BIBLIOTEKA SZKOLNA » Konkursy

KONKURS ---- KONKURS ---- KONKURS

Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF przystąpiła do III Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Podczas ferii chętni uczniowie muszą przeczytać poniższą listę lektur:

1. „Tajemniczy ogród”

2. „Pan Samochodzik i Templariusze”

3. „Opowieści z Narnii. Podróż wędrowca do świtu”

4. „Opowieści z Narnii. Srebrne krzesło”

5. „Tomek w krainie kangurów”

6. „Akademia Pana Kleksa”

7. „Kłamczucha”

8. „Kwiat Kalafiora”

9. Mikołajek”

10. „Pinokio”

Po feriach, przez kolejne dni, uczniowie zgłaszają się do pań Justyny Serafin i Klaudii Działach aby odebrać testy do wypełnienia w bibliotece szkolnej lub w domu. W wypełnianiu testów dozwolona jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami. Rodzice nie powinni wypełniać testu, a jedynie wspierać dzieci podczas rozwiązywania. Uczniowie na podstawie rozwiązanych testów będą otrzymywać sprawności.

Uczniowie, którzy zdobędą 10 sprawności, czyli rozwiążą 10 testów i otrzymają z nich min. 80 punktów, przechodzą do II etapu konkursu.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Konkurs czytelniczy „W naszej szkole są książkowe mole”

ZADANIE PIERWSZE

Z jakiej książki pochodzi ten cytat:

"Dom (...) był tak stary i tak słynny, że z całej Anglii przyjeżdżali tu różni ludzie, aby poprosić o zgodę na jego zwiedzanie. Był to jeden z tych starych domów, które wymieniane są w przewodnikach, a nawet w książkach historycznych; nie było w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę to, co o nim opowiadano".