Aktualności

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020

Rekrutacja 2019 -komunikat

Wniosek 2019

Zgłoszenie 2019

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

 • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
 • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
 • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
 • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
 • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze.
 • ulica i zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień ten w tym roku był obchodzony 5 lutego pod hasłem: „Działajmy razem!”Uczniowie klas 1- 3 również zaangażowali się w tę inicjatywę, której głównym celem było poznanie zagrożeń płynących z sieci takich jak: cyberprzemoc, uzależnienia, szkodliwe treści, a także kultura komunikacji w sieci. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać  dzieciaki, które znają się na Internecie oraz reprezentantów mrocznych stron i szkodliwych treści. W czasie lekcji utrwalali również zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Skorzystali także z dostępnych na stronach Internetowych materiałów multimedialnych. Zajęcia były bardzo burzliwe, bo prawie każdy miał coś ciekawego do powiedzenia. Podsumowaniem zajęć były własnoręcznie przygotowane plakaty, które zawierały dobre rady dla wszystkich korzystających z sieci.

>>>Tak wyglądały nasze zajęcia<<<

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO O TEMATYCE ZIMOWEJ

31 stycznia 2019 roku odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Zima biała”.  W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze o tematyce zimowej.

Celem konkursu było:

-propagowanie poezji,

-kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,

-pobudzenie aktywności uczniów.

Jury stwierdziło, iż wszystkie dzieci potrafią pięknie deklamować wiersze; regulamin konkursu pozwolił na nagrodzenie i wyróżnienie następujących osób, a byli to:

 

  I miejsce Agnieszka Chowaniak kl. II a                                                            

                Adrian Orłowski z kl. I b

  II miejsce Karolina Rogowska    kl. II b

  III miejsce Agata Budrewicz   kl II c

Cała impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

 GRATULUJEMY!

Dokarmiamy ptaki zimą!

Śnieg zasypał pola, lasy.

 Dokąd lecą głodne ptaki?

 Kto je karmi po zamieci?

 Kto? Wiadomo, małe dzieci.

/„Ptaki i dzieci” - W. Domeradzki/

 

Klasa 1b uczestniczy w akcji dokarmiania ptaków, bo zima jest szczególnie trudnym dla nich czasem. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się zajęciami poświęconymi ptakom zimującym w Polsce oraz sposobom pomagania skrzydlatym przyjaciołom. Dzieci dowiedziały się jak zbudować karmnik, a także jak dokarmiać ptaki, by im nie szkodzić. Już kilka dni później tatusiowie: Kuby i Adriana przygotowali piękne, duże „domki”. Zostały one zawieszone na drzewach na terenie naszej szkoły. Oczywiście zaraz znalazły się w nich ziarna dla ptaszków. To poważne zobowiązanie. Dzieci wiedzą, że sikorki i wróble szybko się przyzwyczajają i będą cierpliwie czekać na smakołyki. Takie działania kształtują postawę odpowiedzialności za innych i uwrażliwiają na to, co dzieje się wokół nas.

>>FOTORELACJA<<

 

 

Podsumowanie V edycji akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” połączone z Koncertem Świątecznym.

W czwartek – 24 stycznia, podczas Koncertu Świątecznego, który odbył się w naszej szkole, podsumowaliśmy akcję UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. To już piąta edycja tej akcji. Do każdej kolejnej edycji (od wielu już lat) uczniowie naszej szkoły przystępują bardzo ochoczo. W tym wyzwaniu dzielnie wspierają ich rodziny, podejmując się uszycia laleczki. Każda z nich jest małym dziełem. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w szycie symbolicznych laleczek. Dziękujemy tym, którzy zaopiekowali się wybraną lalką i w swej hojności przekazali darowiznę, która zostanie przekazana do UNICEF z przeznaczeniem na wsparcie dla dzieci mieszkających w ubogich regionach świata.

Zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska.
„Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości.....” - tymi słowami, prowadząca Koncert uczennica klasy VII a Martyna Kuczmańska, rozpoczęła część artystyczną. 
Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać śpiewanych oraz granych na dzwonkach kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Zaprezentowali je: szkolny zespół wokalny „Cantare”, uczniowie klas: 2 b, 5 a oraz 5 d. Wśród solistów mogliśmy usłyszeć: Emila Kucharza – ucznia klasy 5 d, Rafała Wróbla – ucznia klasy 4 a oraz Amelię Pudełko i Karolinę Rogowską – uczennice klasy 2 b. Wiersz własnego autorstwa pt. „Świąteczna magia” przedstawiła zwyciężczyni III Miejskiego Konkursu Poetycko- Recytatorskiego „Gwiazdka w poezji”- również uczennica klasy 2 b Magdalena Czupryńska.
Podczas Koncertu towarzyszyła nam bardzo podniosła atmosfera.

*Przed koncertem uczniowie naszej szkoły głosowali na najładniejszą lalkę. Zwyciężczynią została Emma kowbojka – lalka uczennicy klasy VIII c Martyny Czupryńskiej. Lalka ta weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”.

21 i 22 stycznia 2019r. Dni Otwarte – wizyta przedszkolaków w naszej szkole

Ależ wesoło zrobiło się w naszej szkole 21 i 22 stycznia. Ale nie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tak się złożyło, że to nie babcie i dziadkowie odwiedzili nas w tych dniach, ale przedszkolaki. Tak, tak, zaprosiliśmy do nas na zajęcia dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, oczywiście pod opieką swoich pań. Podczas Dni Otwartych pięcio- i sześciolatkowie obejrzeli jasełka w wykonaniu swoich trochę starszych kolegów z klas I, z kółka teatralnego „Gwiazdeczki”. Następnie mieli możliwość uczestniczyć w różnego typu zajęciach. Były i zajęcia ruchowe z chustą animacyjną oraz z klockami piankowymi, zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały maski karnawałowe, zajęcia przyrodnicze, gdzie przeprowadzały doświadczenia pod okiem uczniów klasy VIII, zajęcia z języka angielskiego, podczas których doskonaliły swoje umiejętności językowe, grając w „Memory”. Było wiele zabawy i trochę nauki. Zadowolone i uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o tym, że podobało im się w szkole. Zapewniały, że jeszcze nas odwiedzą. ZAPRASZAMY!

 

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

„Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek,

w którym nie została nawet kropelka miodu”.

           (fragment z książki A.A. Milne – Kubuś Puchatek

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, bo to rocznica urodzin pisarza, autora książki o Misiu o Bardzo Małym Rozumku – A. A. Milne.  Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie. Kochają go miliony dzieci na całym świecie. Pamiętali o nim także uczniowie klasy 1b i 3a. Już w przeddzień święta wysłuchali fragmentu książki o niezdarnym Niedźwiadku, obejrzeli komiksy oraz ilustracje związane z Puchatkiem. Potem wykonali plakaty promujące ten dzień. Była to bowiem cenna lekcja o przyjaźni i zrozumieniu oraz doskonała okazja, by zachęcić i inne dzieci do sięgnięcia po tę pozycję książkową. Kolejnego dnia pluszowi bohaterowie towarzyszyli dzieciom podczas zajęć edukacyjnych.  Bo….  

 „ – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę.

 – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek.

 – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”.             

(fragment z książki A.A. Milne – Kubuś Puchatek)

 

W dniach 16-25.01.2019r. Samorząd Uczniowski przeprowadził wiele akcji zapobiegających cyberprzemocy, przemocy fizycznej i psychicznej. W ramach akcji zorganizowano konkurs plastyczny "Stop przemocy- nie hejtuję!"  We wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki tematyczne dotyczące przemocy. Na zajęciach informatycznych i technicznych uczniowie przygotowywali prezentacje i plakaty związane z tematem. Głównym celem akcji było uświadomienie, utrwalenie,że:

 • zjawisko cyberprzestępczości jest powszechne i może dotknąć każdą z osób, nawet te, które nie korzystają z nowoczesnych środków komunikacji,
 • przemoc rówieśnicza charakteryzuje się częstym korzystaniem z narzędzi jakie dają nowe technologie, portale społecznościowe itp.,
 • korzystając z portali społecznościowych, zamieszczając komentarze do publikacji  w lokalnych mediach należy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych,
 • nie można pozostawać biernym w sytuacji, kiedy osoba została pokrzywdzona w wyniku przemocy,
 • ważna rolę w zwalczaniu zjawiska cybeprzestępczości odgrywa świadomość społeczna, przez co należy prowadzić szerokie działania edukacyjne
  (za: http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/10566,Debata-o-cyberprzemocy-w-ramach-Dnia-Bezpiecznego-Internetu.html?search=88078545010)

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE!

Jak co roku w okresie karnawału w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Było to 15 stycznia. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną serpentynami oraz wykonanymi przez uczniów kolorowymi łańcuchami i innymi ozdobami. Uczniowie młodszych klas przybyli w barwnych, pomysłowych strojach, wcielając się w różne postaci. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia oraz dźwiękach największych przebojów bawiliśmy się doskonale. O dobrą zabawę zadbała pani Agnieszka wraz z Ekipą z „Magicznej Krainy”.
Bardzo za to dziękujemy!
Kolejne karnawałowe szaleństwo za rok!

>>> TAK SIĘ BAWILIŚMY <<<

 

http://www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=339%2FL&fbclid=IwAR1B2mF_wv3cfd275GsnLca2roCV5GZG-j_poVBN_W8gBjyEG7QezCGeMdY

>>SZCZEGÓŁY<<

 

Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grupy teatralnej „Gwiazdeczki”

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Dnia 10 stycznia, w godzinach popołudniowych,  grupa teatralna „Gwiazdeczki” wraz z koleżankami i kolegami z klas: 1b i 1c przedstawiła Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem  uroczystości było rozwijanie predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci, kształcenie umiejętności wyrażanie uczuć oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną. Przedstawienie, pokazujące scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Maryi, Józefa, Mędrców, pasterzy, gwiazd, Heroda i aniołów przeplatana była licznymi kolędami, do śpiewania których zaproszeni byli również wszyscy widzowie. Mali artyści, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.
Już kolejnego dnia dzieci powtórzyły swój występ, prezentując go uczniom klasy 1 i 3 a. Występy bardzo podobały się zebranym, a dzieciom dały wiele radości i zadowolenia. Wzruszenie dorosłych i gorące owacje były wyrazem uznania dla małych aktorów.

>>>FOTORELACJA<<<

BIEG DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW

16 grudnia 2018 roku uczniowie klas 5B i 7A w składzie: Jakub Salomon, Olivier Tylenda, Kamil Gawron, Wiktoria Jończyk, Nikola Kopko, Martyna Kuczmańska, , Damian Masłoń, Piotr Musioł, Oskar Wysmołek pod opieką pana Sławomira Żychlińskiego i pana Zenona Baczewskiego wzięli udział w Biegu Dziewięciu Górników w Katowicach. Do przebiegnięcia był symboliczny dystans około 600 m ulicą Wincentego Pola pod Pomnik- Krzyż. Tam uczestnicy biegu złożyli kwiaty i zapalili znicze w hołdzie zabitym górnikom. Bieg upamiętnia rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” w 1981 roku.          

                                                                                       

Podsumowanie akcji: 100- lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice, pokazali jak ogromne mają serca. Zebraliśmy maskotki, słodycze, artykuły szkolne i spożywcze. Już niedługo, bo 6 grudnia, będą się nimi cieszyć dzieci uczęszczające do polskich szkół  na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Dziękujemy Delegaturze Kuratorium Oświaty w Bytomiu za zaproszenie do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Koordynatorzy:

Grażyna Chyrek, Ewa Koczar i Klaudia Ledwig

KOLEJNA AKCJA NA RZECZ RODAKÓW NA KRESACH

Ponownie włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Biuro Organizacji Pozarządowych w Bytomiu. Zbieraliśmy żywność, słodycze oraz zabawki dla dzieci i seniorów z Kresów. Z zebranych darów zostaną przygotowane m.in. świąteczne paczki, które następnie zostaną zawiezione na Ukrainę. Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

 

AKCJA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY dla Polaków na Wschodzie

Po raz kolejny wsparliśmy naszych Rodaków z Ukrainy.  Tym razem z prośbą o udział w AKCJI ŚWIĄTECZNEJ POMOCY  zwróciło się do nas Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Bytom.  Do Centrum Kresowego przekazaliśmy maskotki, żywność i kosmetyki , jako prezenty pod choinkę dla Polaków na wschodzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Ewa Koczar i Iwona Tarnowska

DZIEŃ GÓRNIKA w 2 b

W związku z Tygodniem Śląskim oraz Dniem Górnika zaprosiliśmy do naszej klasy jednego z tatusiów, który wykonuje ten trudny i odpowiedzialny zawód. Pan Piotr zaprezentował się w galowym mundurze górniczym, bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy pod ziemią, cierpliwie odpowiedział na wszystkie pytania dzieci. Dziękujemy Panu Piotrowi. Życzymy Jemu oraz Jego kolegom bezpiecznej pracy!

 

„Andrzejki” w 2 b.

Lubimy tradycje i obrzędy. Staramy się je pielęgnować, dlatego 29 listopada, kiedy już zapadł zmierzch, spotkaliśmy się na klasowych Andrzejkach. Braliśmy udział w zabawach, wróżyliśmy sobie, były tez tańce wygibańce. To było niezwykłe doświadczenie! Koniecznie trzeba je powtórzyć za rok!

Zabawa andrzejkowa w  klasie 1b

Andrzejki to ostatnia okazja do zabawy przed nadchodzącym  adwentem. Klasa 1b swoje popołudniowe spotkanie zorganizowała już w poniedziałek – 26 listopada. Podczas imprezy nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, dominowała jednak dobra muzyka, taniec  i wróżby. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, podróże, pieniądze, niespodzianki. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie wybierali swoją szczęśliwą kartę, rzucali monetą, kostkami w magicznym kręgu, zapałkami z niezwykłego kubeczka, by dowiedzieć się, czy spełnią się ich marzenia. Pojawiły się także magiczne karty z kolorami i liczbami. Nie zabrakło również wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku oraz tańców w parach. Wszystkie zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

>>Galeria zdjęć<<

2 b oraz 2 c w parku.

26 listopada wybraliśmy się do parku. Celem naszego spaceru była obserwacja zjawisk pogodowych oraz zmian zachodzących  w przyrodzie późną jesienią. Uczniowie prowadzili wnikliwą obserwację, a swoje spostrzeżenia skrupulatnie notowali na „Kartach obserwacji”. Wyjście to okazało się ciekawą lekcją.

 

DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC!

8 listopada, po raz kolejny, uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły, podobnie jak dzieci z całej Polski, zasiedli do uroczystego, zdrowego śniadania, ponieważ śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu uczniowie mają zapał do pracy, lepiej się koncentrują i bawią. Przystępując do programu „Śniadanie Daje Moc”  uczniowie najpierw poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, by właśnie 8 listopada, w pełni świadomie, wspólnie spożyć posiłek i nabyć prawidłowych nawyków żywieniowych. Bogactwu kolorowych, zdrowych i smacznych potraw na talerzach trudno było się oprzeć, a nierzadka obecność rodziców podczas klasowych uczt wzmagała tylko apetyt.

>>>FOTOGALERIA<<<

Jesienny spacer do parku 7.11.2018r.
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klas 1b i 3a wybrali się na spacer do parku. Podczas krótkiej wycieczki dzieci obserwowały przyrodę: patrzyły jak wyglądają drzewa i krzewy o tej porze roku, po kształcie liści rozpoznawały ich gatunki, zastanawiały się, jakie owoce rosną wiosną i latem na tych drzewach oraz nauczyły się rozpoznawać po korze drzew kierunek północny. Spacer zakończyli wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

 

„(...) teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie.”   
J.Kulmowa „Po co jest teatr”

31 października 2018r. uczniowie klas I-III mieli okazję po raz kolejny przekonać się, na czym polega magia teatru, ponieważ wybrali się pod opieką swoich wychowawców do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl pt.”Dorotka po drugiej stronie tęczy”, w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Ciekawa, pouczająca opowieść, szybkie tempo akcji i zmiany dekoracji, barwna scenografia oraz wpadające w ucho, rytmiczne piosenki spowodowały, że przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.

 

„Pamięć pozostanie”

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli. Dnia 29 października uczniowie klasy 1b wybrali się na cmentarz. Tam w ciszy i skupieniu stawiali zapalone znicze na grobach nauczycieli, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole oraz zapomnianych mogiłach małych dzieci, jako wyraz pamięci i szacunku. Uczniowie swoją postawą pokazali, że wiedzą jak należy zachować się na cmentarzu. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

 

Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej -podsumowanie

16.10.2018r. od godziny 12:00 do godziny 12:30 w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą ilość osób. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji- 65 uczniów z klas 4b, 4c, 4d, 5a, 5b i 5c na zmianę przez pół godziny prowadziło akcję pierwszej pomocy na 12 fantomach.

Otrzymaliśmy z WOŚP następującą informację: „aż 116 342 osób prowadziło resuscytację na 7 465 fantomach w 1 155 instytucjach. Oznacza to, że wspólnie pobiliśmy rekord z 2015 roku, który wynosił 92 049 osób. Było nas więc więcej o 24 299 osób, dziękujemy!!!Mamy jednocześnie nadzieję, że akcja przyczyniła się do zwiększenia społecznej świadomości jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia w nagłych sytuacjach. ”
W imieniu organizatorów dziękujemy uczniom w/w klas za aktywność i zaangażowanie.

15 października klasa II b i II c wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji przeciwpożarowej w Chorzowie. Wycieczka ta miała uświadomić uczniom zagrożenia bezpieczeństwa, jakie mogą przytrafić się każdego dnia. Uczniowie przechodzili przez ścieżkę bezpieczeństwa podzieloną na sektory tematyczne. Strefy te były wyposażone w specjalne efekty, które w bardzo dokładny sposób prezentowały skutki pożarów, wypadki komunikacyjne i katastrofy budowlane. Uczniowie dowiedzieli się pod jaki numer należy zadzwonić w razie zagrożenia i jak powinno wyglądać zgłoszenie w razie wypadku. Na koniec sami mieli okazję wcielić się w strażaków, przymierzyć strój, wejść do wozu strażackiego oraz wziąć udział w gaszeniu pożaru. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i radości.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto  - Pasowanie na ucznia. W tym dniu dzieci z  klas pierwszych zostały uroczyście włączone w społeczność Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego. Potem przyszedł czas na powitania. Tę część prowadziła Magdalena Długołęcka – uczennica klasy IV b. Najpierw, do wielkiej szkolnej rodziny, dzieci zaprosił Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kuba Choma deklarując wsparcie ze strony starszych kolegów. Następnie, w ciepłych słowach, uczniów przywitała Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska. Potem nadszedł czas na występy dzieci z klas pierwszych. Były wiersze, piosenki, a nawet taniec. Po występie wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zdecydować, czy swoim popisem młodzi artyści zasłużyli na przyjęcie w poczet uczniów szkoły. Po słowach zdecydowanego poparcia, przy Sztandarze, uczniowie złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, pilnie się uczyć i zachowywać. Zrobią też wszystko, by wyrosnąć na dobrych i wzorowych Polaków. Po akcie ślubowania pani Dyrektor symbolicznym, dużym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów klasy I. Następnie, na zebranych, czekała mała niespodzianka – występ starszych kolegów z kółka teatralnego oraz Pasowanie na czytelnika.

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, dyplomy potwierdzające przyjęcie do rzeszy uczniów Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu oraz zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych, jako prezent na powitanie.

Pasowanie na ucznia było świętem, które na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców, opiekunów i zaproszonych gości.

>>FOTORELACJA<<

 

„PODARUJ ZNICZ NA KRESY”

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji „Podaruj znicz na Kresy”. W tym roku zebraliśmy ich naprawdę wiele, bo aż 245. Dnia 5 października zostały przekazane  do Biura Organizacji Pozarządowych w Bytomiu, a 1 listopada zapłoną na zapomnianych grobach naszych rodaków na Ukrainie.

Koordynatorzy:

Aneta Buczyńska, Ewa Koczar, Iwona Tarnowska

 

 

4 października odbyła się XIII edycja Pikniku Malarskiego „Sielskie klimaty”. Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te miały również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego i przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. W pikniku brało udział 54 uczniów naszej szkoły. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała artystycznym zmaganiom. Fotorelacja.

 

Na przełomie września i października odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas I-III  W moim mieście czuję się bezpiecznie - jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi.

Do organizatorów napłynęło wiele ciekawych prac, spośród których wyłoniono zwycięzców.

Oto oni:

Kategoria – klasy pierwsze:

  I miejsce – Kacper Skorka (kl. I b)

 II miejsce – Adrian Orłowski – (kl. I b)

III miejsce – Amelia Szarek – (kl. I a)

Kategoria  -klasy drugie i trzecie:

   I miejsce – Maja Węgrzyn (kl. II b)

 II miejsce Paulina Słotoś (kl. II b)

III miejsce Agata Budrewicz (kl. II c)

Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

                                                                            Organizatorzy: p. Ewa Koczar, p. Joanna Kowalska

RAJD TURYSTYCZNO – HISTORYCZNY SZLAKIEM RODŁA

W dniach 19 – 21 września b.r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką pani Krystyna Matejczyk uczestniczyła w XVII Rajdzie turystyczno-historycznym IPN w Katowicach „Szlakiem Rodła”.
Tematem trzydniowych zmagań była działalność Związku Polaków w Niemczech.
Rajd zorganizowany został  z okazji 80 rocznicy Kongresu Polaków w Berlinie i 95 rocznicy utworzenia I dzielnicy ZP w Niemczech, obejmującej Śląsk Opolski.
Nasi reprezentanci to uczniowie klas 7b Jakub Sanchez – Galban, Daniel Polk i Miłosz Rakowski.
Chłopcy razem z uczniami ośmiu innych szkól z województwa śląskiego weszli na szczyt Baraniej Góry.  Pod wieżą widokową wysłuchali informacji na temat wmurowanej tam w ubiegłym roku tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Henryka Flamego „Bartka”. Kolejnym etapem było schronisko Przysłop, gdzie czekało nie tylko wiele konkurencji sprawnościowych (między innymi bieg sprawnościowy, marsz na orientacje, rzut granatem, strzelanie z broni pneumatycznej, gry terenowe), ale też ognisko, pyszne jedzenie i radosna atmosfera.
Ważnymi punktem rajdu były też: wykład pracownika oddziału IPN  Katowicach pana Zbigniewa Gołasza ,  konkurs wiedzy historycznej, zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej oraz Rezydencji Prezydenckiej w Wiśle.

>>>Fotorelacja<<<

https://katowice.ipn.gov.pl/pl3/aktualnosci/52003,XVII-Rajd-turystyczno-historyczny-Szlakiem-Rodla-dla-uczniow-szkol-podstawowych-.html 

 

10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Do akcji, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, a także przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Bytomia Damian Bartyla i jego zastępca Aneta Latacz, uczniowie bytomskich szkół oraz znane osoby bytomskiej kultury, w tym Honorowy Obywatel Miasta Bytomia prof. Piotr Obrączka. W tegorocznej akcji  wziął udział również  zespół muzyczny  Cantare przygotowany przez panią Janinę Bańczyk. Zespół wykonał pieśni o tematyce patriotycznej.

1 września zespół muzyczny Cantare przygotowany przez panią Janinę Bańczyk wystąpił na pikniku organizowanym przez Klub "Relaks" Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w repertuarze muzyki rozrywkowej, filmowej, przypomniały znane przeboje Karin Stanek i Anny Jantar.

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Powoli będziemy informować co się działo w ostatnich tygodniach, jak i na bieżąco przekazywać wydarzenia z życia szkoły.

Script logo