ZIELONA SZKOŁA - JASTRZĘBIA GÓRA 2017 - Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF w Bytomiu

ZIELONA SZKOŁA - JASTRZĘBIA GÓRA 2017

ZIELONA SZKOŁA » ZIELONA SZKOŁA - JASTRZĘBIA GÓRA 2017

 

Zielona Szkoła 2017

W dniach od 4 do 17 czerwca 2017 r. my -uczniowie klas trzecich wraz z Panią Dyrektor Bronisławą Miarczyńską oraz wychowawcami - opiekunami: P. Małgorzatą Szymik-Jaremko, P. Joanną Kowalską, P.  Aleksandrą Gacką oraz P. Sławomirem Żychlińskim przebywaliśmy na "Zielonej Szkole" w Jastrzębiej Górze.

Zacumowaliśmy w domu wczasowym "Adamar". W czasie pobytu cieszyliśmy się ładną pogodą, która sprzyjała spacerom brzegiem morza oraz poznawaniu nadmorskiego krajobrazu.

 
Program naszego pobytu bogaty był w wycieczki. Zobaczyliśmy latarnię morską w Rozewiu, zwiedzaliśmy Gdańsk, Gdynię i Hel. Podczas wizyty w fokarium na Helu, dzięki pokazom i opowieściom pracownika, wiele dowiedzieliśmy się o życiu i zwyczajach fok. Ważnym punktem tej wycieczki był rejs statkiem.   Spacerowaliśmy także po molo w Juracie.
Wielką atrakcją okazał się zamek w Malborku.
Odwiedziliśmy też fermę Strusi w Kniewie. Tam na naszych oczach usmażona była jajecznica ze strusiego jaja, którą degustowaliśmy z wielką przyjemnością.
Mieliśmy również okazję zobaczyć Ocean Park we Władysławowie, w którym zaznajomiliśmy się z różnorodnością, pięknem i realną wielkością wielu stworzeń morskich i oceanicznych.
Dotarliśmy  też do najbardziej wysuniętego w morze punktu Polski - "Gwiazdy Północy".

Nie można również zapomnieć o atrakcjach przygotowanych dla nas przez organizatora wypoczynku – biuro podróży "Pinokio". Były to wspólne dyskoteki, wyjście na basen, grill oraz ciekawe zajęcia z animatorami.
Braliśmy udział w konkursach przygotowanych przez wychowawców.
Pogoda nam dopisywała, więc na plaży budowaliśmy zamki z piasku i opalaliśmy się.

Zadowoleni wróciliśmy do domu.

Zostały piękne wspomnienia, pamiątki i zdjęcia.

Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami.fotorelacja - https://goo.gl/photos/LYrfeHQ8MT5zbBW28

filmik -  https://goo.gl/photos/sCc1jxQY9h6hiYyh8