Wizyta Przedszkolaków

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach  17 i 18 stycznia naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 9 i 40. Celem wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkoły oraz pracą uczniów na lekcjach. Po szkole oprowadziła naszych młodych gości Pani wicedyrektor – Iwona Tarnowska. Dzieci odwiedziły między innymi stołówkę, świetlicę, salę gimnastyczną i muzyczną, bibliotekę oraz pracownię komputerową. Tam powitał ich Pan dyrektor – Paweł Borecki. Ciekawostką dla odwiedzających ostatnią z sal lekcyjnych była DRUKARKA 3D, bo można było zobaczyć jak powstaje zabawka – piesek oraz robot edukacyjny mBot, którego zaprogramowali uczniowie jednej ze starszych klas. Wszyscy z dużym zaciekawieniem obserwowali, jak na lekcjach pracują starsi koledzy. Po krótkim spacerze przedszkolaki uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanych lekcjach. Uczyły się programowania, brały również udział w zajęciach rytmicznych. Zaskoczeniem dla wszystkich miłych gości była pięknie przeczytana bajka o muzyce, którą zaprezentowała dla nich jedna z uczennic klasy trzeciej. Na zakończenie wizyty na dzieci czekał słodki poczęstunek. Zajęcia w szkole pozwoliły przedszkolakom kreatywnie spędzić czas i poznać placówkę w której, być może, w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę.

Data dodania: 2024-01-24 14:23:00
Data edycji: 2024-01-24 14:24:05