Mały Samorząd Uczniowski

Jak co roku  8 III  w Dzień kobiet chłopcy wybierali  najsympatyczniejszej dziewczynki w każdej klasie.

21 III – Pierwszy dzień wiosny - „Witamy wiosnę w kolorach żółci i zieleni”

W tym roku po raz pierwszy w dniach 13-15 III obchodziliśmy Dni Św. Patryka.

Dzień Świętego Patryka, który obchodzony jest 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy i różne koncerty. Święty Patryk jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych świętych na świecie. Urodził się prawdopodobnie w 385 roku w Brytanii. W wieku 16 lat chłopiec został porwany a następnie przetransportowany do Irlandii, gdzie jako niewolnik zajmował się wypasem owiec. Jak głosi legenda, w tym właśnie okresie został szczególnie natchniony przez Boga, a dzięki jego pomocy zbiegł z wyspy w wieku 20 lat. Wtedy też dostał przekaz od Boga, by nawrócić pogańską Irlandię na chrześcijaństwo. Kolor zielony jest symbolem kraju więc mieszkańcy paradują cały dzień poprzebierani. Inna słynna legenda związana jest z koniczyną. Mówi się, że za jej pomocą święty Patryk wytłumaczył Irlandczykom dogmat Trójcy Świętej.

W naszej szkole również obchodziliśmy dzień Świętego Patryka. Uczniowie ubierali  się na zielono, każdy uczeń otrzymał zieloną  koniczynkę którą przyczepiali do koszulek. Dodatkową atrakcją była w sprzedaży zielona galaretka, kisiel oraz napoje w kolorze zielonym.

Na lekcjach uczniowie poznali historie Patrona Irlandii, czyli Świętego Patryka, a także legendy związane z obchodami tego święta, słuchali irlandzkiej muzyki i przygotowywali różne dekoracje. Dni te były niezwykle wesołe i na pewno staną się kolejną tradycją naszej szkoły.

W dzień zabawy karnawałowej (15.01.2019r.) obchodziliśmy „Dzień zwariowanych fryzur”- przychodząc do szkoły w oryginalnych i zaskakujących fryzurach. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

Czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia Mały Samorząd Uczniowski postanowił uatrakcyjnić konkursem „Święta tuż, tuż”- najpiękniejszy wystrój klasy.

Wszystkie sale lekcyjne, dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców, przybrały odświętny wygląd, a zaszczytne zwycięstwo otrzymała klasa II a –  wych. Małgorzata Szymik – Jaremko . Klasa w nagrodę otrzymała podczas zabawy karnawałowej przepyszne pizze.

6 XII - „Mikołajki” uczniowie klas młodszych świętowali przychodząc do szkoły w mikołajkowych czapeczkach.

W tym roku szkolnym Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 23.X.

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski - klasy I-III  uczciły święto - poprzez udekorowanie sal lekcyjnych biało- czerwonymi elementami, oraz wykonaniem kotylionów, które każdy miał w tym ważnym dniu przyczepiony do ubioru.

12 X obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. W zorganizowanym konkursie „Najpiękniejsze życzenia dla mojego nauczyciela” uczniowie mieli możliwość podziękowania swoim nauczycielom. Wykazali się pomysłowością i wielką starannością przy wykonaniu pięknych własnoręcznie zrobionych kartek , które po rozstrzygnięciu mogliśmy podziwiać na tablicy ogłoszeń Małego Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie dziękujemy za piękne słowa i gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Jak co roku dbamy o bezpieczeństwo w drodze do szkoły – w tym roku  wrześniowa akcja odbyła się pt: „Jestem wzorowym uczestnikiem ruchu drogowego”