grudnia, odbył się w naszej szkole Koncert kolęd  i pastorałek, do wysłuchania którego zaprosiliśmy odwiedzających szkołę rodziców naszych uczniów. Wykonawcy to oczywiście uczennice i  uczniowie SP 44 – i Ci starsi, i Ci młodsi, wszyscy zdolni i zaangażowani. Wśród nich mogliśmy usłyszeć: młodych artystów z klas: 3 b, 5 a, 6 b,

Dziękujemy za wzruszające chwile  i życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

NASI SKRZYDLACI PRZYJACIELE

Grudzień to zazwyczaj okres pierwszych mrozów i opadów śniegu uniemożliwiających  dostęp do pokarmu zwierzętom, w tym również ptakom. W tym roku jest nieco inaczej,  jednak już teraz postanowiliśmy, że nie zostawiliśmy naszych skrzydlatych przyjaciół bez pomocy. Do przygotowanych w ubiegłym roku karmników systematycznie podrzucamy dla nich ptasie smakołyki.
Zachęcamy wszystkich do podejmowania takich działań w swoim otoczeniu!

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą


3a w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

10 grudnia uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas spotkania ze strażakiem dzieci przypomniały sobie jak unikać zagrożeń, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, co zrobić, gdy ulatnia się czad, a także, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie policjantki przypomniały nam jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Ciekawa prezentacja multimedialna oraz krótki film edukacyjny sprzyjały zainteresowaniu tematem.
Spotkania upłynęły w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Wizytę w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa zakończyliśmy w Galerii Motoryzacji i Techniki, gdzie mogliśmy obejrzeć zabytkowe pojazdy, a także wysłuchać ciekawe historię o wielu „perełkach” polskiej i światowej motoryzacji.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta--zapraszamy-do-udzialu-w-akcji-men

Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się do akcji charytatywnej!

14 grudnia od 16.00 do 19.00 na bytomskim rynku odbędzie się koncert „Magicznej kolędy czas…” oraz kiermasz ozdób świątecznych. Wszystko po to, by pomóc. Cały dochód zebrany podczas kiermaszu zostanie przeznaczony na środki medyczne, środki codziennego użytku oraz rehabilitację dla Łukasza i Bartka Jaszczur z Bytomia. Uczniowie naszej szkoły  przygotowali na ten cel ozdoby świąteczne, stroiki i kartki świąteczne.

SUKCES NASZYCH KOLEŻANEK
Z dumą informujemy, że nasze uczennice  Milagros Sanchez – Galban (klasa 2b) zajęła I miejsce w kategorii klas drugich w I Rejonowym Konkursie Poetycko - Recytatorskim GWIAZDKA W POEZJI, a jej koleżanka Karolina Rogowska (klasa 3b), w tym samym konkursie, II miejsce w kategorii klas trzecich.

Gratulujemy!

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
W dniu 4 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla klas I-III.
W Turnieju wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły w tej kategorii wiekowej. Każda mogła wystawić po 10 zawodników, z czego grających na boisku było 4 + bramkarz (zmiany następowały systemem hokejowym).
Laureaci miejsc I-III otrzymali drużynowo puchary oraz dyplomy dla każdego zawodnika, dodatkowo wręczono nagrody indywidualne dla króla strzelców, najlepszego bramkarza,  zawodnika fair-play oraz najbardziej zaangażowanego zawodnika turnieju. Oprócz tego w każdej drużynie został wyłoniony najlepszy zawodnik, który również otrzymał nagrodę. Na uwagę zasługują również kibice, którzy nie zawiedli swoich drużyn. Do najbardziej aktywnych należała klasa IIIa, która w każdej możliwej chwili dopingowała swoich przedstawicieli, wiwatując przygotowanymi specjalnie na Turniej pomponami.

FOTORELACJA

Wszyscy uczestnicy w czasie Turnieju mieli zapewniony poczęstunek w postaci drożdżówek, popcornu, waty cukrowej oraz napojów.
Po długiej i zaciętej rywalizacji klasyfikacja przedstawia się następująco:

Drużynowo:

I miejsce – klasa IIIc

II miejsce – klasa IIIa

III miejsce – klasa IIIb

Indywidulnie:

Król Strzelców – Radosław Toporski - klasa IIIb (7 bramek)

Najlepszy Bramkarz – Michał Gawron - klasa IIIc

Zawodnik Fair-Play – Szymon Krzęcio – klasa IIa

Najbardziej zaangażowany zawodnik turnieju – Adam Miler – klasa Ia

Najlepszymi zawodnikami drużyny zostali:

Klasa Ia – Paweł Wałusza

Klasa Ib – Daniel Liana

Klasa IIa – Łukasz Gorczyca

Klasa IIb – Adrian Orłowski

Klasa IIc – Oliwier Gronek

Klasa IIIa – Kacper Wójcik

Klasa IIIb – Dominik Szczęsny

Klasa IIIc – Oliwier Palka

6 grudnia 2019 r. do klasy 1b zawitał Mikołaj w towarzystwie diabełka (na szczęście obyło się bez rózgi). Dzieci przywitały Mikołaja piosenką, a w zamian otrzymały śliczne prezenty.

6 grudnia 2019r.- wizyta Mikołaja
O Mikołaja uczniowie klasy Ia pytali już od samego rana: Kiedy przyjdzie? Czy przyniesie to, o co prosili w listach? A co się stanie, jak nie przyjdzie? Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane na trzeciej lekcji, kiedy to najpierw z korytarza dobiegł dźwięk dzwonka, a potem do klasy wkroczył prawdziwy Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Dzieci były zachwycone! Na powitanie zaśpiewały piosenkę, która tak się spodobała Mikołajowi, że zaczął podrygiwać w jej rytmie. A potem, gdy Mikołaj trochę odsapnął, rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Mikołaj pytał każde dziecko czy było grzeczne, a gdy dowiedział się, że ktoś czasami rozrabiał, to wymierzał karę w postaci przysiadów i prosił o złożenie przysięgi, że uczeń zmieni swoje zachowanie. W ten sposób wszyscy dostali swoje prezenty. Dziękujemy Ci, Mikołaju!

Tajemniczy kufer pełen dziedzictwa jest już w naszej szkole!!!

Tytułowy kufer wypełniają przedmioty będące pamiątkami przeszłości, przykładami lub symbolami odnoszącymi się do dziedzictwa kulturowego, elementami obrazującymi jego różnorodność oraz wielowymiarowość. Zawartość kufra poznacie w trakcie lekcji historii, muzyki i plastyki.

Fotorelacja z zajęć już wkrótce.

Andrzejki w 3a

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb... Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
29 listopada uczniowie klasy 3a, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja  mogli wyczytać z kart jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała ich sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Laliśmy wosk  przez dziurkę od klucza  i ustawialiśmy buty. Andrzejkowe wróżby przeplatane były tańcami i  zabawami przy ulubionej muzyce.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Na koniec zabawy każdy wylosował sobie przepowiednię ze szklanej kuli. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Andrzejki w klasie 1a

28 listopada późnym popołudniem rozpoczęła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klasy Ia. Były tańce, konkursy z nagrodami i poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Ale najważniejsze tego wieczoru były wróżby. Za pomocą butów, jednogroszówek, cukierków i talii kart próbowano dowiedzieć się, co ciekawego czeka każde dziecko w bliższej i dalszej przyszłości.
To był wieczór pełen magii i niespodzianek.

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem, dlatego też 29.11.19r. uczniowie klasy 1b postanowili skorzystać z tej okazji i wybawić się na całego! Były wróżby, lanie wosku, tańce i dużo zabawy! BYŁO WSPANIALE!!!

W dniu 28.11.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji REGIONALNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO – FIZYCZNEGO „Z MATEMATYKĄ I FIZYKĄ ZA PAN BRAT”.
W konkursie brało udział 83 uczniów ze szkół całego regionu.
I miejsce zajął Mateusz Kubiak z klasy VII b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W czarodziejską podróż z Indii do Hiszpanii uczniowie naszej szkoły wyruszyli  za sprawą Małej Akademii Jazzu. Muzyka która usłyszeli podczas audycji muzycznej to połączenie tradycyjnego flamenco z kulturą indyjską, arabską oraz  jazzem. Uczniowie poznali nowe instrumenty, charakterystyczne rytmy  i melodie.

Wspieramy kolejną  akcję Świątecznej Pomocy  dla polskich dzieci na Kresach.

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” to kolejna akcja do której włączyli się uczniowie naszej szkoły. Do Centrum Kresowego w Bytomiu tym razem przekazaliśmy artykuły spożywcze, słodycze i przybory szkolne.
Dziękujemy wszystkim i za ten DAR SERCA.

Wróżby, tańce i ...

Katarzynki, Andrzejki - to czas niezapomnianej zabawy. Ta, niestety, już za nami. Wspaniały wieczór z tańcami, wróżbami i innymi konkursami  pozostawił jedynie wspomnienia. Jak dobrze się bawiliśmy? Na to pytanie odpowie FOTORELACJA

Dziękujemy mamusiom: Adriana, Dominika, Kuby, Michała i  Pauliny za wyśmienite wypieki, tatusiowi  Lili za doskonale dobraną muzykę, światła, balony i słodkości, mamie Oskara za zakup napojów i chrupek, babci Milagros i mamie Dominika za wróżby. Wiemy, że to tylko zabawa, ale kto się nie lubi bawić?

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą

 

 

30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

20 listopada w naszej szkole świętowano 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji uczniowie klas: 2b, 2c i 5b przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomnieli prawa dzieci, zaprezentowali układy taneczne do śpiewanych piosenek o tolerancji i marzeniach najmłodszych. Dodatkową atrakcją był występ Vanessy – trenerki naszych młodych „Różowych panter” i jej koleżanki Camilli.

>>>FOTOGALERIA<<<

Obchody 30-tej rocznicy uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA w naszej szkole.

 

Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF w Bytomiu, 20 listopada - wspólnie z UNICEF, świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku przypadła też wyjątkowa – 30 rocznica uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się nie tylko uroczysta akademia przypominająca prawa dziecka.

Zorganizowano również:

 • quiz wiedzy o UNICEF, jako organizacji walczącej o respektowanie praw dziecka w różnych rejonach świata
 • „niebieski marsz” z udziałem dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli – Przedszkola nr 9 oraz Przedszkola nr 40
 • klasowe plakaty i gazetki tematyczne.

To już kolejna akcja UNICEF, do której przystępujemy z wielkim zaangażowaniem.

 9 LISTOPADA - METROPOLITALNA NOC TEATRÓW

Uczniowie i sympatycy szkolnego kółka teatralnego „Gwiazdeczki” uczestniczyli w kolejnej Metropolitalnej Nocy Teatrów. W Operze Śląskiej, bo tam bawili, czekało na nich wiele atrakcji. Mieli okazję obejrzeć otwartą próbę Baletu Opery Śląskiej, lekcję pokazową Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz pokaz Studia Baletowego dla maluszków, zajrzeć do pracowni krawieckich, uczestniczyć w warsztatach wokalnych i plastycznych, a także włączyć się w grę na instrumentach muzycznych. Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia kostiumów teatralnych i wykonania pamiątkowego zdjęcia w tak niezwykłych strojach. To był niezapomniany wieczór w towarzystwie rodziców, opiekunów i wychowawcy klasy.

>>>FOTORELACJA<<<

https://photos.app.goo.gl/eyghPAon6EEMgmB26

8 listopada – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

To był dla nas wyjątkowy dzień. Przy odświętnie nakrytym stole zasiedliśmy do wspólnego, uroczystego śniadania. Towarzyszyli nam rodzice i najbliżsi członkowie rodzin wielu z nas. Na naszym stole znalazły się same zdrowe smakołyki:  smaczne i kolorowe kanapki,  jajka, nabiał, warzywa i owoce. Pamiętając, że owoce i warzywa dostarczają nam wielu witamin nie mogło zabraknąć również przepysznych soków. Rodzice zadbali także o podporę naszych kości i dlatego niejedno z nas swoje śniadanie popijało mlekiem. Na zakończenie każdy mógł się poczęstować wyśmienitymi babeczkami, które upiekła dla nas mama Adriana.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy tak bardzo troszczą się o nasze zdrowie. W najbliższych dniach będziemy mogli sami przygotować dla nich poranne śniadania, bo to przecież najważniejszy posiłek dnia.

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą 

30.10 w naszej szkole odbył się Dzień Dyni oraz konkurs na najzabawniejszą dynię. W tym dniu uczniowie ubrali się na pomarańczowo i żółto. Przyniesione dynie mocno nas rozbawiły.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego na „Najzabawniejszą dynię”

W kategorii klas I – III

I miejsce– Michał Drewnowski kl.Ia, Maja Węgrzyn kl. IIIb

II miejsce– Karolina Rogowska kl. IIIb, Małgorzata Balcerowicz kl. IIIa

III miejsce– Anna Majorek kl.Ia, Adam Miler Ia, Denis Szybiak IIIc

W kategorii klas IV – VIII

I miejsce – Wioletta Klik kl. Va

II miejsce – Olivier Tylenda kl. VI b

III miejsce – Julia Kruzel kl. Vc

 

 

 

 

Po raz kolejny udowodniliśmy, jak ogromne mamy serca!

 

Zakończyliśmy już akcję charytatywną, która polegała na zbiórce artykułów szkolnych i słodyczy dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie (Litwa), w Grodnie (Białoruś) oraz we Lwowie i Stanisławowie (Ukraina). Jej organizatorem było Towarzystwo Patriotyczne "Kresy" w Częstochowie, a koordynatorem ks. Ryszard Umański. W najbliższych dniach nasze dary zostaną przekazane do organizatorów akcji, a stamtąd bezpośrednio trafią do dzieci.

 

 

Dziękujemy za każdy gest dobrej woli!

 

Koordynatorzy:

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy…”                   

(Ksiądz Jan Twardowski)

Dnia 25 października 2019 r. wybraliśmy się na cmentarz celem uczczenia pamięci o zmarłych. Najpierw odwiedziliśmy groby nauczycieli, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole. Nigdy ich nie poznaliśmy, ale opowiadała nam o nich pani. Wielu z nas w ciszy i skupieniu odmówiło tam modlitwę i postawiło swoją zapaloną  lampkę. Potem udaliśmy się na groby małych dzieci. Szczególną uwagę zwróciliśmy  na te, które są rzadko odwiedzane. Było nam przykro, że tak szybko odeszły. Tam wielu z nas również postawiło znicz i modlitwą uczciło tych, którzy odeszli.

Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.
#SzkołaPamięta

Uczniowie klasy 2b
wraz z wychowawczynią

PARK FAZANIEC - tak blisko, a tak daleko…

16 października 2019r. uczniowie klas pierwszych-1A i 1B, udali się na wycieczkę do parku Fazaniec, aby zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Zwracali także baczną uwagę na wygląd ogródków działkowych o tej porze roku. W parku dzieci obserwowały otaczające je drzewa (mierzyły ich obwody), krzewy, grzyby, liście oraz zwierzęta. Wsłuchiwały się w odgłosy przyrody, odgadywały nawy zwierząt zamieszkujących park, nazywały owoce: dębu, kasztanowca, jarzębiny, klonu, czy brzozy. W czasie przerwy w spacerze odbyło się dużo zabaw ruchowych na powietrzu. Następnie dzieci nazbierały liczne dary jesieni: kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście itp., aby po powrocie do szkoły wzbogaciły klasowe kąciki przyrody. Wszystkie pierwszaki z SP44 wiedzą już doskonale, że trzeba chronić przyrodę i właściwe zachowywać się  w parku, aby nie spłoszyć mieszkającej tam zwierzyny.


ZŁOTA POLSKA JESIEŃ!

Słoneczne dni i piękne, spadające z drzew kolorowe liście zachęciły nas do jesiennego spaceru. Złotą polską jesień postanowiliśmy podziwiać w położonym niedaleko szkoły zabytkowym parku Fazaniec. Piękna przyrody doświadczaliśmy wieloma zmysłami – obserwowaliśmy, słuchaliśmy, wąchaliśmy oraz badaliśmy park z zawiązanymi oczami. To była niezwykła lekcja przyrody, byliśmy blisko natury. Spacer był też dobrą okazją do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

                                     Uczniowie klas: 3 b i 3 c.

 

POMAGAJMY!

Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału w kolejnej akcji charytatywnej. Polega ona na zbiórce artykułów szkolnych i słodyczy dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie, w Grodnie oraz we Lwowie i Stanisławowie. Jej organizatorem jest Towarzystwo Patriotyczne "Kresy" w Częstochowie, a koordynatorem ks. Ryszard Umański.  Na terenie szkoły zbiórka darów będzie trwała do 4 listopada. #SzkołaPamięta

Wszystkich prosimy o pomoc i wsparcie!

Koordynatorzy:

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

11 październik 2019r. - Uroczystość Pasowania na Ucznia

Dzień 11 października 2019r. już na zawsze zapisał się w historii naszej szkoły. Na widowni zasiedli: pani dyrektor Bronisława Miarczyńska, pani wicedyrektor Karina Grabowska, rodzice i opiekunowie pierwszoklasistów oraz członkowie ich rodzin. A na scenie: uczniowie klas pierwszych, którzy w tym dniu zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi zdobyte do tej pory umiejętności, pochwalili się zdolnościami recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi, pokazali, że umieją liczyć, posługiwać się językiem angielskim, a także znają symbole narodowe. Występ ten udowodnił, że dzieci, które 2 września przestąpiły mury Szkoły Podstawowej nr 44 im.UNICEF, mogą już stać się prawdziwymi i pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pierwszakom pozostało jeszcze złożenie  ślubowania, a pani dyrektor uroczyste pasowanie każdego dziecka na ucznia. Witamy wśród naszej szkolnej braci!

Wyjście do parku – klasa 2b i 2c

Dnia 15 października uczniowie klas: 2b i 2c wyruszyli do najbliższego parku.  W tym dniu pogoda była wyjątkowo ciepła, a niezwykłe kolory jesieni zachęcały do wspólnych zabaw i obserwacji. Zebrane podczas wyjścia liście posłużyły, po powrocie do klasy, do przygotowania pięknych prac plastycznych.

Zakończenie akcji charytatywnej Podaruj znicz na Kresy
Dnia 10 października 2019 r. zebrane na terenie szkoły lampki zostały przekazane do Biura Organizacji Pozarządowych w Bytomiu. W tym roku było ich 137. Już za kilkanaście dni znicze zapłoną na kresowych nekropoliach  w Borysławiu, w Chmielnickim, w Drohobyczu, we Lwowie, w Rudkach, w Samborze i Stryju.                                                                                                   
Serdecznie dziękujemy za okazane serce wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Liczymy na dalszą współpracę przy organizacji akcji charytatywnych. #SzkołaPamięta

 

Koordynatorzy:
Aneta Buczyńska, Ewa Koczar, Iwona Tarnowska

Piknik Malarski Sielskie Klimaty 2019

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów przygotowaną przez GIS przy współpracy z MEN


#SzkołaPamięta

Uczniowie naszej szkoły 27 września 2019 r. wzięli udział w happeningu historycznym "Bytom 1919-1922", który odbył się w miejscach, które związane były z działalnością polskich organizacji społeczno-kulturalnych, a potem też (od stycznia 1920 r.) Polskiego Komisariatu Plebiscytowego, w przededniu 100 rocznicy podpisania porozumienia między rządem polskim i niemieckim (1.10.1919 r.) pozwalającym na powrót po I Powstaniu Śląskim kilku tysięcy powstańców, którzy uciekli do Polski przed represjami.
Spotkały nas następujące happeningowe aktywności:
- Gra edukacyjna "Gramy w Powstania" - składająca się z 15 plansz dotyczących Powstań Śląskich i plebiscytu oraz zwyczajów i życia na Górnym Śląsku w tym okresie. Uczestnik gry otrzymuje kartę, na której udziela odpowiedzi do zadań umieszczonych na poszczególnych planszach.
- Edukacyjna gra miejska "Bytom w latach 1919-1922" (np. ułóż puzzle plakatów plebiscytowych, odszukaj tablice pamiątkowe w mieście, zaśpiewaj piosenkę powstańczą, udziel pierwszej pomocy powstańcowi, uszyj opaskę powstańczej, zaprojektuj plakat plebiscytowy, itp.)
- Wystawa przygotowana przez Muzeum Powstań Śląskich "Śląsk - droga do Niepodległej" - ukazuje Powstania Śląskie i plebiscyt, najważniejsze wydarzenia w historii regionu, które doprowadziły do powrotu części Górnego Śląska do Polski po ponad sześciu wiekach funkcjonowania pod czeską, a później niemiecką jurysdykcją.
- Wystawa przygotowana przez Muzeum Górnośląskie "Na rozdrożu... Życie codzienne Górnoślązaków w okresie Powstań Śląskich i plebiscytu", ukazująca życie codzienne Górnoślązaków na tle trzech powstań śląskich i okresu kampanii plebiscytowej.
#SzkołaPamięta

 

Akcja – Sprzątanie świata

Choć od oficjalnej daty Sprzątania świata minęło już kilka dni, my postanowiliśmy zrobić to właśnie dzisiaj – 24 września. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki, pozytywnie zmotywowani zabraliśmy się do oczyszczania wyznaczonego terenu. Wśród naszych „zbiorów” znalazły się m.in. plastikowe i szklane butelki, puszki, opakowania po czekoladkach, niedopałki. Sprzyjała nam piękna pogoda. Dobrze wykonana praca na rzecz środowiska dała nam wiele satysfakcji . Mamy nadzieję, że inni docenią naszą pracę i nie będą już śmiecić. Wszyscy odpowiadamy przecież za środowisko naturalne.

Uczniowie klasy 2b

A jak to wszystko wyglądało - GALERIA ZDJĘĆ

BEZPIECZNI NA DRODZE

 

                                                                                    W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego,
                                                                        bo znam już przepisy ruchu drogowego.
                                                                        Przecież ulica to nie plac zabaw,
                                                                        nawet na pasach trzeba uważać.

 

                                                                        Czerwone światło – dla pieszych alarm!
                                                                        tylko zielone przejść nam pozwala.
                                                                        W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego,
                                                                        bo znam już przepisy ruchu drogowego.

 11 września  uczniowie klasy 3a wybrali się na najbliższe skrzyżowania, aby w praktyczny sposób przypomnieć sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drogach (zwłaszcza, że nadchodzą pochmurne, jesienne i zimowe dni), przechodzić przez pasy na drugą stronę i co zrobić, gdy nagle brakuje nam chodnika. Z radością maszerowaliśmy ulicami Szombierek omawiając napotykane znaki drogowe.

Nasze bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze!  

 

 

5 września 2019 roku pierwszoklasiści (uczniowie klas 1a i 1b) wyruszyli na skrzyżowanie ulic w Szombierkach. Poznali ważne dla pieszych znaki drogowe,widzieli sygnalizację świetlną oraz przejście dla pieszych i nauczyli się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę. ŻYCZYMY WAM  BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY ORAZ BEZPIECZNYCH POWROTÓW DO DOMU. PAMIĘTAJCIE O ODBLASKACH!

Bezpieczeństwo najważniejsze!
13 września klasy: 3b i 3c wybrały się na pobliskie skrzyżowania. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się na drodze. W czasie spaceru dopisywała nam piękna pogoda i dobre humory!

Wyjście na skrzyżowanie

Dnia 17 września uczniowie klas: 2b i 2c wybrali się na pobliskie skrzyżowania. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Ćwiczenia na przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną i bez sygnalizacji, przypomnienie znaków drogowych znajdujących się w rejonie szkoły zapewne przyczyni się do zwiększenie bezpieczeństwa młodych użytkowników dróg.

Informacja prasowa o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących w 2019 roku.

 

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 18.09.-27.09.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze woj. śląskiego o powierzchni 7316 km2.
W 2019 r. ze szczepień zostały wyłączone następujące obszary woj. śląskiego:

- gmina Blachownia, Kłomnice, Kruszyna, Mykanów i Rędziny w powiecie częstochowskim,

- gminy Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś, w powiecie gliwickim,

- powiatu kłobuckiego,

- gminy Ciasna, Herby, Kochanowice, Lubliniec i Pawonków w powiecie lublinieckim,

- powiatu raciborskiego,

- gminy Krupski Młyn w powiecie tarnogórskim,

- gminy Lubomia w powiecie wodzisławskim.

W sumie na terenie województwa śląskiego podczas jesiennej akcji szczepień zostanie wyłożonych 146320 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Jednocześnie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (WPKiW) dodatkowo zostanie wyłożonych ręcznie 160 dawek szczepionki.

Przynęta, w której zatopiona jest szczepionka, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o nie podnoszenie szczepionek. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.
Jednocześnie przypominamy, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki).

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się lekarzem medycyny informując go o tym fakcie. Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które zetknęły się ze szczepionką. Wprowadzenie akcji doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie sprawdziło się jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.

Akcja wykładania szczepionek w województwie śląskim odbywa się od 1995r., dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią. Akcje szczepienia lisów wolno żyjących finansowane są z rezerwy budżetu państwa oraz współfinansowane przez Unię Europejską.
Dodatkowo informuję, że na terenie województwa śląskiego w ostatnich latach stwierdzono:

 1. w 2003 roku 1 przypadek wścieklizny u zwierząt dzikich,
 2. w 2004 roku 2 przypadki wścieklizny u zwierząt,
 3. w 2005 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 4. w 2006 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,
 5. w 2007 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 6. w 2008 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 7. w 2009 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 8. w 2010 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 9. w 2011 roku 1 przypadek wścieklizny u lisa wolno żyjącego,
 10. w 2012 roku 1 przypadek wścieklizny u psa,
 11. w 2013 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 12. w 2014 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 13. w 2015 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 14. w 2016 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 15. w 2017 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,
 16. w 2018 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
 17. w pierwszej połowie 2019 r. nie stwierdzono przypadków wścieklizny.

Wszelkie dodatkowe informacje w ww. sprawie będą udzielane pod numerem telefonu: 32 42 88 615

 

 

PODRĘCZNIKI DO NAUKI RELIGII rok szkolny 2019/2020

KLASA I

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA II

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Kochamy Pana Jezusa”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA III

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Przyjmujemy Pana Jezusa”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA IV

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Jestem chrześcijaninem”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA V

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Wierzę w Boga”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA VI

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Wierzę w Kościół”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA VII

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Spotkanie ze słowem”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

KLASA VIII

Ks. J. Szpet, D. Jackowiak „Aby nie ustać w drodze”- podręcznik i karty pracy, wyd. Święty Wojciech

" Szczęśliwej drogi , już czas..." - tymi słowami pożegnaliśmy tegorocznych ósmoklasistów. Z  wielkim wzruszeniem zabraliśmy się na sali gimnastycznej, aby ostatni raz pobyć wspólnie z naszymi wychowankami, którzy w murach tej szkoły stawiali swoje pierwsze , edukacyjne kroki, a teraz robią duży krok w dorosłość. Uroczystość rozpoczęła się , zgodnie z tradycją ,od odśpiewania hymnu państwowego,  hymnu szkoły, a następnie nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru szkoły młodszemu rocznikowi. Ogromne emocje towarzyszyły podczas wręczania świadectw z wyróżnieniem klasom szóstym i siódmym, a przede wszystkim ósmym, gdyż dla nich to ukoronowanie długiego etapu nauki w naszej szkole. Statuetkę Prymusa Szkoły otrzymał uczeń klasy 8c - Kamil Kucharski. Pani dyrektor Bronisława Miarczyńska podziękowała ósmoklasistom za trud włożony w zdobywanie wiedzy, natomiast uczniowie składali podziękowania wszystkim, którzy im towarzyszyli w drodze do zdobywania wiedzy i służyli pomocą. Uczniowie klas szóstych i siódmych zaśpiewali swoim starszym kolegom piosenkę  A. Rojka " Cisza i wiatr".  Słowa : " Uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed Tobą cała przyszłość" wywołały ogromne emocje, popłynęła niejedna łza.

Kochani ósmoklasiści - patrzcie z nadzieją w przyszłość, spełniajcie marzenia , idźcie swoją nową ścieżką życiową z podniesionym czołem i zmieniajcie świat na lepsze.
                                            Trzymamy za Was kciuki !

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu.

Za nami rok szkolny 2018/2019. Kończymy go z sukcesami większymi i mniejszymi.

Z tej właśnie okazji 19 czerwca spotkaliśmy się, aby odebrać świadectwa i dokonać podsumowań. Odbyło się to podczas uroczystej akademii, którą przygotowali dla nas uczniowie klas: 2 b, 2 c oraz 3 a. Na dwa miesiące żegnamy książki, zeszyty i mury naszej szkoły. Rozstajemy się też z przyjaciółmi, ale przecież spotkamy się znów we wrześniu😊. Teraz czas na odpoczynek i nabranie nowych sił. 

Nadeszły upragnione wakacje!

Spędźmy je miło i bezpiecznie!

 

       W dniu 7 czerwca 2019  roku w naszej szkole gościliśmy młodzież z Ukrainy z Specjalizowanej Szkoły Średniej nr 2 w Drohobyczu w ramach projektu:  Polonijne spotkania młodych historyków  pod hasłem  „Śląsk  noszę w sercu”.

Uczniowie klas IV i V przygotowali występy wokalno – instrumentalne. Zachwycali wykonaniem utworów m.in.:  „Zasiali górale” , „Poszła Karolinka”, „Głęboka studzienka” czy „Karliku, Karliku…” oraz przygotowanym akompaniamentem rytmicznym i melodycznym.

Gościom udało się zobaczyć także prezentacje multimedialne o historii fotografii oraz powstaniach śląskich. W ramach integracji młodzież wspólnie wykonywała plakat pt.: „Dzieje Śląska”. Można było przy tej okazji podziwiać stroje ludowe, miejsca związane z powstaniami śląskimi, oryginalną gwarę śląską oraz życie codzienne mieszkańców Śląska w omawianym okresie.

Młodzież po raz pierwszy miała możliwość obejrzenia filmu pt.: „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza, który stanowi pierwszą część tryptyku śląskiego, a poświęcony jest walkom o polskość Śląska.

Uczestnicy warsztatów odwiedzili kręgielnię, gdzie po pracowitym dniu mogli rywalizować w rozgrywkach sportowych i dobrze się bawić.

>>Galeria zdjęć<<

 

UROCZYSTOŚĆ W 2 B

Dzień 30 MAJA 2019 r. dla uczniów klasy 2 b, ich rodzin , ale też wychowawczyni okazał się bardzo radosny i wzruszający. Odbył się wówczas „Dzień Rodziny”.

Dzieci, pod kierunkiem swojej Pani, przygotowały dla swoich najbliższych wiele niespodzianek. Zagrały krótki koncert na dzwonkach, zaśpiewały poruszające, tematycznie związane z uroczystością piosenki. Narysowały również portrety swoich bliskich, a zadaniem rodzin było odgadnięcie, kto na portrecie się znajduje. Nagrodą był słodki poczęstunek.

Rodzice nie pozostali dłużni i również przygotowali dla swoich pociech niespodziankę w postaci upominków oraz wyjątkowych życzeń. Zadaniem dzieci było z kolei odgadnięcie do kogo anonimowe życzenia są kierowane.

Zabawa przy tym była przednia! Wszystkie dzieciaki trafnie rozwiązały zagadkę!

Ta uroczystość była doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie, że miłość i rodzina to naprawdę coś bardzo ważnego.

KOCHAM CIĘ MAMO!

Pod takim hasłem uczniowie klasy 1b zaprezentowali swoje umiejętności mamom oraz zaproszonym gościom. Zebrani mogli posłuchać piosenek, wierszy, obejrzeć układ taneczny oraz prace plastyczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Imprezę uświetnił również występ grupy teatralnej Gwiazdeczki, reprezentowany przez dzieci z klas: 1b i 1c. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację pt. „Kopciuszek”.

>>> Galeria zdjęć <<<

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020

Rekrutacja 2019 -komunikat

Wniosek 2019

Zgłoszenie 2019

W Rejonowym Konkursie Ekologicznym „Polskie Parki Narodowe” dla szkół podstawowych i gimnazjów Łukasz Gadomski z klasy 8 b zajął II miejsce, natomiast Kamila Kostewicz – Kwoka i Oliwia Samojlik z klasy 7b otrzymały wyróżnienie.
GRATULUJEMY!!!
Uczniowie przygotowali się pod kierunkiem pani Krystyny Matejczyk.

Klasa 1b na warsztatach

Dnia 30 maja uczniowie klasy 1b uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez „Castoramę”. MAJSTERKOWO przygotowało dla nich warsztaty poświęcone ozdabianiu i dekoracji, uczyło także właściwego podejścia do recyklingu. Własnoręcznie namalowane na „szkle” obrazy sprawiły młodym artystom wiele radości, a otrzymane dyplomy i drobne upominki jeszcze bardziej uatrakcyjniły ciekawie i pożytecznie spędzony czas.

Wycieczka do Krakowa                                                          

Dnia 27 maja wybraliśmy się na wycieczkę. Przygotowania do niej rozpoczęliśmy oczywiście dużo wcześniej. W poniedziałek czekały na nas już tylko same przyjemności. Tuż przed godziną 8.00 zebraliśmy się przed szkołą. Pożegnaliśmy kochanych rodziców i rozpoczęliśmy naszą przygodę. Podróż piętrowym autokarem już była wspaniałą zabawą. To właśnie nim dotarliśmy do Krakowa. Tam czekała na nas pani przewodnik. Dawna stolica Polski kryła wiele niespodzianek. Mogliśmy z bliska podziwiać  smoka, który zionął ogniem, naszą królową rzek - Wisłę, zobaczyć Wawel i poznać jego historię, odwiedzić sarkofag pary prezydenckiej i marszałka Piłsudskiego. W mieście zwiedziliśmy także Kościół Mariacki, a potem wysłuchaliśmy hejnału. Trębacz nawet nam pomachał. Oczywiście nie byliśmy dłużni i też machaliśmy. Naturalnie, podczas zwiedzania ciekawych miejsc, usłyszeliśmy również wiele ciekawostek o królach Polski. Będąc w Krakowie, zatrzymaliśmy się także przed pomnikiem psa Dżoka – najwierniejszego z wiernych psów, który na rondzie przez rok oczekiwał na swojego zmarłego w tym miejscu pana. Nasza pani przewodnik zaprowadziła nas również w miejsca, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w cenne dla nas pamiątki. To były Sukiennice – rzędy kramów z biżuterią i różnymi cudeńkami. Po udanych zakupach przenieśliśmy się w zupełnie inny świat. W Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata  zwiedziliśmy sześć osad. Mogliśmy wejść między innymi do tipi, igloo, jurty, zagrać na indiańskich instrumentach, obejrzeć oryginalne tradycyjne stroje mieszkańców odległych krajów oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Było pięknie i tak beztrosko. Towarzyszyła nam przepiękna, słoneczna pogoda. Zmęczeni, ale szczęśliwi, cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice. To był wyjątkowo udany dzień.

Uczniowie klasy 1b, 2b i 2c oraz 3a.

 

Nasza wycieczka: Kraków 2019

 

Szkolny Piknik już za nami…

24 maja odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny. Rozpoczął się on  niesamowitym koncertem w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej.

Gości powitała dyrektor naszej szkoły – Pani Bronisława Miarczyńska.

Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście, a wśród nich naczelnik wydziału edukacji – Pani Barbara Freier-Pniok oraz wielu dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, przedszkoli i innych instytucji.

Jednym z ważniejszych punktów pikniku było podsumowanie IV edycji akcji UNICEF „Prawa dziecka” oraz wręczenie, przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka.

Za  nieustanne podejmowanie działań na rzecz dzieci, za ogromną życzliwość, zaangażowanie, bezinteresowną pomoc i stanie na straży praw dziecka odznakami zostały uhonorowane Panie:  Anna Kowolik oraz Ewa Koczar.  Gratulujemy!!!

 

Następnie, w występach artystycznych, zaprezentowali się uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz zaproszeni goście.

Jak co roku dla przybyłych gości zorganizowano też wiele innych atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, można było pojeździć na kucyku, wsiąść do wozu strażackiego, postrzelać do celu. Odbywały się też zawody sportowe, w tym mecz piłki nożnej rodzice : uczniowie. Wiele klas przygotowało własne niesamowite stanowiska klasowe.

Jak zwykle olbrzymią popularnością cieszyła się loteria fantowa.

Uczestnicy pikniku chętnie korzystali ze stoisk gastronomicznych, gdzie rozkoszowali się przysmakami takimi jak: kiełbaska z grilla, frytki, pajda chleba z „tustym”, różnego rodzaju słodkości i napoje.

O nasze bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze Policji oraz ratownicy medyczni WNZOZ „Promed”.

Zebranych zabawiał kabaret Amelijush.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz hojnym sponsorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

Są to przede wszystkim:

Rodzice naszych uczniów

Węglokoks Kraj i Górnicza Orkiestra Dęta

Pani Mariola Wiatr – dyrektor WNZOP „Promed”

Straż Pożarna 

Policja

Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej LEO CORDE

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Organizacja Proobronna Śląskich Oddziałów terenowych Combat Alert Special Group – Zielone Diabły

 Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne

Smolar- agencja reklamowa

Kaufland Supermarket Szombierki

Kabaret Amelijush

Drukarnia Waikiki

Właściciele Sali Zabaw „Magiczna Kraina”

Pani Grażyna Kała - zakład fryzjerski

Firma Geers

Pin-Up Agora Bytom

Fundacja „Rodzice Szkole”

Beata Ślusarczyk - P.H.U. „PROTON”

Gabriela Szewczyk – SALON FRYZJERSKI „STYL”

Marzena Kulik – SALON FRYZJERSKI

Piotr Mazur – z targowiska „Zakątek”

CityClimb  - ścianka wspinaczkowa Bytom Agora

Pani Viola Dimitrowa – Sklep „Viva”

SPOŁEM Bytom

Szkoła Języków Obcych The Language Factory

Propozycja dla klas ósmych.  http://www.zsgh.bytom.pl/

http://www.zsgh.bytom.pl/

 

 

Nabór elektroniczny - informacje dla uczniów klas VIII szkół podstawowych i dla uczniów klas III gimnazjów

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 prowadzona będzie w formie elektronicznej, poprzez stronę  https://slaskie.edu.com.pl/

Rekrutacja prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas, dlatego przygotowano dwa osobne systemy.

Do pierwszego systemu prowadzi przycisk z lewej strony (kolor niebieski) – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą nową 8-letnią szkołę podstawową. https://slaskie-posp.edu.com.pl/kandydat/app/

Na ww. stronach internetowych znajduje się do pobrania  lektura bezpłatnego poradnika dla Kandydatów i ich Rodziców „Jak dostać się do szkoły średniej w 2019 roku?” autorstwa eksperta firmy VULCAN. Poradnik można pobrać wchodząc na stronę https://2roczniki.pl

Publikacja szczegółowo omawia wszystkie kluczowe kwestie związane z procesem rekrutacji. Znajdą w niej Państwo m.in. podpowiedzi jak skonstruować dobrą listę preferencji, jakich błędów nie popełniać, jak przebiega proces rekrutacji, od czego zależy pierwszeństwo kwalifikacji, jak zwiększyć swoje szanse oraz wiele innych cennych informacji i porad.

I ETAP – zakładanie konta w systemie

od 13 maja 2019  r.

II ETAP- wybór oddziałów i szkół

od 13 maja do 25 czerwca 2019 r.

Uczeń wybiera trzy szkoły, do których chciałby uczęszczać. Następnie buduje tzw. listę preferencji. Polega to na wyborze w tych szkołach klas, w których chciałby się uczyć. Nie ma ograniczeń w ilości klas tych szkół! Klasy można układać w kolejności niezależnie od kolejności wybranych wcześniej szkół. Klasa, którą wybierze jako pierwszą na liście, system uzna za najważniejszą dla kandydata, a ostatnią z listy jako klasę, którą jest najmniej zainteresowany.

III ETAP- składanie podań do szkoły pierwszego wyboru

do dnia 25 czerwca 2019 r.

Za pośrednictwem swojego konta internetowego w systemie kandydat drukuje podanie. Na wydrukowanym podaniu nie wolno nanosić już żadnych zmian. Podanie musi być podpisane przez kandydata oraz przez jego rodziców lub prawnych opiekunów. Kandydat dostarcza podanie tylko do szkoły pierwszego wyboru - pierwszej z listy preferencji. W szkole podanie zostanie zweryfikowane pod względem zgodności z danymi w systemie.

IV ETAP - dostarczenie dokumentów potwierdzających osiągnięcia do szkoły pierwszego wyboru

od 21 czerwca do 25 czerwca 2019 r.

Do szkoły pierwszego wyboru kandydat dostarcza dokumenty: potwierdzoną kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu.

V ETAP – zapoznanie się z wynikami naboru

16 lipca 2019 r.

VI ETAP - potwierdzenie woli podjęcia nauki

od 16 lipca  do 24 lipca 2019 r.

Kandydat sprawdza, do której szkoły został przyjęty i zanosi do niej oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu. UWAGA! Kandydat, który nie dostarczy oryginału tych dokumentów zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych do danej szkoły.

25 lipca 2019 r.  nastąpi ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły i podanie informacji o wolnych miejscach.

 

Uczniowie rejestrują się do systemu indywidualnie. W razie problemów można zgłosić się o pomoc do wychowawcy lub nauczyciela informatyki.

 

I Ty możesz zadbać o swoje środowisko!

10 maja uczniowie klasy 1b wybrali się na spacer po najbliższej okolicy. Mieli jasno sprecyzowany cel. Po szeregu lekcji związanych z wodą (jej znaczeniu, zasobach, źródłach zanieczyszczenia i oszczędzaniu) wyszli ze szkoły, by w swoim najbliższym otoczeniu poszukać przyczyn ograniczenia czystych zasobów wodnych. Nie musieli zanadto się oddalać. Już po przejściu kilku kroków znaleźli puste butelki i inne opakowania, papierki po batonikach,  rozrzucone niedopałki. Zwrócili także uwagę na spaliny, hałas pędzących samochodów i  gdzieniegdzie dymiące jeszcze kominy. Każdy z nas, bez większego wysiłku, może zadbać o naturalne środowisko. Zamiana podróży samochodem na tramwaj czy rower, wyrzucanie śmieci do kosza i ich segregacja, zakręcanie kapiących kranów, kąpiel pod prysznicem, wyłączanie zbędnego oświetlenia to tak niewiele, a zarazem tak dużo dla polepszenia kondycji naszej planety. Może i Ty czytelniku dołączysz do nas i zadbasz o nasze wspólne dobro jakim jest przyroda? PROSIMY!

ZAJĘCIA TERENOWE

Przyrodę poznajemy nie tylko na lekcjach w pracowni. Sadzimy wiosenne rośliny. Później będziemy obserwowali kolejne etapy ich wzrostu i rozwoju: kwitnienie i owocowanie. Zwrócimy też uwagę na zmiany wyglądu roślin, jakie nastąpią po wytworzeniu nasion.

Komunikat Dyrektora Szkoły

W związku z informacją o zawieszeniu strajku informuję, że od 29.04 zostają wznowione zajęcia dydaktyczne. 02.05 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, zgodnie z przedstawionym we wrześniu kalendarzem roku szkolnego.

 

Dyrektor Szkoły
Bronisława Miarczyńska

 

Szanowni Państwo!
Mija 16 dzień strajku. Spór zbiorowy trwa od kilku miesięcy. Wcześniejsze formy protestu dotyczące naszej grupy zawodowej, a przede wszystkim związane z obawami o reformę edukacji (dialog, listy, petycje, pikiety, demonstracje) nie przyniosły rezultatu. Skutkiem są niedopracowane, przeładowane podstawy programowe i wycieńczeni ich realizacją uczniowie. Nasz protest motywujemy troską o edukację, jednocześnie rozumiemy Wasz niepokój oraz dezorientację przedłużającym się brakiem porozumienia.
Uporządkujmy:
1. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o sporze zbiorowym, spór z pracodawcą może dotyczyć wyłącznie warunków pracy, płac, warunków socjalnych.
2. Postulaty nauczycieli naszej szkoły formułowane w proteście, bo zależy nam na zmianach w edukacji, które wpłyną bezpośrednio na jakość pracy z uczniami:
- zmiana podstaw programowych w oparciu o konsultacje społeczne ("odszczuplenie" podstawy, czyli ograniczenie zbędnych treści)
- ukierunkowanie treści w podstawach programowych na rozwój umiejętności z wykorzystaniem szeroko pojętej współpracy, co przygotuje uczniów do współczesnego rynku pracy
- zmniejszenie liczby uczniów w klasach do 18 (maksymalnie 20), w tym podział na grupy językowe i informatyczne  do 10 osób, co zindywidualizuje naukę, zorientuje na potrzeby każdego ucznia
- uregulowanie zasad pracy nauczyciela wspomagającego - jeden nauczyciel na jednego ucznia, w tym umożliwienie uczniom z zespołem Aspergera pracy z nauczycielem wspierającym 
- zwiększenie ilości etatów pedagogów i psychologów ( w związku z różnymi potrzebami uczniów)
- stworzenie sieci instytucji wspomagających w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dla uczniów i ich rodziców 
- powołanie sieci instytucji wspierających nauczycieli 
- zwiększenie ilości godzin na zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów (w kl. SP min. 1 godzina na oddział), aby uczniowie mogli kształtować swoje predyspozycje w szkole
- likwidacja egzaminów – edukacja w szkole podstawowej pozbawiona presji wyników
- wyposażenie szkół w niezbędne pomoce dydaktyczne, umożliwiające uczniom empiryczne poznawanie świata
- zmniejszenie biurokracji szkolnej – mniej "papierologii" = więcej czasu dla uczniów.
3. W dniu 18 kwietnia odbyła się kolejna tura negocjacji. Nie osiągnięto porozumienia. Oto propozycje obu stron:
Rząd zaproponował strajkującym nauczycielom zwiększenie pensum o 2 godziny i proporcjonalne podniesienie pensji zasadniczej o ok. 125 zł netto w przypadku nauczyciela dyplomowanego od września 2020 roku. Wniosek: cena 1 godziny pracy nauczyciela będzie wyceniona niżej niż obecnie. W ten sposób godzina pracy nauczyciela wyniesie 31,25 brutto, co daje na rękę niecałe 22 zł.
Nowa propozycja ZNP i FZZ złożona podczas rozmów 18 kwietnia to rozłożenie na raty 30% wzrostu wynagrodzenia zasadniczego w 2019 roku:
- 1.01: 5% 
- 1.09: 9,6% 
oraz 
- 1.10: 5% 
- 1.11: 5% 
- 1.12: 5% 
Rząd nie zareagował na ponowne propozycje związku pracodawców oraz propozycję udziału w rozmowach dwóch mediatorów.
4. W związku z brakiem porozumienia, mając zaufanie do organizatorów akcji protestacyjnej, kontynuujemy strajk do momentu uczciwego rozwiązania kryzysowej sytuacji, bo:
Chcemy wrócić do pracy!
Dzieci mają prawo do nauki!
Rodzice chcą przestać niepokoić się sytuacją!
5. 23 kwietnia zbiera się Prezydium Rady Dialogu Społecznego, aby poczynić ustalenia dotyczące obrad Edukacyjnego Okrągłego Stołu.
6. Premier RP na 26 kwietnia na godzinę 12.00 zaprasza na Stadion Narodowy na obrady Edukacyjnego Okrągłego Stołu w 4 obszarach: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła. NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY PROTESTUJĄ, BO ZALEŻY IM NA ZMIANACH W EDUKACJI 

 

Drodzy Rodzice,

w związku z brakiem rozstrzygnięć w sporze pomiędzy rządem a ZNP, informuję, że nauczyciele naszej szkoły nadal uczestniczą w Ogólnopolskim Strajku Nauczycieli. W związku z powyższym odbywają się jedynie zajęcia opiekuńcze, a o ewentualnym wznowieniu zajęć dydaktycznych powiadomię bezzwłocznie poprzez dziennik elektroniczny oraz na stronie szkoły (więcej)

Dyrektor Szkoły
Bronisława Miarczyńska

 

 

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Informuję, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem. 
15.04.2019r. - 8.30
16.04.2019r. - 8.30
17.04.2019r. - 8.30
Przypominam, iż obowiązuje strój galowy. Uczeń powinien mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość, czarny długopis, przybory geometryczne.
Przypominam o zakazie wnoszenia na salę egzaminacyjną urządzeń telekomunikacyjnych.

 

W A Ż N E !

Szanowni Państwo Rodzice / Opiekunowie prawni naszych uczniów.
Uprzejmie informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Jest to dla wszystkich sytuacja kryzysowa – dla nas nauczycieli i Rodziców. Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o zrozumienie tej trudnej sytuacji. Strajk będzie polegał na powstrzymaniu się od pracy nauczycieli i obsługi. W tym czasie w szkole nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne. Wobec powyższego, zwracam się z prośbą o wyrozumiałość i zapewnienie swoim dzieciom opieki.
Ufamy, że wspólnie uda nam się przejść przez ten czas w sposób spokojny i bezpieczny.

Dyrektor Szkoły
Bronisława Miarczyńska

 

Szanowni Państwo Rodzice / Opiekunowie prawni naszych uczniów.
Uprzejmie informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Jest to dla wszystkich sytuacja kryzysowa – dla nas nauczycieli i Rodziców. Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o zrozumienie tej trudnej sytuacji. Strajk będzie polegał na powstrzymaniu się od pracy nauczycieli i obsługi. W tym czasie w szkole nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne. Wobec powyższego, zwracam się z prośbą o wyrozumiałość i zapewnienie swoim dzieciom opieki.
Ufamy, że wspólnie uda nam się przejść przez ten czas w sposób spokojny i bezpieczny.

Dyrektor Szkoły
Bronisława Miarczyńska

Informacja MEN dla Rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli.

PATRONI ULIC NASZYCH MIAST

   W dniach  22 -27 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w młodzieżowych warsztatach historycznych poświęconych  życiu  i działalności wybitnych mieszkańców Bytomia, Sambora i Lwowa w ramach projektu "Patroni ulic naszych miast". W projekcie uczestniczyli również uczniowie Polskiej Niedzielnej Szkoły im. Jana Pawła II w Samborze oraz młodzież polskiego pochodzenia z Domu Polskiego w Samborze.

 • 22 marca 2019 roku - Spotkanie uczestników projektu z Polski z uczniami z Sambora. Wspólny spacer po Samborze. Przygotowanie  do rajdu "Szlakiem Siostry Celiny Kędzierskiej". 
 • 23 marca 2019 roku - Warsztaty historyczne w Polskiej Szkole Niedzielnej im. Jana Pawła II w Samborze. Wykład dotyczący życia i działalności Siostry Celiny Kędzierskiej. Rajd Szlakiem Siostry Celiny Kędzierskiej i patronów polskich ulic w Samborze. Konkurs wiedzy historycznej dotyczący wybranych patronów ulic miast szkół biorących udział w projekcie „Poznajemy przeszłość - zacieramy granice”.
 • 24 marca 2019 roku - Wyjazd  na wycieczkę edukacyjną do Lwowa  i rajd miejski śladami polskich bohaterów lwowskich ulic. Wspólne zwiedzanie miejsc polskiej pamięci narodowej połączone ze składaniem  kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza. W drodze powrotnej do Sambora odwiedzenie miejsca pochówku Aleksandra Fredry w Rudkach.
 • 25 marca 2019 roku - Spotkanie integracyjne w Specjalizowanej Szkole nr 2 w Drohobyczu, koncert wokalno – taneczny. Zwiedzanie miejsc historycznych w Drohobyczu: wielkiej Synagogi – krótka historia drohobyckich Żydów.  Dawna historia miasta - opowieści o Drohobyczu mieście wielokulturowym. Zwiedzanie Kościoła Św. Bartłomieja. Spacer ulicą Mickiewicza.
 • 26 marca 2019 roku - Zwiedzanie miasta z przewodnikiem trasami uwzględniającymi wybranych historycznych polskich patronów samborskich ulic. Wejście na wieżę ratusza miejskiego. Warsztaty plastyczne - praca z woskiem. Uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu w Domu Polskim w Samborze.

>>>Fotogaleria<<<

Co nowego słychać w 2 b?
Ostatnio bardzo intensywnie ćwiczymy nową umiejętność – KODOWANIE. Nie tylko na kartce papieru, komputerze, ale i na …. DYWANIE , a właściwie na macie. To nie tylko nauka, to również SUPER ZABAWA!   Zobaczcie sami!

Majsterkowicze z 2 b
Uczniowie klasy 2 b lubią zdobywać wiedzę nie tylko podczas zajęć szkolnych. Już po raz kolejny, dzięki jednej ze wspaniałych mamuś z naszej klasy, miały okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez „Castoramę” – MAJSTERKOWO. Tworzyły własną zabawkę, co było nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim niezwykłą zabawą.
  

>>>FOTOGALERIA<<<

W imieniu Komitetu Organizacyjnego IV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Szkoleniowej „Innowacje w Onkologii” – inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii -  Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, przedstawiamy informacje w związku z podsumowaniem kampanii w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki czerniaka. Zachęcamy do lektury i rozpowszechniania materiałów.
https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Świąteczny Koszyk dla Polaków na Kresach – podsumowanie akcji

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa,

dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa”

/W. Potocki/

 

Dnia 20 marca zakończyliśmy akcję „Świąteczny Koszyk dla Polaków na Kresach”. Zebrane przez uczniów i nauczycieli dary zostały przekazane do Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

 

Koordynatorzy:

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

 

Przypominamy o trwającej już kolejny rok akcji zbierania plastikowych nakrętek. Od września 2018r. do zbiórki organizowanej przez SK PCK dołączyło też SK LOP.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali w ubiegłym roku nakrętki dla chorej Natalki.

W bieżącym roku szkolnym chcemy wesprzeć niepełnosprawną Kamilę Miś. Więcej informacji na stronie  http://kamilamis.pl/

 

Dzień Otwarty dla Przedszkolaków 14.03.2019r.

14 marca na Dzień Otwarty zaprosiliśmy dzieci uczęszczające do pobliskich przedszkoli, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w szkolnych murach. Oczywiście towarzyszyli im rodzice i opiekunowie, ponieważ zajęcia odbywały się po południu. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia pani dyrektor Bronisławy Miarczyńskiej, która podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła, po obejrzeniu części artystycznej, do zwiedzania szkoły. Potem nadszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności przez uczniów klas Ib, IIb, IIc oraz IIIa. Starsi koledzy naszych gości recytowali wiersze, śpiewali piosenki, również w języku angielskim, grali na dzwonkach, tańczyli, wykonali pokaz sportowy oraz naukowe doświadczenie. Na zakończenie głos zabrała pani Małgorzata Samojlik, reprezentująca Radę Rodziców, która w ciepłych słowach wypowiedziała się o szkole i atmosferze w niej panującej. A potem rozpoczęło się zwiedzanie naszej szkoły oraz udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów. Była nauka, sport i zabawa, granie nie tylko na komputerze, ale i na instrumentach, ciekawe pomysły i inspirujące doświadczenia, a więc coś na wesoło i coś na poważnie. Uśmiechnięte twarze gości świadczyły o tym, że miło spędzili u nas to popołudnie.

Fotorelacja

 

14.03.2019 r. „Ωπ - DZIECIOM”

Członkowie Koła Fizycznego SP 44 zaprezentowali doświadczenia i zabawki fizyczne w nowej odsłonie, przedszkolakom i ich rodzicom.
Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska i wypróbować nietypowe zabawki, przy konstrukcji których wykorzystano ciekawe zjawiska fizyczne prezentowane przez starszych kolegów. Maluchy bawiły się odkrywając związek między zabawą a fizyką.
Ich zapał, ciekawość, radość motywuje naszych uczniów do dalszego działania, budzi pozytywne emocje, daje energię i pasję.

Przedszkolakom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy.

Oddaj głos na lalkę reprezentującą naszą szkołę!

Zapraszamy użytkowników portalu Facebook do głosowania na lalkę reprezentującą naszą szkołę w ramach projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Osoby, które zechcą oddać głos muszą zalogować się na swoje konto i wejść w aplikację konkursową UNICEF. Następnie należy odszukać naszą szkołę oraz laleczkę i kliknąć na oznaczone miejsce „oddaję głos”. 
Głosowanie trwa od 11.03. ( od godz.11.00) do 15.03 ( do godz.11.00 ).  >>LINK<<

Zapraszamy do głosowania i dziękujemy!!!

 

7.03.2019 r. Spotkanie z przyrodą uczniów  klas: Ib i Ic
Pomimo tego, że do kalendarzowej wiosny jeszcze kilkanaście dni, świecące słoneczko zachęciło uczniów do wspólnego spaceru i poszukiwań pierwszych zwiastunów wiosny.  Dzieci znalazły przebiśniegi, krokusy, pojawiające się pączki, a nawet pierwsze stokrotki. To był bardzo ciekawy spacer dla młodych przyrodników, który pokazał piękno budzącej się do życia przyrody.

Świąteczny Koszyk dla Polaków na Kresach

Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje kolejną akcję charytatywną dla polskiej społeczności zamieszkującej w obwodzie lwowskim oraz w Żytomierzu na Ukrainie. Nasza szkoła, jako jedna z wielu placówek, została zaproszona do udziału w tym przedsięwzięciu. Akcja Wielkanocnej Pomocy „Świąteczny Koszyk dla Polaków na Kresach” polega na zbiórce trwałych produktów spożywczych, artykułów szkolnych (zeszytów, bloków, kredek, farb, długopisów, piór, piórników, ołówków, papieru do drukarek i szarego, mazaków itp.), drobnych gadżetów i słodyczy, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki dla uczniów polskich szkół sobotnich oraz seniorów zamieszkałych na Kresach.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły, z góry dziękując za wszelkie wsparcie.

Na terenie naszej placówki zbiórka będzie trwała do 20 marca. Dary prosimy przekazywać wychowawcom klas.

Postarajmy się wspólnie zapełnić niejeden Świąteczny Koszyczek!

 

Koordynatorzy:

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

MOJE MIASTO BYTOM

 – zajęcia prowadzone w ramach projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji pn. „Bytom OdNowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”

Dnia 25 lutego uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach poświęconych naszemu miastu. Tego dnia poznali termin „rewitalizacja” i zrozumiali, co oznacza on dla Bytomia. Nauka połączona była z doskonałą zabawą, a to za sprawą wielu materiałów, które zostały przygotowane i przekazane dzieciom. Trudne  do wykonania zadania ułatwił uczniom  dobry duszek przewodnik - Świetlik. Zadaniem dzieci było m.in. przejście przez labirynt w celu odnalezienia drogi do latarni, rozwiązanie tematycznych rebusów oraz krzyżówki, a także zaprojektowanie własnego wymarzonego podwórka. By sprostać trudom pracy, na początku zajęć dzieci poznały dzielnice Bytomia, ich krótką historię oraz zmiany wprowadzone w nich po rewitalizacji. Końcowym elementem lekcji była projektowa praca grupowa – zbudowanie, na specjalnie przygotowanej planszy, wymarzonej aglomeracji. Wykreowanie własnej wizji miasta tak bardzo spodobało się dzieciom, że już kolejnego dnia „budowali” je od nowa.

>>FOTORELACJA Z ZAJĘĆ <<

 

Hodowle roślin klasy 4a

Z inicjatywy uczennicy klasy 4a Leny Benek w pracowni chemiczno – biologicznej powstała kolekcja roślin doniczkowych. Jest ona systematycznie uzupełniana o nowe gatunki charakteryzujące się dużą różnorodnością wymagań zarówno pod względem wilgotności, jak też podłoża i nasłonecznienia. Prowadzone hodowle nie tylko uatrakcyjniają wygląd pracowni, ale głównie dają możliwość praktycznych lekcji przyrody i biologii. Przed feriami zasialiśmy pieprz cayenne (chili).

 

 

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

 • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
 • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
 • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
 • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
 • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze.
 • ulica i zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień ten w tym roku był obchodzony 5 lutego pod hasłem: „Działajmy razem!”Uczniowie klas 1- 3 również zaangażowali się w tę inicjatywę, której głównym celem było poznanie zagrożeń płynących z sieci takich jak: cyberprzemoc, uzależnienia, szkodliwe treści, a także kultura komunikacji w sieci. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać  dzieciaki, które znają się na Internecie oraz reprezentantów mrocznych stron i szkodliwych treści. W czasie lekcji utrwalali również zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Skorzystali także z dostępnych na stronach Internetowych materiałów multimedialnych. Zajęcia były bardzo burzliwe, bo prawie każdy miał coś ciekawego do powiedzenia. Podsumowaniem zajęć były własnoręcznie przygotowane plakaty, które zawierały dobre rady dla wszystkich korzystających z sieci.

>>>Tak wyglądały nasze zajęcia<<<

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO O TEMATYCE ZIMOWEJ

31 stycznia 2019 roku odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Zima biała”.  W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze o tematyce zimowej.

Celem konkursu było:

-propagowanie poezji,

-kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,

-pobudzenie aktywności uczniów.

Jury stwierdziło, iż wszystkie dzieci potrafią pięknie deklamować wiersze; regulamin konkursu pozwolił na nagrodzenie i wyróżnienie następujących osób, a byli to:

 

  I miejsce Agnieszka Chowaniak kl. II a                                                            

                Adrian Orłowski z kl. I b

  II miejsce Karolina Rogowska    kl. II b

  III miejsce Agata Budrewicz   kl II c

Cała impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

 GRATULUJEMY!

Dokarmiamy ptaki zimą!

Śnieg zasypał pola, lasy.

 Dokąd lecą głodne ptaki?

 Kto je karmi po zamieci?

 Kto? Wiadomo, małe dzieci.

/„Ptaki i dzieci” - W. Domeradzki/

 

Klasa 1b uczestniczy w akcji dokarmiania ptaków, bo zima jest szczególnie trudnym dla nich czasem. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się zajęciami poświęconymi ptakom zimującym w Polsce oraz sposobom pomagania skrzydlatym przyjaciołom. Dzieci dowiedziały się jak zbudować karmnik, a także jak dokarmiać ptaki, by im nie szkodzić. Już kilka dni później tatusiowie: Kuby i Adriana przygotowali piękne, duże „domki”. Zostały one zawieszone na drzewach na terenie naszej szkoły. Oczywiście zaraz znalazły się w nich ziarna dla ptaszków. To poważne zobowiązanie. Dzieci wiedzą, że sikorki i wróble szybko się przyzwyczajają i będą cierpliwie czekać na smakołyki. Takie działania kształtują postawę odpowiedzialności za innych i uwrażliwiają na to, co dzieje się wokół nas.

>>FOTORELACJA<<

 

 

Podsumowanie V edycji akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” połączone z Koncertem Świątecznym.

W czwartek – 24 stycznia, podczas Koncertu Świątecznego, który odbył się w naszej szkole, podsumowaliśmy akcję UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. To już piąta edycja tej akcji. Do każdej kolejnej edycji (od wielu już lat) uczniowie naszej szkoły przystępują bardzo ochoczo. W tym wyzwaniu dzielnie wspierają ich rodziny, podejmując się uszycia laleczki. Każda z nich jest małym dziełem. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w szycie symbolicznych laleczek. Dziękujemy tym, którzy zaopiekowali się wybraną lalką i w swej hojności przekazali darowiznę, która zostanie przekazana do UNICEF z przeznaczeniem na wsparcie dla dzieci mieszkających w ubogich regionach świata.

Zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska.
„Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości.....” - tymi słowami, prowadząca Koncert uczennica klasy VII a Martyna Kuczmańska, rozpoczęła część artystyczną. 
Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać śpiewanych oraz granych na dzwonkach kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Zaprezentowali je: szkolny zespół wokalny „Cantare”, uczniowie klas: 2 b, 5 a oraz 5 d. Wśród solistów mogliśmy usłyszeć: Emila Kucharza – ucznia klasy 5 d, Rafała Wróbla – ucznia klasy 4 a oraz Amelię Pudełko i Karolinę Rogowską – uczennice klasy 2 b. Wiersz własnego autorstwa pt. „Świąteczna magia” przedstawiła zwyciężczyni III Miejskiego Konkursu Poetycko- Recytatorskiego „Gwiazdka w poezji”- również uczennica klasy 2 b Magdalena Czupryńska.
Podczas Koncertu towarzyszyła nam bardzo podniosła atmosfera.

*Przed koncertem uczniowie naszej szkoły głosowali na najładniejszą lalkę. Zwyciężczynią została Emma kowbojka – lalka uczennicy klasy VIII c Martyny Czupryńskiej. Lalka ta weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”.

21 i 22 stycznia 2019r. Dni Otwarte – wizyta przedszkolaków w naszej szkole

Ależ wesoło zrobiło się w naszej szkole 21 i 22 stycznia. Ale nie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tak się złożyło, że to nie babcie i dziadkowie odwiedzili nas w tych dniach, ale przedszkolaki. Tak, tak, zaprosiliśmy do nas na zajęcia dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, oczywiście pod opieką swoich pań. Podczas Dni Otwartych pięcio- i sześciolatkowie obejrzeli jasełka w wykonaniu swoich trochę starszych kolegów z klas I, z kółka teatralnego „Gwiazdeczki”. Następnie mieli możliwość uczestniczyć w różnego typu zajęciach. Były i zajęcia ruchowe z chustą animacyjną oraz z klockami piankowymi, zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały maski karnawałowe, zajęcia przyrodnicze, gdzie przeprowadzały doświadczenia pod okiem uczniów klasy VIII, zajęcia z języka angielskiego, podczas których doskonaliły swoje umiejętności językowe, grając w „Memory”. Było wiele zabawy i trochę nauki. Zadowolone i uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o tym, że podobało im się w szkole. Zapewniały, że jeszcze nas odwiedzą. ZAPRASZAMY!

 

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

„Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek,

w którym nie została nawet kropelka miodu”.

           (fragment z książki A.A. Milne – Kubuś Puchatek

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, bo to rocznica urodzin pisarza, autora książki o Misiu o Bardzo Małym Rozumku – A. A. Milne.  Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie. Kochają go miliony dzieci na całym świecie. Pamiętali o nim także uczniowie klasy 1b i 3a. Już w przeddzień święta wysłuchali fragmentu książki o niezdarnym Niedźwiadku, obejrzeli komiksy oraz ilustracje związane z Puchatkiem. Potem wykonali plakaty promujące ten dzień. Była to bowiem cenna lekcja o przyjaźni i zrozumieniu oraz doskonała okazja, by zachęcić i inne dzieci do sięgnięcia po tę pozycję książkową. Kolejnego dnia pluszowi bohaterowie towarzyszyli dzieciom podczas zajęć edukacyjnych.  Bo….  

 „ – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę.

 – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek.

 – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”.             

(fragment z książki A.A. Milne – Kubuś Puchatek)

 

W dniach 16-25.01.2019r. Samorząd Uczniowski przeprowadził wiele akcji zapobiegających cyberprzemocy, przemocy fizycznej i psychicznej. W ramach akcji zorganizowano konkurs plastyczny "Stop przemocy- nie hejtuję!"  We wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki tematyczne dotyczące przemocy. Na zajęciach informatycznych i technicznych uczniowie przygotowywali prezentacje i plakaty związane z tematem. Głównym celem akcji było uświadomienie, utrwalenie,że:

 • zjawisko cyberprzestępczości jest powszechne i może dotknąć każdą z osób, nawet te, które nie korzystają z nowoczesnych środków komunikacji,
 • przemoc rówieśnicza charakteryzuje się częstym korzystaniem z narzędzi jakie dają nowe technologie, portale społecznościowe itp.,
 • korzystając z portali społecznościowych, zamieszczając komentarze do publikacji  w lokalnych mediach należy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych,
 • nie można pozostawać biernym w sytuacji, kiedy osoba została pokrzywdzona w wyniku przemocy,
 • ważna rolę w zwalczaniu zjawiska cybeprzestępczości odgrywa świadomość społeczna, przez co należy prowadzić szerokie działania edukacyjne
  (za: http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/10566,Debata-o-cyberprzemocy-w-ramach-Dnia-Bezpiecznego-Internetu.html?search=88078545010)

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE!

Jak co roku w okresie karnawału w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Było to 15 stycznia. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną serpentynami oraz wykonanymi przez uczniów kolorowymi łańcuchami i innymi ozdobami. Uczniowie młodszych klas przybyli w barwnych, pomysłowych strojach, wcielając się w różne postaci. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia oraz dźwiękach największych przebojów bawiliśmy się doskonale. O dobrą zabawę zadbała pani Agnieszka wraz z Ekipą z „Magicznej Krainy”.
Bardzo za to dziękujemy!
Kolejne karnawałowe szaleństwo za rok!

>>> TAK SIĘ BAWILIŚMY <<<

 

http://www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=339%2FL&fbclid=IwAR1B2mF_wv3cfd275GsnLca2roCV5GZG-j_poVBN_W8gBjyEG7QezCGeMdY

>>SZCZEGÓŁY<<

 

Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grupy teatralnej „Gwiazdeczki”

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Dnia 10 stycznia, w godzinach popołudniowych,  grupa teatralna „Gwiazdeczki” wraz z koleżankami i kolegami z klas: 1b i 1c przedstawiła Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem  uroczystości było rozwijanie predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci, kształcenie umiejętności wyrażanie uczuć oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną. Przedstawienie, pokazujące scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Maryi, Józefa, Mędrców, pasterzy, gwiazd, Heroda i aniołów przeplatana była licznymi kolędami, do śpiewania których zaproszeni byli również wszyscy widzowie. Mali artyści, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.
Już kolejnego dnia dzieci powtórzyły swój występ, prezentując go uczniom klasy 1 i 3 a. Występy bardzo podobały się zebranym, a dzieciom dały wiele radości i zadowolenia. Wzruszenie dorosłych i gorące owacje były wyrazem uznania dla małych aktorów.

>>>FOTORELACJA<<<

BIEG DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW

16 grudnia 2018 roku uczniowie klas 5B i 7A w składzie: Jakub Salomon, Olivier Tylenda, Kamil Gawron, Wiktoria Jończyk, Nikola Kopko, Martyna Kuczmańska, , Damian Masłoń, Piotr Musioł, Oskar Wysmołek pod opieką pana Sławomira Żychlińskiego i pana Zenona Baczewskiego wzięli udział w Biegu Dziewięciu Górników w Katowicach. Do przebiegnięcia był symboliczny dystans około 600 m ulicą Wincentego Pola pod Pomnik- Krzyż. Tam uczestnicy biegu złożyli kwiaty i zapalili znicze w hołdzie zabitym górnikom. Bieg upamiętnia rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” w 1981 roku.          

                                                                                       

Podsumowanie akcji: 100- lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice, pokazali jak ogromne mają serca. Zebraliśmy maskotki, słodycze, artykuły szkolne i spożywcze. Już niedługo, bo 6 grudnia, będą się nimi cieszyć dzieci uczęszczające do polskich szkół  na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Dziękujemy Delegaturze Kuratorium Oświaty w Bytomiu za zaproszenie do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Koordynatorzy:

Grażyna Chyrek, Ewa Koczar i Klaudia Ledwig

KOLEJNA AKCJA NA RZECZ RODAKÓW NA KRESACH

Ponownie włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Biuro Organizacji Pozarządowych w Bytomiu. Zbieraliśmy żywność, słodycze oraz zabawki dla dzieci i seniorów z Kresów. Z zebranych darów zostaną przygotowane m.in. świąteczne paczki, które następnie zostaną zawiezione na Ukrainę. Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

 

AKCJA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY dla Polaków na Wschodzie

Po raz kolejny wsparliśmy naszych Rodaków z Ukrainy.  Tym razem z prośbą o udział w AKCJI ŚWIĄTECZNEJ POMOCY  zwróciło się do nas Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Bytom.  Do Centrum Kresowego przekazaliśmy maskotki, żywność i kosmetyki , jako prezenty pod choinkę dla Polaków na wschodzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

DZIEŃ GÓRNIKA w 2 b

W związku z Tygodniem Śląskim oraz Dniem Górnika zaprosiliśmy do naszej klasy jednego z tatusiów, który wykonuje ten trudny i odpowiedzialny zawód. Pan Piotr zaprezentował się w galowym mundurze górniczym, bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy pod ziemią, cierpliwie odpowiedział na wszystkie pytania dzieci. Dziękujemy Panu Piotrowi. Życzymy Jemu oraz Jego kolegom bezpiecznej pracy!

 

„Andrzejki” w 2 b.

Lubimy tradycje i obrzędy. Staramy się je pielęgnować, dlatego 29 listopada, kiedy już zapadł zmierzch, spotkaliśmy się na klasowych Andrzejkach. Braliśmy udział w zabawach, wróżyliśmy sobie, były tez tańce wygibańce. To było niezwykłe doświadczenie! Koniecznie trzeba je powtórzyć za rok!

Zabawa andrzejkowa w  klasie 1b

Andrzejki to ostatnia okazja do zabawy przed nadchodzącym  adwentem. Klasa 1b swoje popołudniowe spotkanie zorganizowała już w poniedziałek – 26 listopada. Podczas imprezy nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, dominowała jednak dobra muzyka, taniec  i wróżby. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, podróże, pieniądze, niespodzianki. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie wybierali swoją szczęśliwą kartę, rzucali monetą, kostkami w magicznym kręgu, zapałkami z niezwykłego kubeczka, by dowiedzieć się, czy spełnią się ich marzenia. Pojawiły się także magiczne karty z kolorami i liczbami. Nie zabrakło również wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku oraz tańców w parach. Wszystkie zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

>>Galeria zdjęć<<

2 b oraz 2 c w parku.

26 listopada wybraliśmy się do parku. Celem naszego spaceru była obserwacja zjawisk pogodowych oraz zmian zachodzących  w przyrodzie późną jesienią. Uczniowie prowadzili wnikliwą obserwację, a swoje spostrzeżenia skrupulatnie notowali na „Kartach obserwacji”. Wyjście to okazało się ciekawą lekcją.

 

DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC!

8 listopada, po raz kolejny, uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły, podobnie jak dzieci z całej Polski, zasiedli do uroczystego, zdrowego śniadania, ponieważ śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu uczniowie mają zapał do pracy, lepiej się koncentrują i bawią. Przystępując do programu „Śniadanie Daje Moc”  uczniowie najpierw poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, by właśnie 8 listopada, w pełni świadomie, wspólnie spożyć posiłek i nabyć prawidłowych nawyków żywieniowych. Bogactwu kolorowych, zdrowych i smacznych potraw na talerzach trudno było się oprzeć, a nierzadka obecność rodziców podczas klasowych uczt wzmagała tylko apetyt.

>>>FOTOGALERIA<<<

Jesienny spacer do parku 7.11.2018r.
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klas 1b i 3a wybrali się na spacer do parku. Podczas krótkiej wycieczki dzieci obserwowały przyrodę: patrzyły jak wyglądają drzewa i krzewy o tej porze roku, po kształcie liści rozpoznawały ich gatunki, zastanawiały się, jakie owoce rosną wiosną i latem na tych drzewach oraz nauczyły się rozpoznawać po korze drzew kierunek północny. Spacer zakończyli wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

 

„(...) teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie.”   
J.Kulmowa „Po co jest teatr”

31 października 2018r. uczniowie klas I-III mieli okazję po raz kolejny przekonać się, na czym polega magia teatru, ponieważ wybrali się pod opieką swoich wychowawców do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl pt.”Dorotka po drugiej stronie tęczy”, w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Ciekawa, pouczająca opowieść, szybkie tempo akcji i zmiany dekoracji, barwna scenografia oraz wpadające w ucho, rytmiczne piosenki spowodowały, że przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.

 

„Pamięć pozostanie”

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli. Dnia 29 października uczniowie klasy 1b wybrali się na cmentarz. Tam w ciszy i skupieniu stawiali zapalone znicze na grobach nauczycieli, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole oraz zapomnianych mogiłach małych dzieci, jako wyraz pamięci i szacunku. Uczniowie swoją postawą pokazali, że wiedzą jak należy zachować się na cmentarzu. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

 

Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej -podsumowanie

16.10.2018r. od godziny 12:00 do godziny 12:30 w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą ilość osób. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji- 65 uczniów z klas 4b, 4c, 4d, 5a, 5b i 5c na zmianę przez pół godziny prowadziło akcję pierwszej pomocy na 12 fantomach.

Otrzymaliśmy z WOŚP następującą informację: „aż 116 342 osób prowadziło resuscytację na 7 465 fantomach w 1 155 instytucjach. Oznacza to, że wspólnie pobiliśmy rekord z 2015 roku, który wynosił 92 049 osób. Było nas więc więcej o 24 299 osób, dziękujemy!!!Mamy jednocześnie nadzieję, że akcja przyczyniła się do zwiększenia społecznej świadomości jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia w nagłych sytuacjach. ”
W imieniu organizatorów dziękujemy uczniom w/w klas za aktywność i zaangażowanie.

15 października klasa II b i II c wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji przeciwpożarowej w Chorzowie. Wycieczka ta miała uświadomić uczniom zagrożenia bezpieczeństwa, jakie mogą przytrafić się każdego dnia. Uczniowie przechodzili przez ścieżkę bezpieczeństwa podzieloną na sektory tematyczne. Strefy te były wyposażone w specjalne efekty, które w bardzo dokładny sposób prezentowały skutki pożarów, wypadki komunikacyjne i katastrofy budowlane. Uczniowie dowiedzieli się pod jaki numer należy zadzwonić w razie zagrożenia i jak powinno wyglądać zgłoszenie w razie wypadku. Na koniec sami mieli okazję wcielić się w strażaków, przymierzyć strój, wejść do wozu strażackiego oraz wziąć udział w gaszeniu pożaru. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i radości.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto  - Pasowanie na ucznia. W tym dniu dzieci z  klas pierwszych zostały uroczyście włączone w społeczność Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego. Potem przyszedł czas na powitania. Tę część prowadziła Magdalena Długołęcka – uczennica klasy IV b. Najpierw, do wielkiej szkolnej rodziny, dzieci zaprosił Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kuba Choma deklarując wsparcie ze strony starszych kolegów. Następnie, w ciepłych słowach, uczniów przywitała Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska. Potem nadszedł czas na występy dzieci z klas pierwszych. Były wiersze, piosenki, a nawet taniec. Po występie wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zdecydować, czy swoim popisem młodzi artyści zasłużyli na przyjęcie w poczet uczniów szkoły. Po słowach zdecydowanego poparcia, przy Sztandarze, uczniowie złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, pilnie się uczyć i zachowywać. Zrobią też wszystko, by wyrosnąć na dobrych i wzorowych Polaków. Po akcie ślubowania pani Dyrektor symbolicznym, dużym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów klasy I. Następnie, na zebranych, czekała mała niespodzianka – występ starszych kolegów z kółka teatralnego oraz Pasowanie na czytelnika.

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, dyplomy potwierdzające przyjęcie do rzeszy uczniów Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu oraz zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych, jako prezent na powitanie.

Pasowanie na ucznia było świętem, które na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców, opiekunów i zaproszonych gości.

>>FOTORELACJA<<

 

„PODARUJ ZNICZ NA KRESY”

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji „Podaruj znicz na Kresy”. W tym roku zebraliśmy ich naprawdę wiele, bo aż 245. Dnia 5 października zostały przekazane  do Biura Organizacji Pozarządowych w Bytomiu, a 1 listopada zapłoną na zapomnianych grobach naszych rodaków na Ukrainie.

Koordynatorzy:

Aneta Buczyńska, Ewa Koczar, Iwona Tarnowska

 

 

4 października odbyła się XIII edycja Pikniku Malarskiego „Sielskie klimaty”. Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te miały również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego i przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. W pikniku brało udział 54 uczniów naszej szkoły. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała artystycznym zmaganiom. Fotorelacja.

 

Na przełomie września i października odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas I-III  W moim mieście czuję się bezpiecznie - jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi.

Do organizatorów napłynęło wiele ciekawych prac, spośród których wyłoniono zwycięzców.

Oto oni:

Kategoria – klasy pierwsze:

  I miejsce – Kacper Skorka (kl. I b)

 II miejsce – Adrian Orłowski – (kl. I b)

III miejsce – Amelia Szarek – (kl. I a)

Kategoria  -klasy drugie i trzecie:

   I miejsce – Maja Węgrzyn (kl. II b)

 II miejsce Paulina Słotoś (kl. II b)

III miejsce Agata Budrewicz (kl. II c)

Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

                                                                            Organizatorzy: p. Ewa Koczar, p. Joanna Kowalska

RAJD TURYSTYCZNO – HISTORYCZNY SZLAKIEM RODŁA

W dniach 19 – 21 września b.r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką pani Krystyna Matejczyk uczestniczyła w XVII Rajdzie turystyczno-historycznym IPN w Katowicach „Szlakiem Rodła”.
Tematem trzydniowych zmagań była działalność Związku Polaków w Niemczech.
Rajd zorganizowany został  z okazji 80 rocznicy Kongresu Polaków w Berlinie i 95 rocznicy utworzenia I dzielnicy ZP w Niemczech, obejmującej Śląsk Opolski.
Nasi reprezentanci to uczniowie klas 7b Jakub Sanchez – Galban, Daniel Polk i Miłosz Rakowski.
Chłopcy razem z uczniami ośmiu innych szkól z województwa śląskiego weszli na szczyt Baraniej Góry.  Pod wieżą widokową wysłuchali informacji na temat wmurowanej tam w ubiegłym roku tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Henryka Flamego „Bartka”. Kolejnym etapem było schronisko Przysłop, gdzie czekało nie tylko wiele konkurencji sprawnościowych (między innymi bieg sprawnościowy, marsz na orientacje, rzut granatem, strzelanie z broni pneumatycznej, gry terenowe), ale też ognisko, pyszne jedzenie i radosna atmosfera.
Ważnymi punktem rajdu były też: wykład pracownika oddziału IPN  Katowicach pana Zbigniewa Gołasza ,  konkurs wiedzy historycznej, zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej oraz Rezydencji Prezydenckiej w Wiśle.

>>>Fotorelacja<<<

https://katowice.ipn.gov.pl/pl3/aktualnosci/52003,XVII-Rajd-turystyczno-historyczny-Szlakiem-Rodla-dla-uczniow-szkol-podstawowych-.html 

 

10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Do akcji, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, a także przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Bytomia Damian Bartyla i jego zastępca Aneta Latacz, uczniowie bytomskich szkół oraz znane osoby bytomskiej kultury, w tym Honorowy Obywatel Miasta Bytomia prof. Piotr Obrączka. W tegorocznej akcji  wziął udział również  zespół muzyczny  Cantare przygotowany przez panią Janinę Bańczyk. Zespół wykonał pieśni o tematyce patriotycznej.

1 września zespół muzyczny Cantare przygotowany przez panią Janinę Bańczyk wystąpił na pikniku organizowanym przez Klub "Relaks" Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w repertuarze muzyki rozrywkowej, filmowej, przypomniały znane przeboje Karin Stanek i Anny Jantar.

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Powoli będziemy informować co się działo w ostatnich tygodniach, jak i na bieżąco przekazywać wydarzenia z życia szkoły.

Script logo