ROK SZKOLNY 2017/2018

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY - GALERIA » ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

ZAWOŁAŁO LATO, ŻE PRZYSZŁY WAKACJE…

Dnia 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I- IV. Krótka część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas III, nawiązała do wakacyjnych przyjemności, ale także umiejętności, które zdobyły dzieci w czasie ostatniego roku szkolnego. Po występie głos zabrała pani dyrektor Bronisława Miarczyńska, która przywitała zgromadzonych uczniów i rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Wraz z panią wicedyrektor Kariną Grabowską oraz wychowawcami wręczyła także wyróżnionym uczniom nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, a najbardziej zaangażowanym rodzicom podziękowania za okazaną pomoc i pracę na rzecz klasy i szkoły. Ponadto największe sukcesy uczniów klas IV uhonorowane zostały statuetkami. Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała uczniom sukcesów i życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych wakacji. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy, by wakacyjny czas dostarczył wielu radosnych chwil i pozwolił zregenerować siły do dalszej pracy.

 

 

 

Bezpieczny pierwszak – Wakacje z SUPERWILKIEM

18 czerwca klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Agentów PZU – FUNDACJA. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, w górach, w lesie, na wsi. Wszystkie zdobyte wiadomości dzieci mogły utrwalić w zajęciach praktycznych, gdzie rysowali oraz brali udział w teleturnieju. Na końcu wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Dziękujemy za naukę i wspaniałą zabawę.

>>RELACJA Z ZAJĘĆ<<

Gratulacje 4B!
15 wyróżnień 3 prymusow szkoły.

Karta rowerowa
Egzamin praktyczny już za nami.Teraz możemy bezpiecznie poruszać się po drodze.

 

 

I b w ZOO

Piękna pogoda zachęca do zajęć na świeżym powietrzu. Dlatego uczniowie klasy I b  wybrali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, aby tam pogłębiać swoją wiedzę o zwierzętach. Wycieczka odbyła się 20 czerwca i była bardzo udana. Już myślimy o kolejnej…


19 czerwca 2018r. nadarzyła się wspaniała okazja do ostatniego  wyjazdu uczniów klasy 3c z uczniami klasy 3d oraz ich rodzicami, do ośrodka "Zielona Sosna". Ośrodek znajduje się w Zielonej, koło Kalet. INTEGRACJA była myślą przewodnią wycieczki, gdyż w przyszłym roku dzieci znajdą się już w innych zespołach klasowych a ich Panie nie będą im już towarzyszyły każdego dnia. Nawiązały się nowe znajomości. Rodzice spędzili dzień ze swoimi dziećmi. Było wesoło. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Najpierw poczęstunek dla dzieci i dorosłych, później spacerek przez las, ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą "Do Bobrów". Bobrów niestety nie spotkaliśmy, ale za to zwiedziliśmy mini zoo. Następnie odpoczynek i zabawa na plaży. Dzieci za zgodą rodziców pluskały się w ubrankach w Małej Panwi. Po kąpieli, na talerzykach znalazła się przepyszna kiełbaska dla wszystkich głodomorów. Po posiłku nadszedł czas na tańce! Było odlotowo! Wręczono nagrody za wiedzę nt. bobrów i okolicznej przyrody. Tatusiowe wraz z dziećmi rozegrali mecz piłki nożnej. Nadszedł czas powrotu. Wszyscy, cali i zdrowi wróciliśmy do domu. Było odlotowo! Dziękujemy za rewelacyjnie spędzony czas na łonie natury wychowawczyniom klas 3c i 3d.

>>Foto z wycieczki<<

 

 

W dniu 6.06.2018r. rozstrzygnięto kolejną edycję szkolnego konkursu „Fizyka dla Humanistów”.

Uczestnicy konkursu wykonali autorskie zdjęcia ukazujące krajobraz antropogeniczny dowodzący zmienności świata zgodnej ze słowami Heraklita z Efezu „panta rhei”. Poszerzyli wiedzę z geografii i fizyki podkreślając wpływ działań ludzkich na otaczający świat.

Laureatami zostali:
Ismena Bryja - I miejsce
Anna Wewior - II miejsce
Ewa Książek - III miejsce

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

 

Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem:  „JESTEM U SIEBIE - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”.

Z przyjemnością informujemy, że dnia 13 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem: „JESTEM U SIEBIE - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. Oto lista zwycięzców:

1 miejsce – Patryk Przybyła i Piotr Grudzień

2 miejsce – Kamila Kostewicz – Kwoka

3 miejsce – Ismena Bryja i Oliwia Jęczmyk

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

6b w Parku Śląskim

 

13 czerwca grupa uczniów  z klasy 6b pod opieką opiekuna Szkolnego Koła LOP pani Krystyny Matejczyk uczestniczyła w Warsztatach Akademii Bioróżnorodności w Parku Śląskim.

Były to już drugie zajęcia prowadzone w ramach działalności Fundacji Park Śląski.  

W tym roku uczniowie mieli możliwość mikroskopowania podczas zajęć laboratoryjnych, a warsztaty dendrologiczne i ornitologiczne pozwoliły na praktyczną naukę przyrody.


Z WIZYTĄ W OSIKOWEJ DOLINIE

7 czerwca klasy: I b, I c oraz II a odbyły wycieczkę do niesamowitego miejsca, które zwie się „OSIKOWĄ DOLINĄ” . Uczniowie mieli tam okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Stworzyli piękne prace z płatków osiki, które przywieźli ze sobą na pamiątkę do domu.

W czasie wycieczki wszystkim dopisywały wspaniałe humory oraz piękna pogoda.

Po wykonaniu pięknych dzieł sztuki dzieci miały okazję pohasać w ogrodzie.
To miejsce warto odwiedzić!

Fotorelacja z naszej wycieczki :)

 

Uśmiech, radość i dobra zabawa, czyli Dzień Dziecka w 2a

Chociaż Dzień Dziecka minął już kilka dni temu, to dla uczniów klasy 2a 5 czerwca był tym świątecznym. W tym właśnie dniu wybraliśmy się całą klasą do „Magicznej Krainy”- krainy dziecięcej rozrywki. Czekały tam na nas: trampoliny, tory przeszkód, zjeżdżalnie, basen wypełniony piłeczkami. Zabawa była wyśmienita! Wyszliśmy trochę zmęczeni, spoceni, ale szczęśliwi. Dziękujemy! Na pewno jeszcze tam wrócimy!

 

 

AKCJA: BEZPIECZNIE NA DRODZE

28 maja nasi pierwszoklasiści  wybrali się do Opery Śląskiej na przedstawienie teatralne „Znakopolis". W spektaklu, w aktorów wcielili się uczniowie z klas mundurowych z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ul. Webera. Celem tego artystycznego przekazu było przypomnienie najmłodszym podstawowych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa na drogach. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność  noszenia odblasków na ubraniach lub na plecakach oraz poruszanie się w kamizelkach odblaskowych. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia  przez przejście dla pieszych. Przed i po spektaklu uczniowie spotkali się z panią policjantką oraz ze Sznupkiem - maskotką śląskiej policji. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu, wspólnie z aktorami zaśpiewali piosenkę. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez panią policjant. Na koniec każdy dostał odblask, udało nam się „przybić piątkę” ze Sznupkiem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Po takim spotkaniu każdy uczeń z pewnością będzie dbał o swoje bezpieczeństwo.

>>>Galeria zdjęć<<<

Dzień Dziecka – klasy pierwsze

Z okazji Dnia Dziecka klasy pierwsze wybrały się do pobliskiego Parku Linowego. Wszyscy mogli tu sprawdzić swoją kondycję, wykazać się odwagą oraz siłą woli. Zmęczeni mogliśmy odpocząć na kocykach, gdzie przygotowaliśmy pyszne przekąski i napoje.

Fotorelacja

 
Konkurs Ortograficzny
09.04.18r. przeprowadzono I etap konkursu ortograficznego dla uczniów klas trzecich pt."Mistrz złotego pióra", który zawierał teksty dyktand oraz testy z zakresu nauki ortografii.
Spośród wszystkich uczestników biorących udział w I etapie konkursu, wyłoniono po 3 uczniów z każdej klasy z największą liczbą punktów, którzy w maju przystąpili do etapu szkolnego. Laureatami szkolnego konkursu „Mistrz Ortografii” dla klas trzecich zostali:
Sandra Szajer - I miejsce,
Szymon Machowski -II miejsce,
Nadia Kruk - III miejsce.
Przyznano także dwa wyróżnienia dla:
Mai Mosór oraz Elizy Siwczyk. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Wszystkim laureatom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział.

NASZE GWIAZDECZKI  ZNOWU NA SCENIE

Dnia 22 maja po raz kolejny grupa teatralna „Gwiazdeczki” zaprezentowała swoje zdolności aktorskie rozweselając zebraną na przedstawieniu publiczność z klas I. Kabaret o tematyce zdrowotnej, w którym można było rozpoznać między innymi takie postaci jak: Królewna Śnieżka, krasnoludki, dobra wróżka, czarownica i Kopciuszek, uczył najmłodszych uczniów naszej szkoły zasad higieny i zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy naszym młodym aktorom za ich zaangażowanie i wspaniały występ!!!

Nasza galeria zdjęć

WARSZTATY PRZYRODNICZE W SEGIECIE

14 maja uczniowie klas 5b i 6b pod opieką swoich wychowawców i przedstawicieli rodziców uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez opiekuna Szkolnego Koła LOP panią Krystynę Matejczyk. Zajęcia odbywały się w Rezerwacie  Segiet oraz na terenach przylegających do tego chronionego prawnie obszaru.

W dniach 16 i 17.05.2018r. klasa 7b razem w wychowawczynią p. Janiną Bańczyk,  przewodnikiem PTTK  p. Teresą Tworek oraz panem Andrzejem Białasem uczestniczyła w wycieczce szkolnej.  Pierwszym punktem na naszej trasie były warsztaty w studio nagrań Gitarek Studio w Skoczowie. Dziękujemy panu Arkowi za pokazanie nam pracy reżysera dźwięku. Po warsztatach zwiedziliśmy Skoczów i dzięki pani Teresie Tworek dowiedzieliśmy się więcej o historii tego miasta i regionu. Następnie pojechaliśmy na warsztaty do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Piekliśmy  chleb jak 100 lat temu, dowiedzieliśmy się jak dawniej robiono masło.  Cały pokaz odbywał się w miejscu, które wprowadziło nas w klimat dawnych czasów. Po tych atrakcjach pojechaliśmy do miejscowości Górki Wielkie gdzie było nasze miejsce noclegowe i kolejne atrakcje ( ognisko, gry i zabawy sportowe oraz wiele rozmów i mnóstwo dobrego humoru). Następny dzień przywitał nas deszczową pogodą, która jednak nie pokrzyżowała naszych planów i zrealizowaliśmy kolejne punkty wycieczki: zwiedzanie Muzeum Zofii Kossak oraz zwiedzanie Cieszyna. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Wycieczka  na długo pozostanie w naszej pamięci.


Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/6KaVW8uirFDNMCVy1


Uczeń klasy 7b Łukasz Gadomski został doceniony za swoje wyniki w nauce, postawę, aktywność i pasję. Otrzymał bilet do Parlamentu Europejskiego. Gratulujemy i czekamy na relację z Brukseli.

 

PIKNIK SZKOLNY 2018

 

Pikniki rodzinne stały się coroczną tradycją Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu. 18 maja odbył się kolejny, w którego organizacji pomogła nam, zaprzyjaźniona z nasza szkołą od wielu lat, Liga Kobiet Nieobojętnych. Jak zwykle nie zawiedli nas znakomici goście; min. prezydent Bytomia - Pan Damian Bartyla, wiceprezydent naszego miasta- Pani Bożena Mientus  przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Mariusz Janas, radni - Pani Joanna Stępień, Pan Piotr Bula i Pan Andrzej Kostek, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz klubu Relaks.
Przybyły rodziny oraz znajomi naszych uczniów.

Zebranie się środowiska lokalnego było okazją do wyróżnienia jednego z naszych uczniów. Był nim Łukasz Gadomski, któremu radna – pani Joanna Stępień, w imieniu fundacji Jerzego Buzka, za szczególne osiągnięcia oraz osobowość wręczyła niezwykłą nagrodę – kilkudniowy wyjazd do Brukseli. Łukaszowi gratulujemy !!!

Dla zgromadzonych gości jak zwykle przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Wśród nich: koncert zespołu instrumentalno -wokalnego z MDK 2, występy artystyczne uczniów i absolwentów naszej szkoły, niezwykłe atrakcje przygotowane przez Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej LEO CORDE oraz Organizację Proobronną Śląskich Oddziałów terenowych Combat Alert Special Group – Zielone Diabły, pokaz MUKS Bytom Klub karate tradycyjnego.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, której głównymi nagrodami były: rower, hulajnoga, deskorolki oraz czajnik.

Podczas tego specjalnego losowania Dyrektorowi naszej szkoły - Pani Bronisławie Miarczyńskiej towarzyszyła prezes Ligi Kobiet Nieobojętnych – Pani Anna Kowolik oraz Panowie: Mariusz Janas oraz Piotr Bula.

Zgromadzeni goście mieli okazję śpiewać karaoke, tworzyć zabawki fizyczne, wziąć udział w  Eko Aukcji, różnego rodzaju grach i zabawach. Mamusie uczniów układały niesamowite fryzury, dziewczyny mogły liczyć też na piękny manicure.

Były dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne.

Można było skosztować wieeeeeelu pyszności.

Pod koniec imprezy odbył się mecz piłki nożnej rodzice –uczniowie; tym razem zwycięstwo przypadło w udziale TYM PIERWSZYM.                  

Impreza nie mogłaby się odbyć , gdyby nie pomoc wielu osób o wielkim sercu.

Za wsparcie w przygotowaniu pikniku jeszcze raz dziękujemy:

 

Dyrektorowi Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich - Panu Witoldowi Sbirendzie

Dyrektorowi ZSTiO - Panu Arturowi Lubosowi

Drukarni Waikiki

Właścicielom Sali Zabaw „Magiczna Kraina”

Pani Marioli Wiatr – dyrektorowi WNZOP „Promed”

Straży Pożarnej,

Policji,

Bytomskiemu Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej LEO CORDE

Organizacji Proobronnej Śląskich Oddziałów terenowych Combat Alert Special Group – Zielonym Diabłom

Pani Halinie Biedzie

Firmie „Kubik”

Bytomskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu

Pani Grażynie Kała z zakładu fryzjerskiego

Właścicielom kwiaciarni „Storczyk”

Firmie Geers

Firmie SEMI

Śląskiemu Bankowi Żywności

Media Markt

RODZICOM NASZYCH UCZNIÓW, na których zawsze możemy liczyć
I WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM.

 

Do zobaczenia na kolejnym pikniku !!!


 Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/lIvOCSyGzKSI8aaf1

oraz https://photos.app.goo.gl/US5p1n1h2sgSlXSy1


Uczniowie klasy 3d wykonali swoją pierwszą, własnoręcznie uszytą maskotkę lub poduszeczkę. Wyszło im to całkiem ładnie.Poniżej kilka z zdjęć z zajęć plastycznych.


W miesiącu kwietniu, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły również i w tym roku wzięli udział w licznych konkursach poświęconych tej tematyce: szkolnych i miejskim.

Oto kilka słów podsumowania.

Uczennica klasy 7a- Alicja Mainka zdobyła trzecie miejsce w miejskim konkursie plastyczno-przyrodniczym : Krajobrazy Polski- Karpaty i Sudety”

Wyłoniono też trójkę reprezentantów szkoły w konkursie „ Tajemnice ludzkiego ciała”

Eliminacje odbyły się 13 kwietnia w piątek. Szkołę w konkursie miejskim 11 maja reprezentowali : Anna Wiewior, Łukasz Gadomski i Oskar Kucharski- uczniowie klasy VII B.


Na terenie szkoły odbyły się także konkursy szkolne. W kategorii klas I-III konkurs pt: „Laurka dla Ziemii”- kolejne miejsca zdobyli:

I miejsce- Karolina Rogowska z klasy I B,

II miejsce- Radosław Toporski z klasy I B,

III miejsce- Maja Węgrzyn z klasy I B

Wyróżnienie- Martyna Grabis z klasy III B

W kategorii klas IV-VII odbył się konkurs fotograficzny promujący walory najbliższej okolicy. W konkursie kolejne miejsca zdobyli:

I miejsce- Martyna Mosór- klasa VII A

II miejsce- Łukasz Gadomski- klasa VII B

III miejsce- Ines Nowak- klasa VII C

Wyróżnienie- Marta Podlesińska –klasa VII C

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość.

 

 
Wiosenne pejzaże na  chodnikowej płycie w wykonaniu uczniów klas 3c i 3d :)


DZIEŃ ZIEMI

20 kwietnia przedstawiciele Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody wraz ze swoim opiekunem panią Krystyną Matejczyk uczestniczyli w Obchodach Dnia Ziemi w Parku Śląskim.

W tym roku nacisk położony został na sprzątanie parku, ale dzięki licznym stanowiskom edukacyjnym przygotowanym przez Stowarzyszenie „Nasz Park”, uczniowie przypomnieli sobie zasady recyklingu i segregowania śmieci.
Z całą pewnością taka forma terenowej edukacji przyczyniała się do rozbudzania wyobraźni i wyrabiania świadomości ekologicznej.

 

Wiosenny spacer

Korzystając z pięknej pogody 25 kwietnia klasa Ia wybrała się na wiosenny spacer. Obserwowaliśmy zmiany jakie zaszły w przyrodzie wiosną. Pogoda dopisała, więc bawiliśmy się też w pobliskim parku linowym. Zabawa była przednia, z pewnością tu jeszcze wrócimy.

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO zorganizowanego przez Szkolne Koło TPD: „Bezpiecznie spędzam wolny czas” SZCZEGÓŁY -->   http://www.sp44.bytom.pl/?tpd,43

Wyniki konkursu
MATEMATYCZNY AS PIERSZYCH KLAS

 

Poznaliśmy laureatów konkursu MATEMATYCZNY AS PIERWSZYCH KLAS,

który odbył się 11 kwietnia br.

Głównym celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań

oraz uzdolnień matematycznych uczniów.

Do konkursu przystąpiło wielu śmiałków.

 

Oto zwycięzcy:

 

I miejsce: Nadia Naróg (kl. Ia)

II miejsce ex aequo: Natalia Grabowska (kl. Ia), Kacper Wójcik (kl. I a)

III miejsce ex aequo: Mateusz Mosz (kl. Ia), Karolina Rogowska (kl. I b), 

Michał Palimąka (kl. Ic)

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

                     Organizatorzy konkursu:

Klaudia Magdziorz oraz Joanna Kowalska


U W A G A  G Ł O S U J E M Y!

Wybierz warzywno-owocową kukiełķę, która Ci się podoba i zapamiętaj jej numer! W piątek odbędzie się głosowanie w klasach 1-3 na NAJŁADNIEJSZĄ i NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ. Tym razem to Ty wraz z innymi uczniami zadecydujecie, która z nich zwycięży!!! Liczymy na Twój głos - opiekunowie SK PCK.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie 

Jestem u siebie – 100 lat niepodległości”

>> SZCZEGÓŁY<<

 

Ia w MEDIA MARKT

19 kwietnia klasa I a wybrała się na wycieczkę do Media Markt. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, gdzie poprzez zabawę poznali świat nowych technologii oraz wprowadzeni zostali do tematyki prawa autorskiego.Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to są PEGI, kim jest autor, jakie ma prawa, a także czym są legalne źródła kultury, gdzie ich szukać i dlaczego warto z nich korzystać.

Pani Wiola w bardzo przystępny sposób wyjaśniła dzieciom zagrożenia związane z nielegalnym udostępnianiem własności intelektualnej w sieci.

Podczas zajęć, sklep Media Markt zamienił się w labirynt pełen niespodzianek. Dzieci stały się autorami bardzo ciekawych i oryginalnych prac wykonanych z surowcow wtórnych, rozwiązali krzyżowkę, robili sobie selfi, które potem zostały udostępnione na wszystkich telewizorach w sklepie. Łączyliśmy się  z bezpiecznymi, legalnymi stronami internetowymi. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i świetnie poradzili sobie z zadaniami. Na koniec był słodki poczęstunek, miła niespodzianka w postaci upominków oraz duuuże pamiątkowe zdjęcie całej klasy oprawionej w antyramę :) .
Okazuje się że zwykła wycieczka do Media Markt może okazać się niezwykłą przygodą wprowadzającą dzieci w świat wiedzy.

Dziękujemy jednej z mam za zorganizowanie wspaniałej zabawy!

 

 

Zdjecia z naszej wycieczki: https://photos.app.goo.gl/AeK6fxjr4S4mZmmt1


12 kwietnia uczestniczyliśmy w „Żywej lekcji przyrody.”

W tym roku prowadził ją Krystian Kawik – hodowca z Ośrodka Edukacji proekologicznej BITIS.

Podczas godzinnych zajęć uczniowie poznali przedstawicieli czterech gromad: owadów, pajęczaków, płazów oraz gadów.  Dowiedzieli się o ich budowie, zwyczajach i przystosowaniu do środowiska.

 

 

„Lubię wędrować po moim mieście...”- ogródki działkowe.

Pogoda dopisuje, więc klasy 2a i 3b wybrały się na kolejny wiosenny spacer. Tym razem na ogródki działkowe. Uczniowie zaobserwowali kolejne oznaki wiosny: obsypane białymi i różowymi kwiatami drzewa owocowe, zawiązki porzeczek na krzewach, kwitnące tulipany, hiacynty i szafirki, a na ścieżkach, którymi wędrowali stokrotki i kwiaty mniszka lekarskiego, popularnie zwane mleczami.

 


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:


Dla klas młodszych-"Kukiełki z owoców lub warzyw. Szczegóły >> TU <<

Dla klas VII - Fizyka dla humanistów i przyrodników. Szczegóły >> TU <<


12 kwietnia 2018 r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 44 im. UNICEF w Bytomiu uczestniczyli w prelekcji mgr Elżbiety Markowiak pt.: "Islandia - kraj gejzerów, wulkanów, lodowców, wodospadów i ... naszego Prince Polo". Prelegentka od lat związana jest z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, jest członkiem Zarządu Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Sekretarzem Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej.

Wystąpienie to odbyło się dzięki podjętej w bieżącym roku szkolnym współpracy szkoły z Bytomskim Kołem Terenowym Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Uczniowie poznali elementy geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej tego europejskiego kraju, dowiedzieli się, jakie znaczenie dla rozwoju tego kraju mają obecnie geologiczne atrakcje. A o znaczeniu trolli i elfów wspominać nie będziemy, żeby ich nie spłoszyć ;) 

Fizyka physis – „natura” skupia w sobie wiedzę przyrodniczą. Powiązanie wiedzy naukowej z fizyki i geografii z naturalnymi zjawiskami przyrodniczymi ułatwia ich zrozumienie i zachęca uczniów do kształcenia. Członkowie Koła Fizycznego: Marta Podlesińska, Martyna Czupryńska, Ines Nowak, Łukasz Gadomski, Oskar Kucharski, Kamil Kucharski, Daniel Byra, Jakub Choma zbadali, dlaczego niektóre budynki ulegają zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi, a inne potrafią je przetrwać. Jak niebezpieczna potrafi być  kurzawka? Dlaczego zaburzenie naturalnej cyrkulacji powietrza może zagrozić naszemu życiu? Uczniowie poznali zjawiska rezonansu i konwekcji. Przedstawiono wielką rolę fizyki w ograniczaniu tragicznych skutków kataklizmów. Uświadomiono młodzieży jak wiedza fizyczna pozwala chronić życie i zdrowie ludzkie w czasie nieuniknionych zjawisk przyrodniczych. Warto ją zgłębiać chroniąc siebie i innych.

 >>FOTORELACJA<<


11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 44 im. UNICEF w Bytomiu uczestniczyli w warsztatach organizowanych w Muzeum Ziemi Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Edukacyjny wyjazd zorganizowały mgr Justyna Przepadło i mgr inż. Krystyna Matejczyk.

Tematyka zajęć praktycznych prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego była skorelowana z nową podstawą programową nauczania biologii i geografii w szkole podstawowej.

Warsztaty "Dzieje życia na Ziemi" oraz "Warsztaty z GPS" cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Szczególnie upodobali sobie zajęcia z geocachingu. Jest to gra terenowa dla użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników  najczęściej pod wskazanymi dokładnie współrzędnymi geograficznymi. Miejsce ukrycia może też być zaszyfrowane za pomocą np. zagadki, którą należy  rozwiązać, by dotrzeć do celu. „Skarby” to tzw. skrzynki lub kesze, które zostały odpowiednio zabezpieczone. Zawierają one dziennik znalezień oraz drobne fanty, którymi wymieniają  się kolejni znalazcy.

Dodatkowo uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi, zobaczyli piękne okazy minerałów i skał magmowych, osadowych i metamorficznych, a także wystawy: poświęconą dinozaurom, paliwom kopalnym, a także hominidom.   
                                                          >>ZDJĘCIA <<


„Lubię wędrować po moim mieście...”

Takie motto przyświecało pierwszemu wiosennemu spacerowi uczniów klas 2a i 3b, na który wraz z wychowawcami wybrali się 10 kwietnia. Korzystając z pięknej pogody, dzieci udały się na poszukiwanie zwiastunów wiosny w najbliższej okolicy. Zadaniem uczniów była dokładna obserwacja przyrody oraz wskazywanie i nazywanie zauważonych w związku z obecną porą roku  zmian.  Obsypana żółtymi kwiatami forsycja, młode listki na wierzbie, kwitnące w przydomowych ogródkach krokusy, pąki na drzewach, to najbardziej widoczne i charakterystyczne w tym czasie oznaki wiosny.


 

10 kwietnia klasa Ib i Ic wybrała się na wycieczkę do pobliskich ogródków działkowych. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie – poszukiwali pierwszych śladów wiosny. W ogródkach zakwitły już krokusy, a działkowicze powoli zaczynają budzić ogród z zimowego snu. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Z pewnością wrócimy tu latem...


"Mistrz pięknego czytania" - wyniki   

27 marca 2018r. W naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”.  Konkurs przygotowały panie Anna Wantuch i Małgorzata Szymik – Jaremko. W konkursie brali udział uczniowie klas II i III. Dzieci reprezentowały wysoki poziom umiejętności czytania. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Julia Kwiatkowska z klasy III b

II miejsce Magdalena Długołęcka z klasy III b

III miejsce Zuzanna Piotrowska z klasy III a

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!


 

 

Szkolny etap I Regionalnego konkursu ortograficznego o tytuł

 

śląskiego mistrza „Złotego Pióra”


http://www.sp44.bytom.pl/?konkursy-szkolne-i-miedzyszkolne,131

Wyniki konkursu „Zabytki Bytomia”

27 marca poznaliśmy zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem: „Zabytki Bytomia”. Jego głównym celem było rozbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią naszego miasta, uwrażliwienie na jego piękno i oryginalność. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 1 – 3.

Laureatami zostali:

 1. Emilia Gudaj
 2. Adam Tabacki
 3. Wiktoria Ociesa

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Szkolne Koło TMB

 

W dniu 22.03.2018 r. rozstrzygnięto kolejną edycję szkolnego konkursu „Fizyka dla Humanistów” Edycja Wielkanocna.

Uczniowie tworząc pisanki wielkanocne utrwalali wzory, przedstawiali zjawiska fizyczne, które analizowali i opisywali. Łączyli wyobraźnię, wiedzę oraz umiejętności plastyczne w procesie tworzenia równocześnie świetnie się bawiąc.

Laureatami zostali:

I miejsce  -        Marta Podlesińska, Ines Nowak z klasy VII c
II miejsce -        Kamil Kucharski z klasy VII c
III miejsce -       Weronika Hanert z klasy VII b
Wyróżnienie -     Weronika Balcerowicz VII b

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.


Dzień Odkrywania Talentów

21 marca, zgodnie z tradycją naszej szkoły, zorganizowany został Dzień Odkrywania Talentów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, plastyczne, wokalne, taneczne, muzyczne i sportowe. Ich występy oklaskiwali rówieśnicy, a oceniała komisja, w której zasiadali zarówno nauczyciele: pani Janina Bańczyk i pani Iwona Tarnowska , jak i uczniowie: Paweł Ludwiński - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Alicja Mainka i Oskar Wysmolek - laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu. Wybór był trudny, ale po długich obradach udało się wyłonić laureatów. Kategoria klas I – III:

 

1 miejsce – Odetta Łypik,

 

2 miejsce – grupa taneczna NEW ART,

 

3 miejsce – Lilianna Kusek.

 

W tej kategorii przyznano również wyróżnienia. Uzyskały je: Amelia Pudełko, Irmina Ulanowska i Oliwia Szlapa.

 

W kategorii klas IV – VII laureatami zostali:

 

1 miejsce - Lena Krzyżanowska i Łukasz Ryndziewicz,

 

2 miejsce - Oliwia Jęczmyk,

 

3 miejsce - Emilia Morawiec.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom gratulujemy sukcesów. Zapraszamy za rok.

 

Organizatorzy:

 

p. Janina Bańczyk

 

p. Ewa Koczar

>> FOTORELACJA <<


 

 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS PIERWSZYCH
>>> MATEMATYCZNY AS PIERWSZYCH KLAS<<<


„Piękno jest w Tobie!!”

W dniach 05-20.03.2018r w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna na rzecz dzieci z oddziałów onkologii, hematologii i chemioterapii oraz ich cudownych mam. Akcja zorganizowana została przez Panią Klaudię Magdziorz oraz rodziców uczniów naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla Pani Magdaleny Nokel oraz Pani Honoraty Morawiec. Dobrą duszą akcji była Pani Barbara Wadowska oraz Pani Karina Płocieniak – raz jeszcze dziękujemy. Niezastąpieni również okazali się uczniowie naszej szkoły, którzy bezinteresowanie wspierali tę akcję: Kacper Nokel, Dominika Morawiec, Natalia Tabacka, Dominika i Marta Gomuła, Nikodem Jarmark, Szymon Machowski, Jagoda Gwiazda, Oskar Szczęsny, Patrycja Kuć, Mateusz Mosz, Natalia Wewior, Mateusz Litwin, Adrianna Urbańczyk, Maja Kucharska, Grzegorz Kozera, Paulina Słotoś, Dominik Szczęsny, Wiktoria Odoj, Nicola Toporek, Karolina Rogowska, Rysiu Gruszka, Odetta Łypik, Weronika Czopek, Małgosia Balcerowicz, Adam Jędrys, Natalia Zorzycka, Natalia Wierzbicka, Martyna Naróg, Martyna Kuczmańska, Martyna Doniecka-Bedlińska, Monika Królczyk, Wiktoria Śleboda, Malwina Kulesza, Natalia Kozielska, Wanessa Kozłowska, Kinga Musioł, Jakub Krzęcio, Aleksandra Klamka, Jakub Salamon, Wiktor Rzyła, Mateusz Kowalec, Szymon Wrodarczyk, Mikołaj Detzner. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!

To właśnie My, My, My mamy szansę uszczęśliwić chore dzieci!!!


PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY W KLASIE 3D.
Najpierw topiliśmy "Mini Marzannę" i śpiewaliśmy piosenki o wypędzaniu zimy. Następnie wywoływaliśmy śpiewem Panią Wiosnę i ukazała nam się podczas wychowania fizycznego. Większość z nas ubrana była w kolorach wiosny, nawet pani Ani "wyrósł" jakiś zielony liść na głowie. Nasze klasowe tancerki zaprezentowały swoje umiejetności taneczne podczas konkursu "I JA MAM TALENT".  Cały dzień świeciło dla nas cudowne słońce! WITAJ WIOSNO! >> FOTOGALERIA NASZEJ KLASY<<


Uczniowie klasy 2a i 3b w Operze Śląskiej

 

16 marca uczniowie klas: 2a i 3b mieli okazję obejrzeć balet o pięknej, lecz złej Królowej, która codziennie przeglądała się w swoim czarodziejskim lustereczku, o jej pasierbicy Śnieżce i o siedmiu krasnoludkach. Bogactwo scenerii, piękne kostiumy, ciekawa muzyka i doskonały występ tancerzy dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji. Jedna z najpiękniejszych baśni braci Grimm „ Królewna Śnieżka” była dla uczniów doskonałą lekcją języka tańca.

 

 


Ic w CASTORAMIE

12 marca klasa I c udała się na wycieczkę do Castoramy środkami komunikacji miejskiej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Ideą warsztatów Majsterkowo jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Uczniowie z pomocą wykwalifikowanego pracownika – Pana Marcina, malowały na szkle piękne obrazki związane ze zbliżającymi się świętami. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Lekcja w Majsterkowie zakończyła się wręczeniem dyplomów. W nagrodę za dobre zachowanie i solidnie wykonane prace uczniowie otrzymali drobne upominki. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!


>>FOTORELACJA<< 

Spotkanie w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

13 marca odbyło się kolejne już spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji i straży pożarnej. Tym razem w warsztatach organizowanych w ramach Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas 2a i 3d. Dzieci podczas spotkania m.in. poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze jako pieszy, jak i rowerzysta, przekonały się, jak ważne są odblaski, przećwiczyły w sposób praktyczny przejście po pasach z sygnalizacją świetlną, dowiedziały się, co to jest czad i jak postępować w razie pożaru, utrwaliły zasady udzielania pierwszej pomocy. Po części instruktażowo- praktycznej przyszła pora na zwiedzanie Galerii Motoryzacji i Techniki, gdzie można było usłyszeć wiele ciekawostek na temat starych, zabytkowych pojazdów.

>>Fotorelacja <<

 

 

 

 

SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU HISTORII BYTOMIA
„W NOWOŻYTNYM BYTOMIU” ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Za nami jeden z najtrudniejszych konkursów dla uczniów klas III i IV. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma pytaniami dotyczącymi bogatej historii naszego miasta. Wielu z nich wie już, że dawniej w Bytomiu na rynku mieściła się dostępna dla wszystkich studnia, że za zbyt małe wypieki piekarzy czekały kary pieniężne,        a nawet wykluczenie z cechu. Potrafili również m. in. opisać przeciętną kuchnię XIX wieku. Oto nasi laureaci:

1 miejsce – Emilia Gudaj i Julia Kwiatkowska z klasy 3b

2 miejsce - Oliwier Tylenda i Filip Filbier z klasy 4 b

3 miejsce - Ryszard Gruszka i Gracjan Lasek z klasy 4 d

W konkursie powiatowym naszą szkołę reprezentować będą: Emilia Gudaj i Julia Kwiatkowska oraz Oliwier Tylenda i Filip Filbier

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ia  w CASTORAMIE

 

8 marca wybraliśmy się do CASTORAMY na warsztaty plastyczne, gdzie malowaliśmy na szkle.

 

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!Relacja z naszej wycieczki >> TU <<


 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Wzmacnianie szeroko rozumianego bezpieczeństwa jest priorytetowym zadaniem naszej szkoły, dlatego też uczniowie klasy 3b wybrali się w czwartek, 8 marca, na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas spotkania z policjantem dzieci przypomniały sobie jak unikać zagrożeń podczas poruszania się po drogach, w czasie wycieczek pieszych i rowerowych, a także, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Ciekawa i oryginalna prezentacja multimedialna oraz krótki film edukacyjny sprzyjały skupieniu i zainteresowaniu tematem. Oczywiście, wielu cennych  wskazówek dotyczących bezpieczeństwa udzielili również strażacy. To od przedstawicieli tych służb dzieci dowiedziały się m.in. jak zachować się w sytuacji zagrożenia, co zrobić, gdy ulatnia się czad. Z dużym zaciekawieniem spotkał się również strój strażaka, który zakłada podczas akcji ratowniczych. Oba spotkania upłynęły w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Nie były to jednak jedyne atrakcje jakie czekały na uczniów w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. W Galerii Motoryzacji i Techniki mogli obejrzeć zabytkowe pojazdy, a także wysłuchać ciekawych historii wielu „perełek” polskiej i światowej motoryzacji. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblask, by zawsze był widoczny na drodze.
Relacja z naszej wycieczki  >> TU<<


Szkolne eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2018”

 

„Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy,

 

gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów,

 

to znaczy, gdy z radością wykonywać będą swą pracę”

 

/ August Rodin/

 

 

7 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018” organizowanego przez MDK nr 1 w Bytomiu.  Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1 -3. Młodzi artyści włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do recytacji. Ta promocja kultury języka była nie tylko doskonałym ćwiczeniem pamięci ale przede wszystkim cennym doświadczeniem zdobytym przez uczestników i widzów w obcowaniu z poezją. 

Jury, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, stopień pamięciowego opanowania tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła trzech laureatów. Są to:

 

Miejsce I - Magdalena Czupryńska klasa I b

 

Miejsce II - Julia Kwiatkowska klasa III b

 

Miejsce III - Mateusz Mosz klasa I a

 

Nominację do konkursu miejskiego uzyskała: Magdalena Czupryńska

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.IV TURNIEJ PAMIĘCI ANDRZEJA MOTYKI już za nami!

 

3 marca 2018 roku w godzinach 9.00- 15.30 w Hali Sportowej " Na Skarpie " w Bytomiu Szombierkach odbył się IV Turniej Pamięci Andrzeja Motyki. Turniej został zorganizowany przez Ligę Kobiet Nieobojętnych oraz Szkołę Podstawową nr 44 im. UNICEF. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała wiceprezydent Bytomia – Pani Aneta Latacz. Sam turniej rozpoczął się uczczeniem minutą ciszy pamięci Andrzeja Motyki, a także Bogusława Cygana i Stanisława Bykowskiego.
Imprezę poprowadził Krzysztof Wieczorek , a relację fotograficzną realizował Andrzej Płochocki. Sędzią głównym turnieju został Paweł Pypeć , natomiast sędzią liniowym Michał Saporski. Publikę rozgrzewała grupa czirliderek z klasy 3d SP 44.
Sportowe zmagania obserwowała liczna widownia , m.in. przedstawicielka Rady Miejskiej - pani Joanna Stępień, pani Anna Kowolik - prezes Ligi Kobiet Nieobojętnych  oraz dyrektor SP 44 - pani Bronisława Miarczyńska, a także rodzice i nauczyciele.
Gośćmi honorowymi byli: pani Maria Motyka- matka zmarłego sportowca, żona - Ewa Motyka oraz syn -trener Jan Motyka.

Pierwszym rozegranym meczem, był mecz towarzyski SP 21 – SP 44, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji naszej szkoły (3:1).     

 W rozgrywkach rywalizowało 6 drużyn piłki nożnej, które zajęły kolejno:

I     miejsce GKS Katowice

 

II    miejsce Ruch Chorzów

 

III   miejsce Silesia Miechowice

 

IV   miejsce Szombierki Bytom

 

V    miejsce Gwarek Tarnowskie Góry

 

VI   miejsce Orzeł Miedary

 

Przyznano również indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodników:

- królem strzelców został Jakub Kiełbowicz z TS Szombierki Bytom,

- najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Dolecki- zawodnik Silesii Miechowice,

- tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Aleks Kartaszow z GKS Katowice.

O godzinie 15.00, pod trenerskim okiem pana Jacka Ziomka, odbył się mecz towarzyski Oldbojów TS Szombierek Bytom.
Uroczystego wręczenia medali , dyplomów oraz nagród dokonali organizatorzy wraz z radną - panią Joanną Stępień.

Podczas turnieju nie zabrakło  sportowych emocji i wesołej atmosfery.

 Kolejny turniej dopiero za dwa lata.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu !

 

                                                                                           Organizatorzy:

 

Liga Kobiet Nieobojętnych oraz Szkoła Podstawowa nr 44 im UNICEF w Bytomiu

Zdjęcia z turnieju: https://photos.app.goo.gl/htsVNG7Kio7WjuuW2

Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde w SP 44 im. UNICEF w Bytomiu.

 

Dzisiaj, tj. 28 lutego 2018 r., w naszej szkole pojawili się niesamowici goście, można rzec RYCERZE, bo przedstawiciele Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde.

Uczniowie klas trzecich i czwartych mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej, wesołej, „żywej lekcji historii”. Byli zafascynowani profesjonalizmem prowadzących oraz przywiezionymi przez nich rekwizytami.

Dziękujemy za niesamowite przeżycia.

 

Galeria zdjęć >>TU<<

 

KONKURS SZKOLNY FIZYKA DLA HUMANISTÓW

EDYCJA WIELKANOCNA >> SZCZEGÓŁY<<

 

 

 

 

 

Dzień Otwarty w naszej szkole

W czwartek 22 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Bronisława Miarczyńska, która serdecznie powitała przybyłych gości oraz przedstawiła ofertę edukacyjną placówki. Następnie w krótkim programie artystycznym zaprezentowała się grupa teatralna „Gwiazdeczki”, wspierana przez  uczniów klas: 2a i 3b. Na zakończenie części oficjalnej wszyscy wysłuchali koncertu  szkolnego zespołu wokalnego „Cantare”. Potem dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zostały zaproszone przez panią dyrektor do zwiedzania szkoły. W salach czekały na nich niespodzianki. Atrakcje przygotowali zarówno nauczyciele, jak i obecni uczniowie placówki. Gościom zaproponowano wspólne zabawy na Salce Zabaw, gry stolikowe oraz grę na instrumentach muzycznych. Wizyta w pracowni fizycznej umożliwiła wykonanie szeregu ciekawych doświadczeń. Na zebranych czekały również zabawki fizyczne, które pozwoliły przekonać się jak działają prawa przyrody. Podczas wspólnego spaceru po szkole goście obejrzeli wystawę prac uczniów, a także wiele pomocy związanych z przyrodą: duże zainteresowanie wzbudził model układu planet, model człowieka i prosty obwód elektryczny. Ponadto przedszkolaki miały również do dyspozycji konsolę Xbox. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaków i  ponownie wszyscy spotkamy się we wrześniu 2018 r.


Zapraszamy do galerii TU

WIZYTA KLASY I b W CASTORAMIE

 Nawet wycieczka do Castoramy może okazać się niezwykłą przygodą wprowadzającą dzieci w świat wiedzy.

22 lutego, dzięki jednej z mamuś, uczniowie klasy I b mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez wspomniany market. Dzieci poznały tam  technikę malowania na szkle. Pod okiem bardzo miłej Pani wykonały przepiękne prace tematycznie wprowadzające nas w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Swoje dzieła oraz inne upominki mogły oczywiście zabrać ze sobą.

Dziękujemy za świetną zabawę.


 

 

 

>>>Regulamin konkursu czytelniczego „Mistrz Pięknego Czytania”<<<  Uwaga - zmiana terminu konkursu - szczegóły w regulaminie

 

Dzień dobry,

          Proszę Cię o pomoc. Przekaż 1% podatku na leczenie, terapię i rehabilitację mojego dziecka. Ten 1% tak wiele dla nas znaczy. To dzięki Twojej pomocy moje dziecko ma szansę na lepszą przyszłość.


                #2410 Marcel Daszkiewicz

         Cześć, Jestem Marcel i waśnie skończyłem 5 lat. Autyzm zdiagnozowano u mnie w wieku 3 lat i od tego moment uczęszczam do ośrodka OREW w Bytomiu. Moją bolączką jest to, że praktycznie nic nie jem. Wybrałem Sobie kilka rzeczy jak serki Danio, gumy Mamby i chipsy, do reszty nie mogę się przekonać. Dlatego muszę iść do psychologa żywienia, jednak takie wizyty są jedynie prywatnie a ich koszt to nawet 500 zł za godzinę (tak to nie pomyłka). Jeżeli nie rozpocznę wkrótce terapii będę musiał być karmiony dojelitowo co wiąże się z kolejnymi wizytami w szpitalu, a tego naprawdę bym nie chciał. Pomagając, Dasz mi szansę na normalne życie.


>>Sprawdź mój profil w Fundacji JiM<<


Wpisz w PIT KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075
W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz #2410 Marcel Daszkiewicz
Zaznacz Wyrażam zgodę
lub
Wpłać darowiznę na konto 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745
Z dopiskiem #2410 Marcel Daszkiewicz

Dziękujemy!


 

KONKURS „MATEMATYCZNY AS”

 

Dnia 16 lutego w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy i umiejętności z matematyki dla uczniów klas III. Jego głównym celem było rozwijanie zainteresowań matematyką wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ciekawe zadania i łamigłówki były  nie lada wyzwaniem dla uczestników. Poziom wiedzy był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się sprawnością rachunkową, logicznym myśleniem i pomysłowością.

 

Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce: Oskar Antolak z klasy 3c

 

II miejsce: Aleksander Wadowski z klasy 3b

 

III miejsce: Martyna Doniecka- Bedlińska z klasy 3c i Szymon Machowski z klasy 3c.

 

Wyróżnienie zdobył uczeń klasy 2a Kacper Kwit.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU HISTORII BYTOMIA
„W NOWOŻYTNYM BYTOMIU”DLA UCZNIÓW KLAS III – IV SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - szczegóły TU


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO POD HASŁEM: „ Zabytki Bytomia - szczegóły TU

 

 

REGULAMIN III EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW
KLAS III  - pod hasłem: Matematyczny As - szczegóły TU

 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało poradnik pn. „Co należy wiedzieć przed feriami”. Został on zamieszczony po adresem: https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/01/poradnik-bezpiecznego-wypoczynku.pdf


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym miejskim  konkursie „SP4 & 44 Komputerowe maniery”!

Otrzymaliśmy od Was mnóstwo prac. Wszystkie reprezentowały wysoki poziom wykonania oraz znajomość zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Niestety, nagrodzić mogliśmy tylko 17 osób. Oto lista zwycięzców wyłonionych przez nasze jury.

Klasy I-III

Pierwsze miejsce – Magdalena Skop SP 3

Drugie miejsce – Zuzanna Zych SP 4

Trzecie miejsce – Nicola Toporek SP44

Wyróżnienie - Mateusz Muszyński SP 4

Wyróżnienie – Odetta Łypik SP 44

 

Klasy IV-V

Pierwsze miejsce – Zuzanna Kozicka SP 4

Drugie miejsce – Filip Filbier SP 44

Trzecie miejsce – Aleksandra Winszczyk SP23

Wyróżnienie – Kamil Ptak SP 44

 

Klasy VI-VII

W kategorii - Plakat

Pierwsze miejsce – Dominika Bujnarowska SP 23

Drugie miejsce – Maksymilian Herman SP 45

Trzecie miejsce – Oliwia Samojlik SP 44

Wyróżnienie – Maria Waliszewska SP 54

 

W kategorii – Komiks

Pierwsze miejsce – Antoni Bajda SP 45

Drugie miejsce – Jakub Hanusiak SP 4

Trzecie miejsce – Marta Gorczyca SP 44

Wyróżnienie – Łukasz Radziejowski SP 4

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i gratulujemy zwycięzcom!

Rozdanie nagród odbędzie się 15.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu o godzinie 9:30.


 

 

 

NOC W SZKOLE 19/20.01.2018r.

Długo czekaliśmy na ten wieczór, a przede wszystkim na noc, którą mieliśmy spędzić w szkole. Zgodnie z zapowiedzią czekać miało na nas wiele niespodzianek. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki na dobranoc naszym rodzicom. Potem było jeszcze ciekawiej... Noc z bohaterami baśni i opowieści dla dzieci okazała się najlepszą atrakcją naszego szkolnego życia. Quizy, kalambury, tematyczne zabawy ruchowe, konkursy wiedzy ze znajomości postaci z ulubionych książek, wymagały od nas dużej wiedzy i umiejętności. Za naszą pracę otrzymywaliśmy słodkie nagrody. Następnie czekała na nas wspaniała kolacja: ciepła herbata i pizza w różnych smakach mogły zadowolić każdego. Wychowawczynie pamiętały również o naszej wieczornej toalecie. Było nam bardzo przyjemnie, gdy do snu bajkę czytały nam nasze nauczycielki. Kiedy rano wstaliśmy wypoczęci i pełni nowej energii, nasze panie zorganizowały nam gimnastykę poranną, a po porannej toalecie na stolikach czekało na nas już pyszne śniadanko: bułeczka prosto z piekarni i herbata. Pożegnaliśmy się z nadzieją, że może kiedyś  jeszcze spędzimy w szkole tak cudowną noc.                                                           

 

                                                                                           Uczniowie klas 2a, 3a, 3b, 3c i 3d


 

Pozostałe zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/ws43f9XAaVscd0sw1

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW 17 i 18.01.2018r.

W dniach 17 i 18 stycznia 2018r. w naszej szkole gościliśmy dzieci z przedszkoli nr 9, 39 i 40. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji. Podczas wizyty nasi młodzi goście mieli okazję m.in. obejrzeć przedstawienie o Królewnie Śnieżce oraz wziąć udział w zajęciach ruchowych i plastycznych. Radość, która malowała się na twarzach dzieci, była najlepszym dowodem dobrej zabawy. Niedługo spotkamy się ponownie.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE!

 

Karnawał to czas radosnej zabawy.

We wtorek, 16 stycznia, odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III.

Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną serpentynami oraz wykonanymi przez uczniów kolorowymi łańcuchami.

Uczniowie młodszych klas przybyli w barwnych, pomysłowych strojach, wcielając się w różne postaci.

Przy błysku profesjonalnego oświetlenia oraz dźwiękach największych przebojów bawiliśmy się doskonale. O dobrą zabawę zadbała pani Agnieszka wraz z Ekipą z „Magicznej Krainy”.

Bardzo za to dziękujemy.

Kolejne karnawałowe szaleństwo za rok!

 

 

Kilka dowodów na świetną zabawę:

https://photos.app.goo.gl/BB7uDJqitdChPFb72

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek to najbardziej lubiany przez dzieci miś. W naszej szkole uczniowie klas młodszych również pamiętali o tym święcie, przynosząc tego dnia maskotki bohaterów książki. Wykonali także ciekawe prace plastyczne.Występ grupy teatralnej „Gwiazdeczki”

 

„Teatr to magia, teatr to czary,

Miejsce niezwykłe, aż nie do wiary.

Tutaj królują sny i marzenia,

Świat szaro- bury w bajkę się zmienia.

Światła przygasły, w górę kurtyna,

Podróż w nieznane się rozpoczyna....”

(Maria Witewska)

 

Dnia 12 stycznia uczniowie klas I mieli okazję obejrzeć przedstawienie w gwarze śląskiej pt. „Królewna Śnieżka”, przygotowane przez grupę teatralną „Gwiazdeczki.  Młodzi aktorzy wcielili się w role: Krasnoludków, Złej Królowej, Leśniczego, Lustereczka, Wiewióreczki, Księcia oraz Śnieżki ucząc, że zawsze trzeba pomagać innym i nie wolno ufać obcym. Przez cały występ widzów przeprowadził narrator. Dobra gra aktorska, wspaniała scenografia i ciekawe kostiumy pozwoliły widzom, na chwilę, zapomnieć o codzienności. Ta piękna i wzruszająca historia z pewnością pobudziła dziecięcą wyobraźnię.Zapraszamy do galerii grupy teatralnej "Gwiazdeczki" https://goo.gl/photos/pcArU4mnUMomkuCfA

 

Konkurs pt. "MOJA PIERWSZA KSIĄŻECZKA" rozstrzygnięty! 
 
Za wspaniale wykonane książki, nagrodzeni zostali:
I miejsce - Jakub Szmaja kl.3d
II miejsce - Agata Budrewicz kl.1c
III miejsce - Julia Olek kl.1c
 
Zwycięzcom gratulujemy!!!
 

22 grudnia 2017 r. pozwoliliśmy się ponieść magii zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Z naszych ust płynęły cudowne kolędy, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i wspólnie zasiedliśmy do stołu, jak jedna klasowa rodzina. Przy blasku świec odwiedziły nas anioły i rozdały upominki, które były uwieńczeniem tej wspaniałej "Wigilii" w klasie 3d. WESOŁYCH ŚWIĄT!


Galeria zdjęć klasy 3d :

https://photos.app.goo.gl/IsrfOd6ucSZVQWHZ2


W dniu 12 grudnia 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 44 dołączyła do elitarnego grona szkół współpracujących z Bytomskim Kołem Terenowym Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Współpracę zainaugurowały prelekcje podróżnicze wygłoszone przez mgr Tomasza Bazana absolwenta Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
Uczniowie klas VI i VII zyskali wiele ciekawych informacji o Iranie, Seszelach i Indiach, a także zaznajomili się z kulisami planowania taniej i obfitującej w wiele atrakcji podróży w odległe zakątki naszego globu.

Członkowie Koła Fizycznego SP 44: Marta Podlesińska, Martyna Czupryńska, Ines Nowak, Łukasz Gadomski, Oskar Kucharski, Kamil Kucharski, Daniel Byra zaprezentowali doświadczenia fizyczne. Młodzież zyskała wiedzę na temat nowoczesnych środków transportu oraz zjawisk towarzyszących podróżom. Zaplanowano zabawę będącą zarazem pasjonującą i bardzo poważną nauką. Wydawałoby się nudne dla ucznia teorie otrzymały tu barwną i żywą ilustrację. Uczniom serdecznie dziękujemy.

Przedstawiciele uczniów zaprosili pana Tomasza Bazana do ponownego odwiedzenia naszej szkoły i zaprezentowania wszystkim zainteresowanym kolejnych migawek ze swoich podróży po świecie.

 

Reszta zdjęć: https://photos.app.goo.gl/H7uoVCF1oCoh5Z4m1


 

 Centrum edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

W piątek 8-go grudnia klasa IIIC, uczestniczyła w warsztatach, w Centrum edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Profilaktyka i edukacja społeczna w straży pożarnej polega przede wszystkim na ciągłym podnoszeniu wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń i propagowanie podstawowych zasad zachowania w przypadku niebezpieczeństwa, w tym także edukacja w zakresie zapobiegania powstawania zagrożenia pożarowego oraz użycia podręcznego sprzętu gaśniczego czy urządzeń przeciwpożarowych.

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej składa się z dwóch części:

-części edukacyjnej tzw. „Ścieżki bezpieczeństwa” podzielonej na sektory tematyczne. 

-części zabawowej tzw. „Małej Strażnicy”

 Po przejściu ścieżki edukacyjnej, dowiedzieliśmy się czym jest tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest niebezpieczny oraz  poznaliśmy zagrożenia związane z pożarem, wypadkiem drogowym i katastrofą budowlaną .

Wyjazd ten na długo pozostanie w naszej pamięci….


Kolejne zdjęcia znajdziemy tu :https://photos.app.goo.gl/KSnihO4lEBtOCD9J3

W dniu 6.12.2017r. uczniowie klasy I b i I c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie poznali historię chleba: Od ziarenka do bochenka. Wysłuchali prelekcji Pana Piotra Mankiewicza o szacunku do chleba oraz brali udział w warsztatach związanych z pieczeniem ciasta. Uczniowie mieli okazje zobaczyć jak wyglądały lekcje w dawnej szkole, poznali dawne zwyczaje szkolne, materiały, stroje i przybory. Podziwiali wystawę zabytkowych komputerów z drugiej połowy XX w. Na zakończenie każdy uczeń mógł skonsumować swój wypiek oraz otrzymał tematyczną kolorowankę.


A tu cała nasza wycieczka: https://photos.app.goo.gl/mYQYhanaTRX2gG6y2

Priorytet… bezpieczeństwo!

05 grudnia pojechaliśmy do Centrum Bezpieczeństwa  dla dzieci i młodzieży, znajdującego się w budynku WORD’u w Bytomiu. Celem naszego wyjścia była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwijanie zainteresowań motoryzacją. Podczas zajęć z Paniami Policjantkami, pogłębiliśmy swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań na drodze oraz znaków drogowych. Mieliśmy również okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Przechodziliśmy przez pasy zarówno z sygnalizacją świetlną jak i bez niej, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Największą atrakcją był symulator jazdy na skuterze. Niektórzy z nas sprawdzili swoje umiejętności związane z prowadzeniem pojazdów. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy odblaski, które będą nam towarzyszyć każdego dnia. Kolejną atrakcją była „Galeria Motoryzacji i Techniki”, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów i wyposażenia pojazdów służb mundurowych, wystawy malarskie itp.

                                                                                                                                                                            Klasa IIIC

Więcej zdjęć : https://photos.app.goo.gl/KSnihO4lEBtOCD9J3

Barbórka

W związku z przypadającym 4 grudnia  górniczym świętem w naszej szkole odbyła się śląska impreza. Uroczystość była okazja do wesołego i miłego spotkania ze śląską gwarą i tradycją. Występujący na  akademii uczniowie przybliżyli zebranym kulturalne bogactwo naszego regionu poprzez stroje, piosenki, wice i bajkę „Czerwony Kapturek” po naszymu, czyli po śląsku. W ramach Tygodnia Śląskiego w salach lekcyjnych pojawiły się regionalne gazetki, a uczniowie: Oliwier Maciejewski, Oskar Kucharski, Jakub Choma oraz Gabriel Laksa wykonali piękne zdjęcia najciekawszych zakątków Bytomia.

 

I jeszcze kilka zdjęć: https://photos.app.goo.gl/fFBhmUU2Awu9Qjqg2

Andrzejki 30.XI.2017r.

Klasa 2a bardzo długo czekała na ten dzień. Wreszcie nastąpił... A właściwie był to już prawie wieczór i to nie taki zwyczajny, tylko wieczór magii i wróżb andrzejkowych. Lanie wosku, wróżba z butami, wróżba z liczbami, które zostały wyrzucone na kostkach do gry, losy dołączone do cukierków i wielkie serce z imionami, miały przepowiedzieć przyszłość. Było magicznie i tajemniczo. Szkoda, że na kolejny taki wieczór uczniowie muszą czekać cały rok.

 

NIECH SIĘ WRESZCIE KAŻDY DOWIE

I ROZPOWIE W ŚWIECIE CAŁYM ,

ŻE DZIECKO TO TAKŻE CZŁOWIEK ,

TYLE, ŻE JEST MAŁY.

 

Pod takim hasłem w dniu  29 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 44 im. UNICEF odbyła się impreza środowiskowa „Dzieci dziękują” zorganizowana w ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz nadania szkole imienia UNICEF.

Na uroczystość zaproszono przedstawicieli miasta, sponsorów szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców. 

Swoją obecnością zaszczycili nas min.:

v  zastępca prezydenta miasta Bytomia - pani Aneta Latacz

v  przewodniczący Rady Miejskiej – pan Mariusz Janas

v  radna Sejmiku Województwa Śląskiego - pani Halina Bieda

v  radni Rady Miejskiej - pani Joanna Stępień, pan Piotr Bula, pan Michał Bieda

v  przewodnicząca Ligi Kobiet Nieobojętnych – Anna Kowolik

v  przedstawiciele Komisariatu Policji IV – komisarz  Grzegorz Bożyk, aspirant sztabowy Andrzej Masłowski, aspirant Adam Szczepaniak

v  kierownik Klubu „Relax” – pani Ewa Grzelczak

v  pani Mariola Wiatr – „Promed”

v  dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli

v  sponsorzy szkoły

Program artystyczny, w którym zaprezentowali się uczniowie klas: 1a, 3a, 3b, 4b oraz reprezentanci klas sportowych i zespół wokalny „Cantare”, zapewnił przybyłym na uroczystość moc atrakcji.

Wszyscy zebrani przekonali się , że w naszej szkole każdy uczeń zna swoje prawa.

 

JA MAM PRAWO,

TY MASZ PRAWO,

ON MA PRAWO

DO POZNANIA SWOICH PRAW.

 

Andrzejki w 3d
29 listopada zorganizowaliśmy Andrzejki 2017 w naszej klasie 3d. Były tańce, zabawy, lanie wosku i świetna zabawa! Skorzystaliśmy także z salonu wróżb i "poznaliśmy" przyszłość... Pod koniec zabawy dowiedzieliśmy się, że to wszystko było zmyślone, po to, byśmy mogli się dobrze bawić. Polskiej tradycji stało się zadość, a nam towarzyszyła radość i zadowolenie. HURRRA!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Miejskim konkursie czytelniczym "Książkę nie tylko można przeczytać..." Wszystkie szczegóły w zakładce z konkursami!

 

Dzień Dobrego Słowa.

W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny Dzień Dobrego Słowa. Projekt ma na celu podniesienie świadomości kultury bycia, wzmocnienie pozytywnych wzorców zachowania, wyeliminowanie wulgaryzmów z języka ojczystego oraz wzbudzenie motywacji do przestrzeganie regulaminów, przepisów i norm szkolnych. W ramach projektu 13 listopada, uczniowie poszczególnych klas, wraz z nauczycielami, opracowali KODEKSY KULTURALNEGO UCZNIA, które następnie zostały wyeksponowane na drzwiach sal lekcyjnych oraz na gazetkach klasowych.Nasze kodeksy: https://photos.app.goo.gl/ogBjEMm54HZF7MA23


 

 

 

3d ciągle w ruchu. Od września wzięliśmy udział w licznych konkursach, programach profilaktycznych, zajęciach na świeżym powietrzu, warsztatach jazzu, akademii, itp. Oto krótka fotorelacja z naszych działań: https://photos.app.goo.gl/IsrfOd6ucSZVQWHZ2Zapraszamy uczniów klas I - III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "WKRÓTCE ŚWIĘTA" - szczegóły w zakładce konkursy szkolne i międzyszkolneKonkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas I-III - "MOJA PIERWSZA KSIĄŻECZKA" - szczegóły w zakładce konkursy szkolne i międzyszkolne


Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 2017 r.  w całym kraju obchodzono  99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W poszanowaniu wartości patriotycznych do tych ważnych uroczystości przyłączyła się również nasza szkoła.
Poczet sztandarowy godnie reprezentował SP 44 im. UNICEF w Bytomiu podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości.
Rozpoczęły się one od złożenia kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy ul. Pułaskiego, po czym w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się msza święta za Ojczyznę. Tuż po mszy przedstawiciele władz miasta oraz Wojska Polskiego, szkół, instytucji, a także mieszkańcy miasta przemaszerowali pod pomnik „Wolności” przy ul. Piłsudskiego, gdzie zaplanowano oficjalne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.

Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/jrk9Rcc68FrP6GdS2

Śniadanie daje moc!”

Jak co roku, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 7 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc! Nasz wspólny posiłek rozpoczęliśmy od przypomnienia ważnej roli śniadania i higieny spożywania posiłków oraz zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców, a także innych wybranych produktów. Niektóre klasy wsparli rodzice uczniów. Dzięki nim na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, zdrowe i smaczne sałatki warzywno-owocowe, wspaniałe serki, a także bezcukrowe soczki i niegazowana woda mineralna. Inni trudu przygotowania posiłku podjęli się sami. Było kolorowo, zdrowo i smacznie.

Tak to wyglądało: https://photos.app.goo.gl/GDdrhQKKhkVuSWm02

Wyjście do Beceku - "Hobbit"

8 listopada 2017 r. 157 uczniów z klas IV-VI  wybrało się do BCK – u, by obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.
„Hobbit” to nie tylko fantastyczna opowieść o smokach i krasnoludach, ale także piękna lekcja na temat przyjaźni, poświęcenia, odwagi i honoru. Niedoświadczony bohater wyrusza w podróż, która zmienia całe jego dotychczasowe życie. Pokonuje liczne niebezpieczeństwa, własne słabości, poznaje smak klęski i zwycięstwa; w końcu dociera do kresu drogi, gdzie czeka na niego nagroda.
Ciekawe dekoracje, barwne kostiumy i wspaniała muzyka sprawiły, że przedstawienie na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wyjście do Beceku -  „Opowieści z lodowej krainy”

8 listopada 2017r. klasy młodsze uczestniczyły w spektaklu Teatru Współczesnego z Krakowa „Opowieści z lodowej krainy”. Ta autorska inscenizacja oparta została na motywach filmu „Kraina Lodu” oraz adaptacji baśni H.Ch.Andersena „Królowa Śniegu”.

Ciekawa fabuła, piękne dekoracje, wpadające w ucho piosenki, dobra gra aktorska spowodowały, że uczniowie towarzysząc Annie w poszukiwaniach siostry Elsy, znaleźli się w magicznym, baśniowym świecie, w którym dobro, przyjaźń i miłość zawsze zwycięża.


 


ZAJĘCIA JUDO W KLASIE 3A I 3B

Dnia 6 listopada czekała na nas wspaniała niespodzianka. Już o 8.00 rozpoczęliśmy swój pierwszy trening judo. Zajęcia poprowadził dla nas pan Radosław Gajdamakin – trener i właściciel firmy „Judo Edukacja”. Na specjalnie przywiezionych matach mieliśmy okazję poznać podstawowe elementy tego sportu oraz uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zabawach. Doskonały humor towarzyszył nam przez całe zajęcia. Szkoda tylko, że przyjemność  tak szybko się skończyła. Tak się bawiliśmy: https://photos.app.goo.gl/nCNwHXtxW47wclj42

Serdecznie dziękujemy

Uczniowie klasy 3a i 3b


26 października nasi pierwszoklasiści spotkali się ORGANIZACJĄ PROOBRONNĄ ZIELONE DIABŁY COMBAT ALERT.

 

Organizacja Proobronna Śląskich Oddziałów Terenowych Combat Alert powołana została w styczniu zeszłego roku. Ich nazwa to Airsoft Special Group Zielone Diabły. Co roku odbywają szkolenia wojskowe na największym poligonie w Polsce, na Mazurach, w Orzyszu. Oprócz tego co tydzień mają swoje szkolenia z taktyki zielonej czyli Las oraz czarnej czyli tereny zabudowane. Odbywają również szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z elementami ratownictwa medycznego. Grupa podlega pod żandarmerię wojskową. Wstąpić do nich mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia. Prowadzą również pokazy w przedszkolach, szkołach oraz innych instytucjach. Zrzeszają miłośników Airsoftu oraz militariów.

 

DZIĘKUJEMY.

 

Pamiętamy… - wyjście na cmentarz klasy IIa i IIIb

…Kwitną zniczami 
ciemne chodniki.
 
Jesienne kwiaty,
 
błędne ogniki
 
palą się znicze…

Danuta Wawiłow " Znicze" (fragm.)


Są dni pełne radości, szczęścia i gwaru. Są jednak i takie, w których każda chwila pełna jest zadumy i smutku. Jeden z tych dni przypada w listopadzie. My, uczniowie, lubimy się śmiać i bawić. Wiemy jednak, że życie nie składa się tylko z radosnych chwil. Pamiętamy o tych, którzy odeszli. Dopiero 3 listopada udało nam się wyjść, by odwiedzić miejsca ostatniego spoczynku maleńkich dzieci i nauczycieli, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole. W ciszy zapaliliśmy znicze – dowód naszej pamięci o tych, którzy odeszli.


 

Teatr Bajkowe Skarbki Śląska w naszej szkole.

Po raz kolejny w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Bajkowe Skarbki Śląska. Tym razem zaprezentowali przedstawienie na motywach opowiadania o „Dwóch Dorotkach”. Dzieci z klas młodszych miały możliwość obejrzenia i wysłuchania przedstawienia w języku ojczystym z elementami gwary śląskiej, a uczniowie klas starszych wyłącznie w rodzimej gwarze. „Opowieść o dwóch siostrach” ucząc szacunku do osób starszych, poszanowania dla cudzej własności oraz wartości pracy wprowadziło uczniów w klimat zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.


Fotorelacja:https://photos.app.goo.gl/eQWDMVylHPW2Elnn2 

Malujemy na wodzie.

W dniach 23, 24, 25 października uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w niezwykłych warsztatach „Malowania na wodzie”.

Sztuka Ebru jest niezwykłą, przypominającą "malowanie na wodzie” sztuką naturalnego zdobienia papieru lub materiału za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie zachowane zostają przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni, tworząc przepiękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury.

Pani Joannie, która poprowadziła warsztaty serdecznie dziękujemy.

Poniżej efekty naszej pracy.

Teraz za te niezwykłe warsztaty czekają uczniowie klas starszych…

 

Zapraszamy do zabawy z nowymi grami planszowymi.

Uczniowie klasy 6a w ramach lekcji plastyki samodzielnie zaprojektowali i wykonali gry planszowe. Wszystkie nowe gry przekazali do „wymienialni książek” i kącika gier planszowych znajdującego się na drugim piętrze obok sali nr 50.

Życzymy udanej zabawy! 

Tydzień profilaktyki w klasie IIIc

Za nami, bardzo owocny w nowe doświadczenia i wiedzę, tydzień profilaktyki. 25 października obchodziliśmy „Dzień pozytywnych emocji”. Tego dnia przyszliśmy ubrani w bluzeczki, w kolorze żółtym. Wykonaliśmy własne emotki, które mieliśmy przypięte do bluzek. Było bardzo, bardzo miło, ponieważ każdy z nas był życzliwy i radosny. Kolejną atrakcją tego dnia były warsztaty z malowania na wodzie. To dopiero zabawa!! Następnego dnia obchodziliśmy dzień zdrowego odżywiania. Towarzyszyły nam w zajęciach Świeżaki. Wykonaliśmy klasowy plakat, dotyczący w/w zagadnienia. Cała klasa aktywnie brała udział.I już jesteśmy uczniami!

19 października, podczas uroczystości ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH, najmłodsze dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Aktu pasowania dokonała Dyrektor – Pani Bronisława Miarczyńska.

Ta doniosła chwila miałam miejsce w obecności gościa specjalnego - Wiceprezydent Bytomia, Pani Anety Latacz.

Byli z nami również oczywiście wzruszeni rodzice i wielu innych ważnych gości.

Pierwszaki bardzo przeżywały te chwile.

Brawo za odwagę!

Fotorelacja : https://photos.app.goo.gl/NUlOv4FXeTbE9PMf1Uczniowie naszej szkoły uczestniczą  w IX Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

W bieżącym roku szkolnym, od pierwszych dni września, Program Insta.Ling pomaga wielu uczniom naszej szkoły w skutecznym opanowaniu ortografii. Program ten umożliwia nauczycielowi, uczniom i rodzicom bezpłatny dostęp do strony www.instaling.pl. Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu, jest  systematyczne  logowanie się do Insta.Ling i wykonanie  powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje od 5 do 10 minut dziennie. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów w pracy. Bardziej szczegółowy raport otrzymuje również nauczyciel korzystający z tej aplikacji. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania ortografii oraz wielu języków obcych, a także udostępnia narzędzia do oceny wyników podopiecznych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.instaling.pl
Wyjście klasy Ic do parku linowego.


 

Jesienny spacer klasy II a i III b – 19.10.2017r.

 

Mimozami jesień się zaczyna,
Złotawa, krucha i miła…

/J. Tuwim – Wspomnienie/

 

Za oknem piękna pogoda, aż szkoda spędzać ten czas w klasie. Uczyć można się przecież wszędzie, a trochę ruchu na świeżym powietrzu przydaje się każdemu. Nasze panie postanowiły wykorzystać słoneczny dzień i zabrać nas do parku. Mogliśmy podziwiać różnorodne kolory jesieni, rozpoznawać gatunki drzew, zbierać liście, biegać i bawić się. Wycieczka bowiem była doskonałą okazją do poznania kolejnej zabawy,  w którą kiedyś grywali nasi dziadkowie (inne zabawy można znaleźć w zakładce – Innowacja „W naszym regionie”). Gra w kapsle bardzo nam się spodobała. Bawić może się każdy, gdzie chce i kiedy chce, bo do zabawy wystarczą zwykłe metalowe kapsle, troszeczkę plasteliny (choć można się bez niej obejść) oraz kawałek kredy lub kamienia, którym można rysować. Czas upłynął nam bardzo szybko. Pełni wrażeń, z bukietami barwnych liści wróciliśmy do klasy. 

 

Uczniowie klasy IIa i IIIb

 

 

 Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej  w naszej szkole.

 

 Od wielu lat nasza szkoła realizuje program „Ratujemy i uczymy ratować”. W związku z próbą bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo – oddechowej  zorganizowanej 16 października przez WOŚP, przyłączyliśmy się do akcji. Na manekinach wykonywaliśmy czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy – wdechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. W próbie bicia rekordu wzięli udział uczniowie klas:   IV a, IV b, VII a, VII b oraz VII c.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy!!!

 

 

 

16 października uczestniczyliśmy w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Zjazd do kopalni, przejażdżka podziemną kolejką na głębokości 212 metrów pod ziemią wywołały w nas ogromne emocje. Na dole mieliśmy okazję zobaczyć zabytki tj. unikalne komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, ekspozycje dawnych maszyn i urządzeń górniczych oraz kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidła. Niezwykła okazała się również Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Nasze zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. W opowiadaniu o historii przewodnikowi pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy a nawet duch Cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się początek kopalni w Bochni. Mieliśmy wrażenie jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok nas. To była wyjątkowa wycieczka, która zapewne pozostanie w naszej pamięci na długo.

Uczniowie z klasy III A i III C

Kilka fotek z naszej wycieczki: https://photos.app.goo.gl/FvnlPu1qe0wdmjgt2


 

W czwartek, 12 października, uczniowie z  klasy III C i D, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrali się na spacer do parku Fazaniec i na ogródki działkowe. Podczas spaceru dzieci podziwiały piękno złotej polskiej jesieni. Zbierały dary jesieni, które później znalazły swoje miejsce w klasowych kącikach przyrody.„Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.  Zdajemy sobie sprawę, że na efekty naszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni” – tymi słowami  uczniowie podziękowali swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły w dniu ich święta.
Przedstawienie przygotowały klasy VIb i VIIb pod opieką swoich wychowawców oraz zespół muzyczny Cantare.


 

 

Nowa akcja w naszej szkole!

 

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Z tej okazji co roku, w połowie października, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Chodzi o to, by w tym samym czasie jak największa liczba osób na terenie całego kraju wykonywała na manekinach resuscytację krążeniowo – oddechową.

W ubiegłorocznej akcji, przy okazji próby pobicia Rekordu Guinnessa, udało się ustanowić oficjalny rekord Polski na największą lekcję resuscytacji.

W tym roku próba pobicia rekordu będzie miała miejsce16 października (poniedziałek) o godz. 12.00 i będzie trwała pół godziny.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy, dlatego przyłączymy do akcji WOŚP.

Dołożymy wszelkich starań, aby rekord został pobity!


   Przypominamy!!!

    W roku szkolnym 2017/2018

  w każdy ostatni tydzień miesiąca

zbieramy nakrętki dla Natalki.


 

Znicz na Kresy

 

„…Pośród cmentarzy

 

Cichych uliczek

 

Jak wierna pamięć

 

- Palą się znicze…”

 

(Ryszard Przymus „Znicze").

 

 

 

Od kilku lat nasza szkoła angażowała się w akcję „Podaruj znicz na Kresy”. I w tym roku nie było inaczej. Dzięki hojności wielu uczniów i ich rodziców możemy dać wyraz naszej solidarności z innymi ludźmi. W naszym imieniu wolontariusze zapalą 84 ofiarowane lampki na zapomnianych grobach Polaków m.in. w Drohobyczu, Stryju, Lwowie, Żytomierzu, Borysławiu i Samborze. Wszystkie znicze zostały przekazane do Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Organizatorki szkolnej inicjatywy charytatywnej dziękują wszystkim, którzy włączyli się w ten szlachetny cel. 

5 października w chorzowskim skansenie odbył się  XII Piknik Malarski „Sielskie klimaty”.    43 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Barbary Wadowskiej i pani Janiny Bańczyk wykonało prace malarskie inspirowane pejzażem i obiektami chorzowskiego parku etnograficznego. Impreza miała na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. Tym razem w twórczej atmosferze malowało aż 900 uczestników.

 

Zwycięzcy szkolnego konkursu „Nie ma śmieci – są surowce”

Klasy I -  III

I miejsce – Lena Nawara klasa 3a

II miejsce – Ewa Sychta klasa 3a

III miejsce – Nadia Szczepanek klasa 3d

Wyróżnienie  - Karolina Rogowska klasa 1b

 

Klasy IV-  VII

I miejsce – Martyna Czupryńska klasa7c

II miejsce – Łukasz Ryndzewicz klasa 4b

III miejsce – Łukasz Gadomski klasa 7b

Wyróżnienie  - Adrian Zgodzaj klasa 6b

 

GRATULUJEMY !!

 

Pinokio w Bytomskim Centrum Kultury.

26 września klasy młodsze wybrały się na przedstawienie do Bytomskiego Centrum Kultury, aby wziąć udział w spektaklu Pinokio. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygody Pinokia i jego ojca Gepetto.


Spotkanie z pisarzem

Dnia 5 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Markiem Szołtyskiem. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy czytanych przez pisarza fragmentów tekstów w gwarze śląskiej. Poznaliśmy również wiele publikacji, w tym skierowanych głównie do dzieci. Największą atrakcją były, wzbogacone rekwizytami, opowieści o tym, jak dawniej bawili się najmłodsi. Poznaliśmy m.in. grę w klipę i na grzebieniu oraz strzelanie z „flinty”. Nauczyliśmy się również kilku słów w gwarze śląskiej. Czas upłynął nam bardzo przyjemnie, gdyż poznaliśmy wiele elementów z historii, kultury i tradycji Górnego Śląska.

 

 

 

 

29 września 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Na terenie SP nr 44 w tym dniu rodzice czytali książki dzieciom, natomiast dzieci wykonały plakat – „Projekt okładki” do czytanej książki.

Nad organizacją czuwał Samorząd Szkolny.

A tak to wszystko wyglądało... https://photos.app.goo.gl/5QK3NdlKHD6yMmPH3


 

Szkolne Koło TPD zaprasza

uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym

"Jesienna pocztówka".

CELE KONKURSU

 • zaprojektowanie i wykonanie pocztówki jesiennej,
 • wykorzystanie różnorodnych materiałów ( w tym przyrodniczych),
 • rozwijanie kreatywności, wyobraźni i poczucia estetyki

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Pracę konkursową należy wykonać w formacie A4, techniką dowolną, w formie płaskiej lub pół przestrzennej.

2. Prace przekazane na konkurs powinny być pracami wykonanymi samodzielnie

przez dziecko pod kierunkiem nauczyciela lub rodzica.

3. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.

3. Prace należy przekazać organizatorowi (p. Joannie Kowalskiej)

w terminie do 27 października 2017.

4. Prace przekazane po terminie, wykonane niesamodzielnie, zniszczone lub zrolowane

nie będą oceniane.

5. Prace przechodzą na własność organizatora i mogą być wyeksponowane na terenie szkoły oraz (fotografia) na stronie internetowej placówki.

 

*Pracę można zalaminować lub umieścić w foliowej koszulce.

 

Zasady przyznawania nagród:

 1. Jury powołane przez organizatora, na podstawie przekazanych prac wyłoni laureatów.
 2. Prace będą oceniane w  kategoriach:
 • Klasy I – III,
 • Klasy IV – VII.
 1. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność, walory artystyczne, materiał użyty do wykonania pracy.
 2. Prace niespełniające warunków regulaminowych nie będą oceniane przez jury.
 3.  Komisja dokona wyboru trzech prac konkursowych i przyzna nagrodę główną oraz nagrodę drugiego i trzeciego stopnia. Autorzy tych prac otrzymają nagrody rzeczowe.
 4.  Komisja zastrzega sobie prawo wyłonienia dodatkowych prac, które uzyskają wyróżnienia, jak  i również prawo do nieprzyznania nagród.
 5. Decyzja jury jest ostateczna i nieodwołalna.
 6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30 października 2017r.
 7. Informacja o wynikach konkursu zostanie podana w późniejszym terminie.

 

 

Dzień Chłopaka w klasie IIIC

29 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy usłyszeli od koleżanek z klasy wiele miłych słów oraz życzeń. Otrzymali również słodki upominek oraz pełen humoru Dyplom „Super Chłopaka” za uśmiech Banderasa, głos Iglesiasa, rozum Einsteina, siłę Pudziana i celność Beckhama”. Korzystając z pięknej pogody wyszliśmy wspólnie do pobliskiego parku linowego. Zabawa była przednia! 

Wybory SUPER CHŁOPAKA

Już w piątek, 29.09.2017r., w naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Chłopaka. Inicjatywa opiekunów i uczniów Małego Samorządu Szkolnego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. To uczennice każdej z poszczególnych klas młodszych wybierały najsympatyczniejszego kolegę. Dyskusje trwały kilka dni, bo trudno wybrać tego jedynego: uczynnego, życzliwego, mądrego, zwinnego, wyrozumiałego, przyjacielskiego…

To nasi zwycięzcy:

1a - Artur Zięba

1b - Paweł Rudowski

1c - Dawid Wielgosz 

2a – Dominik Kałuś

3a – Radosław Czernecki

3b - Aleksander Wadowski

3c - Szymon Machowski

3d - Allan Dadak

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


 

 

Miło jest nam poinformować, iż podsumowany został konkurs plastyczny

adresowany do uczniów klas I-III

„W moim mieście czuję się bezpiecznie - jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi”.

 

            Celem konkursu była popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania na drodze, a także pobudzenie wyobraźni plastycznej uczniów i umożliwienie im prezentacji własnych uzdolnień na forum szkoły.

 

Oto laureaci:

W kategorii klas pierwszych -

 •   I miejsce – Magdalena Czupryńska (kl. Ib)
 •  II miejsce ex aequo – Zuzanna Gronowska (kl. Ic)

                                                     Oliwia Szlapa (kl.Ib)

 • III miejsce ex aequo – Amelia Pudełko (kl. Ib)

                                                      Wiktoria Odoj (kl. Ib)

 

W kategorii klas drugich -

 •  I miejsce – Mikołaj Detzner (kl. IIa)
 • II miejsce – Filip Alfar (kl. IIa)

W kategorii klas trzecich -

 • I miejsce - Nikola Zellmann (kl. IIIb)

 

Laureaci uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami.

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział

i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

                                                                                                          Organizatorzy.

 

METROPOLITALNA NOC TEATRÓW

Za nami kolejna Metropolitalna Noc Teatrów. Tradycyjnie spędziliśmy ją w Operze Śląskiej w Bytomiu. Braliśmy udział w warsztatach tańca Studia Baletowego Opery Śląskiej i plastyczno - rzeźbiarskich oraz lekcji pokazowej Baletu Opery Śląskiej. Trochę również pomuzykowaliśmy. Najatrakcyjniejsze były jednak przebieranki. W kostiumach teatralnych czuliśmy się doskonale. Po kilku godzinach wspaniałej zabawy, pełni wrażeń, wróciliśmy do domu. A oto nasza fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/CPPOEZmsrBkSTUdC3

Grupa teatralna Gwiazdeczki 

 

 

 

 

 

 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.

 

 

 

Cele:

 • uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu,
 • zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu,
 • stosowanie zabezpieczeń i ograniczanie dostępu do niewłaściwych stron internetowych, wykształcenie u uczniów umiejętności rozpoznawania wartości moralnych
  i dokonywania świadomego wyboru w trakcie korzystania  z komputerów oraz Internetu,
 • wyrobienie u uczniów  prawidłowych postaw podczas korzystania z komputera i zasobów Internetu zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi,
 • rozwój wyobraźni i warsztatu plastycznego uczniów  oraz grafiki komputerowej  dzięki udziałowi w konkursie, którego formuła zakłada wykonanie pracy artystycznej związanej z tematyką bezpieczeństwa w Sieci.

 

 Klasy I-III  konkurs plastyczny

            Zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej  z uwzględnieniem celów konkursu w formie płaskiej,  w dowolnej technice manualnej (malowanka, wydzieranka, wyklejanka, rysunek, itp.) w formacie A4.

 

Klasy IV-V

            Zadaniem jest wykonanie w  dowolnym programie komputerowym pracy (collage, komiks, plakat) oraz wydrukowanie jej w formacie A4.

 

Klasy VI-VII

            Zadaniem jest wykonanie w  dowolnym programie komputerowym pracy (collage, komiks, plakat) oraz wydrukowanie jej w formacie A4.

 

Warunki uczestnictwa:

 • konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 6-13 lat,
 • udział w konkursie jest bezpłatny,
 • każdy uczestnik może nadesłać tylko 1 pracę, wykonaną samodzielnie,
 • w imieniu uczestnika pracę konkursową mogą wysłać bezpośrednio rodzice uczestnika lub placówka szkolna,

 

 • każda praca konkursowa powinna zawierać kartę zgłoszenia. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przykleić na odwrocie pracy konkursowej. Brak karty zgłoszeniowej jest jednoznaczny z wyłączeniem pracy z konkursu ze względu na niespełnienie warunków formalnych,
 • praca konkursowa nie może być wcześniej zgłoszona do żadnego innego konkursu, ani nigdzie wcześniej publikowana (również w Internecie),
 • prace konkursowe nie podlegają zwrotowi, a zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem wszelkich  praw autorskich na rzecz organizatora bez prawa do wynagrodzenia twórcy,
 • dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu realizacji konkursu,
 • nadesłane prace przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego ich wykorzystania na następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, prezentowania prac w Internecie, w środkach masowego przekazu oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania,
 • praca konkursowa może być  przesłana  lub dostarczona  osobiście do organizatora konkursu  (liczy się data stempla pocztowego) do dnia 24.11. 2017r

Na adres:

Szkoła Podstawowa Nr 4
im. Mikołaja Kopernika

ul. Chrobrego 9
41-902 Bytom

tel.(32)281-30-35

lub na adres:

Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF w Bytomiu

ulica Gen. Grota Roweckiego 6

41-907 Bytom

 

telefon: (32)-286-97-37


z dopiskiem:

SP 4 & 44

„Komputerowe maniery”

Organizatorzy: Barbara Foryś, Aleksandra Gacka, Barbara Wadowska

 

 

Kolejny raz piszą o nas w gazecie.

W drugim tegorocznym numerze kwartalnika Gwarectwo Myśliwych opublikowane zostały relacje z podsumowania dwóch konkursów.

W obydwu nasi uczniowie przygotowujący się pod kierunkiem pani Krystyny Matejczyk odnieśli sukcesy.

Gratulujemy!

 

 

Dzisiaj, 22 września, nasza szkoła witała j e s i e ń .

Powitali ją również uczniowie klasy Ib. 

Przyszli ubrani w barwach tej pory roku... 22 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z policjantami z IV Komisariatu Policji w Bytomiu. Policjanci omówili kwestie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Ostrzegali przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać, nic od nich przyjmować oraz wpuszczać do domu. Zwrócili uwagę jak należy się zachować, kiedy zaatakuje nas pies. Policjanci zwrócili też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Zachęcali, aby zawsze pamiętać o odblaskach i zapinaniu pasów podczas podróży samochodem.


NASZE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

Za nami uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, a my, młodzi miłośnicy książek, wracamy do akcji głośnego czytania przez rodziców. Zaprosiliśmy ich na piątek, 22.09.2017r. i oczywiście nas nie zawiedli. Już o 8.00 w naszej klasie zawitały mamy Maxa i Grzesia. Dzień rozpoczął się wspaniale, bo nie tylko przyjemnie było jeszcze troszeczkę poleniuchować, ale przede wszystkim wysłuchać fragmentów książki pt. Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki pana Grzegorza Kasdepke. To dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i programowi Książki naszych marzeń możemy korzystać z tak wspaniałej literatury.

Serdecznie dziękujemy!

Uczniowie klasy 3b


 

 


REGULAMIN
KONKURSU PLASTYCZNEGO
POD HASŁEM:


W moim mieście czuję się bezpiecznie - jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi

    Celem konkursu jest popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły wśród uczniów klas I - III, a także pobudzenie ich wyobraźni plastycznej, kreatywności i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerszym forum.
Temat konkursu: W moim mieście czuję się bezpiecznie - jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi
Interpretacja tematu jest dowolna.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu.

Warunki uczestnictwa

1. Uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę, wybraną przez siebie techniką plastyczną w   formacie  A4. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.
2. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko, tytuł pracy i klasę, do której uczęszcza uczeń.
3. Prace należy przekazać organizatorom (p. Joanna Kowalska i p. Ewa Koczar) w terminie do 26 września 2017.
4. Prace przekazane po terminie, wykonane niesamodzielnie, zniszczone lub zrolowane nie będą oceniane.
5. Prace przechodzą na własność organizatora i mogą być wyeksponowane na terenie szkoły oraz (fotografia) na stronie internetowej placówki.

Zasady przyznawania nagród

1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu. Jury powołuje Organizator.
2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.
3. Prace niespełniające warunków regulaminowych nie będą oceniane przez jury.
3. Komisja dokona wyboru trzech prac konkursowych i przyzna nagrodę główną oraz nagrodę drugiego i trzeciego stopnia. Autorzy tych prac otrzymają drobne nagrody rzeczowe.
4. Komisja zastrzega sobie prawo wyłonienia dodatkowych prac, które uzyskają wyróżnienia, jak i również prawo do nieprzyznania nagród.
5. Decyzja jury jest ostateczna i nieodwołalna.
6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 29 września 2017r.
8. Informacja o wynikach, terminie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana w późniejszym terminie.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
DO UDZIAŁU W KONKURSIE

 


 

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję

 

Sprzątanie świata - Polska 2017.

 

Hasło tegorocznej edycji  ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmi

 

„Nie ma śmieci- są surowce".

 

Celem akcji jest  budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

 W dniu 15 września 2017 roku uczniowie pod opieką nauczycieli zadbali o czystość terenu wokół naszej szkoły.

 

 Sprzątanie, to początek działań. Kolejnym etapem naszej troski o środowisko jest

 szkolny konkurs pod tym samym hasłem - „Nie ma śmieci- są surowce”.

Zachęcamy do udziału!


 

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody
w ramach akcji Sprzątania Świata
ogłasza konkurs „Nie ma śmieci – są surowce”
na dowolny przedmiot użytkowy
wykonany wyłącznie z surowców wtórnych.

Materiałem użytym do wykonania przedmiotu użytkowego (na przykład wazonu, świecznika, konewki, części garderoby, pojemnika na długopisy itp.) może być  makulatura, plastikowe butelki, nakrętki lub inne odpady.

Prace konkursowe należy przekazać pani Matejczyk do 26 września 2017 roku.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu.

 

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VII.

 

Wycieczka na skrzyżowanie – 5.09.2017r.

Dopiero wczoraj witaliśmy nowy rok szkolny, a już kolejnego dnia przypominaliśmy sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Nasze bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze! Z radością maszerowaliśmy ulicami Szombierek omawiając napotykane znaki drogowe. Podczas spaceru uczyliśmy się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię po pasach, bez sygnalizatora świetlnego oraz z sygnalizatorem świetlnym. Kierowcy wykazywali dużą cierpliwość, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przejdziemy wraz z wychowawcami na drugą stronę ulicy. Nie od dziś przecież doskonale wiemy, dlaczego należy przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Praktyka jednak czyni z nas mistrzów. Pamiętamy, że w domu czekają na nas ukochani rodzice i opiekunowie. 

Uczniowie klasy 2a i 3b

 

 

 

Pierwszaki na skrzyżowaniu!

Ponieważ bezpieczeństwo rzeczywiście jest najważniejsze, na skrzyżowanie wybrali się również uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami. Praktycznie uczyli się oni, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Przy tej okazji przypomnieli sobie także najbliższą okolicę.

W dniu dzisiejszym - 4 września 2017 roku, uczniowie klas 2a, 3b oraz 3d przygotowali akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Część oficjalna obejmowała odśpiewanie hymnu państwowego, hymnu szkoły z udziałem Pocztu Sztandarowego oraz powitanie uczniów i zgromadzonych gości przez Panią Dyrektor Bronisławę Miarczyńską. Po części oficjalnej przy dźwiękach jeszcze wakacyjnej muzyki żeglarskiej wspólnie otwarliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie wcielili się w mieszkańców kilku wysp tj.: literatów, beztroskiego dzieciństwa  itp.. Odśpiewali wiele piosenek z dziecięcego repertuaru, deklamowali wiersze, odtańczyli taniec dworski, pogimnastykowali się i zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Było nam bardzo miło powitać wszystkich po wakacjach i zachęcić do współpracy w nowym roku szkolnym 2017/2018. Życzymy samych sukcesów!


 

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/pfIqOvVOJoI43NbY2