WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W listopadzie  2011 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Po raz kolejny razem postanowiliśmy zrobić coś dla innych. Koordynatorem akcji została Krystyna Matejczyk nauczyciel przyrody. "Wszystkie Kolory Świata" to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Uczniowie włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju. Spośród uszytych laleczek wybrana zostanie jedna, która według internautów będzie najoryginalniejsza. Nagrodą będzie  koncert Majki Jeżowskiej, który zorganizowany zostanie w zwycięskiej szkole.

W naszej szkole o  planowanej akcji uczniowie dowiedzieli się w czasie apelu szkolnego. Później na lekcjach przyrody poszczególne klasy czwarte, piąte i szóste przedstawiały prezentacje dotyczące wybranych przez siebie państw – szczególną uwagę  poświęcono  życiu i zwyczajom ludności zamieszkującej te kraje.

Kolejnym etapem naszych działań było szycie laleczek wg otrzymanych szablonów.

Zgodnie z zasadami akcji uczniowie mogli zaopiekować się wybrana laleczką wpłacając na rzecz UNICEF 10 zł. Z akcji udało nam się zebrać 370 zł. Taką kwote przesłaliśmy na konto UNICEF Polska

Na naszą szkolną laleczkę głosowaliśmy, głosowaliśmy, głosowaliśmy... - niestety nie wygraliśmy koncertu.

Wygraliśmy radość z pomagania innym.

"Wszystkie kolory świata II" to już kolejna akcja UNICEF, do której przyłączyła się nasza szkoła. Od kilku lat staramy się w miarę możliwości pomagać i zbierać fundusze dla dzieci żyjących w ubogich rejonach świata. W akcję zaangażowało się wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 48 dzieci z pomocą rodziców uszyło przepiękne laleczki. Inni uczniowie zorganizowali wystawę lalek, jeszcze inni zaangażowali się w ich sprzedaż. Dnia 18 grudnia zorganizowaliśmy obchody "Dnia Wszystkich Kolorów Świata", które połączyliśmy z "Koncertem kolęd i pastorałek". Zaprosiliśmy rodziców, dziadków oraz całą spoleczność lokalną. Zebrani z zaangażowaniem przyłączyli się do zbierania funduszy na ratowanie zdrowia i życia dzieci w Czadzie. Przeprowadziliśmy również konkurs na najładniejszą i najbardziej oryginalną laleczkę. Najwięcej głosów zdobyła laleczka uszyta przez uczniów klasy IIc - rodzeństwo Ines i Igora Nowak. Gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim twórcom laleczek. Jesteśmy przekonani, że zebrane pieniądze przyczynią się do uratowania wielu dzieci w Czadzie. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!!!

Informujemy, iż ruszył konkurs, związany z akcją "Wszystkie Kolory Świata ", na najładniejszą charytatywną laleczkę. Po wyłonieniu, drogą głosowania, najładniejszej i najbardziej oryginalnej laleczki SP 44 im. Unicef w Bytomiu - lalki Devlon, została ona zgłoszona do konkursu Unicef. Główną nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej.

Zachęcamy wszystkich uczniów, przyjaciół i sympatyków szkoły do oddania głosu na "naszą" laleczkę. Głosy można oddawać w terminie od dnia 25 marca 2013 do dnia 07 kwietnia 2013. Głosujemy, logując się facebooku i wybierając aplikację "Wszystkie Kolory Świata".

Oto dzieła naszych uczniów: