„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI” - innowacja pedagogiczna w 1b

INNOWACJA PEDAGOGICZNA w klasie I b „CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”

międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2023/2024

edycja V

„NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI”

W obecnych czasach zauważa się problem z budowaniem relacji międzyludzkich i poszanowaniem dobra drugiego człowieka oraz innych istot.

Często to właśnie bohaterowie lektur szkolnych pokazują dobre przykłady i stają się dla dzieci autorytetem. Aby uczyć moich podopiecznych poszanowania drugiego człowieka oraz innych istot, sięgam po różne sposoby. W bieżącym roku szkolnym jest to między innymi projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo, którego głównym założeniem jest zachęcenie dzieci do wykazywania postaw dobroczynności.

Tegoroczna edycja projektu została zatytułowana „Na tropach DOBROCZYNNOŚCI”. Oprócz kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie TRZECH PROJEKTÓW DOBROCZYNNYCH:

- dla innych osób

- dla zwierząt,

- dla roślin,

Praca z książką stanie się przyczynkiem do realizacji wielu kreatywnych zadań i akcji.

Joanna Kowalska

KLASOWA GALERIA ZDJĘĆ

Klasa I b Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu zrealizowała zadania projektowe z II modułu  „Bądź dobry dla zwierząt”.

Pracowaliśmy w oparciu o lekturę Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Data dodania: 2024-02-28 09:53:07
Data edycji: 2024-02-28 09:53:22