Świetlica

Do naszej świetlicy zapraszamy od 7.00 do 16.00. Aby zapisać dziecko należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją do kierownika lub wychowawców.
Szczególną opieką otaczamy uczniów klas I - III.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

 

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

   - Zajęcia plastyczne, techniczne

   - Gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej

   - Zajęcia integrujące grupę

   - Zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne

   - Zajęcia komputerowe

   - Zajęcia czytelnicze

Zwycięzcami i laureatami tegorocznej edycji świetlicowego konkursu plastycznego "Zaprojektuj maskotkę" są:

Klasy I:

miejsce 1 - Hania Nocoń

miejsce 2 - Otczyk Kuba

miejsce 3 - Balcerowicz Natalia, Jaworska Anastazja

Klasy II:

miejsce 1 - Kot Kamila

miejsce 2 - Augustyniak Vanessa

miejsce 3 - Zawadzka Kinga

Klasy III

miejsce 1 - Piekarska Maja

miejsce 2 - Miller Adam

miejsce 3 - Tworek Karolina, Łęcik Łukasz

 

Portret Jesieni - październik 2021

Jesień 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności.

15 września 2021 r. obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Podejmowane są działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

W świetlicy odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu The Dot. Jest to historia dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie rozmawiali na temat obejrzanego filmu i odpowiadali na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne kierowane wyobraźnią naszych uczniów.

Od wrześnie 2021r. uczniowie z klas 2 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Plastycznym - Kreatywne Prace Plastyczne

Proponowane w projekcie działania plastyczne wspierają rozwój ucznia szczególnie w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi, wyobraźni i kreatywności. Powszechne stosowanie recyklingu plastycznego na zajęciach buduje  nawyki i postawy proekologiczne. Projekt prowadzi do zmiany stylu edukacji plastycznej uczniów – z odtwórczej i szablonowej w twórczą, rozwijającą kreatywność.

W poszukiwaniu wiosny.

Lubimy takie wiadomości - gratulacje dla Kuby!

Udział w Miejskim Konkursie Plastycznym - "Zimowy Pejzaż"

Zima, zima, zima...

Ulepimy dziś bałwana... Korzystając z zimowej aury wychodzimy na boisko szkolne. Jest bitwa na śnieżki, rzut śnieżką do celu, budowanie igloo, no i wspólne lepienie bałwana.

Witamy w świetlicy.
Dziś dla naszych pierwszoklasistów kolejny wielki dzień - uroczystość przyjęcia do grona świetlików. Starsi uczniowie przygotowali zagadki, zadania sportowe i wyzwanie plastyczne. Było wesoło i gwarnie - jak zawsze w naszej świetlicy, która powiększyła się o następną grupę wspaniałych dzieciaków :)

 

 

Dzień Balona

Dziś Niezwykłe Święto - Dzień Balona. Z tej okazji podczas dzisiejszych zabaw na boisku szkolnym każdy miał okazję utworzyć z balona zwierzątko

Świetlicowy Dzień Bańki Mydlanej

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.

Podczas zajęć świetlicowych garść informacji o zwyczajach i naturze kotów oraz wykonanie prac plastycznych zwróciło naszą uwagę na często trudny koci los i uświadomił konieczność niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

Tuż po feriach zimowych uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym „Pocztówka z ferii” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu.
Jury doceniło pracę uczennicy klasy III b Mai Węgrzyn przyznając jej I miejsce oraz pracę uczennicy IIb Lilianny Szajer, która zdobyła II miejsce.
Gratulacje dla dziewczyn za sukces.:)

W okresie przedświątecznym wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez SP nr 36 w Bytomiu. Doceniono pracę uczennicy klasy 2b - Lilianny Szajer, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy! Przy okazji poznaliśmy historię powstania kartki świątecznej i sami wykonaliśmy kartki różnymi ciekawymi technikami plastycznymi.

Jesienna moda nie jest nam obca. Wystarczyło trochę bibuły, skrawki materiałów i wysuszone liście by stworzyć piękne kreacje. Pomysłów było mnóstwo, a śmiechu i zabawy jeszcze więcej. Kto wie...może mieliśmy okazję podziwiać pierwsze prace przyszłych projektantów czy projektantek znanych marek modowych :)

Po kilku tygodniach wzajemnego poznawania się, poznawania zasad panujących w szkole i w świetlicy, przyszedł czas na przystąpienie do egzaminu na ŚWIETLICZAKA. W tajemnicy przed pierwszakami starsi koledzy przygotowali występ, zagadki, zadania sportowe. Tylko zaliczenie wszystkich prób i wypicie z uśmiechem soku z cytryny pozwoliło na uznanie kandydata za prawdziwego świetliczaka. W dowód uznania każdy pierwszak dostał pamiątkowy dyplom, ołówek do pisania pierwszych literek oraz breloczek. Dziękujemy klasie 2b za piękny występ podczas naszej uroczystości.

Na dzisiejszych zajęciach (12.03.2019r.) na chwilę zmieniliśmy się w wielkich wizjonerów przyszłości i staraliśmy się zaprojektować nasze miasto czyli BYTOM odNOWA. Najpierw omówiliśmy nasze spostrzeżenia dotyczące obecnego stanu miasta –budynków, zieleni, placów zabaw, mieszkańców.

Po obejrzeniu archiwalnych zdjęć/pocztówek  przedstawiających Bytom za czasów jego świetności  uznaliśmy, że nasze miasto może „wrócić do formy”, a wszystko dzięki  REWITALIZACJI.

W lutym 2019r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali prace na międzyświetlicowy konkurs plastyczno – technicznyMaski karnawałowe” zorganizowany przez SP nr 33 w Bytomiu. Jury doceniło pracę uczennicy klasy 2b Karoliny Rogowskiej przyznając jej II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 10.01.2019 r. odbył się w świetlicy naszej szkoły KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK. W rywalizacji wzięło udział 9 uczniów z klas 1-3. Wszyscy uczestnicy mieli przygotowany podkład muzyczny. Cała impreza przebiegła w miłej i świątecznej atmosferze. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd. W wyniku głosowania jury, w skład którego wchodziło dwóch nauczycieli i jeden uczeń, przyznano następujące miejsca:

- 1 miejsca Wiktoria Odoj z kl. 2b

- 2 miejsce Amelka Pudełko z kl. 2b

- 3 miejsce Dominik Michno z kl. 1a

- wyróżnienie Liliana Szajer z kl. 1b

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Świąteczny czas

W okresie świątecznym, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd i pastorałek, wykonywaliśmy wiele ozdób. Kleiliśmy łańcuchy( najdłuższym mogą się pochwalić - Wiktoria Ociesa i Emilka Fojt z kl 2c, Lenka Łakoma i Krzysiu Sznajder z kl 1c), Tworzyliśmy choinki z różnych materiałów - szyszki, tkaniny, pianka. Z pewnością wykonane ozdoby pięknie prezentowały się w naszych domach.

W grudniu 2018r. świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 33 w Miechowicach zorganizowała konkurs plastyczno – techniczny „Stroiki bożonarodzeniowe”. W kategorii klas I-III naszą świetlicę reprezentowała Maja Węgrzyn, która zdobyła III miejsce, natomiast w kategorii klas IV-VI Natalia Wierzbicka zdobyła II miejsce. Wszystkie nagrodzone prace zostały przekazane wraz z życzeniami z okazji Świat Bożego Narodzenia do Domu Opieki „Ostoja Pokoju” w Miechowicach.

Laureatkom gratulujemy sukcesu!

Mikołajki

W tym dniu podczas zajęć poznaliśmy historię o św. Mikołaju. Korzystając z internetu, odwiedziliśmy Laponię - krainę św. Mikołaja. Napisaliśmy listy do św. Mikołaja i ozdobiliśmy je jego portretem. Liczymy na spełnienie naszych marzeń :)

Jak co roku w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny „Świetlicowa maskotka”.

Wszyscy uczestnicy wykonali piękne prace, jednak jury najwyżej oceniło i przyznało nagrody uczniom:

I miejsce Emilia Fojt kl. 2c

II miejsce Karolina Rogowska kl. 2b

III miejsce Paulina Słotoś kl. 2b

Wyróżnienia:

Małgorzata  Przybyła kl. 1c

Marta Czechowska kl. 2b

Maja Węgrzyn kl. 2b

Michał Gawron kl. 2c

Nagrodzone prace przez rok będą ozdabiały świetlicę.

Andrzejkowe zabawy

I u nas nie mogło zabraknąć zabaw związanych z tradycjami andrzejkowymi. Podczas zajęć poznaliśmy imiona naszych przyszłych wybranków, przyszły zawód. Usłyszeliśmy też kilka wierszowanych przepowiedni podczas zabaw przy muzyce.

W listopadzie 2018 roku nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr3 w Bytomiu, zorganizowali Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. ”Świętujemy Niepodległość po naszymu”. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice naszej świetlicy Olivia Krążyńska-Szczypała (2a) oraz Natalia Grabowska (2a).  Przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: mgr Teresy Wadoń oraz mgr Anny Wantuch dziewczęta wykonały piękne prace. W konkursie tym Natalia Grabowska zajęła III miejsce. Otrzymała dyplom oraz nagrodę. GRATULUJEMY!!!

Pasowanie na świetliczaka

16.11.2018r. w naszej świetlicy miała miejsce wielka uroczystość - uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona dzieci świetlicowych. Chcąc sprawdzić umiejętności i wiedzę kandydatów, starsi koledzy i koleżanki przygotowali zagadki i zestaw ćwiczeń sportowych. Uczniowie klasy 2 c zapewnili oprawę muzyczno - taneczną. Ostatnią próbą dla pierwszaków było wypicie z uśmiechem soku z cytryny. Na zakończenie uroczystości każdy pierwszak obiecał - składając swój podpis - że będzie przestrzegał zasad obowiązujących w świetlicy.

Kto powiedział, że jesień jest smutna,

Że ma kolor szarego płótna,

Że jej prawie nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział?

Ja nie!

                                                                                                                     Marek Głogowski "Pora wesoła"

Piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Na dzisiejszych zajęciach odkrywaliśmy różne oblicza jesieni. Poznaliśmy co to znaczy złota polska jesień oraz jesienna szaruga. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy, zaproponowaliśmy Pani Jesieni strój zgodny z najnowszymi trendami mody oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne.

 

Nie mogło nas zabraknąć w III edycji Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego - "Wszystkie zwierzęta małe i duże" organizowanego przez Świetlicę SP 4. Wśród prac zgłoszonych przez naszych świetliczaków uznanie znalazła praca wykonana przez Maję Węgrzyn, która zdobyła I miejsce! Super!!!

 

Bytomski Konkurs Plastyczny "Kochamy zwierzaki" - zorganizowany przez SP 36 dla przedszkoli i świetlic szkolnych. Zadaniem uczestników było przygotowanie obrazka z origami płaskiego z wizerunkiem zwierzątka. Pierwsze miejsce zdobyła Maja Węgrzyn, a drugie - Karolina Rogowska - uczennice klasy 2 b. Gratulujemy !

Script logo