Otwarta firma - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Poznajemy zawody w miejscu pracy

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbywa się w terminie 13 -19.11.2023 roku, na zaproszenie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, uczniowie klas 2a i 3b udali się do pobliskiego, osiedlowego sklepu AGD. W ten sposób wzięli udział  w XVI edycji programu Otwarta Firma. Przygotowania uczniów do świadomego planowania własnej kariery edukacyjnej i zawodowej podjęła się pani Anna Kowolik – właścicielka sklepu, która nie tylko zdradziła dzieciom tajniki pracy w sklepie, ale przybliżyła również procedury, które są nierozerwalnie związane z zakładaniem własnej firmy. Ponadto, przedstawiła predyspozycje osobowe związane z wykonywaną pracą, ukazała indywidualną ścieżkę zawodową, a także wyjaśniła wiele terminów związanych z prowadzeniem własnej działalności. Nie zabrakło również informacji związanych z osobami pośrednio związanymi z prowadzeniem handlu – producentami, dostawcami, księgowymi. Na zakończenie spotkania pani Ania umożliwiła dzieciom, przy osobistym wsparciu, obsługę klientów. To była dobra lekcja planowania własnej kariery zawodowej.

KLASOWA GALERIA ZDJĘĆ

Data dodania: 2023-11-15 13:28:30