ROK SZKOLNY 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY » ROK SZKOLNY 2013/2014

Jakub Szmit z klasy Va zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wiosenny kapelusz dla Świetlika". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 10 maja 2014 roku w Projekcie CERTYFIKAT PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO, organizowanym przez Matematyczne ZOO dla matematycznych kół zainteresowań, grupa uczniów z klasy 1b została uhonorowana CERTYFIKATEM PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO.

XIX KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ. W tym roku szkolno-katechetycznym pochylaliśmy się nad lekturą Ewangelii według Świętego Mateusza. W etapie rejonowym w Bytomiu Patryk Werajtis, uczeń klasy szóstej, zdobył drugie miejsce i uczestniczył w etapie diecezjalnym w Gliwicach. Gratulujemy!

Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Chronię środowisko – nie marnuję wody" zorganizowanym przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp.z o.o. Zadaniem uczniów klas IV – VI szkół podstawowych było napisanie bajki, która zachęcała do oszczędzania wody. I miejsce w tym konkursie zdobył Michał Gawron z klasy Vb i w nagrodę otrzymał tablet oraz drobne upominki III miescezdobył Daniel Wnęk z klasy VIa – nagroda MP4 oraz upominki. Uczniów przygotowała p. Krystyna Matejczyk

W kwietniu odbył się Rejonowy Konkurs Ekologiczny "Staw i jezioro, jako przykład ekosystemów wodnych".

Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły:

Barbara Jaworska przygotowywana przez p. Tomasza Tyczkę

Aleksandra Piotrowska przygotowywana przez p. Krystynę Matejczyk

07 kwietnia 2014 roku, uczniowie naszej szkoły: Agata Borowiec, Karolina Kołodziej oraz Patryk Werajtis brali udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "The King of English Language" dla uczniów klas szóstych, zorganizowanym przez Gimnazjum 7. Bardzo miło nam poinformować, iż Patryk Werajtis, uczeń klasy VIb, został laureatem tego prestiżowego konkursu zajmując III miejsce. Osiągnięcie to zbliżyło Patryka znacznie do zakwalifikowania się do klasy z rozszerzonym językiem angielskim w nowym roku szkolnym, w Gim 7. GRATULACJE!

Nasi uczniowie: Marta Gomuła i Patryk Werajtis wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Biblioteka i książka w obiektywie". Konkurs, zorganizowany z okazji Roku Czytelnictwa pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Technikum nr 4 w Bytomiu, miał na celu przedstawienie biblioteki jako instytucji promującej czytelnictwo oraz książki jako pasji. Patryk – uczeń klasy VIb, za wykonanie pracy plastycznej, zdobył 2 miejsce, a Marta – uczennica klasy Ib, również za pracę plastyczną, została wyróżniona.

Gratulujemy!

W dniu 21 marca 2014, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Barbara Jaworska, Vanessa Matyja, Paulina Wlaźlak, Katarzyna Boraczewska, Karolina Kołodziej, Jakub Szmit, Szymon Hadrys, Mateusz Woźniak, Wiktor Gomułka oraz Patryk Werajtis, brała udział w miejskim konkursie z języka angielskiego, pt.: "Sport is my hobby", zorganizowanym w ZSO nr 3. Wielką radość sprawił nam fakt, iż Wiktor Gomułka zajął II miejsce w tej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

17 grudnia w Biurze Promocji Bytomia zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, „O CZYM MARZY PIES?”.

Konkurs został zorganizowany w związku ze wspólnym przedsięwzięciem Referatu Przyrody UM w Bytomiu, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu oraz Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami UM w Bytomiu

W kategorii dzieci starszych – klasy IV – VI drugie miejsce zdobyła Victoria Pelka  z klasy VIb a wyróżnienie otrzymała Natalia Piechaczek z klasy Vb.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W VIII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "ŚPIEWAJMY JEZUSOWI" w kategorii klas IV – VI wyróżnienie zdobył zespół muzyczny w składzie:

1. Aleksandra Białas – klasa 6b

2. Agata Safader- klasa 6b

3. Paulina Wlaźlak – klasa 5a

4. Agnieszka Urbańczyk – klasa 4b

5. Patryk Werajtis - klasa 6b

6. Jakub Krzysztof – klasa 4b

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Z wielką przyjemnością informujemy, że grupa wokalna w składzie: Maja Deka, Oliwia Jagiellicz, Nicola Nowakowska, Nancy Wackowska, Dominik Kościelecki i Kacper Uliczka - uczniowie klas: 1b i 1c - zajęła 1 miejsce prezentując swoje umiejętności podczas VIII Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "ŚPIEWAJMY JEZUSOWI". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły: Julia Wojciechowska, Izabela Piotrowska oraz Patryk Werajtis zostali laureatami X Pikniku Malarskiego Sielskie Klimaty 2013. Wydarzenie odbywało się pod patronatem profesora Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz Metropolii Silesia.

Patryk Werajtis z klasy VIb został laureatem w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim pod hasłem: "ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ". Wiersz, który napisał został opublikowany w X tomie Antologii Poezji Dziecięcej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

9 pażdziernika 2013

Mistrzostwa Bytomia Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych - 4 miejsce.

4 pażdziernika 2013

I Memoriał Wacława Kuchara w SP54 w Bytomiu - 2 miejsce (trójbój lekkoatletyczny oraz piłka nożna).