Projekt edukacyjny - "Niepodległe nutki"

Włączyliśmy się w projekt Niepodległe Nutki!

Uczniowie klas: 1b, 2b, 2c i 3a od kilku tygodni aktywnie uczestniczą w projekcie realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego głównym celem jest przybliżenie dzieciom sylwetek ludzi, którzy swoją twórczością muzyczną wspierali Polaków w dążeniu do walki o odzyskanie wolności. W ramach realizowanych zajęć uczniowie poznali m.in. takie pieśni patriotyczne jak: „Rota”, „Płynie Wisła, płynie”, „Marsz Sokołów”, „Mazurek Dąbrowskiego”, kompozytorów tych utworów, niektóre wydarzenia z historii Polski, a także zrozumieli co oznaczają słowa „wolność i niewola”. Dzięki Fundacji „Rodzice Szkole”, która jest koordynatorem Projektu, pozyskaliśmy kilka książeczek pt. "Co nam w duszy śpiewa". Będą one nagrodą w konkursie plastycznym pod hasłem: „Moje miasto świętuje 100 –lecie niepodległości”.

>>>FOTOGALERIA<<<

1. Wpływ muzyki patriotycznej i jej twórców na odzyskanie niepodległości Polski. Poznajemy pieśń"Płynie Wisła, płynie".
  2. W ciszy i skupieniu, odświętnie ubrani słuchamy koncertu projektu Niepodległe Nutki.

3. Nasze skojarzenia z wolnością i radością.