ROK SZKOLNY 2011/2012

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY - GALERIA » ROK SZKOLNY 2011/2012

 

wrzesień 2011

2 września 2011r w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu Szkoła Odkrywców Talentów. Certyfikat z rąk pani wiceminister edukacji Krystyny Szumilas odebrała pani dyrektor mgr Aneta Latacz. Uroczystość uświetniły występy utalentowanych uczniów bytomskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Maziarka, która wykonała piosenkę pt. "Dłoń" ( z repertuaru Natalii Kukulskiej).

 

Sprzątanie Świata 2011 - Historia akcji Sprzątania Świata sięga roku 1989, a inicjatywa pochodzi z Australii. Pomysł organizacji takiego przedsięwzięcia w naszym kraju został wdrożony dzięki ogromnemu zaangażowaniu Miry Stanisławskiej-Meysztowicz – założycielki Fundacji Nasza Ziemia. W Polsce "sprzątamy świat" od 1994 roku. Akcji w tym roku towarzyszyło hasło: "Lasy to życie – chrońmy je!" i nawiązywało do trwającego Międzynarodowego Roku Lasów, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44 w Bytomiu od początku istnienia akcji w Polsce aktywnie brali w niej udział. Co roku w trzecim tygodniu września zbieramy śmieci, które pozostawili po sobie nieodpowiedzialni ludzie. W tym roku, zgodnie z sugestiami organizatorów bytomskiego sprzątania Ziemi, zatroszczyliśmy się o porządek w Parku Fazaniec. Zaopatrzeni w rękawice i worki oraz odpowiednio ubrani wyruszyliśmy …

 

październik 2011

W październiku 2011 roku 20 uczniów z klas szóstych pod opieką nauczyciela przyrody pani Krystyny Matejczyk uczestniczyło w Warsztatach Ekologicznych w Rycerce Kolonii. Dodatkową opiekę sprawował jeden z rodziców uczniów - pan Mariusz Stańczak. Celem warsztatów przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rajczy Nickulinie było pokazanie piękna beskidzkich lasów, nauka obserwacji leśnej przyrody, rozpoznawanie gatunków spotkanych w czasie górskich wędrówek oraz dostrzeganie negatywnych skutków działalności człowieka. Nasze warsztaty dofinansowane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki temu całkowity koszt trzydniowego wyjazdu wyniósł tylko 105 złotych. W tej cenie zawarły się noclegi, pełne wyżywienie, transport, opieka przewodnika górskiego oraz nauczycieli prowadzących warsztaty. W pierwszym dniu odbyły się zajęcia terenowe w lesie położonym na terenie Rycerki Kolonii. Poznaliśmy tam różnorodność gatunkową beskidzkich lasów. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły korytarze utworzone przez korniki żerujące na modrzewiach. Mieliśmy też okazję zobaczyć wiele gatunków porostów, o których wcześniej uczyliśmy się na lekcjach przyrody. Drugiego dnia pod opieką przewodnika górskiego, który zapoznał nas z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wycieczek górskich, powędrowaliśmy do schroniska na Przegibku (wysokość szczytu: 685 m n.p.m. w paśmie Hrobaczej Łąki). Pan przewodnik bardzo interesująco opowiadał o faunie i florze tego terenu, zachęcając nas do poznawania przyrody różnymi zmysłami (oglądaliśmy, dotykaliśmy, sprawdzaliśmy zapach, a czasem smak). Zachwycaliśmy się wspaniałymi widokami, ale największe wrażenie wywarł na nas pobyt na granicy polsko – słowackiej i roztaczająca się z tego miejsca panorama Beskidów. Na Przegibku czekał na nas obiad. Był też czas na dłuższy odpoczynek. Wieczór spędziliśmy przy ognisku. W trzecim dniu z powodu deszczu zajęcia odbywały się w schronisku. Pani prowadząca warsztaty przyniosła ze sobą wiele okazów przyrodniczych, które urozmaiciły zajęcia. Po obiedzie nadszedł niestety czas na powrót. 

 

06.10.2011 w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie odbył się VIII Piknik Malarski „Sielskie Klimaty 2011”. W pikniku uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły z klas IV, V i VI. Tematem twórczych działań był: pejzaż, architektura i wnętrza obiektów architektonicznych.


grudzień 2011

Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki z klasy 2b z towarzyszeniem uczniów  z klasy 3b

 

13.12. 2011 roku odbył się szkolny koncert kolęd. We wspólnym kolędowaniu udział wzięli: zespół wokalny, zespół instrumentalny, uczniowie klasy 4b i uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej. Koncert przygotowała pani Janina Bańczyk.

 

styczeń 2012

19 stycznia 2012 zespół muzyczny naszej szkoły koncertował w Gimnazjum nr 7 w Bytomiu. Uczniowie zaprezentowali polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu wokalno - instrumentalnym.

 

luty 2012

W nocy z 27 na 28.02.2012r. uczniowie wraz z opiekunami spędzili noc w szkole. Noc odbyła się pod hasłem "Noc wiedzy o UNICEF". Uczestnicy przebrali się za dzieci z różnych stron świata, brali udział w zabawie terenowej. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody. Następnie wszyscy zjedli pizzę i oglądali filmy. Czy zabawa była udana? Zobaczcie sami...

 

marzec 2012

Dni Otwarte 

 

 

21 marca 2012 roku w pierwszy dzień wiosny w Agorze Bytom został zorganizowany "Dzień Odkrywania Talentów". Zespół muzyczny naszej szkoły przygotował z tej okazji program artystyczny, którego motywem przewodnim była wiosna. W programie znalazły się m.in. "Cztery pory roku – Wiosna" A. Vivaldiego, piosenka z repertuaru Skaldów "Wszystko kwitnie wkoło" (Wiosna) i "Słoneczny rock". Występ zespołu muzycznego przygotowała pani Janina Bańczyk.

 

4 kwietnia 2012

uroczysta akademia z okazji  Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Na uroczystość zaproszono higienistkę szkolną oraz całą społeczność uczniowską. W programie akademii, przygotowanej przez uczniów klasy II a i II b, znalazły się tańce, piosenki, gra na skrzypcach, recytacja i tradycyjne życzenia. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia.

 

27 kwietnia 2012

Uczniowie klasy 2b aktywnie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. W spotkaniu uczestniczyły 3 pokolenia: dzieci, przedstawiciele rodziców oraz dziadkowie. Głównym celem zorganizowanych zajęć było dzielenie się wiedzą, uczenie się od siebie nawzajem oraz zachęcenie do wspólnego spędzania czasu z innymi pokoleniami. Podczas półtoragodzinnej wizyty gości najmłodsze pokolenie poznało wspomnienia z dzieciństwa dotyczące edukacji, sposobów spędzania wolnego czasu, zainteresowań, pasji oraz obchodów świąt, w tym państwowych. Miało również okazję do obejrzenia wielu cennych pamiątek i zdjęć. Dzieci zaprosiły nieco starszych przedstawicieli pokoleń do wspólnej piosenki połączonej z ruchem, a także wspólnego wykonania biało – czerwonych kotylionów – symbolu naszych barw narodowych – na zbliżające się uroczystości państwowe. Wspólna lekcja dała wszystkim wiele radości, a najmłodszym pozwoliła poznać historię i realia życia seniorów. Nauczyła też szacunku dla innych pokoleń oraz uświadomiła pojęcie czasu.

 

maj 2012

W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotyczący obchodów Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali biało – czerwone kotyliony. Przystrojeni w barwy narodowe stanęli do wspólnego zdjęcia, by w ten sposób rozpocząć radosne świętowanie tych ważnych dla wszystkich Polaków dni.

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią panią Ewą Koczar przygotowali przedstawienie dla swoich mam. Tradycyjne wiersze, piosenki, humorystyczne scenki i laurki oraz wspólna degustacja słodkości sprawiła wszystkim wiele radości. 

 

"Żywa lekcja przyrody - Gady" - 30 maja 2012 r. gościliśmy w naszej szkole hodowcę gadów pana Andrzeja Pająka, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o życiu i zwyczajach tych zwierząt. Jak co roku lekcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów.

 

15 maja odbył się już po raz IX szkolny konkurs pod hasłem „ Poszukiwacze talentów”. Jury w składzie mgr Janina Bańczyk, mgr Sonia Żychlińska i Eliza Krysik (ubiegłoroczna laureatka konkursu) wyłoniło zwycięzców: I miejsce – Patryk Werajtis, II miejsce – Weronika Zychowicz, III miejsce – Joanna Szouder i Aleksandra Marcinkowska. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Grupa uczniów z klasy 4b pod kierunkiem pani Janiny Bańczyk stworzyła grę planszową "ODKRYWAMY BYTOM" – BYTOM W ZASIĘGU OKA - Patryk Werajtis, Victoria Pelka, Izabela Piotrowska, Agata Safader, Aleksandra Białas, Emilia Hrncirik, Martyna Lusa, Paulina Detzner, Sandra Ptak. 

 

czerwiec 2012

1 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 44 odbył się Szkolny Festiwal Nauki kończący tegoroczne działania prowadzone w ramach  programu objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła z klasą 2.0". Celem programu było wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji i rozwijanie ciekawych i zarazem atrakcyjnych dla uczniów sposobów nauczania, przede wszystkim metody projektu edukacyjnego. Program pomaga bowiem rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł, i wykorzystywania wiedzy w praktyce. W czasie Szkolnego Festiwalu Nauki, który odbywał się pod hasłem „Z herbatą przez pokolenia” zaprezentowane zostały przygotowane w ramach projektu prezentacje multimedialne, film nagrany przez uczniów oraz liczne wystawy, między innymi wystawa modeli torebek herbacianych wykonanych w odpowiedniej skali, samowarów, puszek na herbaty i wiele innych.  

 

 

Wielką popularnością cieszyła się "mała herbaciarnia", w której odbywała się degustacja różnych gatunków  herbat. Przeprowadzono też konkurs plastyczny dla uczniów klas I –III "Rodzinny podwieczorek przy herbatce" (dla uczniów klas I –III) oraz konkurs wiedzy temat herbaty (dla uczniów klas IV – V). Zwycięzcy nagrodzeni zostali herbatami. 

 

Na terenie naszej szkoły zorganizowana została akcja "Wszyscy jesteśmy przygotowani na EURO 2012". Impreza połączona była z projektem Szkoła bez Przemocy – Kibicujemy Fair Play. Uczniowie z klas młodszych zaprezentowali ciekawe stroje i rekwizyty prawdziwego kibica drużyny narodowej. Klasy, których największa ilość uczniów przebrała się, zostały wyróżnione. Nagrodami były, w zależności od zajętego miejsca, dni  bez zadań domowych. Spośród ośmiu zespołów edukacji wczesnoszkolnej pierwsze miejsce zdobyły klasy Ic i IIb. W tym dniu część zespołów klasowych opracowywała kodeks dobrego kibica. Inicjatorkami zabaw były panie Ewa Koczar oraz Klaudia Działach-Ledwig.


Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Gwiazdeczki

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Dni Otwarte 2012

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Akademia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Noc Czarów

Noc Czarów

Noc Czarów

Noc Czarów

Odkrywanie Talentów 2012

Odkrywanie Talentów 2012

Odkrywanie Talentów 2012

Odkrywanie Talentów 2012

Odkrywanie Talentów 2012

Odkrywanie Talentów 2012

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Noc wiedzy o UNICEF

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Dzień Flagi

Dzień Flagi

Dzień Flagi

Dzień Flagi

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Dzień Mamy w klasie 2b

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Żywa lekcja przyrody - gady

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Kibicujemy Fair Play

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny