Wielka Liga Czytelników.

Dziękujemy serdecznie Uczennicom naszej szkoły za udział w etapie szkolnym i teście półfinałowym VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga czytelników.
Pierwszy etap konkursu miał za zadanie promowanie czytelnictwa w rodzinach, bo jak wiemy czytanie książek  jest niezwykle ważne, wpływa na rozwój intelektualny, emocjonalny oraz rozwija wyobraźnię dzieci. Czas spędzony przez rodzica z  dzieckiem na czytaniu sprzyja budowaniu relacji i jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Jest to szczególnie ważne obecnie,  kiedy możemy zaobserwować jak wiele osób jest uzależnionych od wirtualnego świata.
Drugi etap to test półfinałowy, który był etapem kwalifikacyjnym do finału ogólnopolskiego. Pytania testu były bardzo szczegółowe i wymagały bardzo dobrej zdolności zapamiętywania. Niestety w naszej szkole żadnej z uczestniczek konkursu nie udało się zdobyć wymaganej  80% punktacji. Mamy jednak nadzieję, że przygoda z książką dopiero zacznie się na dobre, a w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w następnej edycji konkursu.

Nasze uczestniczki otrzymały dyplomy i tytuły:

Julia Szwarc z kl. 3 a - Mistrza Szkoły
Emilia Kostrzewa  z kl. 2 a - Wicemistrza Szkoły