Pasowanie na czytelnika.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Kiedy najmłodsi uczniowie poznali już prawie wszystkie litery, mogą rozpocząć interesująca przygodę z książką.
W tym roku szkolnym 13 lutego Panie bibliotekarki  gościły w  bibliotece uczniów klas 1a i 1b.
W pierwszej części uroczystości uczniowie otrzymali informacje na temat zasad wypożyczania książek oraz zachowania się w bibliotece.  Dowiedzieli się jakie są rodzaje książek, poznali pojęcia takie jak: autor, ilustrator, tytuł.
Pierwszoklasiści wysłuchali  z uwagą fragmentu książki przeczytanej przez Pana Dyrektora. Następnie każdy z uczniów został pasowany książką przez panią bibliotekarkę i otrzymał pamiątkowy  dyplom i medal z logo szkolnej biblioteki. Wszyscy uczniowie złożyli uroczystą przysięgę.
Nowo przyjęci czytelnicy mogli wybrać i samodzielnie wypożyczyć książkę, co dostarczyło im dużo radości. :)
Zachęcamy wszystkich pierwszaków, ich rodziców, a także wszystkich uczniów naszej szkoły do regularnego czytania, ponieważ płyną z tego same korzyści!
Data dodania: 2024-02-14 10:16:26
Data edycji: 2024-02-14 10:16:57