Wycieczka do „Stefanówki” – 22 września

W piątek uczestniczyliśmy w warsztatach florystycznych zorganizowanych w Zagrodzie Edukacyjnej „Stefanówka”. Podczas wycieczki dofinansowanej z Urzędu Marszałkowskiego czekało na nas wiele atrakcji. Zaraz po wyjściu z autokaru zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej prezentacji. Potem był czas na inne niespodzianki. Podzieleni na grupy odwiedziliśmy i karmiliśmy zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo agroturystyczne. Oglądaliśmy również przedmioty codziennego użytku, które służyły ludziom w dawnych czasach. Najciekawszą częścią zwiedzania Stefanówki było dojenie krowy. Nie była żywa, ale i tak poczuliśmy się jak prawdziwi farmerzy. Zadanie nie było łatwe. Jednym poszło lepiej, innym krówka niechętnie oddała swoje „mleczko”. Po trudach pracy czekała na nas kolejna przyjemność – poczęstunek przygotowany dla nas przez gospodarzy. Słodkim bułeczkom i babeczkom trudno było się oprzeć. Palce lizać! Najedzeni i w dobrych humorach udaliśmy się na przejażdżkę na koniku oraz główną część wycieczki - warsztaty. Stworzyliśmy piękne prace z mchu, liści dębu i innych darów przyrody. W ten sposób zrealizowaliśmy kolejne zadanie innowacji „Klasa w terenie”. Na zakończenie obejrzeliśmy hodowlę dyni. Przed powrotem do domu czekała na nas jeszcze biesiada na świeżym powietrzu z kiełbaską z grilla oraz ciepłą herbatką. Podczas naszej wyprawy towarzyszyli nam niektórzy uczniowie z klasy 2a i 4b. Mimo różnicy wieku świetnie się ze sobą dogadywaliśmy. Być może wspólny wypad zaowocuje nowymi przyjaźniami? Dziękujemy za wspólne spędzenie tak cudownych chwil. Dziękujemy również Pani Sandrze, która w naszej szkole pełni rolę psychologa za zgłoszenie nas do tak interesującej inicjatywy.

Uczniowie klasy 3a i 3b

Cała fotorelacja z wycieczki>>>TU<<<