JEDEN Z DZIESIĘCIU

Dnia 27 lutego odbył się szkolny konkurs JEDEN Z DZIESIĘCIU. Przystąpiło do niego dziesięcioro dzieci z klas drugich i trzecich. Konkurs rozpoczął się od losowania miejsc. Uczestnicy kolejno odpowiadali na trzy pytania. Gdy zaliczyli poprawną odpowiedź na dwa z nich przechodzili do kolejnej rundy. Następnie rozpoczął się etap wskazywania odpowiadającego. Walka była zacięta, bo nikt nie chciał oddać żadnej z dostępnych szans. Wachlarz pytań był bardzo szeroki. Najlepsi z najlepszych odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy współczesnej, historii, przyrody, geografii i polskiego. Pytania związane były również z bajkami i przysłowiami. To była najdłuższa tura konkursu. Do kolejnej rundy przystąpiło już tylko trzech graczy. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, jednak najlepszym zawodnikiem i zwycięzcą okazała się Sylwia z klasy 3b, drugie miejsce zajął Igor z klasy 2a, a trzecie uczeń klasy 3c – Daniel. Warto nadmienić, że zabawa toczyła się dalej. Laureatka pierwszego miejsca wykorzystując wszystkie swoje szanse odpowiedziała dodatkowo, poza konkursem, na kolejnych dwadzieścia dziewięć pytań. Uczestnicy konkursu świetnie się bawili. Każdy wyszedł z drobną nagrodą pocieszenia, a laureaci z dyplomami i upominkami. Dodatkowym wyróżnieniem były ogromne brawa zgromadzonej  publiczności.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZABAWY GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ!

Data dodania: 2024-02-28 14:25:55
Data edycji: 2024-02-28 14:27:07