Świetlica

Do naszej świetlicy zapraszamy od 7.00 do 16.00. Aby zapisać dziecko należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją do kierownika lub wychowawców.
Szczególną opieką otaczamy uczniów klas I - III.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się ,aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

- Zajęcia plastyczne, techniczne

- Gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej

- Zajęcia integrujące grupę

- Zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne

- Zajęcia komputerowe

- Zajęcia czytelnicze

W dniu 10.01.2019 r. odbył się w świetlicy naszej szkoły KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK. W rywalizacji wzięło udział 9 uczniów z klas 1-3. Wszyscy uczestnicy mieli przygotowany podkład muzyczny. Cała impreza przebiegła w miłej i świątecznej atmosferze. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd. W wyniku głosowania jury, w skład którego wchodziło dwóch nauczycieli i jeden uczeń, przyznano następujące miejsca:

- 1 miejsca Wiktoria Odoj z kl. 2b

- 2 miejsce Amelka Pudełko z kl. 2b

- 3 miejsce Dominik Michno z kl. 1a

- wyróżnienie Liliana Szajer z kl. 1b

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Świąteczny czas

W okresie świątecznym, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd i pastorałek, wykonywaliśmy wiele ozdób. Kleiliśmy łańcuchy( najdłuższym mogą się pochwalić - Wiktoria Ociesa i Emilka Fojt z kl 2c, Lenka Łakoma i Krzysiu Sznajder z kl 1c), Tworzyliśmy choinki z różnych materiałów - szyszki, tkaniny, pianka. Z pewnością wykonane ozdoby pięknie prezentowały się w naszych domach.

Mikołajki

W tym dniu podczas zajęć poznaliśmy historię o św. Mikołaju. Korzystając z internetu, odwiedziliśmy Laponię - krainę św. Mikołaja. Napisaliśmy listy do św. Mikołaja i ozdobiliśmy je jego portretem. Liczymy na spełnienie naszych marzeń :)

Andrzejkowe zabawy

I u nas nie mogło zabraknąć zabaw związanych z tradycjami andrzejkowymi. Podczas zajęć poznaliśmy imiona naszych przyszłych wybranków, przyszły zawód. Usłyszeliśmy też kilka wierszowanych przepowiedni podczas zabaw przy muzyce.

W listopadzie 2018 roku nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr3 w Bytomiu, zorganizowali Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. ”Świętujemy Niepodległość po naszymu”. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice naszej świetlicy Olivia Krążyńska-Szczypała (2a) oraz Natalia Grabowska (2a).  Przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: mgr Teresy Wadoń oraz mgr Anny Wantuch dziewczęta wykonały piękne prace. W konkursie tym Natalia Grabowska zajęła III miejsce. Otrzymała dyplom oraz nagrodę. GRATULUJEMY!!!

Pasowanie na świetliczaka

16.11.2018r. w naszej świetlicy miała miejsce wielka uroczystość - uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona dzieci świetlicowych. Chcąc sprawdzić umiejętności i wiedzę kandydatów, starsi koledzy i koleżanki przygotowali zagadki i zestaw ćwiczeń sportowych. Uczniowie klasy 2 c zapewnili oprawę muzyczno - taneczną. Ostatnią próbą dla pierwszaków było wypicie z uśmiechem soku z cytryny. Na zakończenie uroczystości każdy pierwszak obiecał - składając swój podpis - że będzie przestrzegał zasad obowiązujących w świetlicy.

Nie mogło nas zabraknąć w III edycji Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego - "Wszystkie zwierzęta małe i duże" organizowanego przez Świetlicę SP 4. Wśród prac zgłoszonych przez naszych świetliczaków uznanie znalazła praca wykonana przez Maję Węgrzyn, która zdobyła I miejsce! Super!!!

Bytomski Konkurs Plastyczny "Kochamy zwierzaki" - zorganizowany przez SP 36 dla przedszkoli i świetlic szkolnych. Zadaniem uczestników było przygotowanie obrazka z origami płaskiego z wizerunkiem zwierzątka. Pierwsze miejsce zdobyła Maja Węgrzyn, a drugie - Karolina Rogowska - uczennice klasy 2 b. Gratulujemy !