ROK SZKOLNY 2015/2016

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY - GALERIA » ROK SZKOLNY 2015/2016

Klasy pierwsze w BCK

21 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę tramwajem do BCK. W Bytomskim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „To nie żarty, czyli ostrożność nie zawodzi”. Występowali aktorzy „Bąbel” i „Pompon”. Organizatorami był Urząd Miejski w Bytomiu oraz miejscowa Policja. Założeniem przedstawienia było przekazanie w sposób wesoły zasad i reguł zachowania w wakacje aby dzieci spędziły je miło i bezpiecznie. Przed spektaklem funkcjonariusze bytomskiej Policji oraz Straży Miejskiej przypomnieli uczniom zasady których powinny przestrzegać podczas zbliżających się wakacji. W trakcie przedstawienie dzieci wspólnie z aktorami wzięły udział w przygotowanym eksperymencie dydaktycznym o niewidocznym sposobie znakowania rowerów. Bawiliśmy się znakomicie a przy tym przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa.KRASIEJÓW

17 czerwca uczniowie klas pierwszych odwiedzili Krasiejów. Wycieczka zorganizowana została przez wychowawców klasy a i c, Panią Danutę Domiczek oraz Klaudię Magdziorz. Uczestnicy spacerowali po parku z przewodnikiem. Pierwszym punktem programu po podróży były zabawy i szaleństwo na dużym placu zabaw po czym udaliśmy się do Parku Rozrywki gdzie korzystaliśmy z dostępnych karuzel. Ale była zabawa! =). Po szaleństwach był czas na edukację, mianowicie na przejażdżkę kolejką w Tunelu Czasu. Tunel Czasu to niesamowicie magiczne miejsce. Na pokładzie kapsuły czasu przemierzyliśmy 300-metrowy tunel i udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenieśliśmy się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Ostatnim etapem przejażdżki przez Tunel Czasu była Opolszczyzna z epoki triasu i Pawilon Paleontologiczny. Przeszliśmy też Ścieżkę Edukacyjną, wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Pani przewodnik przekazała nam wiele ciekawostek na temat tych zwierząt. Po długim spacerze przyszedł czas na posiłek. Korzystaliśmy z tamtejszych obiektów gastronomicznych i nabraliśmy siły na dalsze wędrówki. Kolejnym etapem wycieczki  było Prehistoryczne Oceanarium. Dzięki okularom 3D mogliśmy zobaczyć z bliska jak wygląda podwodne życie. Prehistoryczne Oceanarium to miejsce, które zachwyca. Sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur – to tylko niektóre z okazów, które zobaczyliśmy w oceanarium. To było przeżycie! Ostatnim etapem wycieczki było zakupienie pamiątek. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni ale bardzo zadowoleni! =)

 

 


Kraków - klasy 2a i 2b

W dniu 15.06.16 r. klasy 2a i 2b razem w wychowawcami p. M. Szymik- Jaremko i p. J. Kowalską odwiedziły dawną stolicę Polski - KRAKÓW. Wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy Smoczą Jamę oraz zwiedziliśmy katedrę Wawelską. Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwialiśmy Sukiennice, Ratusz, pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza, ołtarz Wita Stwosza, a także mieliśmy okazję usłyszeć na żywo hejnał grany z wieży Kościoła Mariackiego. Następnie zakupiliśmy pamiątki i odwiedziliśmy Mc Donalda. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta. W Krakowie mieliśmy możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma legendami i zabytkami krakowskimi. Widzieliśmy pomnik psa Dżoka oraz staliśmy pod Oknem Papieskim. Krakowskimi Plantami wróciliśmy nad brzeg Wisły, gdzie zrobiliśmy sobie na tle Wawelu pamiątkowe zdjęcia. Wycieczce towarzyszyła przepiękna pogoda i dobre humory. Troszeczkę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Wycieczka do Krakowa na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 


Za nami kolejny udany PIKNIK SZKOLNY.

10 czerwca, w piątek, odbył się w naszej szkole, realizowany pod hasłem „Hip, hip, hurra. Radośni ty i ja”, piknik. Impreza pod patronatem prezydenta Bytomia Pana Damiana Bartyli, zorganizowana została przez naszą szkołę oraz Ligę Kobiet Nieobojętnych, partnerem zaś było Niepubliczne Przedszkole „MIRIADA”.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonała dyrektor SP 44 – Pani Bronisława Miarczyńska.

Frekwencja przerosła nasze oczekiwania -  przybyły tłumy.

Wśród znakomitych gości pojawili się -  wiceprezydent Bytomia Pani Aneta Latacz,

radni Bytomia: Pani Joanna Stępień oraz Pan Piotr Bula, dyrektorzy okolicznych szkół i przedszkoli, dyrektor Klubu „Relaks”. Ważnymi uczestnikami pikniku byli oczywiście uczniowie naszej placówki oraz ich rodziny i przyjaciele.

Atrakcji nie brakowało i wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Były wśród nich:  przeżywająca oblężenie loteria fantowa z niesamowitymi nagrodami, kiermasz wytworów dziecięcych, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, kucyki, łucznictwo. Małe i większe dziewczynki mogły skorzystać z usług „Salonu fryzur” oraz  wykonać manicure.

Z balonów powstawały niesamowite zwierzaki. Dzięki spotkaniu z Bractwem Rycerskim. Uczestnicy festynu mogli przenieść się w inną epokę. Uczennice ZSTiO prezentowały nowinki i wynalazki techniczne.

Najmłodsi chętnie uczestniczyli również w „Quizie bajkowym”, Grze terenowej” oraz Karaoke, nieco starsi w rozgrywkach sportowych (piłce nożnej i koszykówce) oraz brydżu. Była również okazja do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz do nieodpłatnego badania słuchu.

Czas umilali nam artyści: Górnicza Orkiestra Dęta,  soliści i tancerze naszej szkoły, absolwenci oraz wychowankowie MDK nr 2 w Bytomiu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia poświęcone nauce ZUMBY.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na niesamowity pokaz karate.

Organizatorzy zadbali nie tylko o dobrą zabawę, ale także o duży wybór smacznych dań i napojów, które można było spożyć w miłym towarzystwie.

Dopisała nam piękna pogoda i świetne humory!!!

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w przygotowaniu pikniku.

Są to między innymi:

Dyrektor ZSTiO P. Artur Lubos

Dyrektor O S i R  w Bytomiu P. Adam Stromidło

Komendant Miejski Policji w Bytomiu mł. insp. Karol Fajer

Komendant Miejskiego Straży Pożarnej  w Bytomiu P. Zenon Królik

Komendant Straży Miejskiej w Bytomiu  Pan Zbigniew Walasek

Dyrektor WNZOP „Promed”- Pani Mariola Wiatr

Dyrektor  Niepublicznego Przedszkola „Miriada”-  Pani Ewa Kuśmierska

Dyrektor MDK nr 2 w Bytomiu Pani Joanna Prus-Kaczkowska

oraz Pani Anna Akram z MDK 2

Zespoły MDK2: zespół taneczny, soliści: Anna Dzwonkowska, Kuba Jaroń

Pani Joanna Oleszkiewicz oraz firma GEERS – oddział Bytom

Górnicza Orkiestra Dęta Bytom

Pani Sylwia Knyć

Pani Paula Ziółkowskia oraz firma Pin Up

Pizzeria „Paula”

Sklep „Modex”,

Pani Mirela Broda- zakład fryzjerski

Pani Grażyna Kała - zakład fryzjerski

Pani Danuta Gawron - zakład fryzjerski

Pani Monika Hoffmann - gabinet kosmetyczny

Pani Magdalena Kucharczyk - zakład fotograficzny

Właściciele kwiaciarni „Storczyk”

Stowarzyszenie na rzecz zabytków fortyfikacji „PRO FORTALICIUM”

BRACTWO RYCERSKIE

„Bank Zachodni”

„SKOK”

Drużyna łuczników – z Panem Pawłem Plawgo

Pani Aleksandra Jankiewicz - Studio Tańca i Ruchu „Copa Cabana”

Rodzice naszych uczniów, którzy wspierali i pomagali podczas organizacji pikniku, w szczególności:

Państwo Justyna i Wojciech Mroziccy

oraz Państwo Aneta i Michał Brzózka.

 

Nie sposób wymienić wszystkich…

DZIĘKUJEMY !!!WYCIECZKA KASY 3 C

Wczoraj, 07.06.2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę klasową do ZESPOŁU PRZYRODNICZO-KRAJOBRAZOWEGO „ŻABIE DOŁY”. Widzieliśmy tam stawy, w których było wiele zwierząt wodnych tj.: łabędzie, kaczki, perkozy, żaby, żmije i.in..
Po przejściu ok. 4 km odpoczywaliśmy na kocykach i podziwialiśmy przyrodę. Później wybraliśmy się do „Doliny Górnika”. Była tam restauracja „Bartek”, siłownia na wolnym powietrzu oraz plac zabaw, obok którego znajdował się staw, a na nim śliczne grzybienie wodne. Było pięknie, ciekawie i zabawnie. Wyszaleliśmy się, zdobyliśmy nowe doświadczenia oraz wiadomości. Najgorszy był powrót ok. 5 km pieszej wędrówki w stronę przystanku. Ten czas umilał nam wspólny śpiew. Wycieczka bardzo nam się podobała! Wszyscy wrócili cali i zdrowi do szkoły. Było fajnie!!!

Tekst zredagowali uczniowie klasy 3c: Maja Deka, Mateusz Kubiak oraz Bartosza Benek
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „1 Z10”

6 czerwca w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs matematyczny „1 z 10”. W konkursie uczestniczyli uczniowie siedmiu bytomskich szkół. A oto lista zwycięzców:

Klasy 4:

I MIEJSCE: VOGT MARCELI - SP 54

II MIEJSCE: SANCAR KAMIL - SP 45

III MIEJSCE: KUPCZAK SARA  - SP 5

 

Klasy 5:

I MIEJSCE: SERAFIN OLAF – SP 45

II MIEJSCE: BAWEJ MATEUSZ – SP 5

III MIEJSCE: KUBIK AGNIESZKA – SP 46

 

Klasy 6:

I MIEJSCE: FRITSCH DAN – SP 54

II MIEJSCE: WYSZYŃSKI BOGDAN – SP 46

III MIEJSCE: MARCEL MIKA – SP 45

 


Zielona Szkoła 2016

W dniach od 22 maja do 4 czerwca nasi trzecioklasiści uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę. W Jastrzębiej Górze czekało na nich wiele atrakcji. Wśród nich były między innymi: wycieczka autokarowa na Półwysep Helski z rejsem statkiem po morzu i wizytą w helskim fokarium oraz spacerem po molo w Juracie, wycieczka autokarowa do Władysławowa, gdzie główną niespodzianką był "spacer po dnie oceanu" czyli zwiedzanie Ocean Parku oraz udział w prelekcji o bursztynie podczas wizyty w pracowni Damroka. Pobyt na Pomorzu był również okazją do całodziennej wycieczki autokarowej z przewodnikiem do Gdyni i Gdańska. To tam dzieci miały możliwość zwiedzania Daru Pomorza i Skweru Kościuszki, a podczas spaceru po Starówce w Gdańsku podziwiania fontanny Neptuna i Panienki z okienka. Udały się także na interaktywną wystawę dla dzieci Ludzie - Statki – Porty”. W programie wyjazdu przewidziano również wycieczkę autokarową do Fermy Strusi w Kniewie z degustacją jajecznicy ze strusiego jaja, wycieczkę do Zamku Krzyżackiego w Malborku, a także na Latarnię Morską w Rozewiu. Podczas pobytu mieli sposobność uczestniczyć w dyskotekach, olimpiadzie sportowej i ognisku z pieczeniem kiełbasek. Nie obyło się także bez konkursów: czystości, plastycznego, muzycznego i na budowlę z piasku. Jeszcze innym urozmaiceniem wyjazdu były profesjonalne animacje: „Pasowanie na wilka morskiego” i „Wyprawa na Dziki Zachód”. Spotkali się także z rodzimymi Kaszubami, którzy zaprezentowali im regionalne instrumenty muzyczne i opowiedzieli o zwyczajach i tradycjach okolicy. Zajęcia edukacyjne, przeplatane zabawami na plaży i innymi przyjemnościami, na długo pozostaną w pamięci dzieciaków.

 

 


W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich pt. MATEMATYCZNA GŁÓWKA 2016.

W konkursie wzięło udzial 23 najlepszych matematyków z klas drugich.

Cele konkursu to m.in.:

 • rozwijanie zainteresowań matematycznych,
 • dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami
  i umiejętnościami matematycznymi,
 • sprawdzenie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością:

 • dodawania i odejmowania w zakresie 100,
 • mnożenia i dzielenia w zakresie 30,
 • porównywania różnicowego i ilorazowego,
 • kolejnością wykonywania działań,
 • rozwiązywaniem zadań tekstowych,
 • rozwiązywaniem zadań logicznych,
 • rozwiązywaniem zadań o tematyce praktycznej,
 • geometrią, obliczeniami zegarowymi.

 Test zawierał 17 zadań i składał się z 3 części:

I część zawiera 10 zadań i za każde z nich można zdobyć po 1 punkcie,

II część zawiera 3 zadania i za każde z nich można zdobyć po 2 punkty,

III część zawiera 4 zadania i za każde z nich można zdobyć po 3 punkty.

 Maksymalnie można było zdobyć 28 punktów.

Każde zadanie zawierało 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa.

Zwycięzcami w konkursie zostali:

I miejsce 28 pkt ex æquo: Gruszka Ryszard II d i Mrozicki Kacper II b;

II miejsce 26 pkt ex æquo: Kozak Paweł II a i Kubalak Jakub II a;

III miejsce 24 pkt ex æquo: Ryndziewicz Łukasz II b i Gomuła Dominika II a.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy MATEMATYCZNEJ GŁÓWKI 2016 oraz nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były p. Małgorzata Szymik-Jaremko i p. Joanna Kowalska.


Wycieczka do Górnośląskiego Parku - 2c

W piękny i słoneczny dzień 31 maja nasza klasa 2c wraz z rodzicami i naszą wychowawczynią wyruszyliśmy na wycieczkę do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Na miejsce dojechaliśmy tramwajem. Zwiedzanie zaczęliśmy od poznania miłej Pani przewodnik, która oprowadzała nas po skansenie i opowiadała nam jak żyli ludzie 100-200lat temu. Odwiedziliśmy kilka chałup z pięknymi izbami i starymi meblami. Wiele rzeczy było podobnych do dzisiejszych, ale wiele również takich, których już dziś się nie używa. Zobaczyliśmy miejsce pracy kowala, stary młyn i drewniany kościół. Sporo czasu spędziliśmy w dawnej szkole. Podczas zajęć mogliśmy się poczuć chociaż trochę tak jak dzieci w tamtych czasach. Pisaliśmy specjalnym rysikiem na kamiennych tabliczkach i piórem z kałamarzem. Trzeba było uważać by nie zrobić kleksów, co wcale nie było takie łatwe:)Na koniec każdy z nas mógł poczuć na własnej skórze jak karano kiedyś niegrzeczne dzieci-klękaliśmy na grochu z rękoma uniesionymi do góry! Potem mieliśmy chwilę przerwy. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski, a rodzice mieli czas na kawkę. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu i oglądaliśmy różne zwierzęta -owce, króliki, kury. Nakarmiliśmy też dwa starsze konie, które wożą zwiedzających wozem. Następnie poszliśmy do Wirtualnej Szafy gdzie można było wybrać różne stroje z dawnych czasów np. rozbarski lub śląski i przymierzyć je na sobie. W drodze powrotnej mocno padało, ale szliśmy dzielnie na przystanek. Śmiechu było co niemiara. Zadowoleni dotarliśmy do Bytomia. To był super spędzony czas z naszymi rodzicami i naszą panią Anetą. Z niecierpliwością czekamy na następny taki wypad:) 
Wycieczka klas czwartych do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

25 maja uczniowie klas czwartych odwiedzili ogród botaniczny w Mikołowie. Uczestnicy spacerowali z przewodnikiem po ogrodzie, brali udział w przyrodniczej grze terenowej oraz zabawach integracyjnych.

Zabawa była wspaniała!

 W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem "STOP wypalaniu traw" 27.04.2016 roku na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu. Strażacy przekazali najważniejsze informacje dotyczące zagrożeń wynikających z pożarów traw. Wyjaśnili uczniom Szkoły Podstawowej Nr 44 w Bytomiu, iż już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie, to okresy w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że wypalanie traw spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym. Ziemia wyjaławia się zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Wypalanie traw jest również przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą niestety także do wypadków śmiertelnych. Nie warto ryzykować! Na skutek jednej nieodpowiedzialnej decyzji bardzo łatwo stracić dorobek swojego życia, ale i ... samo życie. Wypalanie i pożar traw powoduje również spustoszenie dla flory i fauny. Niszczone są miejsca lęgowe wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach. Palą się również gniazda już zasiedlone, a zatem z jajeczkami lub pisklętami (np. tak lubianych przez nas skowronków). Dym uniemożliwia pszczołom i trzmielom oblatywanie łąk. Owady giną w płomieniach co powoduje zmniejszenie liczby zapylonych kwiatów, a w konsekwencji obniżenie plonów roślin. Giną zwierzęta domowe, które przypadkowo znajdą się w zasięgu pożaru (tracą orientację w dymie, ulegają zaczadzeniu). Dotyczy to również zwierząt leśnych. Płomienie niszczą miejsca bytowania zwierzyny łownej, a także na skutek podwyższonej temperatury ginie wiele pożytecznych zwierząt kręgowych i bezkręgowych. Mamy nadzieję, że kampania przyniesie oczekiwane efekty i następnym razem zareagujecie w odpowiedni sposób, gdy zauważycie podpalacza! Ogólnopolski bezpłatny numer Państwowej Straży Pożarnej - 998 Ogólnopolski bezpłatny numer alarmowy z telefonów komórkowych - 11222 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Z tej okazji Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało:

- szkolny konkurs fotograficzny "Tropiąc wiosnę w mieście" – dla wszystkich uczniów

- akcję pisania Listów do Ziemi - dla uczniów klas IV – VI,

- szkolny etap Miejskiego Konkursu "Pokaż jak segregujesz odpady" - dla uczniów klas IV – VI.

Spośród napisanych listów wybrany został list Denisa Deptuły, który będzie reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskiej akcji "Listy do Ziemi" organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Na wyniki konkursu o segregacji śmieci jeszcze czekamy.

A oto wyniki konkursu fotograficznego:

I miejsce – Oliver Maciejewski – klasa 2d,

II miejsce – Łukasz Gadomski – klasa 5b,

III miejsce – Martyna Czupryńska – klasa 5c,

wyróżnienie – Błażej Wilczek – klasa 1c,

wyróżnienie – Oliwia Szeląg – klasa 2b,

wyróżnienie – Ewelina Grabska – klasa 6a.Olimpiada klas III

W czwartek 21 kwietnia 2016r. na sali gimnastycznej odbyła się „Olimpiada klas III”, przygotowana przez trenerów koszykówki: p. Sylwię Licznar oraz p. Mariusza Kubiaka, prowadzących zajęcia z naszą klasą sportową. Trzecioklasiści rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach: bieg krótki na czas, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca itp. Wyniki uzyskane w tych konkurencjach wyłoniły zwycięzców:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce: Aleksandra Paszek

II miejsce: Wiktoria Poloczek

III miejsce: Paulina Daszkiewicz

IV miejsce: Emilia Kieliszek

V miejsce: Kornelia Nowak

 

W kategorii chłopców:

I miejsce: Oskar Skórka

II miejsce: Dominik Tórz

III miejsce: Daniel Pach

IV miejsce: Oliwier Łopaciński

V miejsce: Tomasz Pancherz

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 O Dniu Matki pamiętamy w maju, a o Dniu Ojca w czerwcu. W tym roku uczniowie klasy 3b postanowili nieco wydłużyć ten czas, bo już 19 kwietnia przygotowali dla swojej Rodzinki małą niespodziankę. Specjalnie dla najbliższych zaprezentowali montaż słowno – muzyczny oraz małą formę teatralną. Nie obyło się oczywiście bez laurek i własnoręcznie wykonanych upominków, a także tradycyjnych życzeń. Ten dzień, pełen wzruszeń, zapewne długo zostanie w pamięci bliskich.
Chochlikowe Psoty

Uczniowe naszej szkoły: Najda Adrian kl. 2a, Julia Nowakowska kl. 2b, Wiktoria Poniatowska kl. 3c, wzięli udział w konkursie "Chochlikowe psoty". Wykonując zadania w poszczególnych konkurencjach uzyskali łącznie 10pkt./11 pkt.. Otrzymali dyplom oraz nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Spotkanie z pisarzem

W piątek 15 kwietnia 2016r. naszą szkołę odwiedził pisarz, autor książek dla dzieci, pan Waldemar Cichoń. Podczas spotkania z najmłodszymi uczniami miły gość przedstawił dzieciom bohatera swoich literackich opowieści- psotnego kota o śmiesznym imieniu Cukierek. Pisarz opowiedział kilka zabawnych historii z życia swojej rodziny, w domu której pewnego dnia pojawił się zwierzak. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały także fragmentu książki o przygodach niesfornego kota, a później zadawały autorowi pytania, dotyczące jego pracy pisarskiej oraz pomysłów na kolejne książki. Po spotkaniu dzieci miały okazję zakupić prezentowane książki wraz z osobistą dedykacją i autografem autora.
Konkurs ekologiczny

Dnia 12 kwietnia odbył się szkolny etap miejskiego konkursu pod hasłem "Z ekologią na ty". Uczestnicy konkursu, uczniowie klas III, mieli do rozwiązania test składający się z 37 pytań dotyczących głównie ochrony środowiska oraz roślin i zwierząt chronionych. Spośród 13 uczestników największą wiedzą wykazali się: Mateusz Kubiak, Oliwia Jęczmyk, Olivia Jagiellicz i Nataniel Gołębiewski. Pierwsza dwójka laureatów będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie miejskim. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a naszym zwycięzcom życzymy powodzenia.


Projekt "Trzymaj Formę" - klasa VB

W tym roku szkolnym klasa Vb realizuje ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj formę". Od stycznia do połowy kwietnia pracowaliśmy dodatkowo nad naszym projektem edukacyjnym w ramach programu "Trzymaj formę". Wymyślone przez nas hasło projektu to "Hip, hip, hurra! Zdrowy Ty, zdrowa Ja!". Celem naszych działań było poszerzenie kompetencji szeroko rozumianego zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej, głównie na świeżym powietrzu, w miejscach atrakcyjnych przyrodniczo. W ramach  godzin wychowawczych i lekcji przyrody dowiedzieliśmy się, jakie są zasady prawidłowego odżywiania się, poznaliśmy wartości odżywcze różnych produktów spożywczych, zapoznaliśmy się z piramidą żywieniową. Spotykaliśmy się też z osobami, które uświadomiły nam, jak ważne jest nasze zdrowie. Warsztaty z psychologiem, panem Brunem Żółtowskim i rozmowy z naszą panią higienistką pozwoliły zrozumieć, że sami jesteśmy odpowiedzialni za własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Bardzo ważnym elementem programu była aktywność fizyczna. Szukaliśmy ciekawych miejsc w naszym mieście, w których moglibyśmy w otoczeniu pięknej przyrody aktywnie spędzić czas. Odwiedziliśmy zespół przyrodniczo – krajobrazowy "Żabie Doły" i Park Miejski im. Franciszka Kachla. Żabie Doły poznaliśmy dzięki nietypowej lekcji przyrody z panią Krystyną Matejczyk, a Park Miejski im Franciszka Kachla przybliżyła nam pani Teresa Tworek i pani Mirosława Jankowiak. Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu w pięknych miejscach naszego miasta, gdzie można spacerować, łowić ryby, jeździć na rowerze, jeździć na rolkach, grać w piłkę czy skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu.

Efektem naszych działań w ramach projektu edukacyjnego jest wydanie broszury z przepisami kulinarnymi na zdrowe śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Wszystkie przepisy opracowane przez nas i naszych rodziców są dostępne w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do lektury.


Projekt „Hip, hip, hurra! Zdrowy Ty, zdrowa Ja!” dostarczył nam wiele radości, rozwinął nasze umiejętności twórczej i samodzielnej realizacji zadań, pracy w grupie i właściwej organizacji.

Opiekunkami naszego projektu były: pani Janina Bańczyk, pani Krystyna Matejczyk i pani Teresa Tworek.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji naszych pomysłów.KONKURS WIEDZY O HISTORII BYTOMIA

Dnia 1 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje konkursu wiedzy o historii Bytomia dla klas II i III. Uczestnicy musieli wykazać się między innymi ogromną wiedzą dotyczącą historii miasta, wybranych legend i zabytków oraz znajomością gwary śląskiej. Laureaci drużynowo będą reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim. Są to: Marta Gomuła i Dominik Kościelecki. Gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

 TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH

23 marca uczniowie klas: II b oraz III b wzięli udział w V edycji Miejskiego Konkursu "Teatromania dla najmłodszych".

Ci pierwsi zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. "Jest taki kwiat…", natomiast aktorzy z klasy III b  wystąpili ze współczesną wersją "Kopciuszka".

Wszystkie dzieci zaprezentowały się znakomicie, ujawniając swoje talenty sceniczne.

Na szczególne uznanie zasługuje uczennica klasy II b Alicja Dyczka, która podbiła serca jurorów i zdobyła tytuł oraz statuetkę dla NAJLEPSZEGO AKTORA.

Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że występy oceniało  profesjonalne jury – zawodowi aktorzy teatralni.

Wszystkim występującym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na scenie, a może nawet na "deskach" teatru !!!

 

 

 


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TALENTÓW

Prawie trzy godziny dobrej zabawy czekało pierwszego dnia wiosny na wielu uczniów naszej szkoły. To dzięki kolejnej edycji konkursu zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Dnia Talentów. Przygotowania do współzawodnictwa rozpoczęły się już w pierwszych dniach marca, bo wtedy przeprowadzono pierwszy etap konkursu. To on pozwolił wyłonić najlepsze talenty spośród młodych artystów.  21 marca wybrańcy zaprezentowali swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Były tańce, popisy wokalne, gra na pianinie, przedstawienia teatralne i galeria prac plastycznych. Jury, po długich obradach wyłoniło laureatów.

Kategoria ŚPIEW:

Emilia Morawiec – klasa 2a

Kamila Wodzisławska – klasa 6b

Oliwia Polowy – klasa 6b

Kategoria TANIEC:

Agata Gajtkowska – klasa 2d

Paweł Gomułka – klasa 6b

Grupa taneczna NEW ART

Kategoria GRA NA INSTRUMENCIE:

Hania Wolf – klasa 1a

Kategoria RECYTACJA:

Olivia Jagiellicz – klasa 3b

Kategoria PRACA PLASTYCZNA:

Marta Gomuła – klasa 3b

Kamila Wodzisławska – klasa 6b

Ismena Bryja – klasa 5b

Kategoria PRZEDSTAWIENIE:

Grupa uczniów z klasy 2b

Grupa teatralna „Gwiazdeczki” - klasa 3b i 3a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole

Dnia 10 marca z niecierpliwością oczekiwaliśmy naszych najmłodszych gości, ich rodziców i opiekunów. W szkole były przygotowane dla nich liczne atrakcje. Na sali gimnastycznej zebranych powitała pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska. Następnie gościom czas umilił szkolny zespół muzyczny "Cantare", prezentując wiele piosenek z filmu Walta Disneya. Kolejną niespodzianką były tańce w wykonaniu uczniów klasy IIIc. Po krótkim koncercie goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły. Na korytarzach mogli obejrzeć wystawy prac plastycznych dzieci oraz galerię zdjęć z imprez szkolnych. W salach lekcyjnych czekały jeszcze inne atrakcje: zajęcia z komputerem i prezentacja multimedialna, gry i zabawy stolikowe, malowanie gipsowych figurek, tenis ziemny i tor przeszkód na sali zabaw. Każdy mógł również odpocząć w kawiarence, w której czekały na uczestników zabaw i ich rodziców ciasteczka, herbata, kawa i cukiereczki. To popołudnie było pełne wrażeń i, mamy nadzieję, że zostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

 

 


Za nami III Turniej Pamięci Andrzeja Motyki

W sobotę 5 marca 2016 roku, w hali ,,NA SKARPIE" w Bytomiu Szombierkach, odbył się III Turniej Pamięci Andrzeja Motyki. Organizatorami, po raz kolejny, były: Liga Kobiet Nieobojętnych  oraz Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF w Bytomiu wraz z Panem Jackiem Gorczycą. Turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. Uroczystego otwarcia dokonała Wiceprezydent Bytomia Pani Aneta Latacz, a podczas podsumowania piłkarskich zmagań oraz wręczenia nagród obecny był Prezydent naszego miasta Pan Damian Bartyla. W programie znalazły się mecze grupowe drużyn : GKS Katowice, Górnik Zabrze, Orzeł Miedary, Polonia Bytom, Silesia Miechowice, Szombierki Bytom.

Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:

 I miejsce - Szombierki Bytom

 II miejsce – Polonia Bytom

 III miejsce – GKS Katowice

Najlepszy zawodnik: Kamil Wójcik Polonia Bytom

Najlepszy bramkarz: Oskar Wróbel GKS Katowice

Król strzelców: Jakub Śrutwa GKS Katowice

Odbyły się także Mecze Towarzyskie:

- Absolwenci SP 45 - Absolwenci SP 44 wynik: 5:4               

- Mundurowi (przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz wojskowi ze Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu) – Drużyna Jacka Gorczycy wraz z Olbojami GKS Szombierki Bytom; Wynik 6 : 5

Honorowymi gośćmi była, jak zawsze, rodzina Pana Andrzeja Motyki. Swoją obecnością zaszczycili nas również Radni: Michał Bieda, Joanna Stępień, Andrzej Kostek, Andrzej Wężyk, Marek Wilk, Piotr Bula oraz Halina Bieda – Radna Sejmiku Województwa. Bardzo miło było nam gościć Pana Henryka Peszke oraz Pana Gintera Pośpiecha – Oldbojów Szombierek Bytom.

Szczególne podziękowania dla sponsorów:

 • Głównego sponsora firmy CONBELTS, podziękowania dla Prezesa P. Bogdana Fiszera, Wiceprezes P. Marzanny Peukert, Dyrektor Finansowej P. Beaty Janowskiej, Kierowniczki Działu Reklamy i Promocji P. Joanny Szmytkowskiej.
 • Kierownictwu Pizzerii Paula
 • Kierownictwu i pracownikom drukarni Waikiki
 • Pani Marioli Wiatr – dyrektorowi Zakładu Opieki Zdrowotnej „Promed”
 • Restauracji „Pod Ratuszem”
 • Kierownictwu sklepu „Karolina”
 • cukierni „Jonat”
 • cukierni „Jerszy”
 • Pani Sylwii Knyć

Podziękowania dla P. Krzysztofa Wieczorka za prowadzenie turnieju.

Wyniki poszczególnych meczów:

  • GKS Katowice : Szombierki Bytom  0 : 1
  • Górnik Zabrze : Silesia Miechowice  0 : 0
  • Orzeł Miedary : GKS Katowice  0 : 2
  • Polonia Bytom : Górnik Zabrze  1 : 3
  • Orzeł Miedary : Szombierki Bytom  0 : 1
  • Polonia Bytom : Silesia Miechowice  2 : 0
  • Górnik Zabrze : Szombierki Bytom  1 : 1
  • Orzeł Miedary : Polonia Bytom  0 : 3
  • Silesia Miechowice : GKS Katowice  0 : 3    
  • Górnik Zabrze : Orzeł Miedary  1 : 0
  • Szombierki Bytom : Polonia Bytom  1 : 0
  • GKS Katowice : Górnik Zabrze  1 : 0
  • Szombierki Bytom : Silesia Miechowice  6 : 1
  • GKS Katowice : Polonia Bytom  0 : 1
  • Silesia Miechowice : Orzeł Miedary  1 : 0

 
KRAINA TAURONKA

Aż 5 klas z naszej szkoły uczestniczyło w ogólnopolskim Konkursie „Kraina Tauronka”. Miał on na celu wykreowanie u dzieci bezpiecznej postawy wobec prądu, edukowanie o skutkach potencjalnie niebezpiecznego kontaktu z nim, a także uczenie prawidłowego rozpoznawania sprzętów elektrycznych w najbliższym otoczeniu. Konkurs rozpoczął się 2 listopada 2015r., a zakończył 28 lutego 2016 roku. Odbywał się w 4 etapach. W każdym z nich dzieci miały za zadanie indywidualnie - uczestniczyć w grach zręcznościowo-logicznych, rozwiązywać quizy tematyczne oraz wykonywać zadania kreatywne, wśród których znalazło się: przygotowanie makiety, witraży, komiksu oraz plakatów. Tu ważna była współpraca całej klasy. Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3b w rankingu naszej szkoły zajęli 1 miejsce, a w zestawieniu ogólnopolskim uplasowali się na 34 pozycji (na 130 zgłoszonych grup). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

NOC W SZKOLE 12/13.02.2016r.

Ponad 40 uczniów z klas III uczestniczyło w III NOCY W SZKOLE pod hasłem: „Znani i lubiani w literaturze dziecięcej”. Dzieci swoją przygodę rozpoczęły o 18.30. Najpierw zaprezentowały swoim bliskim krótką formę teatralną, zaśpiewały piosenkę, zatańczyły i przeczytały bajkę na dobranoc (każda z klas przygotowała dla rodziców inną niespodziankę). Potem uczestniczyły w tematycznych konkursach. Były m.in. zagadki, kalambury, przebieranie grochu oraz odgadywanie postaci z bajek i baśni na podstawie wysłuchanego fragmentu tekstu. Po wspólnej zabawie na uczestników czekała kolacja – pizza i ciepła herbatka. Z pełnymi brzuszkami wszyscy przygotowali się do snu, nie zapominając o wieczornej toalecie. Kolejną atrakcją przed snem było oglądanie ekranizacji jednej z popularnych baśni. Na dobranoc, gdy większość wskoczyła już w śpiwory, dzieci wysłuchały bajki czytanej przez nauczyciela. Jedni zasnęli wcześniej, inni jeszcze troszkę się pokręcili. O 6.00 była pobudka, gimnastyka poranna, pakowanie śpiworów, toaleta i wspólne śniadanie. Czekając na rodziców, którzy mieli zabrać dzieci do domu o 8.00, czytano kolejne bajki. To była niezapomniana i pełna wrażeń noc, która wszystkim bardzo się podobała.


Dzień Bezpiecznego Internetu 09.02.2016r.

Dzień Bezpiecznego Internetu podobnie jak w poprzednich latach miał na celu podejmowanie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. W tym roku obchodzony był pod  hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. Uczniowie klasy IIIb również zaangażowali się w to przedsięwzięcie przygotowując plakaty, które prezentują zasady netykiety, czyli zbiór norm przyzwoitego zachowania w Internecie.
Zawieszone na korytarzu szkolnym będą cenną wskazówką dla odwiedzających otwartą w czasie ferii zimowych salę gimnastyczną.

ZNAM BYTOM

Projekt „Znam Bytom”  był okazją do uczestnictwa w ciekawych wycieczkach po Bytomiu. Był adresowany do uczniów bytomskich szkół. Nasi uczniowie z klasy IV b, V c, V b i kółko techniczne brały udział w tym przedsięwzięciu. Dzięki temu mogliśmy zwiedzić między innymi Polsko – Japońską Szkolę Technik  Komputerowych, Galerię Motoryzacji i Techniki, zapoznali się z architekturą Bytomia, jego historią. Przewodnicy zwracali uwagę dzieciom na te detale architektury, na które na co dzień nie zwraca się uwagi. Wszystkie wycieczki cieszyły się uznaniem uczestników.

 

fotki tutaj: KOLEJNY WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ "GWIAZDECZKI"

Dnia 8 lutego uczniowie klas I mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące zimą, dzięki przedstawieniu profilaktycznemu: "Bezpieczne ferie zimowe". Przygotowała je dla nich grupa teatralna "Gwiazdeczki". Ponadto, zaproszonym gościom przedstawiono propozycje bezpiecznych zabaw i zajęć bez telewizji i komputera. Tak spędzony czas wyjdzie wszystkim tylko na zdrowie, a uczniowie, cali i zdrowi, wrócą do szkoły.

 

 


MŁODZI PRZYRODNICY Z KLASY 3B

Zbliżają się ferie zimowe i choć za oknem nie widać zbyt wiele śniegu, to my pamiętamy o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Wciąż mamy nadzieję, że wokół nas się zabieli – będziemy wreszcie mogli jeździć na sankach, jednak ptaki, niestety, nie będą umiały znaleźć pożywienia. Już dziś postanowiliśmy więc o nie zadbać. Smakołyki które sami przygotowaliśmy, zapewne pomogą im przetrwać trudne dni.

 

 


MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniu 28.01.16 odbył się konkurs czytania pt. "Mistrz Pięknego Czytania"'. W konkursie wzięli udział wybrani uczniowie kl.2 i 3. Uczestnicy reprezentujący klasy w konkursie wyłonieni zostali po wcześniejszych eliminacjach klasowy. Konkurs przebiegał w miłej i pogodnej atmosferze. Uczniowie czytali wylosowane przez siebie fragmenty baśni  H. Ch. Andersena. Ocenie podlegała płynności, poprawność i tempo czytania, właściwa intonacja oraz ogólne wrażenie. Zwycięzcami w konkursie zostali:

I m. Maja Deka kl.3c

II m. Bartosz Pogorzałek kl.2b

III m. Nataniel Gołębiewski kl.3c

Ponadto przyznano wyróżnienia:

Nicoli Nowakowskiej kl.3c i  Oliwii Jagiellicz kl.3b

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy „Mistrza Pięknego Czytania” oraz  nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były p. Małgorzata Szymik-Jaremko i  p. Anna Wantuch.JASEŁKA I CIEKAWE IMPREZY TOWARZYSZĄCE


Jak co roku uczniowie kółka teatralnego oraz zespołu muzycznego przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Tytuł tegorocznych  brzmiał: "Miejsce przy stole". Efekty swojej pracy przedstawili nie tylko w szkole, ale też poza nią. Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy "Integracja" 19 stycznia 2016 roku, wystąpili dla publiczności tam zgromadzonej. Po występie był czas na wspólne śpiewanie kolęd.

 

 

 

Owocem tego wspólnie spędzonego czasu i wspaniałej zabawy, było zaproszenie na karnawałowy bal przebierańców, który odbył się 22 stycznia 2016 roku.

 

 

 

Kolejny występ połączonych sił kółka teatralnego i zespołu muzycznego miał miejsce 26 stycznia 2016 roku w Dziennym Domu "Senior – Wigor". Wspólnie miło spędzony czas będzie miał swoją kontynuację w czasie kolejnych zabaw, występów czy warsztatów.

 
BAL KARNAWAŁOWY

Czas karnawału to  czas, na który uczniowie klas I-III naszej szkoły czekali z  niecierpliwością. Niewątpliwie zasłużyli oni na dobrą rozrywkę, dlatego 26 stycznia 2016r. zorganizowaliśmy dla nich zabawę karnawałową.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i łańcuchami zachęcała do zabawy.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, piratów, rycerzy, karateków, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, cyganki, smoki, diabły, lwy, motyle. Zagościły u nas postaci z bajek Dzwoneczek, Elsa i inne…

Dzieci w swoich strojach prezentowały się niesamowicie! Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach, a wszystko to dzięki Pani Agnieszce i jej pomocnikom.

Dziękujemy za wspaniała zabawę!!!

Imprezę prowadziła świetna ekipa z "Magicznej Krainy" już czekamy na kolejny bal, który (miejmy nadzieję) odbędzie się za rok!


SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 27 stycznia w naszej szkole zorganizowany został konkurs matematyczny. Przystąpiło do niego 14 uczniów z klas III. Tytuł „Matematycznego Asa” i 1 miejsce zdobył Beniamin Hajda (klasa 3b). Drugie miejsca zajęli: Marta Gomuła (3b) i Bartosz Całusiński (3b), a trzecie Szymon Kuć (klasa 3a), Bartek Benek (3c) i Nataniel Gołębiewski (3c). Ponadto przyznano wyróżnienie, które otrzymał Dawid Karczmarzyk z klasy 3b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności.

Wigilia klasy IIIc

Szkołę traktują często jak drugi dom. To tutaj uczniowie klasy 3c śpiewali wspólnie kolędy, składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spędzili miło czas w ciepłej, świątecznej atmosferze.KONCERT KOLĘD I AKCJA UNICEF

"MALI uczniowie idą do szkoły" to już kolejna akcja UNICEF, do której przyłączyła się nasza szkoła. Od kilku lat staramy się, w miarę możliwości, pomagać i zbierać fundusze dla dzieci żyjących w ubogich rejonach świata. Działania UNICEF są dla nas tym bardziej ważne, że nasza szkoła nosi imię tej właśnie organizacji.

W akcję zaangażowało się wielu uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Dzieci, z nieocenioną pomocą rodziców, stworzyły własne książki - to bowiem było celem akcji. Można je z powodzeniem nazwać małymi dziełami.

Dnia 17 grudnia zorganizowaliśmy podsumowanie akcji, które połączyliśmy z "Koncertem Świątecznym" przygotowanym przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej i szkolny zespół wokalny „Cantare” oraz kiermaszem ozdób świątecznych.

Zaproszeni goście z zaangażowaniem przyłączyli się do zbierania funduszy na pomoc dzieciom w Mali.  Dochód ze sprzedaż książeczek oraz stroików z radością przekażemy na ten szczytny cel. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!!!

 

 

 PACZKA DLA DZIECIACZKA


Już drugi rok z rzędu, w naszej szkole, zorganizowaliśmy akcję "Paczka dla dzieciaczka". Każda z klas poproszona została o przygotowanie paczek ze słodyczami i przyniesienie nowych maskotek. Paczki powędrowały do naszych wychowanków przebywających w bytomskich domach dziecka i ośrodkach wychowawczych. Po raz kolejny byliśmy dumni z naszych uczniów, gdyż paczki pękały w szwach z ogromu słodyczy. Cieszy nas, że pozostajecie wrażliwi na los drugiego człowieka i pamiętacie o Waszych rówieśnikach. Dziękujemy Drodzy Uczniowie!

 

 


 

Bajki dla dzieci z Ukrainy

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję organizowaną przez bytomskie środowisko artystyczne i zebrała 53 bajki dla dzieci z Żytomierza. Taka niespodzianka zapewne sprawi maluchom wiele radości. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

SZKOLNY MIKOŁAJ NADJECHAŁ :)

7 grudnia naszą szkołę odwiedził ŚWIĘTY MIKOŁAJ w towarzystwie aniołka i diabełka. Było mnóstwo uśmiechów, prezentów i ... postanowień poprawy.

 

 

 

GWIAZDKA W POEZJI

Jak co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III „Gwiazdka w poezji”.

Dzieci z klas pierwszych recytowały wybrane przez siebie utwory o tematyce bożonarodzeniowej, zaś uczniowie klas II i III samodzielnie tworzyli wiersze, które następnie prezentowali podczas konkursu.

Występy młodych artystów oceniało Jury w składzie: pani Ewa Koczar, pani Monika Piekorz oraz pani Joanna Kowalska. Uczestnicy dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej się zaprezentować.

W wyniku obrad Jury zwycięzcami zostali:

Wśród pierwszaków:

I miejsce – Błażej Wilczek (kl. Ic)

II miejsce – Daniel Jedynak (kl. Ic)

III miejsce – Natalia Orzepowska (kl. Id)

Laureatami klas drugich i trzecich są:

I miejsce – Daria Dylich (kl. IIb)

II miejsce – Aleksander Balicki (kl. IIc)

III miejsce – Emilia Walesa (kl. IIb)

Przyznano również wyróżnienie dla uczennicy klasy IIIa Natalii Pakosz.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

WYRÓŻNIONYM GRATULUJEMY,

A WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ!!!

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

Na Mikołaja co roku wszyscy czekają z utęsknieniem. Ten uroczy Jegomość obdarowuje prezentami wszystkie grzeczne dziewczynki i chłopców. Ponieważ uczniowie klasy IIb to szczególnie grzeczne dzieci, Mikołaj przygotował dla nich niespodziankę. Zaprosił ich do „Magicznej Krainy”, gdzie wesoło spędziły czas. Oprócz szaleństw i zabaw dzieci przyozdabiały mandarynki, dekorowały pierniczki, tworzyły piękne choinki …

Czas radości szybko upłynął, ale wspomnienia pozostaną na długo. 

 

AKCJA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY DLA POLAKÓW NA KRESACH

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla Polaków na Kresach. Zebraną żywność, środki chemiczne i symboliczny grosz w wysokości 24 zł 40 gr został przekazany Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział Bytom. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 

 


DZIEŃ ŚLĄSKI W NASZEJ SZKOLE

W dniu 4 XII obchodziliśmy po raz kolejny DZIEŃ ŚLĄSKI w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie klasy 2d i 3c pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystość. Wszyscy ubrani byli w odświętne stroje, a dziewczynki przystrojone w kolorowe wianuszki, czerwone korale i barwne spódnice. Całe spotkanie prowadzone było w gwarze śląskiej.  Impreza miała na celu przybliżenie tematyki regionalnej, zapewniła bezpośredni kontakt z folklorem śląskim.

Uroczystość rozpoczął wiersz Władysław Bełzy „ Kto ty jesteś”, oczywiście w wersji śląskiej. Potem były tradycyjne wyliczanki, „Bojki biskupa Krasickiego” oraz „ wice”. Śpiewano nasze regionalne pieśni tj.„ Dzieweczko ze Śląska”  czy „Starzyk”. Nie mogło zabraknąć też naszego górniczego walczyka „ Jo, śląski górnik spod Bytomia”. Uczniowie z klas 3 ubrani w stroje regionalne pięknie odtańczyli trojaka.

Tak jak w latach poprzednich było wesoło i kolorowo.ANDRZEJKI W KLASIE IIIC

Andrzejki w klasie 3 c możemy zaliczyć do bardzo udanych! Jedynie frekwencja nie dopisała, gdyż choróbki zostały w domach. Wróżby, tańce, migające światła oraz lanie wosku przez dziurkę od klucza to tylko część atrakcji IMPREZY ANDRZEJKOWEJ . Wrzuciliśmy także coś na ząb! Było duuuuużo śmiechu oraz dobrej zabawy!

 

 

 

ANDRZEJKI W KLASACH IIb, IIc, IId i IIIb

Tradycyjnie w ostatnich dniach listopada, w godzinach popołudniowych, w naszej szkole rozbrzmiała muzyka. To uczniowie klas: II b, II c, II d i III b mieli zorganizowaną zabawę andrzejkową. Były tańce, słodki poczęstunek i wróżby, które dostarczyły wszystkim ogromnych wrażeń i wiele radości. Żal było tylko, że wspólna zabawa tak szybko dobiegła końca.

 

 

 


DZIEŃ MISIA W IIIC

A tak obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia -25.11.2015. Czytaliśmy ciekawe opowieści i przytulaliśmy się do naszych pluszaków-uczniowie klasy 3c.

WYNIKI KONKURSU "JESIENNE NAKRYCIE GŁOWY"

Tradycją niemalże stał się fakt, iż w naszej szkole obchodzimy nadejście jesieni wyjątkowymi konkursami. W tamtym roku konstruowaliśmy własnoręcznie latawce, a w tym roku szkolnym, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najbardziej pomysłowe jesienne nakrycie głowy. Realizacje przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną pomysłowością i talentem plastycznym. A oto wyniki konkursu:

1. miejsce Daria Dylich 2b

2. miejsce Wiktor Mazurkiewicz 2a

3. miejsce Oskar Kucharski i Łukasz Gadomski 5b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

więcej fotek   

 

 

Przedszkolaki z wizytą w szkole

W dniach 18,19 i 20 listopada pięciolatki i sześciolatki z Przedszkoli nr 9, 39 i 40 odwiedziły mury naszej szkoły. Liczną grupę przedszkolaków przywitała dyrekcja szkoły, delegacja uczniów klas VI oraz nauczycielki klas młodszych. Po krótkim wstępie na gości czekała niespodzianka – przedstawienie teatralne oparte na motywach bajki Charlesa Perrault p.t. „Wróżki” w wykonaniu grupy teatralnej „Gwiazdeczki”. Po spektaklu dzieci zostały podzielone na dwa zespoły i wraz z paniami uczestniczyły w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach plastycznych i przyrodniczych. Te ostatnie oparte były na przeprowadzaniu doświadczeń czyli zdobywaniu wiedzy, która już od września przyda im w szkole. W piątek, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, dodatkowo obejrzały inscenizację w wykonaniu uczniów klas II, która słowem i piosenką przybliżyła im wiedzę o ich prawach. Nie obyło się również bez wspólnej zabawy, która jeszcze bardziej zintegrowała grupę. Na zakończenie każdej wycieczki goście otrzymali słodki poczęstunek. Odwiedziny przebiegły w miłej i przyjacielskiej atmosferze. To spotkanie miało na celu ułatwienie dzieciom przedszkolnym przekroczenie progu szkolnego i dostarczenie miłych wspomnień z pobytu w szkole.

 

 

 

 ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.  Już od 5 lat w tym dniu dzieci polskich szkół wspólnie spożywają ten najważniejszy posiłek dnia. Po raz kolejny i nasi uczniowie  z klas I – III włączyli się do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.  Jego głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Najpierw  nauczyciele przybliżyli  najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania, by 6 listopada, z okazji  Dnia Śniadanie Daje Moc, zorganizować uroczyste śniadanie w swojej klasie. Aż przyjemnie było patrzeć, jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki, koreczki i sałatki owocowe przygotowane specjalnie na tę okazję. Trzecioklasiści już teraz żałują, że w przyszłym roku ominie ich tak wspaniała zabawa.

 

 

więcej fotek 


 

Warsztaty muzyczne

05.11.2015r. odbyły się warsztaty muzyczne w SP44. Dzieci usłyszały znane melodie z bajek oraz filmów, grały na wielu instrumentachmuzycznych, uczestniczyły w muzycznych zabawach oraz wzięły udział w quizie "Jaka to melodia". Było bardzo miło.

 

 

 

 

 

DZIEŃ PATRONA


23 października był dla nas dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy bowiem rocznicę nadania imienia naszej szkole. Odbyła się wówczas uroczysta akademia z okazji DNIA PATRONA, którym jest UNICEF . Program artystyczny, pod opieką swoich wychowawców, przygotowały klasy II a, II b i II c. W trakcie akademii uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – PRAWA DZIECKA. Występujący zaprezentowali scenki, w których była o tym mowa. Zapisy zawarte w Konwencji o prawach dziecka są podstawą działalności organizacji UNICEF, która podejmuje starania, by stanowiły one kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci.

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W dniu 13. października, cała społeczność szkolna została zaproszona na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Widowisko przygotowała klasa 4a pod opieką wychowawcy oraz zespół muzyczny pod kierunkiem mgr Janiny Bańczyk. Podziękowania i kwiaty na swoje ręce przyjęły: Pani Dyrektor Bronisława Miarczyńska oraz Pani Wicedyrektor Karina Grabowska. Atmosfera była bardzo uroczysta i podniosła. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

 

 

 

 więcej fotek 

 

 


SZKOLNY KONKURS EKOLUDEK Z SUROWCÓW WTÓRNYCH

W nawiązaniu do akcji Sprzątania Świata 2015, w ramach działalności Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody,  zorganizowany został  konkurs na wykonanie Ekoludka z surowców wtórnych. Celem konkursu było przypomnienie zasad segregacji odpadów i rozróżniania poszczególnych surowców wtórnych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Wioletta Klik - klasa 1 a

I miejsce – Daria Dylich – klasa 2b

II miejsce – Lena Wałusza – klasa 2c

II miejsce – Gabriel Laksa – klasa 2a

 

 

więcej fotek 

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Sprzątania Świata. W tym roku sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły.

 

 

więcej fotek 

 

 


IX edycja akcji "Podaruj znicz na Kresy"

Kolejny rok nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Podaruj znicz na Kresy". Dzięki dobrej woli wielu uczniów i pracowników szkoły 83 znicze zapłoną na opuszczonych grobach naszych Rodaków pochowanych na starych nekropoliach, między innymi we Lwowie, Drohobyczu, Borysławiu, Truskawcu, Samborze, Stryju i w Chmielnickim. Zebrane znicze zostały przewiezione do Biura Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Rynku 26, a stamtąd – 29 października konwój wyruszy z nimi na Ukrainę.

 

 


KONKURS - BEZPIECZNA DROGA DO I ZE SZKOŁY

 

Na przełomie września i października w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 1 -3.  Jego głównym celem była popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły.

 

Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

Po długich obradach przyznano:

I miejsce:

Odettcie Łypik ( 1c),

Łukaszowi Ryndziewiczowi  (2b)

i Dominikowi Tórz  (3b)

 

II miejsce:

Grzegorzowi Kozerze  (1b)

i Aleksandrowi Balickiemu (2c)

 

III miejsce:

Marcie Kończak (1b),

Magdalenie Długołęckiej (1b),

Nicoli Toporek (1c)

i Natalii Mittas (2c).

 

Ponadto przyznano wyróżnienia:

Oskarowi Augustyniakowi (2c)

 i Jakubowi  Tęczy (3a).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!więcej fotek  


 

Światowy Dzień Turystyki

W dniu 25.IX.2015 r. nasza klasa V c wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Turystyki. Spotkaliśmy się przy Biurze Promocji Bytomia i po przejściu całej trasy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Bytomiu. Zwiedzaliśmy kościół Najświętszej Marii Panny, kościół św. Ducha oraz schron na placu Akademickim. Inne grupy zwiedzały również dzielnicę Rozbark, pocztę na Piekarskiej, punkt widokowy w szkołach Budownictwa.

 

Tu fotki: 

 

 

 

METROPOLITARNA NOC TEATRÓW - NOC W OPERZE - "GWIAZDECZKI"

Kolejny raz grupa teatralna "Gwiazdeczki" uczestniczyła w Metropolitalnej Nocy Teatrów. Podobnie jak w ubiegłych latach spędziła ją w Operze Śląskiej. Na uczestników imprezy czekała tam moc atrakcji. Dzieci miały okazję przymierzyć efektowne kostiumy, które podkreśliły wykonane przez charakteryzatorki makijaże, odwiedzić pracownie krawieckie i uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Nie obyło się również bez grania. Pokaz instrumentów muzycznych zachęcił do aktywnej interpretacji muzycznej, a prezentacja wielu tańców, w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, do wspólnej zabawy na głównej scenie. To był udany wieczór, który na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

 

 

więcej fotek 


 


ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM - FINAŁ !!!!

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Tegoroczna klasa IIIb w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem!" – etap zima. To w nim zajęła zaszczytne III miejsce. Wyniki konkursu poznaliśmy już w kwietniu, ale ponieważ, zgodnie z regulaminem, na nagrody musieliśmy poczekać do września, dopiero dziś dzielimy się tą dobrą wiadomością. Pamiątkowe dyplomy, koszulki i odblaski były dodatkiem do cennej wiedzy i zdobytych wiadomości i umiejętności podczas kolejnych zadań realizowanych w czasie tego projektu.
więcej fotek 


 


DOPALACZE KRADNĄ ŻYCiE!!!

W dniach 14 – 18 września, w naszej szkole odbyła się tygodniowa akcja przeciwko dopalaczom i innym nałogom. W kolejnych dniach uczniowie klas 4 – 6 mogli obejrzeć tematyczną prezentację multimedialną i przygotować plakaty, które ozdobiły korytarze szkolne. Miały one za zadanie przestrzec przed zgubnymi nałogami, a przede wszystkim przed zażywaniem dopalaczy. W środę, uczniowie klas IIIa i IIIb zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wystawiając profilaktyczne przedstawienie pod hasłem: „W naszym mieście nałogom mówimy NIE”. Kolejnego dnia rodzice uczniów uczestniczyli w prelekcji tematycznej przeprowadzonej przez pracowników Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Zwieńczeniem akcji był przemarsz milczenia uczniów klas 5 i 6, którzy z transparentami przeciwko dopalaczom przeszli ulicami osiedla.

 

 

 

 

 

Więcej relacji:  oraz