Światowy Dzień Origami

24 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Origami.

Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Główną zasadą origami jest zaginanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich kierunkach - powstałe w ten sposób płaszczyzny są tylko nakładane na siebie symetrycznie.

Origami to przede wszystkim wspaniała zabawa, ale uczy również cierpliwości , precyzji oraz logicznego myślenia. Pamiętajmy, origami nie potrzebuje specjalnych narzędzi, wystarczy tylko odrobinę chęci oraz kartka papieru.

Uczniowie klasy 5a i 7b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Bytomiu z book foldingu. Jest to technika składania książek z elementami origami.

Data dodania: 2023-10-27 14:13:39
Data edycji: 2023-10-27 14:14:14